Algaja Veneetsiasse: (pikk jutt) Kuidas reisida - lennureis ümberistumistega, sisetransport?

Tere taas! Reisist on nüüd möödas juba omajagu palju aega, kuid lisan siiski, et kõik läks plaanipäraselt ja reis oli üliäge! Kui on küsimusi võib julgelt mulle kirjutada e-mailile d.dot@hot.ee , vastan hea meelega!


Tere. Olen reisi korraldamisega hädas. Rohkem vajan nõu transpordi osas. Vabandan, et jutt sedavõrd pikk. Panin kirja kõik, mis seni leidnud olen (paremal lk ääres on kollasega seda ju nõutud :P). Ootan kommentaare ja soovitusi, kuidas oleks kõige parem reisida, ehk olen millestki täiesti valesti aru saanud või üldse mitte aru saanud.

Leian, et parem on end juba varakult asjaga kurssi viia, kui paar päeva varem süvenema hakata ja seejärel suures paanikas närvivapustus üle elada. Kui kodutöö on tehtud, jääb koha peal rabelemise arvelt rohkem aega linnaga tutvumiseks. Kommenteerida on samuti aega, kiiret pole, keegi surema ei hakka.

   • Sissejuhatuseks:

Euroopas ja Venemaal olen mitmeid kordi reisil käinud nii lennuki, laeva, bussi kui autoga, kuid alati kas pere või kooliekskursiooniga. Nüüd ootab aprilli lõpus ees iseseisev minek Veneetsiasse. Reisikaaslane pole varem kaugemal kui Soomes-Lätis käinud, nii et kogu organiseerimine on põhimõtteliselt minu õlul, kuna oman natukenegi kogemust.

Oleme mõlemad noored (20, 24), elame säästlikult, nagu tudengid ikka.

Minu viimane lennukireis oli 10.a tagasi, selle ajaga ilmselt palju muutunud ja ausalt öeldes, ei pööranud siis asjale eriti tähelepanu kah. Odavlennufirmaga varem lennanud ei ole.

Soov oli, tahtmist ka, natuke julgust lisaks, veidi raha säästetud - ostsimegi TourEst messilt sooduspakkumisega aprilli lõpuks reisipaketi (lennud RyanAir-ga, sisaldab makse + ***hotell koos hommikusöögiga). Lennupiletid on küll vist ilma rahata saadud, kahtlaselt odav tundub (lugesin siit foorumist, et midagi sellist on isegi võimalik). Suht ootamatult tuli mõte just Veneetsiasse minna.

Niisiis, transport. Vaatamisväärsuste kohta soovitusi ei vaja, kuna nendega oleme juba kursis (olemas piisavalt põhjalik reisijuht raamatu näol).

Kahmasime suures vaimustuses vist veidi suure ampsu (vahemaandumised, äärelinnas asuv hotell, kauge lennujaam, ööbimine lennujaamas jms), aga nüüd pole muidugi midagi teha, minek ja tagasitulek on vaja ära korraldada.

Olen seniajani erinevates foorumites surfanud, netist igasugu kodulehekülgi vaadanud (nt reisipisiku teejuht) ja mõnda asja ka reisimüüjalt küsinud (tal muude asjadegagi palju tegemist, ei taha palju tülitada), kuid mõned asjad on ikka segased.

Otsustasin end siis trip.ee kasutajaks teha ja eraldi teema luua, sest märksõnadega sain ainult ebamääraseid vastuseid. Loodetavasti keegi ikka kuidagi aitab või midagi soovitab (Koogikata2: oled Veneetsia kohta üht-teist siin rääkinud, kuid otse sulle kirjutada ei saa, loodetavasti viitsid mulle siin paar nõuannet jagada).

   • Reisist lähemalt:
 1. Kuidas jõuda kell 10.35 väljuvale lennule Riiga? Võimalusi on mitmeid. Hetkel pole aimugi, kuidas selleks kellaajaks Riia lennuväljale jõuda, sest tuleb valida mitme halva variandi seast: -Tallinnast väljuvad bussid (Hansabuss ja Ecolines) jõuavad varemalt 10.45-ks - järelikult need ei sobi. -Kui öösel kõige hilisema bussiga minna, jõuab Riiga (saan aru, et otse lennujaama) kl 5.40 (Eurolines), siis peab aga mitu tundi lennujaamas passima. -Leida kuskilt sõber või hea inimene (meil endil juhilube pole), kes varahommikul viitsib (nt mingi raha eest) Tallinnast Riiga või Ainaži sõidutada. Viimasest saaks ehk ka mingi bussi peale istuda (autoosta.lv lehelt ei osanud praegu infot leida) ja kuidagi Riiga jõuda.

 2. Kui palju varem peab lennujaama jõudma (online check-in)? Selle check-in tegemiseni on aega, 14 päeva enne reisi tuleb vist ära teha. Reisime kohvrikesega, mis peaks mõõtmetelt ja kaalult käsipagasiks sobima küll. Kui palju varem on otstarbekas kohal olla, kas kaks tundi on sobiv?

Kuidas RyanAir lennujaamast üles leida? Ei leidnud lennujaama kodukatelt plaane. Mida käsipagasiga kaasa ei tohi võtta, nõuded vist kõikjal ühised?

 1. Kell 11.45 jõuame Düsseldorfi. Järgmise lennuni on 7 tundi aega, väljub alles 19.55. Pagasit saab linna peal kaasa vedada või kuskile hoiukappi panna (?). Oskab keegi ehk soovitada mida selle ajaga linnas peale hakata? Jällegi - u kl 18.30-ks peaks lennujaamas tagasi olema (?).

 2. Treviso lennujaam kl 21.30. 26 km Veneetsia kesklinnast (vaatasin siit: toandfromtheairport.com) Hotell asub lennujaamast 20 min sõidu kaugusel. Infot on jällegi igasugust, millist võimalust kasutada, veel ei tea. Kas sellisel õhtusel kellaajal bussid sõidavad? (Ootan hetkel infot reisikorraldajalt). -RyanAir Bus, maksab 4,4 € ja peatub Mestre-s, aga kas hotelli lähedal, ei tea. -Kohalik buss nr 6 läheb iga 20 min tagant ja maksab 0,80 € (edasi kesklinna peaks minema rongiga, aga peatub ka Mestre-s. Kus täpselt, ei tea). -Treviso lennujaamast lähevad ATVO bussid kesklinna, üks ots 5 euri, sõit kestab 1,5 h, paar peatust on vahepeal ka kusagil Mestre-s. -ACTV bussid, sõit maksab natuke üle 1 €, aga ei saa täpselt aru, milline buss kuhu sõidab, graafikud kodulehel itaaliakeelsed.

Soovitatakse lennujaamast osta turistidele mõeldud ühiskaart, kus nt 12 h on 16 € ja 72 h on 33 €, selle juures siis bussid ja veebussid. Tasub osta?

 1. Hotell (hotel club) asub Mestre-s, u 15 km kesklinnast. tripadvisor.com-st leiab nii positiivseid kui negatiivseid kommentaare. Kuna jõuame hotelli alles õhtul, siis loodetavasti registreerimisega probleeme ei teki, aga eelnevalt lehelt võib lugeda, et nii mõnelgi on broneering "ära kaotatud". Pole aimugi, kuidas on asi korraldatud laupäeva hommikul, kui lend läheb õhtul 22.50. Mis kell hotellist lahkuma peame, ei tea. Hotelli juurest peaksid iga poole tunni tagant (13 ja 43 minutil igal tunnil) bussid kesklinna poole minema. Sellega ei tohiks probleeme tekkida.

 2. Paar päeva Veneetsias. Üldiselt ei oota soovitusi vaatamisväärsuste kohta. Aga kui kellelgi on nende kohta mõni hea mõte, võib seda jagada. Lugesin, et gondliga sõit maksab u 1500 eeku, päris palju. Poleks arvanud, et niiiiii palju!

Keegi rääkis, et kesklinnast läheb viimane buss hotelli kl 9. See tähendab, et hilisemal kellaajal peaks bussiga Mestre rongijaama minema ja sealt taksoga (vähemalt 10 €) hotelli. Ja lisaks pidavat kesklinna sõitvad bussid olema hirmsasti ülerahvastatud, kuigi see väga ei häiri vist. Keegi teine rääkis jällegi, et pärast kl 9 käib veel üks teine buss kuni kl 23.45, mis sõidab haiglani, sealt 10-15 min jalutuskäigu kaugusel asubki hotell. Noh, Mestre-s peatumise positiivne külg on ehk see, et saame näha tõelist Itaalia elu.

 1. Laupäeva õhtul kl 22.50 lend Treviso lennujaamast. Tuleb vist jälle hulga varem kohale minna, nii umbes 21.30-ks? Ei oskagi midagi selle kohta hetkel rohkem küsida. Miskitmoodi bussiga tuleb kohale minna ja siis vaadata, kuidas lennukile saab. Igas lennujaamas peaks olema siis see online check-in (?), sellega läheb õnneks vähem aega.

 2. Kell 23.50 Frankfurt, Hahn-i lennujaam. Öö tuleb veeta lennujaamas. Tutvusin natuke sleepinginairports.net lehega, aga väiksed kahtlused on ikka. Sedasi lennujaamas pole varem maganud. Keegi soovitab teisel korrusel magada; kusagil on ka kolme istmega toolid, kuhu pikali visata, aga need võivad olla juba hõivatud. Terve öö üleval olla ei tahaks, kohvrikest kaotada ei tahaks. Magamiskotti kaasa võtta ei saa. Loodetavasti on seal mingisugused hoiukapid, kuhu pagas panna, et magades midagi ära ei varastataks. Keegi ütles, et kaameraid palju, turvamehi vähe. Hommikul kell 7.20 läheb lend ja 10.40 on Riias. Kuidagi peab vist vähemalt kl 6 üles saama, äratuskellad tuleb mõlemal helisema panna. Nojah, omamoodi elamus on see öö kindlasti. Heh, keegi ütles, et seal on isegi sekspood ja kasiino.

 3. Kui tervena Riias, on edasi juba ükskõik, kuidagi ikka koju saab. Kuigi pühapäeval ilmselt bussid nii tihti Tallinna poole ei sõida...


Tegin natuke aega tagasi ära ka If kindlustuses reisikindlustuse. Kas peaks tegema veel tervisekindlustuse vms? [Jama, ma just lugesin, et If-i ei soovitata üldse. Reisikonsultant soovitas, lugesin ka tingimusi jms, ei osanud midagi halba aimata. Nojah, mis siis ikka.]

Eeldan, et aprilli lõpus on Veneetsias sooja u 10-16 kraadi (vastavalt erinevatele internetiallikatele). On see tõsi?

Reisil just priiskama ei hakka, kuid väga koonerdama ka mitte.

Olen väga tänulik kõigile, kes viitsivad selle pika teksti läbi lugeda ja midagi soovitada!

(Palun jätta sapised kommentaarid enda teada)

Aitäh!

Ma saan algusetapi osas kogemusi jagada. Riia lennujaam on väga väike, seal ei ole mingit probleemi õigete kohtade ülesleidmisega. Kuna teil on käsipagas, siis võite koheselt siseneda nn kinnisesse alasse. Selleks peate peauksest sisenedes hoidma vasakule poole, lähete leheputkast mööda ja üsna peale seda näete juba õiget kohta. Kõigepealt siis turvakontroll (vedelikud peavad olema spets minigripis!). See hommikul jõudev buss on suht ok, saate lennujaamas 4 h tukkuda. Kui suudate leida autojuhi, siis oleks normaalne käsipagasiga 1 h varem lennujaama jõuda. Varem pole küll seal miskit peale tukkumise teha. Palju kurvem lugu on selle nn Düsseldorfiga. Linna näete ainult lennukiaknast, sest tegelikkuses on Ryanairi lennujaam vana sõjaväelennujaam Hollandi piiri ääres. Nii Düsseldorfi kui Kölni on sealt omajagu sõitmist ja ühistransporti ma seal ei kohanud (kuigi päris kindel selles ei ole). Lennujaam iseenesest on veel väiksem kui Riia oma, seega väga-väga igav koht. Ja arvestage, et sealsed turvatädid on väga karmid, mõõdavad ja kaaluvad teie kotti igatepidi. Pähapäeval Tallinnasse saamisega muret ei ole, bussid liiguvad tavapärase graafiku alusel. Edasi ei oska abiks olla.

... see Düsseldorfi uudis on nüüd küll "tore". Seda ei osanud oodata. Mhhh. Mis siis teha. Peab uurima. Parem vähemalt kuskilegi sõita, terve päev passimisele kulutada - see pole eriti hea mõte.

See ei olegi terve päev tegelikult - sellistest asjadest ei maksa küll ennast heidutada lasta:) Loed raamatut, võtad paar einet, jalutad ringi ja ongi aeg otsas.

Ühistranspordi 72-tunni kaart tasub Veneetsias kindlasti ostmist kui tahate vaporettodega ringi liikuda. Nenede üksikpiletid on lihtsalt nii palju kallid. 12-tunni kaart on liiga lühike aeg, sellega kõiki erinevaid saari läbida ei jõua. Mestres tasub sööma minna kohta "Sottovoce Pizzeria Hostaria", mis asub Via Ospedalel. Veneetsia keskusest on selliseid toredaid kohti raske leida. Õhtul avati see 7.30.

http://www.fotoalbum.ee/photos/sognefjord Käisime eelmise aasta algul märtsis Itaaliatuuril omal käel. Sellelt aadressilt näed mõned pildid ka Veneetsiast. Märtsi lõpp oli küll jahe ning vihmane. Ja veel - lugesin kusagilt, et seal keelati lindude toitmine. Tuvid on nii harjunud inimestega ja "toitu" müüdi lausa väljakul (San Marco). Trahv päris hull. Tegelikult olen paar korda viibinud seal aga ikkagi poleks nagu midagi jõudnud vaadata. Kodutöö peaks olema tugev. Itaalia kohta on ka eestikeelne raamat ning seda jagub ka tuleviku reisideks Itaaliasse. Sain aru, et gondli sõit maksis umbes 75EU ja seda kogu seltskonna peale. Kas oled üksi või kuuekesi? Hinnad võivad olla muutunud, kuna turismihooaeg pole veel täishoos siis voib mõndagi odavamalt saada. * * *

Trip.ee (Vic70) lisas postitusse suured algustähed ja lauselõpu märgid, ning palub postitajal seda tulevikus endal teha!

Kui te sellel lennuväljal maandute ja 7 tundi surnuks lööma peate siis hakkab mul teist kahju. Tilluke lennujaam, kus peaasjalikult opereerivad Ryanair ja Hamburg International. Lennujaama vabatsoonis on 1 söögikoht ja 1 kiosk, transiittsoonis 1 kohvik ja tax free pood. Düsseldorf ise asub 1 tunni autosöidu kaugusel. Soovitaks teile väikest linnakest nimega Goch-kuigi ega sealgi midagi erilist pole. Lihtsalt väike Saksamaa linnake, kus aeg natuke seisma jäänud. Saate vähemalt natuke jalutada, korralikult einestada, sisseoste teha ja lihtsalt sellest lennujaamast eemal olla. Taksosöit lennujaam-Goch maksab 20EURi ja söit ise kestab 15 min. Vöib olla saab sinna ka bussiga-küsi infoletist! Igatahes soovin teile ilusat Veneetsia reisi!

Kui teil on juhuslikult plaan arvuti kaasa vötta, siis siin artikkel soomlaste tänasest Iltalehest: http://www.iltasanomat.fi/matkailu/uutinen.asp?id=1660585 Jutt on hotels.comi tehtud uuringust, kus selgitatakse wireless-neti hindu maailma hotellides, lennujaamades, kohvikutes. Hinnavahed on räiged. Selle uuringu tulemusel kalleim hind on Veneetsias (keskmine tunnihind 7,40 eurot) ja odavaim Floridas (keskmine hind 90 eurosenti). Omast kogemusest vöin öelda, et Veneetsia on räigelt kallis linn, eriti mis puudutab Marcose väljakut ja selle ymbrust.

-Transpordi ühiskaart läheb käiku. -Püüame ikka Düsseldorfi lennujaamast kas või mõneks tunniks eemale sõita. -Kujutan ette, kui kallis Veneetsia on. Oleme sellega arvestanud. -Gondlisõit on tõesti terve paadi peale u 75 €, u 6 inimest mahub sisse, s.o siis kahepeale umbes 400-500 eeku, mis ei ole väga palju. Iseasi, kuidas paat täis saada? Huvitav, kas see 50-minutiline marsuut on kõikidel gondlitel ühine? Eks see selgub koha peal. -Ei ole veel arvuti kaasavõtmisele mõelnud, aga võibolla tuleb seda tõesti teha. Tänud kasuliku lingi eest! -Tuvisid sel korral siis ei sööda :) -Sain ka teada, et pagasi võib õhtuni hotelli jätta, muidu toimub väljakirjutamine kl 12 päeval, nagu tavaliselt teisteski hotellides. Kokkuleppel võib tuba kasutada ka õhtuni, kuid see on juba läbirääkimise küsimus.

Mis veel hindadesse puutub, siis soovitan otsida toidukohti vaiksematel kõrvaltänavatel ja kus tundub kohalikke olevat: need on odavamad. Ka veneetslased ise söövad kuskil (märksõna "osteria" töötab kogu Itaalias).

Kinnitan üle, et tuvide toitmine on tõesti keelatud, Venezia linnapea ütles hiljuti tuvisid toitnud turistide kohta "neli idiooti". Tegelikult, lisaks salmonelloosile, olevat tuvid ohtlikud ka marmorkujudele, kui nad seal liiga palju peal koperdavad.

Lisaks (ma ei taha kellelegi midagi peale suruda, võib juhtuda, et gondlisõit on see, millest te eluaeg unistanud olete ja siis tuleb seda teha) minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt ei jää keegi millestki ilma, kui ta sellega sõitma ei lähe. Võtke parem laevake ja minge Muranole :-)

Soovitan ka väikseid saarekesi, sinna saab veepaatidega ja samade päevakaartidega. Kindlasti mitte einestada tänavatel, kus on rida restorane järjest, eed on väga "turistikad" ja tase väga keskmine. Veneetsias tuleb natuke ära eksida, et parimaid kohti leida!

Kui soovi on, siis pidage pikniku, keskuses on mitu turgu, kust saab värsket juustu, saia, puuvilju....kui on ilus ilm, siis saarekestel väga tore einet võtta :)

Soovitan võtta rahulikult. Esiteks, inimesed, kes on harjunud mugavustega, peavad selle eest maksma. Tihti küsitakse ju, kuidas saan reisida Tallinnast endale sobival kuupäeval x linna võimalikult mugavalt ja odavalt. Kui on soov säästa raha, lähtutakse lennuliinide ja sooduspakkumiste võimalustest ja sellest lähtuvalt kujuneb puhkuse aeg töötaval inimesel. Võiks ju veel lisada, et eos võiks välistada juuli-augusti kui reisimise kõrghooaja. Nii ongi juhtunud, et säästlikuma iseseisva Euroopa tripi algus- ja lõpppunkt on Riia. Ei ole siis midagi parata, et Ryanairi lennuajad on ebamugavalt kella 10-12 vahel. Ongi valikute küsimus, kas jõuda lennujaama kell 6 lennujaamas ootamisega või maksta raha Tallinnast lähtuva lennu eest. Arvestades seda, et Tallinnast Veneetsiasse otselendu ei ole, muutub ka see probleem lihtsaks. Võin ka veel valida Riias ööbimise. Teiseks, kui oled juba kasutanud toandfromtheairport.com, siis oska kasutada seda infot. Sealt saad ju teada lennujaamade kaugused linnast ja võimalikud transferid. Ryanairi puhul on sihtkohtadest ehk Bremeni lennuväli vaid linna ääres. Väiksemad lennujaamamaksud annavad võimaluse odavamalt lennata. Samas pidevalt täienevad transferide võimalused Ryanairi lennujaamadest. Kui check-in avamise aeg 2 tundi maha võtta, võib-olla ei tundugi asi nii nutune. Ümberistumistel on lendude hilinemise risk, see on maandatud. Alati on võimalus valida: maksta Veneetsias kasuta mitmepäeva kaarti. Enne gondlisõitu proovi kanali ääres kellegiga ühineda, nii 5-6 inimest on normaalne. Uuri Veneetsia kaarti, vaevalt keegi sinu hotelli suhtes midagi lisab.

