juhanile

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
5 kommentaari
Viimased kommentaarid

Pariis-Vancouver 2018 aprilliks kinnitatud.

Horvaatias on viimasel ajal viibitud 4-6 kuu kaupa ja üldiselt pole ekstra politseisse registreerima minek vajalik. Majutuskohtades, ka kõige väiksemates, on nad paris hoolsad, võtavad dokumendi ja registreerivad kus vaja, endal ei tule ühtegi liigutust teha.

ID-kaardist piisab Horvaatiasse minekuks täiesti, sügisel läks Eesti ID-kaart isegi autojuhilubade pähe loosi (olin load kogemata koju unustanud, politsei pidas kinni ja proovisin õnne, läks läbi küll:)

Matkaautod peatuvad üldiselt kämpingutes, ei oska öelda, kas niisama metsa vahel on pikem peatumine Horvaatias legaalne või mitte.

Deutches Museumis võid veeta terve päeva, väga hariv ja huvitav. Vt http://www.deutsches-museum.de/en

To: arjasepp

Atlandi poolne külg saarest on ida- ja kirdetuultele avatud, seega saab lohetada küll. Saarel on kolm teadaolevat ametlikku kooli: the Reef Fort Vieux külje all (lõunas), sealt veidi (nii 1 km) ülevalpool 2 Elements nimeline kool Coconut Bay Resorti territooriumil ja kolmas üleval põhjas Cas en Bas-s.

Esimene neist on kõige korralikum ja mõnusam, seal saab ka keha kinnitada ja väikse õlle/muu joogi libistada, pärast lohe ja iseenda ära pesta ja kohapeale järgmist päeva ootama jätta (10 usd päev). Kohvikus on ka wifi. Loherahvast on mõnusalt, kellega muljeid jagada ja ilmast rääkida, aga samas mitte liiga palju. The Reefis on ka täitsa viisakad itaalia poisid õpetajateks, kuigi õppida pole kõige lihtsam chopi tõttu. Tuul on valdavalt on shore või cross shore või nende vahel, laine aga tihti veits erinevas suunas. Kokku on paras puder, aga Eesti oludest tulles igati talutav.

2 Elementsi juures on mõnus flat (õige tuule korral), aga seal pole kohapeal kohvikut. Jutt käis, et parimad õpetajad osteti the Reefist üle. Endal jäi seetõttu seal lohetamata, et ülejäänud perel polnud seal midagi teha.

Cas en Bas kool on üks tädi ja varustusega putka, laht on kinnine ja üsna väikse lainega (laine murdub veidi eemal rifil), aga seetõttu on hea tuul ainult idasuunaline, vastasel korral lahe ühes servas tuult pole. Lähedal on resort, mille kohvikus rannas saab süüa-juua, aga pigem on kõik veidi kallis. Üks kohalike söögikoht on ka kohe rannas, aga üldiselt on veidi uimane koht ja meie lemmikuks ei kujunenud.

Kõigil koolidel peaks olema ka oma koduleht, seega saab hindade jm kohta sealt lisa uurida. Lõunas on tuult veidi rohkem kui põhjas, seega täiendav punkt selle eest lõunale. Meil tuli ette, et vihma sadas ja windguru prognoos ei pidanud mitmel päeval paika. Pigem oli tuult (vihma tõttu) tavapärasest vähem, aga kord juba kohal olles ükski päev päris kuivalt ära minema ei pidanud.