0,5 aastase lapsega Taisse...küsimus kasutajale Jaana

Lugesin kusagilt su postitust, et oled käinud oma lapsega alates vanusest 0,5 aastat 3x Tais. Ehk räägid mulle oma kogemusest, kuidas oli nii pisikesega reisida. Kas saite ka kohapeal ringi käija? Kuidas pisike sellist kliimat talus jne..?
Meil endal plaan minna jaanuaris ja laps siis üle 5 kuu vana. Muidu ta super hea laps, hästi rahulik.

Tervitades Kairi

Ma teen avalduse lastekaitsesse. Isegi minu jaoks oli see lennureis tappev, pluss see räpasus ja kõrvetav kuumus mis seal Tais valitses. Kui hoolimatu peab emme olema et last nii piinata?

Ja kui hoolimatud peavad tai naised olema,et nad üldse sünnitavad

Tai naised ei istu oma vastsündinud lastega lennukitesse, et mööda maailma ringi lennata.

Ma ei öelnudki midagi lendamise kohta,see on iga lapse puhul individuaalne.Räpasus ja kõrvetav kuumus oli mida kommenteerisin.

Kurimoor on vist küll moderaator, kui ma ei eksi, sven strandi osas pole kindel.

kairih, ära palun lase ennast ülaltoodud sapistest märkustest heidutada. Olen kaks korda olnud Tais umbes samas vanuses lapsega. Lapsed talusid pikka lennureisi hästi. Just sellises vanuses lapsega on lihtne, sest ta magab suure osa lennureisist ja rõhuvahede korrigeerimise ajal (tõusul ja maandumisel) tissitamine hoiab kõrvu lukkumineku eest. Suuremate lastega on veidi keerukam, kuid see ei takista meid sellel talvel jälle minemast (nüüd lapsed juba 2-ne ja 4-ne)Tais nautisid meie mõlemad beebid sooja kliimat ja eriti veemõnusid. Tai inimesed suhtuvad lastesse ja lastega turistidesse erakordselt hästi ning abivalmilt.

Muidugi on siin sellel teemal ka varem kirjutatud, võiksid proovida otsingut kasutada. Samas siinse otsingu funktsioonid ei ole kahjuks eriti tasemel, mida ka tegijad ise tunnistavad. Loodetavasti midagi selles osas kunagi ka muutub.

Kallid värsked lapsevanemad, palun mõelge natuke oma peakesekestega, et Tai lapsed sünnivad sellesse keskkonda, Teie aga veate oma steriilses keskkonnas hoitud tibukesekesed kaugele Taimaale või kuhu kurat, riskides haigustega, mille peale te ise ei oska tullagi, rääkimata sellest, et üle 10 h vahemaandumistega lennureis ei ole imikule just kõige tervislikum. Järsku kannataksite natuke? Kui puhata on vaja, siis Kanaarid on palju lähemal ja risk igasugusteks jamadeks palju väiksem.
Ja see eelnev oli MINU isiklik arvamus, mitte vägakolehirmsa moderaatori karm kirjatükk.
Ka lapsevanem,
Kurimoor

Selles point ongi et last varakult köigega harjutada,mitte liigselt ära steriliseerida.Mäletan vanast ajast,et kui ikka karastatud laps,et siis nii kergelt haigeks ka ei jää.Muidugi minu arvamus vöib olla väga vale,kuna ise lapsevanem ei ole.Samas mul on tais kaks kasulast ja kolm ristilast ja ma olen näinud omajagu kuidas seal laste eest hoolitsetakse,samamoodi muretsevad nemad kui laps euroopasse tuleb,ega ei külmeta jne.Aga lennureisi pärast muret pole veel kohanud

Harjutatakse maal vanaema juures, mitte ei veeta last oma (mitte lapse) lõbuks ümber maakera. Kui juba ainult sõidust rääkida, siis 12-tunnine reis pole mitte ainult 12-tunnine, lisame 2h enne lennujaamas, transfeerid miinimum 1-2h kokku (kui minek ja saabumine on lennujaamaga samas linnas), enne minekut sagimine ja enne paiknemist sagimine, võimalikke ümberistumisi ja hilinemisi ei võta arvessegi. See on kindlasti imikule väga tervislik, lõbus ja arendav. Kuulge, rääkige seda juttu kellelegi, kes pole kunagi reisinud või kel pole lapsi. Võibolla kusagil paarist aastast lähedasemale ja lihtsamale rannapuhkusel vms. ja 5-6 aastast elamusterohkemale ning kaugemale reisile. Aga 5-kuusega - andke andeks!

Loomulikult on asi teine, kui külastatakse (risti-, kasu-)vanemaid (nagu sul, naksitrall), sõidetakse töö pärast vms.

Minu arvamus just vastupidine,enne 5 kuuselapsega(ei saanud kirjutada 5-kuusega,kuna olen lugenud moderaatori kommentaari selle kohta:) )kui 5 aastase lapsega,kuna nii öelda sülelapsel vahet pole kus ja millal,ning mismoodi magab.

Olen käinud Tais kokku 5 korda ja nendest 4 korral on lapsed kaasas olnud ja tõesti oli laps 5 kuune ja absoluutselt mingeid probleeme meil pole olnud. Lennuki õhku tõusmisel jäi laps tissitamise ajal magama ja tegi seda vahemaandumiseni (ca 6 tundi) ja oligi ärkvel just see vahemaandumise aja ning uuesti õhku tõusmisel jäi magama, lisan et meil oli koht esimeses reas koos voodiga. Tailased on väga sõbralikud just valgete laste vastu, on meeles seik kus restoranis süües võttis ettekandja tüdrukukese seniks enda hoole alla, et saaksime õhtusööki nautida :) Kindlasti soovitan kaas võtta kõhukoti. Siiani on õnnestunud meil igasugu haiguseid vältida. Ja väga õige lause eelnevatelt kommenteerijatelt, et 5- kuusel lapsel ei ole vahet kus ta magab. Ei ütleks ka et kuidagi seda puhkust vähem nautinud oleks kui teisi, ükski käik käimata ei jäänud. Pigem oli piin siis kui esimest korda minnes esimene laps 1 aastasena koju jäi... igatsus oli suur.
Veel soovitaksin kaasa võtta paber mähkmeid kuna tookord neid veel seal müügil polnud (5 a tagasi).
Toredat reisi teile :)

Jajah, kõik on võimalik. Väsinud laps on võimeline magama ka raudteeperroonil või rokk-kontserdil. Iseasi, kui palju TALLE neid katseid vaja on.

Minu meelest on üks väga kindel retsept 5 kuusega või ka 36 kuusega reisima minemisel. Kui teil puudub lapsega või koguni üleüldse reisikogemus, kui te ise ei tea täpselt (oma silm on kuningas, ärge unustage), mis sihtkohas ees võiks oodata teid või teie last, kui teil tekib tuhat küsimust, mida siin foorumis küsida tahaks, pole te valmis pikemale reisile minema. Enne tite sündi piisavalt reisinu küllap annab endale aru, kuhu ja kas üleüldse lapsega minna, et mõlemal oleks hea. Värsked lapsevanemad peaksid ikkagi esikohale tõstma lapse vajadused ja enese lõbustamise jätma tagaplaanile. Titaga tuleb koduski raskusi ette, milleks elu keerulisemaks ajada, kui see on? Tahate puhata, paluge lähedastel end aidata ja kannatage lapsukese reisile vedamisega. Ja alustuseks käige ikka Kapa-Kohilas, Soomes ja Lätis ära! Sest teine retsept on ikka lihtsamalt raskemale, lähemalt kaugemale.

Aga palun mulle, kui eriti rumalale kodanikule selgitust, et mille pagana päralt te neid kuuski sinna välismaale veate? Mingi uus trend või?

Sina kui alaline tripi kasutaja peaks ju ometi teadma, kes ja miks neid kuuski veavad! Neid kuusevedajaid siin ikka jätkub, tited ka ühes.

Tited ja kuused käivad siis käsikäes?

Kairihile julgustuseks võin öelda, et eelmisel aastal otselennuga Phuketisse talvisel koolivaheajal lennates minu suureks üllatuseks peamiselt lastega reisijad olidki ja oli hulgas nii 5-kuuseid kui 7-kuuseid ja mõni kõhukegi paistis silma. Sinna sõites mõtlesin küll kuidas nad hakkama saavad. Pärast tagasi tulles lennukil kohtudes olid kõigil meeled head ja kellelgi midagi halba juhtunud polnud ning olid täiel rinnal puhkust saanud nautida. Kirjutan mis ise nägin ja kuulsin.

Kuna imikute eest pappi välja käima ei pea, siis mõeldaksegi, ah võtan parem kaasa. Minu arust ei ole laps mingi asi või ese mille, siis pistad kas ülesse pagasiriiulisse või istmekotti. Üldjuhul peab see imik sul kas, siis süles istuma, või päris kätel hoidma. Isegi kilo hakkab ära tüütama, rääkimata kümnest. Pluss pane siia veel vahepealsed sebimised. Phuketist tagasi tulles istus mul kõrvalreas tailanna siuke pooleaastasega ja ma nägin küll kui suurt vaeva see kokkuvõtes nii emale, isale ja lapsele valmistasid. Ei kujuta ette, kui hästi selline kätel hoidmine imiku vereringele võiks mõjuda. Minu arvamus oleks umbes selline, et seni kuni laps ei oska enda eest ise otsustada, ei tohiks vanemad seda tema eest teha(ja ärme hakka siis muid teemasi kaasama). Kui minu võimuses oleks, siis saadaks ma kõik äsjased/tulevased emad ühest lastehaigla teatavast osakonnast läbi(isegi isasi ei lastud vanasti sinna ligi), nii mõnegi suhtumine lapsesse või "lapseootamisse" muutuks kardinaalselt.

Krt, kui tripis oleks privakirjad võimalikud, oleks ülaltoodud jura ära jäänud. Kiri oli ju adresseeritud kasutaja Jaanale...
Iga lapsevanem teadku ise, mida ta oma lapsega(-le) teeb. Ainukene häda on siis, kui kõik see mõjutab kaaskodanike elu-olu.
Omadest kogemustest tean, et pole eriti mõnus olla 8-tunnisel lennureisil, kui paar istmerida edasi lõugab 4 tundi järjest mõnekuune imik stardist alates, kuni vist lihtsalt ära nõrkes. Teine episood kestis kogu maandumise aja. Ema oli täiesti abitu. Ei aidanud süleskiigutamine, tissitamine, mänguasjad, tore naabritädi, stjuuardessid ega miski.
Ja ärge nüüd, lugupeetud emad, mind mingiks ebainimlikuks koletiseks sõimake. Mul on ka lapsed, keda ma armastan, ainult reisidele hakkasin neid kaasa võtma kui nad olid 5-6 aasta vanuses (ei nimetaks seda steriliseerimiseks). Ja harjusid, kusjuures, ka täiesti sellega ära - polnud vaja varem treenima hakata. Kuigi, loomulikult on kõik lapsed erinevad, nagu ka täiskasvanud.
Imikuga puhkusereis ei ole minu arust vanematele 100% puhkureis. Ja, kui tõesti ntx Tais juhtub lapse tervisega midagi ekstraordinaarselt halba - kas olete kindel sealse meditsiiniabi kõrges kvaliteedis?