trip-krainetrip-ukraine-dark
Autoga Euroopasse

TerePlaneerime perega juba pikalt ette reisi autoga Euroopasse suvel 2020! Huviga ootaks blogide/reisikirjelduste linke! Siit grupist paar põhjalikku (lausa päevade kaupa välja toodud)blogi olen leidnud aga sooviks veel kogemusi! Võib ka niisama soovitusi jagada! Aega on meil küllaga ja esialgne plaan on läbida Läti, Leedu, Poola, Tsehhi, Austria, Sveits, Itaalia, Monaco, Barcelona, Valencia, Malaga. Need siis suuremad kohad, mis meie teele võiks jääda! 

meie see suvi käisime läti,leedu,poola,tsehhi,austria,itaalia ,tuneesia.ja tagasi.põhiliselt mööda kiirteid. mida täpsemalt teada soovite ehk saan natuke aidata :)

Tuneesia? Eestist Autoga? Kuidas?

Eestist vist väga ei saa, aga Itaaliast küll:) Praamiliiklus Kartaagosse näib täitsa toimivat.

Seda ma tahtsingi teada, et kust praamiga Tuneesiasse saab. Ja et kas keegi tõesti viitsis nii kaugele sõita. Ja palju kilomeetreid tuli kokku edasi-tagasi?Tuneesia üldse selline koht, kuhu praegu ei julgeks minna. Käisin seal enne revolutsiooni.

Minu isikliku arvamuse järgi plaan on jama :) Selleks et see plaan oleks hea peaks puhtalt sõidu peale kulutada ühte otsa 50tundi . Reaalsuses on aga see 60-70 . Üle 10 tundi autos olla on juba paras piin . Seega puhtalt tee peale läheb 6-7 päeva . Tagasi tee oletame et lähete otse see teeb samuti 5 päeva . seega puhast tee sõitu on 11-12 päeva . Selleks et midagi vaadata on vaja kohal olla 2 ööd . Seega väga suur siblimine . Just see suvi mõtlesin et lähen oma autoga hispaania (olen varem korduvalt käinud ) aga AEG ja RAHA mis läheb tee peale on kallim kui lennata kohale ja rentida auto täis kindlustusega 5 inimese peale . Soovitan siiralt valida 2-3 piirkonda näiteks Poola ,Itaalia , Hispaania liikuda näiteks poola autoga ja sealt edasi ryanairiga .   

Meil ka plaan auto ja lastega Euroopas rännata (ca 3 nädalat juunis). Läheme läbi Rootsi ja Taani ning ei ole veel selgeks mõelnud, kas piirdume Madalmaadega ja tuleme läbi Põhja-Poola tagasi või teeme tiba suurema ringi läbi Lõuna-Saksamaa ja Austria kaudu tagasi. Rootsi on vaid läbisõitmiseks, kuid Taanis veedame mõned päevad, kuna meile seal väga meeldis ja palju kohti jäi käimata.Kes te käinud lastega Euroopas, kumma valiksite, kas Madalmaad ja Põhja-Poola või Baierimaa ja Lõuna-Poola? Pikemad autosõidud pole probleemiks, lõbustuspargid pole eesmärk, outletides tuhlata ei viitsi. Otsime ilusat loodust, huvitavaid paiku ja toredaid linnu.Muidugi tahaks ka Pranstusmaal, Hispaanias, Portugalis ja Itaalias seigelda, kuid annan endale aru, et kõike korraga ei jõua ning nii kaugele on mõistlik lennukiga kohale lennata. Arutu sõitmise asemel valime mõningate kohtade nautimise.

Looduse poolest valiks ikka Baierimaa ja Lõuna-Poola. Transiidiks siis lisaks midagi Tšehhist ja/või Austriast. Huvitavaid paiku ja toredaid linnu on mõlemas valikus.

Plaan tundub endale ka suht tihe ja ehk tuleb tüdimus peale aga lõppsihtkoht ongi hetkel Hispaania ja tagasi plaani hetkel paika ei panekski! Keskenduks minekule! See on hea tähelepanek, et suuremates kohtades ehk 2 ööd kohapeal olla siis peaks ühteist nägema ka! Arvan, et öömajad broneeriks käigupealt, et ei tekiks lisa kohustust kuskile jõuda ja saab vabalt plaane muuta

