trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

@ Olavi

Meil oleks pidanud olema lend Cancuni reedel 2.4, täna saatis Lufthansa meili. Meilis on ka vastus Kicsteri küsimusele, kodus tehtud teste ei aktsepteerita: 

all passengers aged six years or older who wish to enter Germany on flights from risk and non-risk areas must present a negative Covid 19 test at the time of departure. Without negative test proof, you cannot be carried. This was decided by the German government. This rule also applies to all passengers with a connecting flight in Frankfurt or Munich. We recommend that you find out today about the testing options available to you at your place of departure. Antigen, PCR, LAMP and TMA tests performed at certified testing sites are accepted. Self-tests are excluded and not valid. Testing must be done no more than 48 hours prior to entry. Please also find out about other test centers in your region, as capacities at the airports are limited, and plan enough time for your test. We kindly ask you to always keep yourself informed on www.lufthansa.com/de/en/flight-informationabout current developments and possible exemptions.

Meil ikka üldse ei vea nende reisidega, selle viimase koroona aasta jooksul on see nüüd meil seitsmes reis, mis ära jääb. Ja seekord ikka väga napilt. Kuna oleme just veebruari lõpp-märtsi alguses koroonat põdenud, siis suur tõenäosus on, et need näitavad veel positiivset. Tuleb vist nüüd käega lüüa ja oodata paremaid aegu.

Minu õnneks nüüd ei ela ma Eestis ja eile selgus, et Soomes saadetakse selline inglisekeelne tõend automaatselt koju kõikidele koroona läbipõdenutele. Allkirjastatud infektsiooniarsti poolt, Soomes nimelt on kov tervisekeskustesse loodud infektsiooni-ja nakkushaiguste osakond, nö covid osakond ja tõend siis tuleb sealt osakonnast. Olen eile näinud teise inimese tõendit, enda oma pole veel postiga koju tulnud, kuid seal on koik vajalik kirjas. 

Sellegipoolest hetkel mina ei julge enam riski võtta (möödunud aasta 6 reisist 5 jäi teostamata, õnneks rahad kõik tagasi saadud) ja hetkel kaalume Mehhiko varianti, kus veel ei nõuta midagi. Loodan, et saate seal Eestis ikka oma tõendi asjad korda. Igaksjuhuks mainin, et eile kui vaatasin paketireise ka Eestist, siis koroona pos testiga lennukile ei lasta, isegi kui näit. Tenerife sisse laseks tõendiga.

Sooviks samuti teada milline see arstitõend peaks olema- kas piisab tavalise perearsti inglisekeelsest tõendist või peab see olema eriarsti (infektsiooniarsti) allkirjaga. Soov oleks minna aprillis Barcelonasse ning hetkel ei julge lendu osta, kui ei tea millise tõendiga sinna pääseb.

@kiipus5

Aitäh põhjaliku vastuse eest, aga meile kahjuks tuli täna meil, et Turkishi lend Helsinki-Istanbul tühistatud. Tegin refund request ja ei hakanud vahetust tegema. Kaalusin piletit ostes ka Qatari, kuid seal oli pilet kallim, kuid tundub, et siiski kindlam variant, et lend siiski toimub. Seekord siis nii.

Tip, kas sa räägiksid mõne sõnaga oma Maldiivide reisist. Kus saarel käisite, ööbimise variandist ja kuidas hetkel seal olukord on (seal siis, kus teie olite)? Meil on lend küll alles jaanuaris ja palju võib muutuda, kuid vaikselt tegelen mõtetes reisi planeerimisega. Meil lennud Turkishi kaudu ostetud. 

Kas äkki märkasid ka seda, et kas kõikidel reisijatel oli paberi peal see testi sertifikaat või sai ikka läbi ka elektroonilisega? Nimelt meil siin Soomes testi hind on koos sertifikaadiga pea 280 euri. Kahekesi minemas, ühe pileti hinnaks tuleb nende testide tegemine. Kaalume tulla Eestisse tegema, aga siis jälle me ei saa sertifikaati kätte paberil kuidagi.

Mina siin jäin mõtlema, et meile isegi sobib see vahetus sellisel kujul nagu selle saime, ehk et tõstsime väljumise päeva hilisemaks. Sest algse variandi puhul mulle ei meeldinudki see, et öösel oleksime pidanud 5 h passima Dohas lennujaamas, samas kui oleksime jätnud kuupäeva muutmata, oleksime pidanud Dohas ööbimise võtma ning terve päeva veel seal veetma. See ei oleks mulle absoluutselt sobinud, sest meil on ka tagasitulekul muudetud aegu selliselt, et lendude vahe on 12 h, kuid õnneks see on päeval, mis annabki meile võimaluse linnaga tutvuda. Selle tõstmisega kaotame vaid öö Krabil, mitte enam, sest saabumine Krabile oleks varasemalt olnud 16.30, nüüd lihtsalt on see järgmisel päeval hommikul kell 06.00. Loodan samuti, et asjad lahenevad ilusti, kuid pean tunnistama, et väikese ärevuse jätab see mulle küll sisse :S

Sama lend, mis teemaalgatajal Helsinki-Doha-Krabi, lendame jaanuaris. Piletid ostsin läbi Supersaveri, mitte otse nende kodukalt. Muudatuste kohta tuli meil juba mitu päeva tagasi, kuid tänu siinsele postitusele hakkasin ka vaatama, miks saadeti. Helistasin kohe Supersaveri klienditeenindusse ja minul õnnestus pilet ümber muuta, tõstsin mineku väljumise järgmisele päevale, lend on hommikul kell 9.40 Helsingist. Meil on hotell broneeritud bookingu kaudu, kuid raha ei ole maha võetud veel, proovin ka seal kuupäevad ära muuta, ehk õnnestub. Proovi, teemaalgataja, tõsta lendu nagu siin soovitatud ka hommikuse minekule. Samas mõtlen isegi, et mis siis, kui veel neid muudatusi tuleb.