Autoga Euroopasse august 2020

Tere

Kas keegi on hetkel autoga Euroopasse läinud või teel sinna (Poola, Austria, Tšehhi, Itaalia, Sloveenia, Slovakkia). Huvitab, kuidas on olud, piirangud, kohalike suhtumine turistidesse?

Eesti seisukohalt on Poola, Austria, Tšehhi läinud punaseks. Kas kedagi kusagil kontrollitakse, märgitakse üles vms? Tänan.

Tean. Olen kaks korda ka kahenädalasel käinud. Kuna praegu polnud puhkust võtta vaid pidin graafikuga mängima, siis läks nii. Ja ega mulle oleks ka kolmest nädalast vähe. Varssavis tahaks alati suuna Austriale võtta. (Lihtsalt mäed on võrratud). Ps. Autos mängisime reisialiast ja I know küsimustele vastamist. Igav ei olnud.

0
0

Eks pika reisi puhul ole igaühel oma valem. Ja kui see talle sobib, siis sõitku terviseks. Kelle kogu reis koosnebki vaid pikast otsast, kes tahab rohkem kusagil kohapeal lebotada.

Minu valem on näiteks selline, et sinna- ja tagasisõiduks üle kolmandiku kogu reisile kuluvast ajast ei kuluta, kohapeal liigun vaid minimaalselt. Kasutada olevast ajast sõltub, kui kaugele sihiku sean, näiteks nüüd augustis käisin nädalaga Leedus ära ja sealgi vaid 2 sihtpunkti, kus sai 5 päeva veeta.

Möödunud aastal tegin TerjeKa-ga sarnase ringi vastupidises järjekorras. Ringiks on seda palju nimetada, sest sihiks olid Austria Alpid ja kohapeal olin 10 päeva kilometraažiga 845km selle aja jooksul. Edasi-tagasi kulus veel 2+2 päeva 4297km-ga ja mõnes läbitavas riigis ei pannud jalgagi maha. Isegi koera pissitamised mahtusid normaalsesse ajagraafikusse.

Pikale otsale on vaja taastumiseks lühikese otsa päevi vahele. Ma võin vajadusel küll ka pikemalt uhada, aga puhkus peab minu jaoks lõõgastav olema. Kas sõit ei valmista probleeme (tähendab, et saab hakkama) või kujuneb mõnusaks olemiseks, selles on minu mõõdupuu järgi väike vahe. Päevas üle 10 tunni uhada ei ole enam mõnus, kuigi ei valmista probleeme.  Ja mis seal salata, mida enam päev lõpu poole kaldub, seda sügavamalt jalg pedaali pressima kipub, Saksas pole see probleem, aga kodu poole tulles peab Leedus-Lätis-Eestis vägagi tähelepanelik olema, et jälle siinse uimase liiklusega kohaneda ja mitte kiiruskaameraid liigselt välgutada. Minnes nagu pole probleemi, aga see kodutee viimane lõik Baltikumis on alati Euroopa reiside kõige vaevalisem osa, seepärast olengi järgmised sõidud jälle hoopis Skandinaavia suunale plaaninud.

Igaühe kannatusel on omad piirid, väga individuaalne värk.

2
0

Tere, äkki teistelegi abiks.

Läti ilmselt kavatseb karantiininõude kehtestada Lätti saabujatele ja kuskil pole seda täpsemalt lahti seletatud. Uurisin Läti Vabariigi Suursaatkonnast Tallinnas, kas see puudutab ka transiiti läbi Läti. Vastus oli, et ei puuduta, piir on lahti ja võib transiidina Lätit läbida. See minu jaoks hea uudis, kuna loodan kahe nädala pärast autoga Kataloonia poole teele asuda. Vahepeal võib muidugi mõndagi muutuda :)

On vist naiivne oodata, et välisministeerium või ajakirjandus ise täpsema info avaldaks.

0
0

Hetkel on ametlik reegel minu teada selline, et transiit on lubatud elukoha suunas. Seega pead Hispaaniasse liikumiseks tõestama, et sul on seal elukoht, sissekirjutus vms.

Sarnased reeglid võeti ühiselt kasutusse ka Eestis ja Leedus. Võimalik, et Leedu on reegleid mingil määral muutunud. Nad lõid osadest Baltikumi ühistest rangeimatest reeglitest õige pea lahku.