Eha , ma olen neid hispaania sõite teinud päris korralikult ja lastega 500km lühem ainult. Enam vähem norm sõit on 5 päeva s.t 4 ööbimist. Kuid siis on sisuliselt ainult sõit ja õhtul hotell . Mingit naudingut pole vaadata peale sõitu , jah mõni päev saad varem hotelli ja siis saad korra puhata aga üldiselt väsitav ja igav sõit .  Sõitsin alati mööda tasulisi teid , paar korda proovisin tasuta aga max mis suutsin oli 100km siis sai mõõt täis .Öömajad kindlasti parem sõidu jooksul broneerida  juhul kui minna autoga . Kuid selle suve kalkulatsioon näitas et lennukiga on odavam ja mugavam ( ei lähe need päevad minema autosõidu peale ) :) Lennukiga 2-3 piirkonda on kindlasti mugavam ja sama rahaga kui norm planeerida   

Reaper  -- Eestist Itaaliasse sadamasse oli 2700 km, edasi-tagasi 5400 km. Tuneesias viibisime 3 nädalat ja see lisas veel u 1000 km. Praamid lähvad Salernost, Genovast ja Civitavecchiast (meie läksime sealt  Rooma lähedalt). Esmaspäeval hakkasime sõitma, kolmapäeva hommikul olime sadamas. Ööd veetsime hotellis. Samas rahaliselt tuli see reis kordades odavam kui lennukiga minnes (2 täiskasvanut ja 2 last + auto).       Järgmine aasta lähme uuesti :)

Alice kuidas odavam ? Huvi pärast vaatasin okroober 3 nädalat  praam 2 täiskasvanut 2 last 10 aastased ja auto odavaim 377 euri .Nüüd vaatame teie reisi :   Esmaspäeval hakkasite sõitma ja kolmapäevaks kohal . Nuh see tähendab et teie ainult sõitsite . Kuna Rooma sõit on puhast sõitu 29 tundi !!! Lisame sinna peatused mingid kiired söömised veel 4 .  see on 33 tundi !!! Kahe päevaga , see on piinamine mitte reis, eriti lastega  :)  Ok edasi praam 377 praegu näitab edasi - tagasi  5400 km , paneme 5.4 keskmine kulu juures 291.6 liitrit korrutame 1.3 mega näiteks saame 379 euri . Edasi tagasi 2 ööbimist mõlemas suunas kokku 4 ööbimist , paneme sinna 50euri öö kuna 4 inimest . teeb 200euri Edasi-tagasi sõit 2.5 päeva söögikorrad (kuna hommikul kohal ) see teeb 5*40euri = 200 euri See teeb puhtalt kulud hetkel 377+379+200+200=1156 euri , sinna veel lisame teemaksud (nendest ma ei tea ) Nüüd vaatame oktoober riga -tunis -riga =407 euri inimene teeb  1600 plus riga ja lennujaama parkla 120 euri Suve reise ei suuda leida , kuna hetkel pole nad veel nad avalikustanud . aga viitsimise juures ma arvan 300euriga saaks :) Vot nii . :)

dim123 unustasid lahutada 3nädala/1000km rendiauto hinnakuulaks huviga millisesse sadamasse on Eestist 2700

Ja normaalse suurusega auto normaalsest firmast ei maksa Tuneesias just vähe. Hindu ei saa kuidagi võrrelda Lõuna-Euroopa sihtkohtadega.Euroopas ma enam nii ei viitsiks sõita, kui eesmärk pole lihtsalt mõnusalt kulgemine ja iga päev millegi asjalikuga tutvumine jne.Aga Tuneesiasse 3 nädalaks on asjal täitsa mõte sees. Eriti kui veel Genovast laevale minna.Ja need lennupiletid normaalsete ühendustega pole ka Tuneesiasse kunagi mingi erilise hea hinnaga olnud.

Aivart67 Ma umbkaudselt vaatasin , muidu 2700 oli Rooma . Ja ma ei arvestanud veel seda et enda auto kulu tavaliselt arvutakse sama mis küttekulu . Vaatasin renti 24 päeva 400-450 euri . Muideks ma olen vääääga halvasti meelestatud nende inimeste suhtes kes võttavad pikkad reisid autoga ette ja panevad kiiresti neid . Ma pole kordagi näinud et see oleks lihtne 12 tundi sõita või rohkem (rekka juhid peavad puhkama), rääkimata et lapsed on peal ja panna autoga 16tundi jutti  lastega .. kahjuks ei poolda selliseid asju üldse .

Sis153:Soovitan ka, nagu Vatse: Lõuna-Saksamaa ja Austria-Tšehhi.Oma perega reisisime sel aastal just Edala-Saksamaal ehk Schwarzwaldis ja Baierimaal. Reisikirja pole veel jõudnud kirjutada aga mõned asjad siia.Schwarzwald jättis väga hea mulje, nii inimeste , külalislahkuse, looduse, vaatamisväärsuste ja klišeelikult öeldes - saksapärasuse poolest. Reisides 2 nädalat Saksamaal, ütlen kokkuvõtteks, et nn saksapärasust ehk siis traditsionaalset kultuuri ja keelt nii mõnelgi pool kahjuks enam eriti ei kohta tänu segunenud multi-kultile.Soovitan külastada (suva järjestus) :1) Schwarzwaldi vabaõhumuuseumit Hausach'is(Lähedal on Gutach'i rullkelgurada, mõnus ajaviide paari sõiduga.)Schwarzwälder Freilichtmuseum Vogtsbauernhofhttps://goo.gl/maps/kJmP2zg1MZ6orn3T92) Hohenzollern'i kindlust https://goo.gl/maps/qYcNmCDRMDgWDTXD93) Titisee järvehttps://goo.gl/maps/sv5VKWee3EWdkdDEA4) Feldberg - kõrgeim mägi Scwarzwaldis, looduspark, matkarajad, tõstukisõit, imelised vaated.https://goo.gl/maps/v6ahX4guU1g9cc6165) Todtnau koske, mis on küll madalam kui Tribergi oma (Saksamaa kõrgeim) aga vaade mõjusam. Todtnaus asub ka pikim rullkelgurada. Hind on pigem kallis aga kui nii kaugele juba tulla, siis ei saa (pole pointi) igat senti veeretada. Kallis on aga suhteline - Eestis tunduvad kohalikud atraktsioonid veelgi kallimad.https://goo.gl/maps/qbPwBZV3rgxKuoc276) Trippida mööda Bundestrasse 500 - see siis Schwarzwald Hochstrasse. 

Aastatepikkuse kogemuse baasilt on Lõuna-Saksa ja Austria ots miinimum 3 nädalat. Sel suvel Lõuna-Poola ja Slovakkia 2 nädalat. Siis ei pea kogu aeg roolis olema ja saad ka puhata inimese moodi.

dim 123tuleb ju odavam... kui vaadata teie pakutavaid arvutusi on juba hinnavõit pea 500€.   mis puudutab kütusehindasid ja kütusekulu-leedu 1.112/l ,poola 1.21/l,tsehhi 0.97/l,itaalia 1,46/l,tuneesia 0.51/l(see oli kallim ja kvaliteetsem kütus).kütusele olime arvestanud 400€(arvutasime ka nö.eesti hinna järgi),kuid reaalselt jäi see alla 300€natuke. 2 ööd tsehhis koos hommikusöökidega 92, 2ööd itaalias hommikusöögiga 114,1öö poolas 47.sõiduaeg:eks see oleneb rohkem inimesest,kellele meeldib kellele ei.lastele väga meeldis ja pidasid ilusti vastu.peatusi tegime piisavalt ja nägime palju nii et ei olnud ainult tuim sõit.Meie eesmärgiks oli 3nädalat puhkust tuneesias,mitte ringreis euroopas aga saime nö. 2in 1 Rendiauto tuneesias on keskmiselt 200€/näda.  

Alice :) Hinnavõit on liiga väike kahjuks ja ei Ei poolda lihtsalt selliseid reise kus sõit on pikk aja ebamugav . Ja olen päris palju inimesi näinud kes teevad pikkasi otsi , aga kordagi pole näinud et see oleks norm :) Jah nad räägivad et neile meeldib , kannatavad ja nii edasi aga reaalsus on teine . Meelis kirjutas ajalised raamid 2 -3 nädalat 5000-6000km  reisi peal , jah see on norm , aga kindlasti mitte 4-6 päeva  :) 

Dim, inimesi on erinevaid, minule näiteks meeldib roolis olla, on alati meeldinud. Sai mõni aasta tagasi eurotripp tehtud, keskmiseks päevaseks läbisõiduks kujunes 500km, keegi ei kurtnud, ka lapsed mitte, neile ka nimelt meeldib autoga sõita. Pikka järjessõitmist ei olnud, saigi sujuvalt kulgetud ühest sihtpunktist teise teel kõike huvitavat uudistades, eesmärk ei olnud ka kuskil pikemalt peatuda. Kui tahad näha ainult lõppsihtpunkti, on selline reis kindlasti tüütu, kui ka kõik teele jääv pakub huvi, on hoopis teine asi.

Teema algatajale küsimus: miks tahad nii väga teha nagu teised, mitte kogeda isklikke avastusi? Mitte et soovitustest üldse kasu poleks, aga teiste ieede järgi reisimist on veidi raske mõista. /reisides kõikjal ilma planeerimata/