USA viisataotlejalt nõutakse nüüd sotsiaalmeedia infot

USA

USA administratsioon kinnitas USA viisa taotlejatele kohustuse anda ülevaade viimase 5 aasta jooksul kasutatud sotsiaalmeedia kontodest. Lisaks nõutakse sama perioodi kohta ka kõiki kasutatud e-posti aadresse ja telefoninumbreid, rahvusvaheliste reiside ajalugu ning infot võimalike maaltväljasaatmiste kohta ning vastata, kas taotleja mõni pereliige on olnud seotud terrorismiga. Ametliku põhjendusena tuuakse välja, et uued nõuded on oluline vahend ennetamaks terrorismi ja ohtu siseturvalisusele.

Iseenest ei tohiks selline samm tulla suure üllatusena. USA siseministeerium (DHS, Department of Homeland Security) tuli analoogse plaaniga välja juba 3 aastat tagasi. 2018. aasta märtis tegi Trumpi administratsioon ettepaneku kehtestada riiki saabujatele täiendavad kontrollimeetmed, mis puudutasid eelkõige sotsiaalmeedia kasutamist. Nüüd need jõustusidki.

Siinkohal tuleb vahet teha USA viisa ja viisavabastusprogrammi raames kehtiva elektroonilise reisiloa ehk ESTA vahel. Eeltoodud täiendavad nõuded puudutavad neid, kes taotlevad USA immigrandi (alalise elaniku) või mitteimigrandi viisat, näiteks ajutised töötajad, tudengid, vahetusprogrammides osalejad, ärireisijad jne. Tavaturistile, kes taotleb ESTA-t, mis võimaldab USA-s turismi eesmärgil viibida kuni 90 päeva, uued nõuded ei rakendu.


Kas suudad kõiki oma sotsiaalmeedia kontosid meenutada?

USA viisataotlus täidetakse elektrooniliselt. Kui viisataotleja sotsiaalmeediat ei kasuta, on võimalus valikvastuste hulgast valida ka see variant. Seda siiski kontrollitakse ja vale pealt tabamise korral võivad oodata tõsised sammud, mis ilmselt peab tähendama, et USA-sse või USA kaudu reisimise võib vähemalt mingiks perioodiks ära unustada. Võib arvata, et eeldused viisa saamiseks ei pruugi olla parimad ka siis, kui tegevus sotsiaalmeedias sarnaneb näiteks Ruuben Kaalepi profiiliga. Juba ongi soovitatud enne USA viisa taotlemist oma sotsiaalmeedia kontod kriitilise pilguga üle käia.

Senist statistikat arvestades puudutavad USA uued viisanõuded orienteeruvalt 15 miljonit inimest aastas. USA inimõiguslased on sotsiaalmeedia info küsimist kritiseerinud, viidates inimeste privaatsuse rikkumisele. Samuti pole USA valitsus suutnud esitada tõendeid, et sotsiaalmeedias avaldatu oleks usaldusväärne indikaator julgeolekuohu tuvastamiseks.

Vaata ka: Google puhastas ESTA otsingutulemused

Milleks selline kontekstist väljarebitud viide Ruuben Kaalepile?

Samhästi võiks ju olla Marina Kaljurannale?
Palun koheselt eemaldada, edastasin ka Kaalepi advokaadile.

Labane kommentaari mahakustutamine probleemi ei lahenda, kuna hr. Kaalepi nimi on endiselt täiesti ebakohasest kontekstist eemaldamata.

Aga meil ei ole probleemi selleks kohtu poole pöörduda.

Teen ettepaneku kasutaja ekre foorumist kustutada. Ei maksa näha tonti seal, kus teda ei ole. Võid nüüd mind ka samasse kohtusse kaevata, kuna julgesin teha ettepanekuid.  

Duellile ei kutsutagi?  See oleks hulga väärikam kui mingi süvariigi juhitav kohus!

Trip ja poliitika??? Mis toimub? Jätke järgi! 

See pidi reisiportaal olema algselt ilma kellegi poliitiliste eelistusteta ega õhutamiseta!? Aitame inimesi reisida pigem oma kogemuste põhjal, et reis oleks säästlikum, turvalisem jne., jättes poliitika kõrvale. Ei õigusta siinjuures kumbagi poolt, et selline jama vaibuks.

Tehku trip.ee toimetus endale selgeks, mida tahetakse. Kord kustutate, siis panete kommentaarid tagasi. Hr Veigo Kell võiks mõelda, kust on tulnud rahastus tema arutule tegevusele Aafrikas ja kas seda edaspidi ka tulla võiks.


Igatahes on teise inimese nime kasutamine taolise viitena vääritu ja alatu, ja kindlasti solvab Ekre valijaid, keda on selle lehe külastajate seal palju. Jah, me tõepoolest ei saa kõik olla siin sotside valijad.

Mis sellel Ruubeni profiilil siis USA arvates viga on? Mina valisingi just selle alusel. Kas mõni (nimesid nimetamata, aga äsjastel eurovalimistel valituks osutnud) kgbiit oleks USAle kuidagi rohkem meeltmööda? Milleks Veigo seda lehte nii selgelt politiseerida soovib? Tema kohati sarkastiline stiil iseenesest pole paha aga kuskil on ikka mingid piirid.

Kurat mingi EKREkas on siia ka juba hüsteeritsema saadetud.