Head reisi!

Võiksid lugeda Marlena di Blazi raamatut Tuhat päeva Veneetsias, seal on üht-teist Veneetsia eluolu ja paikade kohta. Mina ei oska sarnaselt Oudekkiga gondlist vaimustuda, vaporetto on palju odavam ja näed Sa palju rohkem, kuna Sa oled kõrgemal. Sõit mööda suurt kanalit on elamus omaette, kindlasti tasuks seda mööda sõita ka õhtusel ajal, kui kanaliäär on tuledesäras. Tasub kolada mööda väikseid tänavaid ja kanaliääri, seal näed rohkemgi kui gondlis loksudes. Kindlasti tasub külastada väikseid saari, vaporettoga saad neist mitmele. Kui te ööbite Mestres, siis seal on ka täitsa tore vanalinnaosa kus õhtul lonkida, pealegi Mestres on hinnad oluliselt odavamad. Mestrest käib Veneetsiasse tavaline linnaliinibuss. Itaalias on minu arvates superhea jäätis, mida müüakse tänavanurkadel. Turistikates süüa ei tasu, kallis ja kehvapoolne. Turud on seal põnevad ja seal võib osta kohalikku sinki, vorsti, leiba ja oliive ning endale ise piknikueine kombineerida.

Erm, mina ei olnud gondlist vaimustunud, aga ma ei välista, et keegi on ja siis ma ei taha partsti lajatada, et pole mõtet. Ma ise pooldan igal juhul vaporettot. Veneetsia surnuaed on peale Murano ka minu arvates koht, mida tasub külastada....

Tere Piletid siis sinna 9-14 aprill ehk suurte pühadeajal. Mis teadjad arvavad olukorrast sel ajal, kas mingi ühistransport liigub ja kuidas poed ning söögikohad avatud, ega nälga jää. Ja mis üritused neil juhtumas?

Altss

Käisime täpselt samal reisil 2 kuud tagasi. Paanikaks pole põhjust. Annan hea meelega infot nii Mestre, Veneetsia kui kogu reisi kohta. Kirjuta mulle kilpkonn@hot.ee. Igaljuhul ootab teid superpuhkus kui te tahate puhata ja elu nautida.

Tere!

Kas keegi oskab nõu anda parima (eelkõige soodsaima) võimaluse osas, kuidas jõuda Veneetsia Marco Polo lennujaamast San Polosse (meie hotell on San Tomà peatuse lähistel)? Millegipärast ei ole mul tänase päeva jooksul avanenud actv.it lehekülg, kust tahtsin uurida 24-tunni vaporetto pileti kohta. Kas keegi teab, palju see maksab ja kas kehtib kõigile liinidele ning kas lastele on soodustusi?

Leidsin taksode kohta ka sellise lingi, mis lubab teenust 10 eurot/inimene lennujaamast sadamasse: http://venice.taxi-airport-transfers.com/venice-shuttle-shared.html. Reisime neljakesi (sh 1 imik). Minek on juba sel pühapäeval.

Olen tänulik kõigi vihjete eest!

24 h veebussi (laeva) pilet maksab 18 euri.

Marco Polo lennujaam - Veneetsia Piazzale Roma, buss 20 min. pilet 3 euri, edasi-tagasi pilet 5,50 euri

http://www.atvo.it/images_doc/linee/Venezia-Marco_Polo_(dal_28.03_al_30.10.2010).pdf http://www.atvo.it/images_doc/linee/air_terminal.pdf

Äkki oskate ka täpsustada, kas lastele (9 aastane) on veebussi 24h pilet soodsam? Kas imikud saavad tasuta sõita?