Arlanda lennujaam

Kas on ikka reaalne, et 40 inutiga seal ümberistuda jõuab? Lendan üldse esmest korda, ja nii närv on sees.Kas keegi oskab head nõua anda, kuidas kiiremini õigesse kohta jõuda? Kas ma saan õieti aru, et chek- in-i saab tallinnas ära teha, siis pole vaja Arlandas midagi sebida?

40 minutist lahuta veel 20-25 minutit. Inimestel on veider arusaam lennukile minekust. Bussile võid järgi joosta ja buss peab kinni. Kuid väravad suletakse kusagil 25 minutit enne starti. Vaatame nüüd asja rahulikult. Lennuk maandub plaanipäraselt, aeg 0 minutit. Lennuk liigib omal jõul lennuvälja avarustel. Lennuk liigub aeglaselt lennujaamale. Trapp aetakse ligi. Stjuardess avab uksed. (+10 m). Kuni lennuki täieliku peatusmiseni on inimesed kohustatud istuma. Kui tee on tuttav ja värava asukoht teada, litsud 10 minutiga uuede väravasse. Kokku 15-20 minutit. Oled õnnelikult lennukis. Lennuk stardib. Lennuk lendab. Lennuk maandub. Kõik saavad oma pagasi, sinu pagas on Arlandal. See on nii öelda ideeal variant. Halvimal juhul ei pääse sa lennukile. Sinu jätkulend ei ole ühe ja sama firma lend. Uut sõitu, esimesele vabale kohale sulle ei võimaldata. Tänad jumalt, et tegid reistõrke kindlustuse. Helistad kindlustusse. Kui näitsik kuuleb, et kahe lennu vahe oli 40 minutit, kostab järgmise 5 minuti jooskul telefonist kellegi kahjurõõmsat itsitamist. Loed oma veeringud kokku ja üritad osta tagassõidu piletit. Samale päevale on ainult äriklassi kallid piletid, milleks raha ei ole. Suurest erutusest eksid PIN koodiga ja pangaautomaat neelab su kaardi. Lähed taksopeatusesse ja palud end sõidutada lähimasse bordelli. Alustad uuel töökoahl uut tööd, et teenida tagasisõidu raha. See oli nüüd must stsenaarium. Kui juba Tallinnas selgub, et väljalend hilineb, on targem tagasi koju sõita.

tegemst on ühe firma lendudega.SAS. Kui firma sellise reisi müüs, siis peaks ju hea tahtmise juures võimalik olema?

Minul oli Arlandas 50 minutit ja otse loomulikult jäi pagas Arlandasse maha. :) Sain kätte reisi viimasel päeval. Lennutajaks oli SAS.

ei ole vaja mind hirmutada :D

Ei ole see asi nüüd nii hull ka. Esiteks, kui sul on sama lennufirma lennud, siis isegi, kui jääd maha järgmisest lennud, peavad nemad su ikkagi sihtkohta toimetama. Kui oled üksi ja esimest korda, siis on kõige targem juba esimesel lennul stjuardessidega rääkida, et vaja jõuda jätkulennule ja paluda neil sulle seletada, kuhu sa minema pead. Sama lennukist välja jõudes. Kohe, kui näed mõnda lennujaamatöötajat või SASi töötajat, võta sabast kinni ja palu abi. SASil on jah see komme jätta lendude vahele imepisikesed vahed. Ma olen ise niimoodi maha jäänud, aga tegu oli Heathrowga, mis on ikka tunduvalt suurem, kui Arlanda ning olin seal ka esimest korda. Tagasi tulles olingi targem ja küsisin kohe ühelt neiult abi ning ta viis mu praktiliselt käsikäes õigesse väravasse :) Aitas vast ka see, et mul oli kaasas sülelaps.

teile.Olen nüüd palju julgem :D aga kardan ikkagi :D

Kasuta Arlandal elektroonilist chek-in-i. Tundub algul raske aga kui inkat või soome keelt jagad, siis ülilihtne ja kiire. Üldiselt lennujaamades on vastupidi sadamatele - ei maksa viimasel hetkel minna. Ise mitmeid kordi läbi elatud aga smas ikkagi lennukile saadud, isegi järgmisele lennukile :P

Tere!

Oleks küsimus Arlanda lennujaama kohta.

Stockholmis maandub mu lend 13:45 termninalis 5 ning ümberistumise lend väljub 14:45 ka terminalist 5. Küsimus, et kas selline kahe lennu vaheline aeg on mõistlik ning ei peaks väga kartma lennust maha jäämist või muud sellist? Kuna endal antud lennujaamaga kogemused puuduvad ei oska aimata ka kui suur see lennujaam on ning kuidas teise lennu värava üles leiab jne. Varasemad ümberistumise kogemused on muidu olemas.

Aitäh vastajale!

Kui mõlemad lennud on sama pileti peal (ehk pagas – kui sul seda üldse on – läheb otse sihtkohta), siis jõuad ilusti

Aitäh duke! Mõlemad lennud samal piletil, pagas on ka.

Ega vist ei olegi lennujaama kus eelnevalt tehtud chek-in`i ja puuduva pagasi korral ühe tunniga lennukit vahetada ei saaks. Olen isegi Euroopa nõmedamas, Frankfurti lennujaamas, 15 minutiga lennukit suutnud vahetada. Lisaks veel saabus mu hilinenud lend 1. terminali väljuv aga läks 2. terminalist ning väljumine lennukist toimus terminalist eemal. Muidugi oli see paras tormamine kuigi lend oleks mind niikuinii pidanud ära ootama. Jamad algavad alles siis kui lend hilineb, vaja pagas välja võtta või end ära tšekkida. Lennujaamade infra on siiski väga kasutajasõbralik ja inimesed kipuvad kogu seda asja üle müstifitseerima. Arlanda lennujaam asub muidugi täielikus pärapõrgus metsade ja mägede vahel ning lähima asustatud punktini on sealt uskumatult pikk maa. Ainult rootslased suudavad oma peamise lennujaama sellisesse pärapõrgusse ehitada :)See aga sind muidugi ei puuduta:)

Eks see jõudmine sõltub palju sellest, kas antud lennujaamas tuleb turvatsoonist lahkuda või mitte. Londonis tuleb seda alati teha ja ajakulu võib olla suur. Muidu käib aga asi kiiresti, Arlandas osad Rootsi siselennud lähevad kaugel lennujaama nurgast.

Oleneb millega lendad ja kuhu lendad. Minu teada peaks teoreetiliselt olema nii, et kui on Tallinnast otselennud Norra, Rootsi, Venemaale või Ukrainasse ning on olemas ka jätkulend siis tuleb esimeses peatuses (sinu puhul Arlandas) kohver välja võtta ja uuesti tsekkida. Aga seda ma kahjuks enam ei mäleta kas antud reegel kehtis siis, kui jätkulend on riigisisene või ka rahvusvahelistel lendudel. Ning tean ka seda, et teatud lennufirmade vahel puudub leping ning või juhtuda et kohvrit ei saa lõpuni tsekkida. Aga üldiselt on rusikareegel see, et kahe lennu vahel peab olema 35 minutit ning kuna piletid ühe papri peal siis ei tohiks nad sind maha jätta.

Norras rahvusvahelistel pole vaja kohvrit välja vötta, küll aga sise lennul, ning pole vahet kas lennud ühe pileti peal või mitte.

Lendan Estonian Airiga Arlandasse ja sealt Lufthansa jätkulennuga Düsseldorfi. Pilet on ostetud EA kaudu ja nemad nii mulle andsid.