WizzAir tühistatud lend ja ümber broneerimine

Lihtsalt infoks tänane kogemus WizzAiriga. Hommikul tuli kiri, et lennud Tallinnast Kutaisi on tühistatud. Leidsin samadel kuupäevadel alternatiivsed lennud algusega Riiast, aga automaatne ümber broneerimine millegipärast ei toiminud ja andis errorit. Helistasin siis WizzAiri klienditoele (+3726094151), aga seal öeldi, et ei saa, kuna kohti pole, et valige teised kuupäevad lihtsalt. No katsetasin siis uuesti ja ikka sama jama ka kõigi teiste kuupäevadega. Samas osta oleksin saanud uued piletid vabalt igale kuupäevale läbi Riia. Helistasin siis uuesti ja seekord oli teine teenindaja. Temal õnnestus üsna kiirelt see muudatus ilusti sisse viia ilma lisatasudeta. Lõpp hea, kõik hea, kuigi Riiast lennata on tüütum, kui Tallinnast, aga vähemalt ei pea kõike muud ümber mõtlema selle reisija seoses. Järjekindlus viis seekord sihile :p

1
2

Väga vajalik kommentaar mulle! Sama plaan, ainuke miinus see et ma ei valda inglise keelt, seega pean kähku inglise keele oskaja leidma. Teine kord helistasite samal numbril? Mis andmeid seal küsiti - nimi, broneeringu nr? Ja kui tohib huvi tunda, mis kuus teie lend oli? Loodan et saame ka Riia piletiteks vahetada....

0
0

Seal oli keelevalikuid väga palju, vene keel ka näiteks. Ja helistasin samal numbril kaks korda, aga teisel korral oli adekvaatsem klienditugi. Meie tühistatud lennud olid aprilli lõpp - mai algus.

0
0

Mul olid ka piletid ostetud Tallinn-Kutaisi. Pakkutavad asendus lennud Tallinnast olid pikkade ümberistumistega ja sain aru et oleks pidanud juurde maksma vähemalt 250 eur (algne pilet maksis 100eur). Vaatasin et Riiast samadel kuupäevadel algasid pileti hinnad samuti 350 eurost. Kas asendus lennupilet maksis sama palju nagu sa maksid algse pileti eest või maksis vahe kinni lennu firma?

0
0

Eile, kui muutsin alguspunkti ümber Riia peale, siis mingit lisatasu maksma ei pidanud, kuigi hinnavahe oli tegelikult märkimisväärne.

Aga puänt on selles, et täna tuli kiri, et ka see Riia-Kutaisi lend on ära tühistatud. Kuigi nad sinna pileteid oma kodukalt veel müüvad. Väga-väga nõme.....

0
0

Te vist pole varem Wizziga lennanud ega siin foorumit lugenud? Enda ja tuttavate kogemuse põhjal on suurem tõenäosus, et Wizz lennu tühistab/muudab, kui et see plaanipärasel ajal toimub.

Ise nendega rohkem kui 14 päeva ette enam ammu pileteid ei osta, täiesti mõttetu ajaraisk.

Kunagi ostsin lennu 3 kuud ette, seda muudeti (ei liialda) üle viie korra, kuni see umbes 3 nädalat enne toimumist üldse tühistati.

Wizzil on see maine (kahjuks) juba ammusest ajast ja soovitaks hoiduda nende lendude ostmisest rohkem kui 14 päeva ette kui just aega liiga palju pole ning soovi reisiplaane kogu aeg ümber teha.

5
0

Tundub, et Wizziga toimiks hästi korralik reisitõrkekindlustus, mis katab ka lennuplaani muudatused. Ostad odava Wizzi pileti Kutaisisse ja kui see tühistatakse, siis lased kindlustusel kinni maksta lennud näiteks Turkishiga Tbilisisse või Batumisse ja lendad mõnuga.

8
0

Tere

Meil tühistati oktoobriks ostetud piletid.

Kas keegi on proovinud ka raha tagasi saada?

0
0

Minul näiteks vana lennupiletit ei kompenseeritud ,aga kompenseeriti uue pileti hind kuni 150 euri ulatuses !

0
0

@Raina, raha tagastamise osas ei ole neile küll midagi ette heita. Minu lend tühistati ja pakutud asendus ei sobinud, sain raha 5 päeva jooksul krediitkaardile tagasi ja lendasin Ryanairiga, kellega mul pole olnud ainsatki tõrget (väljaarvatud hiljutine data-kadumaminek koos istekoha infoga, aga stjuardessi abil sain vähemalt akna juurde istuma).

Olen ka selline pigem tulevikku broneerija ja mulle piisas ühest Wizzi-kogemusest, et seda mitte tahta rohkem korrata. Samas, paljud tuttavad lendavad Wizziga ja on rahul olnud, pilet ju teinekord imesoodne.

4
0

Igasuguste komplikatsioonide vältimiseks on kasulik lennupiletid krediidkaardiga osta. Krediitkaardi teeb eriliseks see, et raha vahendab krediitkaardifirma (Visa, Mastercard, Diner's Club jt.). Neil on õigus tehing tühistada ja seda saab teha pangas makse vaidlustamise teel. Kui mõni firma hakkab lolli juttu ajama, et ei saa raha tagastada ning surub peale enda kinkekaarti, siis võite alati öelda, et soovite raha või lähete makset vaidlustama. See võtab küll aega ning peate pangale tõestama, et olete proovinud raha tagasi saada (vestluste kuvatõmmised jne), kuid on vahedajate puhul möödapääsmatu ning niisama ludride nagu Wizz puhul lihtsam, kui pikalt vaielda. Võimalik, et olen ajast maha jäänud ja makse vaidlustamist saab juba deebetkaartidega ka teha, mul selline kogemus puudub. Tavalise ülekande ehk IBAN makse tagasipööramine on sisuliselt võimatu.

3
0

Saab edukalt ka deebetit vaidlustada, samad nõuded - tõestad suhtluse kauplejaga. Krediitkaart kui selline hakkab tänapäeval oma tähendust kaotama. Iga deebet on omistatud samade omadustega.

2
0

Nüüd siin foorumis Wizzair otsingusse pannes on tõesti näha, et väga palju on probleeme olnud. Edaspidi enam küll ei julgeks nendega lennata. Samas trip.ee ju ise soovitab nende allahindlusi. Praegugi on veel üleval mõned päevad tagasi üles pandud Kutaisi lendude soovitus.

2
0

Mina sain möödunud aastal Roma lennuga kõrvetada, aga kuna kogemata võtsin tühistatud lennu hüvitise Wizz Air "kontole", siis selle kehtivuse kadumise eel olin novembris sunnitud riskima ja uue lennu broneerima, aga õnneks Milan neid suht ilusti toiminud, seega seekord petta ei saanud ja kõik möödus ilusti, aga tuleb tunnistada, et peale selle Milani ma kuhugi mujale nendega broneerida ei riski.

0
0

Mul oli ka Tallinn-Kutaisi pilet mai keskpaigaks. Ostsin ise kohe uue pileti Riiast, vana eest küsin raha tagasi. Kuigi see on mingi veider-keeruline süsteem. Mulle endale tundub, et Tallinn-Kutaisi liinil on küll aja jooksul olnud rohkem tühistatud lende kui toimunud lende. Aga Riia on ikka stabiilsem olnud, olen ise sealtkaudu lennanud. Riiga mineku täiendav ajakulu on muidugi äärmiselt tüütu, põhimõtteliselt päev raisus.

Aga kas keegi oskab täpselt seletada, kuidas saada raha tagasi, siinsamas lõimes keegi ütles et "võttis hüvitise kontole ja sai kõrvetada". Ma saan aru, et neil ongi süsteem selline, et algul saad kontole hüvitise ja siis saad sealt ise enda krediitkaardile raha kuidagi tagasi? Oleksin tänulik kui keegi jagab kogemusi või tegutsemisjuhiseid selle kohta, kuidas raha tagasi saada.

0
0

Õnneks ei ole Jüri Mõisa unistus täitunud ja Tallinnas elab alla poole eestlastest. Ülejäänutele on Tallinna sõit täpselt sama suur päeva tapmine, kui Riiga minek.

1
2
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased