3 päeva Põhja-Itaalias

Tere, tripikad!Küsin pisut teie nõu - nimelt lähen koos oma 60-aastase emaga kolmeks päevaks Itaaliasse. Kuna tegemist on minu kingitusega emale sünnipäevaks, siis minu suurim soov oleks, et reis oleks ilus ja meeldejääv ning et leiaksime parima paiga, kus kolmeks päevaks peatuda. Tahaksin kindlasti liikuda Milaanost otse Como järve äärde. Kuna autot hästi rentida ei tahaks, siis kas rong oleks hea variant või teeks see reisi pikaks ja tüütuks? Väike probleem ka selles, et saabume Malpensa lennujaama, kuid lahkume Bergamost. Nagu sain aru, siis Como ääres on mõistlik osta näiteks praami päevapilet, millega saab siis erinevaid "sihtkohti" külastada ja elamuse ilusti kätte. Kuid mis koht võiks jääda nn staabiks, kus kaks ööd veeta? Oluline on, et saaksime seal ilma autota hakkama ning leiaksime ka piisavalt valikuid hea toidu nautimiseks ja maaliliste vaadete ja linna imetlemiseks. Suured tänud juba ette!

Rong ei ole tüütu, pigem vastupidi, rongiga saab ilmselt isegi kiiremini kui autoga. Ja väga lihtne on minna. Lennujaamast võtad bussi Milaanosse (väljumisi on ca iga 15 min tagant, kui mitte rohkem). Buss sõidab Milan Central Stationisse, kus on ka rongijaam. Sisuliselt astud bussist välja ja oledki rongijaama ukse ees. Rongijaamas saad osta iseteenindusest (või letist) pileti Como järve äärde. Ise läksin Varenasse ja rongid väljusid  iga 30 min tagant. Rong sõitis veidi üle tunni. Kuna pole käinud mujal kui Varennas, siis võrrelda ei oska, aga mulle seal väga meeldis. Täiesti muinasjutulised vaated olid seal. Üllatav oli ka see, et turiste oli väga vähe (käisin juunis). 

0
0

Transpordi variantide nägemiseks võiks soovitada vaadata:minnes Malpensa-Como ja tagasi tulles Como-Bergamo või ükskõik milliseid sihtkohti sinna omal valikul sisestada. Saab nii sõiduajad, hinnad kui üksikasjalikud juhised eri variantide puhuks."Staabi" kohta ei oska midagi öelda, seal hotelle kui kirjuid koeri. Ise tõmban alati otsinguid koomale soovitud parameetreid ette andes, mis sõltub igaühe isiklikust maitsest, nõudlikkusest, hinnatundlikkusest jms ning võib varieeruda seinast seina. Mida tihedam "sõel" ette anda, seda vähem võimalust valikutesse uppuda ja seda kindlam võib olla, et lõpptulemuses sarnaneb maksimaalselt soovitule.

1
0

Soovitan ka Varenna (nii on õige nimekuju) linna baasiks. Milanost käib otserong vähemalt tosin korda päevas, odavam ja aeglasem rong oli vist 7 eurot paar aastat tagasi. Tagasi Bergamosse saab ümberistumisega Leccos ja sealt vaksali vastast otsebussiga lennujaama.Varennas võis sellepärast vähe turiste olla, et seal ainult ööbitakse, kõrval asuvas Bellagios, ei olnud juba aprillis eriti vaba ruumi astuda.Soovitan ikkagi ühe sihtkohana.Ja üks päev laevaga Como linna ja sealt tagasi. Väga kenad vaated.Ööbimiskoha otsimisel peab vaatama, et kaugus sadamast väga suur ei oleks. Odavamad kohad võivad nõuda päris pikka ülesmäge astumist kohalejõudmiseks.  

0
0

Soovitan ka Bellagiot. Sealt ka praamiühendus üle Como, saab vaateid imetleda.Samas julgen ka Garda järve ümbrust soovitada. Lihtsalt alternatiiv Comole.

0
0

Põhja- Itaalias ringikolajaile soovitan kiigata sellist kohta- Segonzano püramiidid, Trento kandis. A võiks olla ka viitsimist veitsa jala ringi kolada.

0
0

Rongid on meeldiv ja kiire liikumisviis. Isegi kiirrongiaknast näeb ühtteist, rääkimata aeglasematest. Ise buukin kõik rongipiletid tavaliselt lehel thetrainline.com (ette ostes on soodsam) ja QR-pilet on mugavalt telefonis, ei pea kuskilt otsima.

No ja rongiga saab Milano Centralest ka näiteks Genovasse, kus imekaunis Liguuria rannik lähedal (Portofino ja kõik muud kohad).

0
0

Varenna, Bellagio ja Menaggio on kõik ok.

1
0

Mulle jäi natuke segaseks see osa, et kas te liigute kõigepealt Milano linna ja sealt tahate Comosse minna? Kui ei ole plaani Milanosse minna siis vähemalt Malpensast saab Comosse rongiga ilma, et peaks sõitma Milanosse, tõsi küll peab tegema ühe ümberistumise aga soovitan panna google maps otsingusse alguspunkt ja lõpppunkt ning valida seal ikoon ühistransport siis annab ka kenasti kõik võimalikud valikud ja saab ka väljumisaegu näha. Lennujaamade kodulehel on ka olemas transpordivõimalused nii rong kui shuttle bussid. Ise ööbisin Como kesklinnas ja liikusin sealt laevaga igale poole kuhu tahtsin aga kõik need linnakesed mida teised eespool mainisid on väga ilusad. Comos endas on ka ühtteist vaadata, saab funikuluriga üles mäkke sõita kus kauneid vaateid nautida, Volta muuseum-ma käisin 2020 siis oli see küll renoveerimisel ja sai ainult ukselt piiluda, linnamüüri tornid, uhke kirik. Siin on varasemalt ka sellel teemal postitusi olnud, kui paned otsingusse Como siis vast leiad veel ideid

2
0

Varenna ja Bellagio on tõesti ilusad ja sobivad "staabiks". Olin ka 3 ööd Comos, kust oli hea minna sealpool olevatesse linnadesse

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased