Aurinkomatkad

Küsimus ,kas Aurinkomatkade tellimuslennud toimuvad plaani järgi?Plaan nendega reisile minna ,kuid ei tea kas julgeb tagasilennuks Helsingist Tallinna võtta lennukipileti ,kui kahe lennu vahel on ainult 1t 30min?

1.30 ei tohiks Vantaas olla probleem, kui lennuplaanist kinni peetakse.

Ise reisi bronnides küsisin nõu ülemuselt, kes nendega palju reisinud ja tema ütles, et kui vahepeal on tankimine, siis nad kipuvad hilinema. Endal seda muret ei ole sest lennuk saabub Helisngisse öösel 2.15 ja siis jään hommikut ootama, et esimese lennuga TLN tulla. Aga kui sul lennuk hilineb ka siis kindlustus ei korva seda?

Vaatasin järgi kindlustus korvab, siis kui ümberistumise aeg on vähemalt 2 tundi. Veel see, et Aurinkomatkad reisid on tellimusreisid, st. kohvrid tuleb Helsingis vahepeal välja võtta, otse Tallinnasse ei saadeteda (liinilendule läheks otse).

Sai ka ostetud reis, küll Finnmatkadelt. Kellaajad ilusti sobisid ja no mis muret, eks ostame ka TLL-HEL piletid ära. Aga siis kuu enne reisi keerati lihtsalt Finnmatkade lennuajad kuue+ tunniga puusse. Helsingi otsa (tagasi) piletid olid seega raisus ja minnes pidi ka vahtima mitmeid tunde rohkem. Õnneks Finnair oli nõus tagasituleku piletid ümber vahetama järgmisele päevale tasuta kuna edasise lennu kellaaja muutus oli ka nende tõttu muudetud. Nii Tallinna kui Helsinkist edasi vedaja olid soomlased (Finnair + Aero). Muidu ilmselt oleks pikalt saadetud. Kui sul pole lennud ühe pileti peal, mida soomest algava paketi puhul vist pole siis ega väga midagi nõuda pole. Kui tullakse vastu siis tullakse.

Meie viiel korral, mis Aurinkomatkadega käinud oleme pole küll hilinenud, +-10minutit. Küll aga Finnmatkadega, meie esmasel reisil nendega õnnestus lausa üks päev hiljem kohale jõuda.

Sa kysi Aurinkomatkadelt järgi, kas ja kes maksab sulle totaalse hilinemise korral uue pileti ja vajadusel ka öömaja Helsingis. (Lennu kestvus ja hilinemine ei söltu Aurinkomatkadest, vaid opereerivast lennukompaniist.) Eelmine aasta oli nii mönelgi siinsel reisibyrool äärmiselt raskeid probleeme lendudega, kuna Finski masinad hilinesid pidevalt. Ja tegemist ei olnud mitte minutite, vaid tundidega, pahimad olid kusagil 18h.

Aga siiski ei soovita seda tagasilendu võtta. Meil hilines lennuk 3 tundi ja meie viimane lend Tallinnasse oli juba väljunud ning usute v mitte, aga HKI lennujaamavastavast infost öeldi meile, et Helsinkis ei ole vabu kohti üheski hotellis võttis küll pahviks. Lõpuks võtsime takso ja läksime lihtsalt sadama lähedale otsima ning leidsime tänu taksojuhi tarkusele mingi hosteli, kus saime oma viimase 3 h ära magatud ning siis laevale, mida meile kindlustusest kinni ei makstud kuna oleksime pidanud järgmist lennukit ootama, aga järgmise lennuki piletihind oli paraku 3700 krooni. Meie omad, millest maha jäime olid 1200. Ehk kui oleksime selle lennukiga läinud, siis oleksime ikka vahe ise kinni maksnud. Laevapiletite kinnimaksmine oli selle kõrval poisike. Kindlustuste asi tuleb ka endale väga selgeks enne teha. Nüüdsest sellise ajavahega jätkulendu enam võtta ei julge.

... Aurinkomatkast, kellega neil on tsharter reis. Reeglina on see Finnair ning siis on võimalik ka pagas otse Tallinna tshekida. Kahtlemata jääb omale risk alla 2h lennuvahe tõttu.

Minul on Aurinkomatkadega hilinenud lend kuskil pool tundi kõige rohkem. Aga lennukid võivad misiganes põhjusel hilineda. Olen Soomest päris palju Euroopasse lennanud ja reeglina tekivad hilinemised just teisel pool ehk mitte Soomes. Eriti kui lendad soojale maale. Mis puutub sellesse, et Aurinkomatkat korvaks Helsingist Tallinna sõidu, siis ei taha hästi uskuda. Nemad müüvad reisi alguse ja lõpuga Helsingis ja mis sa enne või pärast teed, ei puutu absoluutselt neisse. Küll aga peaks selle korvama Eesti reisikindlustus. Täpsemad tingimused kirjas kindlustuslepingus.

Selle tõrkekindlustuse asemel osta parem hilinemise puhul laevapilet, hind pea sama. Säästad närve ja hoiad kokku aega ja raha.