Autoga Leetu

Millised on piirangud vaktsineeritul oma autoga Leedus reisimisel ? On sealsel e-ankeedil mingi ajaline piirang ? Kas tagasi tulles Lätti sisenemiseks tuleb täita uus e-ankeet ?

On keegi seal uitamas ja kirjeldaks piiranguid turismiobjektidel - näitused, kontserdid jne.

Käisin möödunud nädalavahetusel Poolas. Ühelgi piiril kinni ei peetud (liikusin mööda Via Balticat), vahel oli tollitöötajaid näha, aga neid tundusid pigem kaubikud huvitavat. 

Läti e-ankeet kehtib transiidiks selle täitmise päeval. Kui vaktsiin tehtud, siis palju andmeid ei taheta ja täitmiseks kulub minut.

Eesti ja Läti on hetkel roheliste riikide nimekirjas, sisenemiseks piisab vaktsineeritusest või antigeeni/PCR testist: https://www.schengenvisainfo.com/news/lithuania-imposes-testing-quarantine-requirements-against-unvaccinated-travellers-arriving-from-greece-spain-several-other-countries/. 

Leedus kohapeal saab igal pool teste teha, isegi tualettides ;) https://pasteboard.co/KcbhGIs.jpg

Eks nende ankeetidega ongi nii, et seni kuni kõik on hästi polegi neid vaja aga kui peaks midagi juhtuma ja neid ankeete ei ole siis jamamist tuleb palju. Läti transiit kehtib tegemisest alates 12 tundi, teine variant on teha 48 tundi ette. Ajaliselt kulub mõlema tegemiseks sama aeg.

Leedu ankeet tuleb samamoodi täita 48 tundi ette aga ajalist piirangut mina ei leidnud https://keleiviams.nvsc.lt/en/form/passenger

Täna sai tuldud Leedust. Siseruumides maskikohustus, muidu nagu meil. Pigem Lätis asi nutusem. Riias söömine väljas ainult. 

Tagasisõites uus ankeet Lätiga.

Minu eilse kogemuse järgi Riias saab sees süüa küll, aga uksel pead ette näitama EU vaktsineerimispassi.