Autoga Hispaania lõunarannikul

Plaan minna lähiajal Hispaaniasse ja viibida kohapeal 9 päeva.
Lend tuleb Girona lennujaama.
Auto on juba renditud. Kilometraazi piiri ei ole.
Tahaks näha võimalikult palju just rannikul ja selle läheduses.
Samas mingit mega suurt pinget ei tahaks nagu võtta. Tegemist ikkagi puhkusega (mis siis, et lühikesega). Nii et erinevates randades/ujumiskohtades peatused ja 2-3 tunnised lebotamised on kohustuslik.
Öömaja bronninud ei ole. Mõte oli seda teha jooksvalt, liikumise käigus. Esimese öö peaks ikkagi ära broneerima, kuna lend saabub keskööl ja ilmselt kohe lennujaamast autoga kuhugi kaugele sõitma ei hakka.
Huvi pakuvad looduskaunid kohad ja muud muljetavaldavad vaatamisväärsused. Tahaks vähemalt 1 päeva jätta ka Barcelona jaoks (arvatavasti enne äralendu).
Kas on reaalne arvata, et selliste soovide ja eeldustega jõuaks lõunarannikut pidi välja kuni Gibraltarini ja pärast tagasi (mitte enam sama teed pidi) läbi Barcelona uuesti Girona lennujaama?
Milline oleks mõistlik marsruut, nii et aeg meeletult tagant ei torgiks?
Soovitage, mida sealkandis vaadata ja kogeda.
Hispaania mandriosas enne käinud ei ole. Kanaari saartel aga küll. Enam-vähem saab hakkama ka hispaania keelega.

Soovitaks Aiqublavat.See on siinkandis üks parimaid minu arvates.

9 päevaga Gironast Gibraltarile ja tagasi on ikka paras ralli kui te just päev otsa mööda tasulisi kiirteid ei kihuta. Muidu ju teed käänulised ja liiklust ka parasjagu ja nagu ütlesite siis puhata ja mängida tahaks ka. Meil oli 10 päevane reis marsruudil Barcelona-Valencia-Madrid ja siis oli ka eelviimane päev terve päev sõitu kiirteel. Kui ainult ranniku äärt môöda sõita ja mitte kuskil pikemalt peatuda siis Malagasse ja tagasi oleks veel OK. 

Lumimumm, kui Malagasse oleks sinu meelest ok sõita, siis ju enam Gibraltariga suurt vahet pole, 1,5 tundi.

Ei tundu mõistlik, samuti 1 päev Barcelona jaoks on selgelt vähe. Jah, läbi sõita jõuab selle maa küll, aga nautimiseks aega enam ei jää.


Girona-Gibraltar vahemaa ca 1150km x2 !
Seiklesin autoga 8 päeva ainult Kataloonias ja seda ilma Barcelona külastuseta ja ka ei jäänud aega üle. Mägisemad teed piiravad liikumiskiirust ja muu reismisega kaasnev logistika sööb aja märkamatult ära.
Barca 1 päevaga  oleks mõtetu linnukuse kirjasaamise üritus-autoga seal liikuda ja parkida ka korralik ajarööv.
Ei soovitaks eesmärgiks kaugemale kui Valencia püüelda- muidu viibite tõesti ainult teedel!
Hispaanias 10 korda käinuna siiras soovitus, et jää Girona-Benidorm/Alicante piiridesse mööda rannikut. See antud ajaga reaalne ja huvitav sõitmine. Järgmine trip tee eraldi Andaluusiasse.

 Autos istumine pole puhkus. Võtke seekord ette Barcelona ja lähiümbrus. Järgmise reis aga näiteks Malagasse koos lähiümbrusega. Neid kahte sihtkohta ühte patta pannes oleks vaja miinimum kahte nädalat. Või siis lausa kolme. Mõlemas kohas käinuna julgen lubada, et hiljem räägite sama juttu.

Suured tänud kõikidele soovitajatele ja nõuandjatele.
Praeguseks olen otsustanud, et liigume rannikut pidi läbi Valencia ja Benidormi kuni Alicante'ni ja siis hakkaks tagasi tulema teist teed pidi, rohkem sisemaa kaudu.
Nüüd ootaks soovitusi selle tagasituleku marsruudi kohta. Milline oleks mõistlik marsruut Alicante-Girona, et oleks tee peal ka silmale ilu ja relax'i?
Minu tagasihoidlik soov oleks ka Zaragoza ära näha. On see reaalne?
Samas on ka väike lahkheli kaasreisijaga Barcelona külastamise osas. Minu arvamus on, et see (max 2 päeva) tuleks jätta reisi lõppu enne lennujaama minekut. Tema arvamus on, et parem kohe Gironasse saabumise järel ning rannikut pidi edasi liikudes Barcelona kohe ära vaadata. Ei teagi, mida siinkohal otsustada.

Heips ! Ma soovitaks ka kohe teha Barcelona ära, siis teil mööda rannikut aega otsustada, kas sõidate Valenciani või ka edasi. Kui soovi kanjonis ujuda, siis saab seda teha Montanejos s. See jääb Valenciast sisemaa poole, Aastaringselt on seal vesi 25 kraadi. Sealt saate Zaragoza poole liikuda. Sealr saab lennujaama liikudes käia Montserrat kloostri juures mägedes, jääb ca 60 km Barcelonast põhja. Sealt saab juba liikuda kiirelt lennujaama naasmata rannikule.

Montserrat on kahtlemata "must visit" sihtkoht igale endast lugupidavale turistile Kataloonias :)

Norsu, puhtalt sõit üks ots võib võtta 1,5 tundi, kuid hooajal on Malaga-Gibraltar-Malaga siis terve päeva reis. Ja sellise graafiku juures pole seda ühte päeva, või isegi poolt  kuskilt võtta. Ja ma tegelikult ju kirjutasin, et Valenciast kaugemale pole mõtet minnagi kui midagi näha ka tahad mitte ainult kiirteel sõita. 

100% ei ole mõistlik . Teostatav aga see kindlasti ei ole puhkus vaid tüütu sõit . Maksimum on Cartahera või Almeria . Ja sõita sihtkohtadele mööda tasulisi teid vältida ranniku teed. 

Näiteks paar nädalat tagasi Alicante - Mojacar oli võetud trip. 220 km 
Sinna läbi Murcia ca 2 tundi ja tagasi tulime just mööda rannikut ( tahtime Cartagena lähedal 2has koha peatuda - ainult sõit 4 tundi . Mäe peale 2 tundi . seega terve päev kulus ära . 

Pigem jah soovitan teil Barsa piirkonnas paar päeva kollata . 
Siis Valencia paari kond paar päeva . Ja siis alla liikuda . 
Viimane päev siis puhtalt sõit gironase 

Suht vähesed turistid on kursis sellise piirkonnaga nagu Cabo de Gata looduspark. 

Hulgaliselt külakesi, randasid ja loodust. Ei puudu ka endine kullamaardla ning paljude westernite võttepaik.

Uuri ka välismaa foorumitest paikade kohta, kuhu minna tahad; võta Google Maps ette ja vaata need kohad üle - mida head sinna lähedale veel jääb, broneeri hotellid/hostelid kindlates linnades/vaatamisväärsuste lähedal ja liigu siis kindla plaani järgi. Omast kogemusest soovitan ühe päeva broneerida ka mõne kõrgema tipu (jala) võtmiseks - hunnitud vaated, eluaegne mälestus. 
Võta kaasa korralik GPS, millele saab kindel olla. Tee kodus juba eeltöö ära ja otsi välja hotellide, vaatamisväärsuste ja muude sihtkohtade koordinaadid ja pane need paberile või kohe gepsu sisse  ja päevaplaanid paika. Siis ehk jääb aega isegi rannas lebotamiseks paaril päeval :) 

"estfin24"
Montserrat on raudselt selle sõidu plaanides.

"Empuriabrava"
Aitäh soovituse eest. Kahjuks Cabo de Gata jääb sellel tripil ilmselt menüüst välja oma kauguse tõttu tripi algpunktist. Aga järgmisel tripil (algusega Malagast) saab kindlasti marsruudi osaks.


"dim123"
Sama jutt Carthahena kohta. Praegu kahjuks liiga kauge aga järgmise tripi sisse saab kindlasti. Aitäh soovitamast.

"VäikeLotti"
Viimased 2 päeva olen uurinud Google Trips äppi (pole varasemate reiside puhul kasutanud) ning lisanud sinna hulgaliselt sihtkohti (millest hiljem osa kindlasti älja praagime reisi ajalise piiratuse tõttu. Paistab, et seal saab kenasti sobilikke marsruute ise koostada mida siis pärast Google Mapsi kaardi abil ette söödetakse (või olen ma millestki valesti aru saanud?).
GPS'dest on olemas nii Google Maps, Here WeGo, Waze ja OsmAnd. Ja kaks telefoni (kui üks peaks otsad andma, siis teine ikka olemas). Ära ma juba kergelt ei eksi.
Kõrged tipud... kui võhma ja viitsimist ja aega jagub, siis miks mitte. See poleks aga esimene kord kõrgel olla (nt. El Teide tipus olen ära käinud) nii et põhimõtteliselt tean, mida oodata võib.

"Lumimumm"
ma tegelikult ju kirjutasin, et Valenciast kaugemale pole mõtet minnagi kui midagi näha ka tahad mitte ainult kiirteel sõita"
Meil oleks soov ikkagi nii Benidormis kui Alicantes ära käia (rannikuäärset teed kasutades). Maps näitab Valencia-Benidorm-Alicante marsruudi pikkuseks ca 180km (kuni 2 tundi sõitu). Ma arvan, et see ei muuda oluliselt tripi sõidule kuluva aja pikkust kuid lisab paar ilmselt vägagi huvitavat sihtkohta. Või jääb mul midagi kahe silma vahele?
P.S. Tagasi tulles Madriidi minna me ei kavatse. Jääb liiga kaugele ja võtab liialt aega. See jääb järgmise tripi jaoks, mis algab Malagast.


Oleme nüüdseks saavutanud üksmeele, et Barcelona siiski kohe alguses ette võtta.
Google Trips äpis on aga nii palju huvitavaid sihtkohti Barcelonas, et tekib juba kahtlus, kas 2 päevagi piisav on... aga ilmselt tuleb teha valikuid ja ohverdusi.

Kas kellelgi on kogemusi Google Trips äpiga? Arvestab see marsruudi koostamisel ka sihtkohtade avatud/suletud kellaaegadega? Mida peaks veel kasutamisel tähele panema? Nõuandeid?

Kui tahatad Valenciat Benidormi - Alicantese  mööda ranniku siis  4 tundi . 

Calp on ilus , benidorm lihtsalt kurra vaadata mööda sõites :) Alicantes üleval lossis käia korra on norm .  

Arvesta et juba praegu see ranniku tee n332 on päris aeglane ja iga nädalaga läheb hullemaks :)  Seega otseselt ei soovita kogu see tee ette võtta .  Kindlasti kui lähed sinna suunas Guadalest on väga hea koht külastamiseks  . 

Veel soovitus võta 1 koht sõidu ajal vaatamiseks siis hotelli (normaalsed hotellid rannas või kesklinnas - sõltuvalt linnast ja nautida head restosi ja puhata . Kui päeval hakad palju planeerima oled paari päevaga väsinud ja ei naudi ;) 

See Google Maps ei anna sulle reaalset sõiduaega siis kui kohal oled vaid praeguse seisuga. Me käisime ka hooaja alguses ja kõik ajad tuli lõpuks 2 korrutada sest väljaspool kiirteid liiklus venis, olid ummikud linna sissesõidul jne. Parem planeerige vähem ja kui jääb aega pange mõni asi juurde. Kellaaegadest, et väljaspool turismipiirkondi on neil lõunal siesta ja siis on väga paljud kohad kinni v. a. siis turistikohad. 

Olen siis nüüd Hispaaniast tagasi.
Sõit oli huvitav ja ilmaga vedas ka täiesti.
Auto saime suurema ja parema kui lootsime (vt. teemat Hispaania autorent).
Marsruut oli siis selline:
(Girona) - Lloret de Mar - Calella - Badalona (Barcelona) - Coma-Ruga - Peniscola - Valencia - Zaragoza - Montserrat - (Girona).
Kokku ööbisime kaheksas erinevas linnas. Tavaliselt toimus järgmise öö broneerimine ilma pika planeerimiseta sama päeva õhtul paar tundi enne kohalejõudmist.
Barcelona peale kulus arvatust rohkem aega (3 päeva) kuid kõik huvitavamad ja tähtsamad kohad sai ära nähtud (ka Sagrada Familia tornides ja Tibidabo mäe otsas kiriku tornis kus on ikka imelised vaated kogu Barcelonale).
Barcelonas käisime Badalonast metrooga (2 päeva ühistranspordi pilet piiramatu sõitude arvuga Hola BCN 13.50). Ei näinud mõtet ennast haigeks vihastada Barcelonas auto parkimisvõimaluste otsimisega, kui Badalonas asus metroopeatus otse öömaja kõrval. 30 minutit sõitu ja BCN kesklinnas olimegi.
Nägime ikka väga palju huvitavat. Meeldejäävamateks ja võimsamateks on vast Sagrada Familia, Montserrat, Peniscola kindlus, Zaragozas Basilica de Nuestra Senora de Pilar, Tibidabo, Valencia katedraal ja palju muud.
Kuna enne hommikul välja minemist oli marsruut huvitavamate kohtade vahel juba ette planeeritud (Google Trips abiga, mis on muide üks kuradima tüütu äpp oma pidevate errorite ja crashidega) siis oli lihtne liikuda just sinna kuhu tahtsime.
Piki rannikut jõudsime välja kuni Valenciani kuid edasi enam minna ei riskinud seoses napiks jäänud ajaga.
Kena reis oli. Järgmine kord võtame alguspunktiks kas Malaga või Sevilla ja siis tahaks juba ka Gibraltaril käia ja hiljem rannikut pidi üles kuni peaaegu Valenciani välja liikuda.