Viimased kommentaarid

Tere!

Homme hommikul lendan Tansaaniasse. Küsimus aga veel raha kohta, et kuna igalpool räägitakse USA dollaritest, kas peaksin siin eurod dollariteks vahetama või saab ka vabalt enam-vähem õiglase kursiga seal eurodega arveldada?

Mina tänan. Kristjan

Jõudu!

Mina maandun Kilimanjaro lennujaamas 16. veebruaril. Plaanis matk Kilimanjaro otsa ning kui sealt tagasi, siis Zanzibarile nädalaks. Kokku reis kaks nädalat.

Küsiksin nõu neilt, kes käinud Kilimanjaro otsas. Kuidas see asi Tansaanias korraldatud on? Imestusega sain teada, et tegemist on märkimisväärselt kalli ettevõtmisega. Üks päev ja üks öö looduspargi territooriumil maksab 110USD, lisandub söök-jook-ööbimine? Kui Nepaalis Annapurna ümber käisin, maksin rajale pääsedes umbes 40-50USD ja asi mutt. Kuidas seal asjad on, kas üleüldse on võimalik omal käel tippu minna? Kuidas ööbimisvõimalustega? Nepaalis jäid tee peale külad, kus oli väga tagasihoidlike tingimustega külalistemajad. Kuidas Kilimanjarol on?

Kui mäe otsas käidud, kuidas kõige mõistlikum pealinna saada oleks? Et võimalikult palju näha ja seigelda, olen mõelnud bussi peale.

Tänan teid! Kena lõppevat aastat!

Tere!

Olen hakanud järjest enam Tansaania vastu huvi tundma. Tundub sõbralik riik, kust Aafrika avastamist alustada. Küsimus selline, kui 800-dollariline safari üle jõu käib, kas on siis võimalik ka mingi transpordiga omal käel liikuda, seljakott seljas? Kuidas üldse Tansaania seljakotiga seiklejat vastu võiks võtta? Zanzibari ei pea ilmselt üldse kartma, kui ise päris rumal pole?

Tänud!

Kodumajutus Sofias

Tere!

Lendan oktoobri alguses Sofiasse ning kuna eelarve on kaunikesti piiratud, siis mõtlesin, et mõistlik uurida ka kodumajutuse kohta. On kellelgi kogemusi, on selliseid võimalusi Bulgaarias üldse? Lähen üksinda ja tegemist pole turismireisiga, vaid pigemini kultuurireisiga minimaalse liikumisega. Asukoht ei pea olema rangelt Sofia, vaid võib ka olla mõni muu linn. Näiteks Gabrovo kandis, kuid päris mitmesaja kilomeetri kaugusele mere äärde ka seiklema hakata ei taha. Kuid miski pole välistatud heade tingimuste korral. Põhimõtteliselt on ainukesteks tingimusteks paigale internetiühendus ja soe vesi. Kõige muuga annab tingida. Palun, et kui keegi teab mõnd taolistesse raamidesse mahtuvat kodumajutuskohta (loomulikult võib ja olla hotell/motell/hostel, aga need vaevalt, et eelarvesse mahuvad), siis oleksin info eest tänulik. Ööbimiseks on eelarves ette nähtud 10–12EURi öö kohta.

Head ja tänud!

Väga lahedad pildid! Suured tänud!

Pikaajaline majutuskoht Colombos

Tere!

Alati olen reisinud seljakotiga ning elanud elu Robinsoni moodi. Seekord on aga teisiti. Nimelt, plaanin minna taas Sri Lankale, aga pean sinna jääma viieks-kuueks nädalaks. Elada oleks tarvis Colombo kesklinnas ning majutus peaks olema selline, et ma saaks elada n.ö. mugavat elu – et ei peaks muretsema söögi-joogi-koristamise ja muu elementaarse pärast. Peaks olema esinduslik ja viisakas, kindlasti peaks olema korralik internetiühendus jne. Kuna mul omal puuduvad isiklikud kogemused, siis uuringi siin, kas võimalused piirduvadki Hiltoni-Marriotti-stiilis majutusega või on olemas ikka ka tagasihoidlikumaid kohti, mis mu vajadustele vastaks? Oluline oleks küll aga see, et tulevane staap asuks Colombo kesklinnas.

Tänud vastajaile-teadjaile!

Bangladeshi viisat maismaalt sisenedes piiri pealt ei saa. Mina tegin viisa Nepaalis, Kathmandu saatkonnas, hommikul viisin passi ja avalduse sinna, kell 16 sain viisaga passi tagasi. Eesti kodanik peab kolmekuulise viisa eest maksma 10USD. See ongi sisuliselt ainuke variant, sest näiteks transiitviisat yldse anda ei taheta. Tõsisemad ja seiklushimulisemad reisisellid teavad pajatada, et tegelikult saab riiki ilusasti siseneda ja ilma viisata, kuid piiripunktist. Selleks tuleb piirivalvurile lihtsalt anda paarsada ruupiat, kuid sellisel juhul tasub arvestada, et kui tahta Bangladeshist edasi lennata, võib tekkida raskusi seletamisega, kuidas sa riiki yldse sattunud oled. Kuid kui maadmööda ka riigist lahkuda, ei tohiks tekkida probleeme. See viimane variant on loomulikult poolenisti muigega kirjutatud ning kõiki asjaolusid arvestades ei soovita ma mingil juhul niimoodi minna, aga ma tean, et nii on tehtud ja kyllap tehakse ka edaspidi. Kuid kuna eestlasele viisa nii odav on, ei ole sellel mõtet. Khathmandu saatkonnas sai veel nalja sellega, et kui sul pilte pole kolme, siis piisab ka yhest. Ja isegi kui seda pilti juba korra kasutatud on, ei juhtu midagi - mina kakkusin selle klambritest oma matkakaardilt lahti ja klammerdasin uue koha peale viisaankeedile. Sobis ilusasti. Jõudu tööle! Tervitused Kuala Lumpurist! Kristjan

Tere! Eile oli siis see paev kui ma selle viisaga tegelesin Kandys. Ootamine igasugustes jarjekordades vottis terve paev. Kell 9:30 olin seal kohal, kell 15 sain tulema. See, kes utles, et viisa saab uha-kahe paevaga, on ilmselt olnud onnelik inimene. Mina pean nadala parast esmaspaeval alles helistama mingil numbril ja uurima, kas mulle viisa antakse. Uhesonaga...laheb nadal vahemalt. Koige varasem aeg seega 7 paeva. Nii on lood India viisaga praegu Kandys. Olge terved! Kristjan

Tere! Ma Sri Lanka teema all juba mainisin, et pyyan sopru-tuttavaid blogi abil oma reisi ajal asjadega kursis hoida. Samas aga arvan, et ehk on see abiks monele reisisellile, kel kunagi plaanis naiteks Sri Lankale reisida, sest loomulikult raagin ka sellest, mida oma silmadega siin naen ja kogen. Olen seljakotiga teel ning plaan on esialgu suur. Palju sellest onnestub, selgub hiljem.

Blogi asub aadressil:

kristjanpallav.blogspot.com

Olge terved, Kristjan

Tere! Negombot ma kyll ei soovitaks. Ma ise pole seal randades kyll kainud, aga lounapool olen kull kainud. Rannad on vaga ilusad ning usun, et kindlasti ka rahulikumad. Ma ei tea, palju Sa kavatsed rannas olla ja palju naiteks linnades-kylades ringi vaadata, aga Negombo on vaga kararikas, rapane ja ylerahvastatud. Mida eemale suurematest linnadest, seda rahulikum, puhtam ja vaiksem on. Kuigi tosi - ma ise suurtes hotellides ei peatu ning ka sealseid randasid ei tea. Kyll aga olen terve rannikuaare labi soitnud Negombost lounapoole ja selle pohjal annan soovituse. Ilusat, Kristjan Nuwara Eliya, Hill Country, Sri Lanka:)

Jah, praegusel hetkel on taielik vaikus ja rahu. Piirid on lahti ning reisida saab igalepoole. Siiski olen igaks juhuks yritanud valtida rahvarohkeid turgusid, rahvakogunemisi pole kohanud. Kull on pealinnas Colombos, aga ka teisets linnades naiteks liikluse lauskontrollimist. Politsei ja sojavagi sulgeb Colombos ooseks mitmed suuremad linnatanavad ning automaatidega mehi on naha praktiliselt igal tanaval. Valitsusasutuste umbrus on eriti suure tahelepanu ja kaitse all ning naiteks riigipanga hoone juurde on yleyldse paas suletud(seda seetottu, et viimane suurem terroriakt toimus justnimelt seal). Siiski on politseinikud ja sojavaelased viisakad ja sobralikud, kuigi ega nendega mingit pistmist eriti ei teki - teed pole neilt motet kysida. On, aga kohalikus keeles:)

Mul on ka vaike blogi, kust Sri Lanka kohta ehk natuke teavet on voimalik saada:

kristjanpallav.blogspot.com

Joudu, Kristjan

Tere! Colombost saab kull viisat taotleda. Aadress peaks olema Galle St 433, nagu mind juhendas Galle tanava alguses olev India mingisuguse asutuse spetsialist. Siiski ma aga viisat seal ei teinud, sest pidin ara soitma Galle linna. Sri Lankal on igatahes jube kuum. Tuleb minna magedesse:) Joudu!

Homme hommikul kell 9:05 lendan Tartust Riiga, sealt kohe edasi Londonisse ning õhtul Heathrow masinajaamast Colombosse. Kes soovib, võib liituda ja ühineda minuga:) Olge terved!

Tere!

Hiljuti kolasin ringi internetipangas ning leidsin, et ka Hansapangas saab teha omale reisikindlustust. Kuna mul plaanis kohe-kohe algav pikk ja mõneti riskantne reis, Hansapanga kindlustus aga ilmselgelt kõige soodsam näib, siis oleks huvitav teada, kas kellelgi on selle kindlustusega kogemusi ja millised need kogemused on. Üldiselt ei ärata see kindlustus minus miskipärast kuigi suurt usaldust.

Tere!

Rõõm kuulda, et siiski inimesi sinna minemas. Ma arvan, et paar nädalat jaanuari algusest peaksin küll kindlasti saarel viibima. Olen väga minimaalse eelarvega reisil ning olen püüdnud kontakteeruda varsti juba ligi kümne kohalikuga läbi hospitalityclubi, aga siiani olen suutnud omale leida öömaja vaid üheks(!) ööks s.o. 31. detsember vastu esimest jaanuari. Ilmselt tuleb omale osta kohe esimesel päeval võrkkiik ja moskiitovõrk:)

Mul on olemas ka Sri Lanka Lonely Planet. Kuna mind mu tee nagunii edasi Indiasse viib, siis võin mõnele soovijale selle sümboolse tasu eest ära anda. India kohta on mul praegu veel raske midagi öelda, sest ma ei tea, millal, kuidas ja kuhu liigun. Pean enne saama Sri Lankalt Kandyst India viisa. Siis vaatan edasi:)

Mul ei ole Sri Lankal plaanis kohalikku numbrit võtta(kuigi äkki mõni teadja osakb seda mõtet kommenteerida? Kõnekaardi võimalus nagu meil Simpel vm?), loodan, et mu telefon, va vana ront, töötab ka seal. Minu nr. on +3725266269. Kõne vastuvõtmine maksab üle viiekümne krooni, seega saadame lihtsalt odavaid seitsmekrooniseid sõnumeid:)

Võiks kokku saada, muidugi, igatahes, igatahes...

Kristjan

Hmm, miks mu lühisõnum ümber tõsteti? See oli ju autahvli rubriigis, kuhu see ka kenasti sobima oleks pidanud.

Suured tänud teile! Jah, ma ka mõtlesin, et ilmselt tulebki teha nii, et sõidan ise Saksamaale. Kuna ta Berliini saabub, siis Easyjet mu sõberiks saab kohe! Parimat!