Austria

Tere!
kas perega on mõtet minna Austriasse autoga? Millised on kohapeal hinnad? Kliima? Rannad?
Tänud!

Soovitan enne reisi planeerimist kasvõi Google Mapsist läbi käia. Austria on maismaa riik ilma ühegi mererannata.

Kas rannad peavad olema ainult mere ääres? Olen ise Austriast mitu korda läbi sõitnud ja peatunud just väiksemates kohtades, maaliliste järvede ääres, kus on võrratud rannad.

Millal plaanid minna(ilma suhtes) ? Minu meelest on Austria väga kena ja olen isegi mõelnud sinna uuesti minna kas autoga või kohapeal auto rentida. See tundub palju parem ja põnevam viis reisimiseks Austrias kui lihtsalt lennukiga ühte sihtpunkti.

Muidu olen käinud Viinis ja Viini lähistel veinituuridel (jalgrattaga). Sealjuures ka ühe järve ääres kenas rannas :)

Hinnad on kallimad kui Eestis, aga midagi väga hullu ka polnud. Eks oleneb millega võrrelda.

Vastus on, et tasub kindlasti minna.
Austrias on ilmselt ka randu (järvekesed, Doonau jne.) aga põhjused, miks Austriasse ikka ja jälle minna, on Alpid, kultuur ja ajalugu.

Siin foorumis on Austriast piisavalt juttu olnud, lehe ülaservas asub otsing, kasuta esmalt seda.

Kindlasti tasub minna, aga nii mõnedki ilusad ja külastamist väärt kohad on avatud alles maist või koguni mai keskpaigast.

Austriasse tasub perega kindlasti autoga minna. Käisime perega möödunud aastal Itaalias ja võtsime mõne päeva Austriaga põgusalt tutvumiseks. Väga palju erinevaid vaatamisväärsusi nii kultuurilembile kui loodusnautlejale. Auto annab olulise vabaduse liikumiseks plaanide seadmiseks. Majutused ei ole üli kirved. Võiks kaaluda ka nö farmi majutusi, mis samuti pakuvad nö Austria külaeluga lähemalt tutvumist.
http://www.bauernhofurlaub-oesterreich.at/
või
http://www.urlaubambauernhof.at/?L=2 (ise uuritud)
Saates siia päringu, saad hulga pakkumisi ja vastuseid
Tahame väga perega samuti konkreetselt sihtkohana Austriasse nüüd minna, kuid eks paistab kuidas eelarve lubab.

Kuna tiheda liiklusega ja tööstusest ning põllumajandusest üleküllastunud Doonau on väga saastunud siis ujuma sinna küll minna ei tasu. Küll aga on randu väikejärvede kallastel. Näiteks Mondsee Salzburgi lähedal.

Doonaud kasutavad kohalikud nö prügikastina. Sinna ujuma ei tasuks minna. Eelmine aasta käisin kaks nädalat juulis. Reisi vältel oli 2 päeva, kus ei sadanud.

Nii Austrias kui mujal Lääne-Euroopas pole nö metsik ujumine kombeks, vahel isegi keelatud. Mõnel pool saab ka poolmetsikult ujumas käia, ent eelduseks on et tegemist on vastavalt tähistatud kohaga (Badesee). Tavaliselt ujutakse selleks ettenähtud kohtades kas metsa vahel (Wildbad) või väliujulates (Freibad või Sommerbad). Samas on neid kohti Austrias külluses, pea igal külal on oma Freibad, olgu siis kas veekogu ääres või välibasseinidega. Piisab kui nende märksõnadega soovitud sihtkoha ümbrust Google Mapsil guugeldada.

Kui rannapuhkust tahad, siis Austria pole õige koht. Talviti olen korduvalt Austrias olnud, eelimisel suvel siis esimest korda ka suvel.
Kui minna, siis tuleks oma autoga või võtta rendiauto. Üüratult palju on mägedes erineva raskusastmega mägimatkaradasid. Gondlitega on suvel võimalik mägedes üles sõita. Sageli pakuvad majutusasutused suvepakkumisi, mis annavad soodustusi. Kohad kuhu võiks minek huvi pakkuda: Krimmli kosk, Lichtensteinklamm, Viinis loomaaed, Salzwelten, Eisriesenwelt, Alpine road, Salzburgi loss. Austria- Saksa piiril veel Neuschwansteini loss ja Highline 179. Paljudes suusakeskustes kelgurajad ka suveti, seikluspargid metsades jne jne.
Hinnad on keskeltläbi sama mis meil. Palju asju odavamadki. Liha on kallim.
Majutuse, kui praegu ära teed ja otsid mägimajakesi, saab suht mõistliku hinnaga, aga see eeldab reisi toimumise aegade täpset planeeringut. aga on ka neid kohti, kus lihtsalt väljas silt, et saab ööbida. Suvel ei kehti seal ka nädala nõuet, nagu talvel sageli suusaturismi pärast on.
Eelmisel aastal olin Austrias suvel viis päeva. kohalejõudmispäeval sadas, ülejäänud oli sajuta. aga mägedes niikuinii riskivärk selle ilmaga. Nii nagu igal pool paraku.
Kindlasti ei kahetse. Austria on väga lahe.

Liechtensteinklamm on 2017 hooajast suletud, osadel andmetel lõplikult. Rajad on lagunenud ja muutunud ohtlikuks.