Poolast edasi on liikumine vaba.

0
0

No helistasin veelkord Läti saatkonda, transiit igatpidi lubatud, oli saatkonnatöötaja sõnul lubatud kogu korontsi perioodil (Läti just). Olevat lubatud ka nt. Eestist Riia lennujaama, kuna ei jää riiki, vaid lahkud sealt. Tema arvas, et transiit jääb avatuks ka edaspidi, aga soovitas reedel enne reisi helistada uuesti, kuna Läti võtab otsused vastu reedeti, need kehtivad nädal ja jõustuvad laupäeval.

1
0

Ma pole tegelikult mingit kindlat kirjalikku märget kummagi versiooni kohta leidnud. Seega ma enda eelnevas väites päris kindel ei ole.

Enne Balti piiride avamist polnud Riia lennujaamast Eestisse liikumisel tõesti probleeme. Sama Leedust Eestisse sõitmisel. Vastupidist liikumist pea üldse ei olnud ja seega sellest midagi kuulda ei olnud. Läti piir oli ametlikult kogu aja lahti ja jääb ka nüüd lahti. Lihtsalt see võimalik eneseisolatsioon võib lisanduda.

Uuri lisaks ka Leedu kohta. Neil on vähemalt midagi konkreetset kirjas - https://urm.lt/default/en/important-covid19 Aga see võib hetkel tähendada, et sealt enam läbi ei lasta, kui elukoha suunas ei liigu.

0
0

Et Eesti enda suhtarv liigub jōudsalt 16 poole, siis huvitav kas paari nädala pärast peavad kõik Eesti elanikud end isoleerima, sest viibivad ohtlikus riigis?

5
0

Ainult sel hetkel, kui muudad asukohta. Kui lähed tööle, siis oled 14 päeva tööl ning siis tuled koju ja oled 14 päeva kodus. Toitu ja esmatarbekaupu võid ostmas käia. Tõenäoliselt käivad toidu alla tööpäeviti ka päevapraed :)

Soovitatav on loobuda külaliste kutsumisest, sest nad peavad saabudes olema külas 14 päeva. Samas on sul õigus saata neid toitu ostma.

9
0

Eesti on juba üle 16, nüüd sõltub Läti valitsuse homsest otsusest kas Eestist tulles saab laupäevast alates karantiinikohustuse või mitte.

0
0

Võttes aluseks siinse statistika:

https://www.ecdc.europa.eu/en/geographical-distribution-2019-ncov-cases

et Eestis on 208 kinnitatud uut nakkust viimase 14 päeva jooksul ja eeldades, et Eesti rahvaarv on 1,326,688 inimest nagu Google väidab, siis tänane nakkuskordaja on 15,68.

Ehk siis homsed numbrid otsustavad kas me oleme üle 16 või mitte.

0
0

https://www.koroonakaart.ee/ee

Siin on vist vähe peenhäälestust tehtud, lõunapaiku oli 16,1

0
0

"Vatse"- le vastuseks: helistasin ka Vilniuses resideeruvasse Eesti Suursaatkonda Leedus. Hetkel ei pidavat mingeid piiranguid olema riigi läbimisel Eesti kodanikele. Neil ka olevat nädala kaupa reeglite kehtestamine reedeti, mis hakkavad kehtima järgmisest esmaspäevast. Mis edasi saab, on muidugi muu teema :)

0
0

Kallele- Kas saaksid minuga ühendust võtta isikliku küsimuse asjus? 

[email protected]

0
0

Hetkel ei saagi piiranguid olla. Ma pigem mõtlesin seda, et mis saab kohe varsti, võimalik, et täna, kui Eesti ja Leedu vastastikku eneseisolatsiooni nõuded kehtestavad.

Ametnikult korrektse vastuse saamiseks pead ootama kuni Eesti on Leedu nimekirja lisatud.

0
0

Eesti ja Leedu sooviks, et Baltimaade piirid vabaks jääksid, see on Läti kes soovib ennast lukku panna. Kes vene keelt oskab, siis tänahommikune Läti tervishoiuministri kommentaar: https://rus.delfi.lv/news/daily/latvia/ministr-zdravoohraneniya-ogranicheniya-na-poezdki-vnutri-baltii-budut-slozhnymi.d?id=52437687

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased