Air Balticu odavpakkumiste lõksud

Ärilehe lugeja ostis Air Balticu sünnipäeva ja musta reede kampaania raames pileti Tallinnast startivatele otselendudele, mis järjestikku tühistati – reisija saadetakse nüüd teele hoopis läbi Riia.

„Asemele pakutakse tüki maad pikema ajaga lendamisi läbi Riia. Selline tunne jääb, nagu neil ei olnudki algusest peale plaanis neid odavate piletitega lende korraldada,“ kurtis pettunud klient.

https://reisijuht.delfi.ee/artikkel/120255410/sooduskampaaniaga-ostetud-tallinna-otselennud-suunati-riiga-air-baltic-lennunduses-tavaparane-praktika

1
23

Ükski kommunikatsioonispetsialist ei vasta nii. On Rachel Kaare Juudas üldse olemas, miskipärast kahtlen.

1
4

@isaac – olen Racheliga koos töötanud, ta on täitsa olemas.

3
2

https://delfimeedia.ee/kontakt/toimetus/Ainuke kel pole profiilis fotot.

1
3

Aga mida osteti, mis ajaks osteti jne. pole ära toodud.

0
0

@isaac, Hans H. Luigel ka pole, seega teda pole ka olemas? :D Jäägu sulle su arvamus.

(Vabandust teema sogamise pärast!)

5
1

Uudis seisnes selles, et tuttaval muudeti lennuaegu, vist.

0
1

@isaac Hei, olen loomulikult meelitatud, et sa mind oma kujutlusvõime viljaks pead. Kahjuks (või õnneks) olen täiesti olemas, võid minuga näiteks LinkedInis ühenduda :) Kuigi, eks alati on võimalus, et ma teen rahvusvahelise haardega libakontosid lihtsalt selleks, et sind lennundusalaste uudistega hullutada. I guess we'll never know...

8
0

Olen väga meelitatud, et personaalse vastuse ära olen teeninud. Ütlen ausalt, väldin ise ka võimaluse korral Air Balticuga lendamist samadel põhjustel, pikalt ette ostetud pileteid on tühistatud. See pole lennundusalane uudis, see on juba ammune praktika neil.

5
4

RKJ, aga mis lennuga tegemist oli, mis ära jäeti? Oleks kasulik info lugejale.

4
3

Mul endal kogemus nendega eelmise aasta kampaania käigus selleks sügiseks ostetud piletiga. Otselend Dubrovnik-Tallinn asendati sama päeva lennuga läbi Riia ja keskpäeva asemel jõudsin Tallinna õhtuks. Samas bonuseks oli see, et ei pidanud kohe hommikul pimedas lennujaama poole teele asuma, vaid sain rahulikult paar lisatundi magada.

Ning kuna hinnad olid ikkagi piisavalt meelitavad, siis sai ka selle aasta kampaania käigus järgmise sügise reis ära soetatud (suur osa Balkanist jäi ju veel nägemata).

4
2

Mul on üldiselt Air Balticuga vedanud ja läbi väikse Riia lennujaama on ümberistumised üldjuhul väga kiired. Kui 5x päevas lennatakse Riiga, siis Frankfurtis tulevad üldjuhul väga pikemad ümberistumised. Minu positiivset meelestatust ei muuda isegi see, et kord ei lastud väidetava ülebookimise tõttu Pariisis Tallinna lennule kui kodu juba peaaegu paistis. Kogenud reisijana lükkasin tagasi nende pakkumise kolme päeva pärast uuesti Charles de Gaulle külastada, vaid organiseerisime koos klienditeenindajaga järgmiseks hommikuks Euroopa ringreisi Pariis-Zagreb-Helsinki-takso-laev-takso-Tallinna Lennujaam:) Sain kogemuse, et nüüdsest ma enam ei lähe kõige viimasena väravasse. Aga noh esimesena sinna inimeste poolt tund aega varem moodustavasse sabasse ka veel ei lähe.

3
2

Ka mul on edaspidi AirBaltic lendude vältimiseks põhjus. 2-5 detsembri Müncheni edasi tagasi lennud asendati arusaadaval põhjusel, Münchenis oli lumi. Ebameeldiv on see, et siiani ei ole minu pagas Münchenis minuni jõudnud, lendasin asenduslennuga 3.detsembril, täna on 15. detsember. Pagasi hilinemise ja kadunud pagasi raporti tegin netis, kahjuks on mu pagas kindlustamata. Ootan nüüd, millal 21 päeva täis saab, et lennufirmale kahjunõue esitada. See ei ole jah mõistusepärane, aga tunne on, et mu kott on lihtsalt varastatud.

2
1

@Meerik, lennufirma hoolde antud pagas on tegelikult alati kindlustatud Montreali konventsiooni alusel kuni 1620€ ulatuses: https://airadvisor.com/en/montreal-convention-baggage-compensation. Seega kuni selle summa ulatuses saab lennufirmale nõude esitada ka siis, kui kindlustusfirma pagasikindlustust ei ole.

9
0

Pagasikindlustusest - koju saabumisel hilineva pagasi eest hüvitist ei saa. Oled ju kodus, kus sul on eeldatavasti varuriided ja muud eluks vajalikud asjad olemas ning sa ei sõltu oma kohvri sisust sama palju kui reisil.

Kaduma mineku või purunemise korral saab küll hüvitist ja selle jaoks ei pea omama reisikindlustust.

4
0

Mia,

Kui ei ole pagasikindlustust, aga kohvri rattad on katki, ehk kohver ei veere, ega seisa püsti. Kuidas saab siis abi?

V'õi kui on isegi kindl, aga fotol ei erista rataste seisukord, pealtnäha terved. Aga kohver pole kasutatav

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased