trip-krainetrip-ukraine-dark
Autoga Horvaatiasse

Tere Plaan sõita jaanipäevaks Horvaatiasse.Reis esmakordne. Mis plaanid üldsusel on.Lugesime soovitusi ja kommentaare eelmisest aastast.Ei tea miss värk see aasta on (pagulasprobleemid ja puha)

Meie kambal plaan 23.06 alustada Tartust kulgemist samas suunas. Ootaks ka enne seda värsket infot ja tähelepanekuid teekonnast. Kui võimalik, hoidu esmakordsest kogemusest! Meie tunneme autoreisihoolikule omaste sümptomite süvenemist.

Alati tasub teemakohalist materjali siinsamas tripis läbi lugeda. Isegi "värskem" info on kaudselt juba läbi proovitud vana!

Eelnev materjal on mul peaaegu läbi loetud. Viimasel ajal on siiski olukord oluliselt muutunud ja asjakohane värske info võib olla abiks. Ka see oleks info, et kõik on samuti, nagu enne. Või Sa arvad, et tasuks teema lukku lüüa ja värske infoga seda enam mitte "risustada"?

Minu arust võiks teema tõstatada uuesti kuu enne reisi. Siis saad kindlasti värsket infot.

;) Paljud varasemad Sinu postitused on rohkem informatiivsed olnud, nende eest kiitus!

Oleme 4 korda Horvaatias käinud ja ikka huvitav lugeda ,kuidas keegi kulgeb ja teekond milline.Aga me pole veel Dubrovnikkusse jõudnud,sel aastal mõtlesime ka, kas jaanipäeva paiku või siis hoopis juuli teises pooles .On siin kedagi,kes seal kandis käinud ja mis muljeid on,mida vaadata ,kuhu tasuks kindlasti minna? Ette tänades :)

Köisraudteega mäe otsa, linnamüür, siis seal mingi saareke jne. Kui autoga siis võiks ka Montenegros ära käia ja kuna nagunii minnes BiH-st läbi siis seal ka Mostarist läbi.

Nüüd ma küsin natuke rumalasti aga kuidas see piiriületus seal? Passid peavad vist olemas olema,et BH läbida? kas midagi olulist peaks teadma veel?

Piiri ületades on mõistlik käituda nii, et ennem piiriületus alasse sisenedes keegi autost ei väljuks (näiteks suitesetamiseks) ja seisaks ühes (varem valitud) sabas. Piiripolitseile lähemisele on mõistlik avada juhiaken ja seal pakkuda kõikide autos olijate dokumente (juhi käes ja avatult nähtval). Kui sõiduk on tavaline Eesti auto, kus millel tagaklaasid on toonitud, siis on mõistlik, politseiniku poolne aken avada, et ta saaks soovi korral sisse vaadada. Meie pole sellise käitumisega veel kusagil piiridel endale probleeme leida.

oleks tänatud kommentaaride eest aga palun välistada sellistel kommenteerijatel nagu tutkaonu ja maunu, otsige mõni teine portaal kus oma tundeid väljendada.Antud juhul on tegemist reisihuviga.

See BiH läbimine käib üsna lihtsalt, nagu piiriületus ikka, dokumendid valmis. Horvaatia pool punaste EL passide puhul ei tundnud üldse huvi, kuigi tegemist oli matkaautoga. BiH pool vaatas vaid ka passe. Nüüd tulnukate sisserände ajal ilmselt vaatavad hoolikamalt.

Mnjaa, olid ajad, kui sealkandis piiril hakkasin ID kaarti andma, vaatas piirivalvur seda öeldes "aa estonia", ning tee oligi vaba. Ainult juhi omast piisas. Eks nüüd ole teised ajad.

Mnjah... kaitse siis veel teist, hani jääb ikka haneks :D

Tead sina maunu või mu2nni kui su elusast peast kätte saan siis jääb sust mis jääb.korja oa kohatute kommentaaaride nimi siit portaalist ära,sest siin ei ole diletante vaid reisihuvilised.

Väljamagada ei taha ? Irw kuubis :D

Lisaks ka natukese.Olen 3x külastanud Horvaatiat,2004,2008 ja nüüd augustis 2015.Kui esimene külastus jättis mulje,et Horvaatia on vaese mehe Itaalia,siis nüüd enam nii vaene olla ei saa mitte.Kindlasti on hinnad tõusnud kõikjal,ning oma osa on ka augustikuul,mil kogu Euroopa puhkab.Võta kaasa,või osta teelt foolium esiaknakate,peale paari tundi päikese käes olekut võid armatuuril mune praadida.Kui otsustad parkida auto puude vilusse,vaata,et ei oleks vaiku välja ajav,olen ise sattunud olukorda,kus tuli seda ollust esiaknalt nokkida.Võid mõelda matka gaasigrilli peale,saad kuskil kohvi ehk turbokaid keeta.Õpi selgeks mõned laused-fraasid horvaadi keeles,vaata,kuidas suhtumine muutub.Pane kaasa mõned pudelid,purgid jätavad Euroopas odava mulje,eesti õlut,ise tajud,millal ja kellele meelehead anda.Esimene võõrkeel on kindlalt itaalia,siis saksa,siis inglise ja lõpuks vene ,seostub serblastega.Kui oled suurema seltskonnaga,4ja enam,vaata kortereid ja isegi villasid on võimalik leida normaalseid.Ega väga alla nädala taheta anda.Horvaatias autos ööbida ei tohi,mendid käivad kontrollimas.Sobesi,zimmereid,pensione on leida palju,vaata,et otsimisega väga pimeda peale ei jää.Arvesta,et Horvaatia ei ole Eesti,wifi ei levi kõikjal ja paljudes kohtades ei saa maksta kaardiga.Paljudes kohtades arveldatakse kunades.Läbitavates riikides,ka Horvaatias,kus maksad kaardiga ja ei ole kasutusel eurod,lase arve teha kohalikku valuutasse,hoiad natsa kursi pealt kokku.Hoia oma asjadel silm peal.Õlled head,naudi slivovici ja ka kohalikku grappat,mereannid on vägagi söödavad.Mõned vahemaad läbi ka kohalikke teid kasutades,osta teeäärest puuvilju ja seda kangemat slivovici ning mett,super hea.Must be kohtadesse mine vara,pääsed turistide hordidest.Kui aeg ei pitsita ja juba Dubrovnikus,tee trip ka Montenegrosse.Tagasiteel tee sissepõige BIH-sse.Kiidan külalislahkust,lammast,mida perega nautisime ühes külarestoranis Bihaci külje all.Palju randu kiviklibused,tuleks varvaste heaolu nimel kasutada veejalatseid,meie kasutasime crokse.Endale meeldib põhja poolne Horvaatia rohkem,Istra ja seal asuvad linnad.Siin kajastus läbi ka üks teine teema,lisaks Horvaatiale.Kindlasti teen siia Tripi eraldi postituse,sel teemal.Liikusin tagasi mööda rannikut ja mööda tavateid.Olin 2tundi Horvaatia-Sloveenia piiril ja läksime bensuka wc-sse.Nii selles,kui ka järgmises olid wc potid puruks löödud,nii meeste,kui ka naise väidete kohaselt,naiste poolel.On ju kultuure ja uskumisi,mis ei luba oma alumistel põskedel puutuda kokku wc poti pinnaga.Ja veel,teel Horvaatiast Saksa-Austria piirini,ulatasin 11-nel korral meie Id kontrollimiseks.Aga edu Horvaatia avastamisel.

Paistab, et igasugu linnukesed, hanelised ja tutkalised, on kevade saabumisega täitsa valesse foorumisse ära eksinud. Võib olla koliksite siit mujale?

Aitähh,info eest! Küsiks veel ,ehk keegi oskab mõnd head apartementi soovitada Dubrovnikusse ,kus ka privaatne parkimine. Bookingust olen otsinud,siiani lootusetult.:)

Ootan ka objektiivset infot pagulasprobleemide kohta, aga selle jaoks vist praegu vara hinnanguid anda. Pigem suve alguses. Muidu oli plaanis Kagu-Euroopa autoreis, aga praeguse seisuga väga kahtlane. Osad piiripunktidki kinni, tea kuidas üle saab. Või lõhutakse auto ära...