Viisavabadus Valgevenega

http://m.delfi.ee/article.php?id=76854956

Ainukeseks viisariigiks Euroopas jääb seega vaid meie idanaaber.

1
2

Väga teretulnud uudis!

1
0

Tere!

5-päevane viisavabadus kehtib saabumisel läbi Minski Rahvusliku lennujaama (airport.by). Presidendi ukaas: https://goo.gl/wwlfe7 .

1
0

Kas kellelgi on reaalset kogemust piiril?

2
0

Sooviks ka uurida. Loen VM lehelt, kas keegi on seda varianti kasutanud? Kogemused? 2) Lisaks on Valgevenes kaks turismipiirkonda, mille külastamine on viisavaba. 3 päeva saab viisavabalt viibida Belavežskaja puštša rahvuspargi territooriumil. Rahvuspargi külastamiseks vajalikud dokumendid on kehtiv reisidokument, rahvuspargi pilet, mille saab osta kas reisibüroost või rahvuspargi kodulehelt end ise registreerides, reisikindlustus ja piiril täidetav migratsioonikaart. Antud tingimustel saab siseneda riiki ainult kindlatest piiripunktidest. Täpsem info rahvuspargi kodulehelt: http://bezvizy.npbp.by/ru/ 3) Teine piirkond, kuhu saab samuti viisavabalt siseneda asub Grodno oblastis Augustowi Kanali piirkonnas ning selles piirkonnas on lubatud viibida ilma viisata 5 päeva. Kaasas peab olema kehtiv reisidokument, Augustowi kanali külastamist tõendav dokument, reisikindlustus ja piiril täidetud migratsioonikaart. Antud tingimustel saab siseneda riiki ainult kindlatest piiripunktidest. Rohkem infot antud piirkonna ja viisavaba sisenemise kohta leiab: http://www.grodnovisafree.by/index.php?lang=en

0
0

kas lihtsam poleks siiski viisaga minna. 25eur peaks olema ja saamine suht lihtne.ise käisin mõned aastad tagasi Vitebskis.sõbralikud inimesed ja mingeid probleeme polnud.sõitsime läbi Läti Daugavpilsi kandi,kuna otse saaks ainult läbi Venemaa Pihkva kandi.

0
0

Minul käisid sugulased Valgevenest, tulid autoga, viisavabalt, ootasid kaua piiri peal, tuleb ületada palju piire, kõige pikem ooteaeg oli 6 tundi.

1
1

Tere! Mõtlesin autoga Poolasse läbi Valgevene, täpsemalt läbi Grodno sõita. See peaks olema viisavabal territooriumil, aga eelpool antud linkide abil ei saanud ma hästi aru, mis aadressil ma luba küsima peaks. Ma ei soovi mingeid ekskursioone, vaid vaataks omal käel linna. Kas see on võimalik?

0
0

Just, Lemkal õige info. Viisavabadus eestlastele kehtib vaid 5 päeva ja tingimusel, et saabutakse riiki läbi Minski lennujaama. http://estonia.mfa.gov.by/en/consular_issues/a81c907e9c5ea81a.html

1
0

Tulin juuli keskel sellesama viisavaba Valgevene variandiga Poolast Grodno kaudu Leedusse. Piiriületuseks vajaliku loatähe hankisin bezviz.by lehelt, hind 11-13€ ja saadeti meilile praktiliselt kohe. Lisaks tegin juurde reisikindlustuse (Salvas oli 3 päeva alla 4€), samuti printisin enne välja ja täitsin ära auto ületoomiseks vajaliku tollideklaratsiooni. Nii minnes kui tulles kulus piiril alla tunni. Rohkem infot leiab grodnovisafree.by lehelt. Linn paaritunniseks külaskäiguks päris OK, kõik vaatamisväärsused üsna kompaktselt koos, palju ingliskeelseid infotahvleid, jalakäijatetsoon Sovetskaja tänaval.

4
0

Aitäh, Buldooza! On sul meeles, kust sa selle auto ületoomiseks vajaliku tollideklaratsiooni said? Kas mingeid teemakse pidi ka maksma?

0
0

Tollideklaratsiooni vormi saab alla laadida sealtsamalt loatähe taotlemise lehelt: https://bezviz.by/en/border/, lisaks deklaratsioonile on seal ka näidis vormi täitmiseks. Vorm tuleb trükkida kahepoolsena, lisaks saab piiril ja tuleb kohapeal täita migratsioonikaart. Muidugi peab kaasas olema ka auto pass ning roheline kaart (see tekitas ka ainsa probleemi - mul oli roheline kaart trükitud valgele paberile ning hakati irisema et miks paber roheline pole...). Ka tuleb sõita piiripunktis õigesse koridori: Leedu/Poola punktis rohelisse ning Valgevene poolel kindlasti punasesse, et autot deklareerida. Tasulisi teid viisavaba piirkonna sisse ei jää.

2
0

Käsin Vitsebskis see kevad, ületasin piiri kiiresti, alla tunniga.

0
0

Aitäh abistava info eest! Meil läks sisenedes alla kolme tunni. Esimene tund lihtsalt punase rea autosid ei kontrollitud. Välja tulime hilisõhtul ja siis sai kiiresti, kuigi auto vaatas kõigepealt läbi üks naispiirivalvur ja hiljem kontrollis passikontrolli noormees kah üle. Rahule jäid mõlemad ja aega kulus seal kokku ehk 15 minutit.
Neid autopabereid sai sisenedes kohapealt ka, ainult pidid teadma, kust küsida (tagumisest putkast, mitte passikontrolli käest). Grodno oli väga ilus ja Augustowi kanali lüüsid olid samuti vaatamist väärt.

0
0

Kas keegi on nüüd viisavabalt lennukiga Minskis käinud? Kuidas toimis?Plaan veel Minskist Miri ja Nesvizhi losse külastada, aga ei leia kuidas Mirist ühistransaga Nesvizhi saaks.

0
0

Venekeelsetes internetifoorumites on Miri ja Nesvizhi vahelist transporti kirjeldatud, tundub olevat väga hõre kuni olematu, vist 1 buss päevas lõuna ajal: http://www.minsktrans.by/ru/routes/prigorodnye-i-mezhdugorodnye-marshruty.  Mõlemast kohast Minskisse saab graafiku järgi tihedamalt, Nesvizhist ca 5-6 korda päevas ja Mirist 7-8 korda.Siin ka mõned käinute kogemused: http://forum.awd.ru/viewtopic.php?f=605&t=222617&start=20.

Aja mõttes oleks siis juba efektiivsem ühineda mõne ekskursiooniga mis mõlemat lossi väisab. Neid läheb praktiliselt iga päev, piisab kui googeldada экскурсия Мир Несвиж, nt https://broni.ekskursii.by/?order=16, https://everest-tour.by/belarus/ekskursii/ekskursia-mir-nesvizh-iz-minska jne. Hind ca 30-35€.

Kui mitmekesi minna, siis võib ka autoekskursiooni võtta, nt https://bytransfer.by/transfer/560-ekskursiya-nesvizh-mir pakub tuuri otse lennujaamast komfort taseme autos kuni 4 reisijale 100€ või siis tunnitasu alusel 10€ tund.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased