1,3 aastase lapsega Zanzibarile

Hei tripikad!oleme juba pikalt mõelnud, kuhu 2019 talvel minna perega puhkama ja lõpuks on sõelale jäänud Zanzibar. Pileteid veel ostetud pole. Tahaksin kuulda nende koemusi ja mõtteid, kes käinud. Meie laps oleks reisi ajaks 1 aasta ja 3 kuune . Siiani oleme temaga käinud Tenereifel, Guadeloupel ja Rhodosel. Kõik on ilusti sujunud ja on olnud tubli reisisell. Sihtkohad on olnud aga veidi teistlaadi siiski. Kas Zanzibar võiks sobida sellises vanuses lapsega reisimiseks? Plaan oleks veeta kohapeal 10-14 päeva, nautida nii rannapuhkust kui vaadata ringi. Kuidas seal auto rentimisega? Võib see üldse seal lapsega turvalisuse vaatenurgast kõne alla tulla? Või on mõtekam kasutada kohalikku ühistransporti? Kuidas seal sellega lood on? Muret teeb ka malaaria levik, millest erinevates välismaa reisifoorumites juttu on. Ise saame küll tablette võtta, aga ma ei kujuta ette kuidas on nii väikese lapse puhul. Samuti küsiksin, kas kellelgi on isiklikku kogemust märtsi alguses reisimisest? Märtsi teises pooles algab seal vihamhooaeg, aga paljud kirjutavad, et see pigem selline vihm, et sajab 15 min ja siis jälle ilm ilus, et väga harva pidavat seal tõesti päev läbi sadama. Arusaadav muidugi, et ilma keegi ette ennustada ei saa, aga hea oleks lihtsalt kuulda, kuidas seal reaalselt sellel ajal ilmaga olnud on. Olen väga tänulik kõigile, kes viitsivad veidi aega võtta, kaasa mõelda ja nõu anda. 

Oleme praegu Sansibaril idarannikul. Päikesega tuleb olla ettevaatlik. Hetkel pole ühtegi sääske näinud ega tundnud. Tuul on suhteliselt tugev ei kujuta ette kuidas sääsed sellise tuulega lennata saavad. Hotellis on sääsevõrgud. Mere või õigemini ookean on liiga soe basseinis saab jahutada. Tempratuur 30 aga tunne nagu 36. UV on väga tugev lapsele tuleks võtta kaasa max uv kaitse faktoriga kreem. Lennukis jagatakse viisade taotlus blangid. Piiril kui pilti kaasas pole tehakse pilt veebikaameraga. Viisa eest saab maksta pangakaardiga kui maksad 50euri (viisa maksab 50usd) siis keegi sulle 7euri tagasi ei maksa. Lennujaamas saad raha vahetada kohe peale viisa vormistamist. Kurss on 2500 kohalikku=1eur

0
0

Nb sõita tuleb taksoga. Ühistransporti lapsega ei soovita see on liiga ekstreemne.

0
0

Nõustun Evega :) Usun, et nii väikese lapse puhul on hotelli valik ülioluline- tehke hea kodutöö! Olenevalt asukohast on meres ujumine ja selle puhtus küsitavad, seega pigem hotelli bassein, aga ka nende puhtus on minu meelest küsitav. Meie hotellis ka sääsevõrgud ning lisaks lastakse igal õhtul tõrjet, aga paar- kolm hammustust oleme kõik saanud. Ise võtame malaaria tablette- viibime Aafrikas pikemalt ning süda nii rahulikum. Päike on tõesti terav, oleme mitu tundi tubased, sest kuumusega ei jaksa ega tahagi palju toimetada. 

0
0

Detsembri alul kui viibisin Sansibaril siis oli meie hotellis pere aastase lapsega. Said hakkama kuid ei ole väga lihtne seal. Näiteks ei ole müügil mähkmeid- kui neid vaja veel peaks minema. Väga palav ja uv tugev tõesti. Sääski oli kuid malaariat ei peaks seal olema, ei soovitanud ka reisinõustaja Merimetsa kliinikust malaaria tablette seal viibimise ajal võtta.   Kui kuhugi minna tahtsid siis ainult taksoga, vahemaad ei ole väga pikad kuid teed on osaliselt väga halvad ja võtab kaua aega ühest kohast teise saamine.Isiklikult valiks nii väikese lapsega mõne teise koha .

0
0

Aitäh kõigile, kes nõu andsid. Loobusime Zanzibarist ja otsustasime võtta ette seikluse Kolumbiasse :) 

0
0

Õige valik! Kolumbia on muidugi lapsele täiesti riskivaba:)

7
0

Mis te sest lapsest piinate?

4
0

Meie käisime sama vana lapsega Sansibaril märtsi alguses mõned aastad tagasi. Ma ei mäleta ühtki probleemi, mis oleks seotud olnud olmega - hotellid, ringiliikumine kas jala või kui kaugemale, siis taksoga, toit. Kõik sujus hästi. Aga vihmahooajal, mis algab märtsi lõpupoole tõsisemalt ja aprill on kõige vihmasem, sulgevad osad rannahotellid uksed. Juba märtsi alguses olid meie külastatud rannahotellid tühjapoolsed. Sääski ei näinud, aga siiski meil olid olemas malaariaravimid nii endale kui lapsele.Olime Stone Townis mõned päevad (Emerson Spice Hotel http://www.africatravelresource.com/emerson-spice-hotel/) ja siis kahes erinevas rannahotellis, millest üks oli Matemwes (http://www.africatravelresource.com/matemwe-lodge/) ja teine Fumbas (http://www.africatravelresource.com/fumba-beach-lodge/) Meie eelistuseks olid väiksed rannamajakesed, mitte suured kompleksid. Kõik hotellibroneeringud tegime läbi africatravelresource.com. Tegime Fumbast paadireisi ühel päeval väikesele kõrvalsaarele ja snorgeldasime. Käisime vürtsifarmis, kohalikus looduspargis (kohaliku punase koolobuse elukoht). Fumba hotell oli väga äge ja selle ümber üsna lopsakas loodus - meil õnnestus maja ümber näha igasugused pisiloomi, alustades pärdikutest ja ülinunnudest leemuritest (bushbaby) kuni hiidroti ja giant elephant shrew (eesti keeles minu jaoks tundmatu nimetus, sugukond londiklased)

1
0

Kas on huvitav olemas üldse riskivaba reisisihtkohta, ma usun et pole. Kõige lisaks pole siin kodumaalgi päris riskivaba. Täpselt nagu ma ei uita ringi öösel mööda Lasnaäe nurgataguseid, ei kavatse ka selliseid elamusi kodust kaugel otsida. Inimestel on erinev elustiil ja see on vast koht, kus ei ole mõtet hakata vaidlema ja kedagi halvustama, kuigi eestlased seda pidevalt teha armastavad. Oleme oma lapsega juba palju reisinud ning mitte kordagi pole ta andnud kuidagi mõista et teda oleks kuidagi piinatud, pigem vastupidi. 

1
2

Aga see sõltubki lapsest. Mõnele piin, mõnele lõbu. Eks vanemad näevad selle alguses ära. Tegime esimese reisi kaks nädalat ja lapsed olid alla aastased. Järgmine aasta lasime juba pikemalt. Ainult küsi, kas lähme. Kohe on näpud püsti.

2
1

Ärge sööge neid keemiat täis malaaria tablette kui olete ainult Zanzibaril! Täiesti mõttetu! Tansaanias üldiselt ei pidavat olema, aga no sisemaal ja üldse Aafrikas vb võtaksin, kuid Zanzil kindlasti mõttetu:) Nii pisikese lapsega seal ilmselt suht palav, ta ikka üsna ekvaatoril ja kliima sh päike on karm!

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased