Autoga Leetu

Millised on piirangud vaktsineeritul oma autoga Leedus reisimisel ? On sealsel e-ankeedil mingi ajaline piirang ? Kas tagasi tulles Lätti sisenemiseks tuleb täita uus e-ankeet ?

On keegi seal uitamas ja kirjeldaks piiranguid turismiobjektidel - näitused, kontserdid jne.

Käisin möödunud nädalavahetusel Poolas. Ühelgi piiril kinni ei peetud (liikusin mööda Via Balticat), vahel oli tollitöötajaid näha, aga neid tundusid pigem kaubikud huvitavat. 

Läti e-ankeet kehtib transiidiks selle täitmise päeval. Kui vaktsiin tehtud, siis palju andmeid ei taheta ja täitmiseks kulub minut.

Eesti ja Läti on hetkel roheliste riikide nimekirjas, sisenemiseks piisab vaktsineeritusest või antigeeni/PCR testist: https://www.schengenvisainfo.com/news/lithuania-imposes-testing-quarantine-requirements-against-unvaccinated-travellers-arriving-from-greece-spain-several-other-countries/

Leedus kohapeal saab igal pool teste teha, isegi tualettides ;) https://pasteboard.co/KcbhGIs.jpg

0
0

Eks nende ankeetidega ongi nii, et seni kuni kõik on hästi polegi neid vaja aga kui peaks midagi juhtuma ja neid ankeete ei ole siis jamamist tuleb palju. Läti transiit kehtib tegemisest alates 12 tundi, teine variant on teha 48 tundi ette. Ajaliselt kulub mõlema tegemiseks sama aeg.

Leedu ankeet tuleb samamoodi täita 48 tundi ette aga ajalist piirangut mina ei leidnud https://keleiviams.nvsc.lt/en/form/passenger

2
0

Täna sai tuldud Leedust. Siseruumides maskikohustus, muidu nagu meil. Pigem Lätis asi nutusem. Riias söömine väljas ainult. 

Tagasisõites uus ankeet Lätiga.

0
0

Minu eilse kogemuse järgi Riias saab sees süüa küll, aga uksel pead ette näitama EU vaktsineerimispassi.

1
0

Ju siis oleneb kohast.

0
0

Kas keegi muidu täitnud Leedu elektroonilist ankeeti? Avastasin et seal küsitakse isolatsioonikoha aadressi järele ehkki isolatsioonivajadust reeglite järgi ei ole ja vastavad selgitavad lahtrid ka täidetud. Aga seda (isolatsiooni aadressi) lahtrit täitmata ei lase süsteem samas ankeeti ära edastada.

0
0

Sinna paned lihtsalt esimese majutuskoha vms. Mõeldud selleks, et kui isolatsioon määratakse, siis jne jne.

0
0

Mina panin hotelli aadressi aga kuna isolatsiooni kohustust ei ole siis ei mängi see sisuliselt rolli.

0
0

Kuidas Leetu sisenemine on alla 12a. lapsega? Ei suuda kuidagi seda välja lugeda. Vanematena mõlemad oleme vaktsineeritud. Samuti ei saa aru, et kuidas peaks täitma lapse kohta selle sisenemise ankeedi?

0
0

Alla 12. a. laps ei pea midagi tegema.

Ankeedist ei tea.

0
0

Kas keegi on tulnud lähipäevil Poola poolt Leetu? Kas piiril nõutakse, et ankeet oleks täidetud 48h tundi enne? Kas seda QR üldse küsitakse?

0
0

Elu on näidanud, et võidakse kontrollida ka riigis sees. Juuli lõpus tulin, oldi väljas aga kinni ei peetud. Ilmselt pisteliselt tehakse kontrolli nagu ikka.

0
1

Eesti on Leedu jaoks alates tänasest punases nimekirjas. Riiki saavad vaid nõuetele vastavalt vaktsineeritud ja põdenud. Lisaks ilma probleemideta alla 12. a. vanused lapsed. 12.-16. a. vanused lapsed, kes pole vaktsineeritud/põdenud, peavad tegema enne reisi testi.

Transiit on jätkuvalt kõigile lubatud.

1
0

Tulin 05.08 Horvaatiast Eestisse. mitte ükski riik ei kontrollinud mitte midagi.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased