Viimased kommentaarid

Meie kogemus Stanstedist Tallinn - Tenerife Ryanairiga: minnes oli ümberistumiseks 1,5 tundi, Tallinnast väljumisele võtsime priority boardingu. Kui esimeste hulgas peale saad siis kohvrit ära ei võeta, tasub ka öelda, et teil on kohene jätkulend. Standstedis oli meid ootamas fast track. Tegelikkus oli selline, et lennukist väljudes oli aega järgi 1 tund. Sõna otses mõttes jooksime inimeste vahelt läbi kuni security kontrollini. Kui on kaasas passid siis automaadist saab kiiremini läbi, tavapunktides on pikad järjekorrad. Edasi fast track eraldi koridoriga, läbimine suht kiire ca 10 - 15 minutit. Kuid sealt edasi kuni väravani on pikk maa ja see tähendas uut jooksu. Kui oleks vahepeal pidanud pagasi välja võtma ja uuesti ära andma siis jätkulennule ei jõua. Saate läbi juhul kui on kiired jalad ja käsipagas ning lennuk ei hiline.

Meie tegime lepingu Eesti Avisega ja auto rentisime Itaalias Bergamos. Avis Eesti kontakt informeeris, et Itaalias võidakse meile kohapeal veel midagi kaela määrima hakata kuid meil ei ole mitte midagi lisaks vaja võtta. Kõik mis vajalik on juba olemas. Kuna minu tööandja on Avise klient siis firmakaart päästis kõikidest tagastisrahadest, meie ei maksnud kohapeal sentigi ja ei olnud vaja ühtegi krediitkaarti. Peale reisi saatis Avis tööandjale arve mille meie ise ära maksime.

Kui nüüd vastata teema küsimusele siis üks tund ei ole piisav aga kas jõuab ümberistuda - jah jõuab kui väga tahta. Seda ainult juhul kui reisitakse käsipagasiga.
Ostsime Tallinnast väljuvale lennule priority bordingu, et saaksime kindlasti kohvrid salongi. Ostsime Stanstedi Fast Truck`i, et kindlustada kiireim sissepääs.
Mida kindlasti veel saab teha on osta lennukis isekohad võimalikult taha või ette, et saada esimeste hulgas maha.
Meie Ryanair lendude vahe oli 1h ja 15minutit, lend pidi maanduma 13.00 ja uus lend 14.15. Lennukist saime välja 13.15 vaatasin lennuki trepil kella. Järgnes korralik jooks kuni dokumendikontrollini, reeglina andsid inimesed teed ja me väga trügima ei pidanudki. Kõik said aru, et meil on kiire. Dokumendid - ID kaart on lahe ja mugav väike dokument kui olen alati soovitanud kasutada reisimisel passe. Stansted passiautomaat töötab kiirelt ja lihtsalt, pildiga pool vastu ekraani, siis vaatad kaamerasse ja korras. Pakun, et no 15 sekundit kulus selleks. Probleem tekkis kõige uuema passiga mida see aparaat ei tahtnud lugeda, edasi läks passi omanik siis eraldi putkaga piirikontrolli kus lihtsalt oli mingi idioodist ametnik. Meil oli seni puhkepaus jooksimisest. Edasi jooksmist alustasime 13.30 ehk siis välja saime 15 minutiga. Fast Truck värava läbimine oli ka päris kiire. Kõik kontrollid läbitud jäi väravani jõudmiseks 5 minutit aega, kõige sportlikum läks kiire jooksuga ees ära. Täpselt 13.45 olime uue lennu väravas. Kuna bording algas natuke hiljem siis oli aega uuesti jahtuda. Me ei olnud ainsad, vähemalt kaks seltskonda peale meid saabus sama moodi jooksuga. Ühes neist oli kaasas no umbes 5 aastane poiss kes vist sõitis läbi lennujaama kohvril.
Ausalt rohkem seda proovida ei taha, ühest korrast piisas :)

Mina ostsin Fast Truck´i läbi Ryanairi samuti Stanstedi turvakontrolli jaoks ja pardakaardil on vastav märge olemas.
https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/faq-overview/fast-track/fast-track

Kahjuks ei ole meil võimalik enam pileteid muuta, läheme oma õnne siis proovile panema. Annan hiljem siia tagasisidet kuidas läks ja mida tegime. Saime tuttavatelt soovituse kõvasti vabandades lihtsalt trügida turvakontrollist läbi. Eks näis :)

to firsty - tänud info eest! Nagu ma aru saan siis kui lendude vahe 1h ja 15min siis Fast Tracki abiga on reaalne, et saame hakkama, eeldusel, et lend ei hiline või lootuses, et väljalend Londonist hilineb?

Jah Stanstedis. Meie lend peaks maanduma kell 13.00 ja jätkulend Tenerifele on 14.15. Ostsin piletid ära ja alles siis avastasin, et ümberistumine võib osutuda keeruliseks. Tagasilend Tenerife - Bergamo - Tallinn. Bergamos aega 5h.

Meie proovime 1h ja 15 min ümberistumist kuid kasutame Fast Truck´i. Enne lubas üks foorumi kasutaja anda tagasisidet sest tema lendab veel sellel aastal. Meil on kaasas ainult käsipagas, tõenäoliselt teeme Tallinnas lisaks priority bordingu, et kotid kindlalt lennukisse sisse saaks. Kaalusime ka Riia varianti kuid sõit sinna ja parkimine on samuti kulu, lisaks ei viitsi peale lennukit kohe veel tunde autos veeta. Pöidlad pihku :)

Ilusat reisi! Jään ootama muljeid nii reisist kui lennujaama infot.

Firsty, kuidas Teil on planeeritud ümberistumine? Olen natuke mures kuna meil Stanstedis ümberistumiseks aega 1,15 tundi Ryanairilt Ryanairile. Lendame käsipagasiga kuid siinseid jutte lugedes on jäänud mulje, et ajast võib väheks jääda.

Meie läheme omal käel veebruaris, majutuse saime airbnb kaudu. Lend Tallinn - London - Tenerife ja tagasi Tenerife - Bergamo - Tallinn. Piletid ostetud, öömaja olemas, jääb oodata vaid puhkuse algust.

Itaalia naised armastavad väga sokolaadi, meie võtsime kaasa erinevaid Kalevi omi ja see mõjus alati. Eriti just valge sokolaad. Riminis kinkis hotelli omanik vastu pudeli kohalikku Sangiovese veini sest oli meie sokolaadist suures vaimustuses.
Tanklates olime hädas krediitkaadriga maksmisel, pigem varuda sularaha.
Hinnad kauplustes on suht meie hindade sarnased, ka meile meeldis Coop.
Riminis on ka tasuta rannad, saime kohapealt kaardi kus kõik olid märgitud.
Kui sõidate Rimini ja Verona vahel siis külastage ka Bolognat, väga mõnus ja ilus linn. Meie lahedaim juhtum oli Bologna pizzas kust saime ülimaitsva pizza kuid kus mitte keegi ei rääkinud sõnagi inglise keelt. Lõpuks näidati meile kõiki lisandeid ja saime valida pizza peale seda mis meile meeldis.
Itaalased on päris suhtlemisaldis rahvas, kui ei karda küsida siis saad alati vastuse ja ollakse valmis sind ka kohale juhatama kui vaja.
Kiirteed meie vältisime sest külavahetee oli palju huvitavam, ei saa öelda, et need oleksid halvas seisus olnud. Need vähesed sõidud kiirteel maksid Bergamost Mestresse ca 10€ ja Riminist Astisse ca 35€. Linnades jätsime auto linna serva ja edasi siis ühistransport või jala, sõltuvalt linnast. Veronas parkisime linna südames parkimismajja, hinda ei mäleta aga oli suht normaalne.
Mõnusat trippi Teile!

Meie saime kontrollida siit https://www.avis.com/car-rental/reservation/find-reservation.ac ja kõik oli kenasti kirjas.
Avise kinnitusel oli kiri
Voucher Amount / Vautšeri summa FULL CREDIT
Your Quote includes / Teie hinnapakkumine sisaldab
Local Tax (TAX)
Vehicle Damage Cover (CDW) -
Vehicle Theft Cover (TP) -
Vehicle Registration Fee (VRF)
Airport/city/other surcharge
Unlimited Mileage

Meie saime Avis Eestist parema pakkumise kui Avis.com-ist, hind oli küll natuke kõrgem kuid sisaldas juba täiskindlustust. Deposiidi kohta kahjuks ei oska kaasa rääkida sest meie seda tasuma ei pidanud, tööandjal on Avise klient ja kasutasime seda võimalust.
Lihtsalt infoks, et Bergamos vähemalt juulis oli Avise rendiboks lennujaama hoonest väljas. Maja ees on parkla ja seal asub eraldi hoone kus kõik rendifirmad kenasti olemas on. Kuna meie tagastasime auto öösel siis viskasime võtmed vastavasse kasti uksest vasakul.
Jäin Avis Eesti asjaajamisega väga rahule, kõik sujus ja kokkulepetest peeti kinni.

Avisest on võimalik saada auto rendile ka 0 deposiidiga kuid seda saavad vaid lepinguga Avise kliendid. Minu tööandja on Avise klient ja leppisime tööandjaga kokku, et tasun neile esitatud arve ise. Bergamos autot kätte saades ei küsinud keegi krediitkaarti ja kõik sujus kenasti. Meie panime küll paagi täis kuid ilmselt suutis Avis sinna veel mõned liitrid lisada, kokkulepitud arvele oli lisatud 8€.

Ryanair pigem maandub enne õiget aega kui, et jääb hiljaks. Bergamo turvakontroll on tõsesti väga kiire, vast isegi kiirem kui 15 minutit.

Värskelt reisilt tagasi, kõik kulges suurepäraselt. Ryanairiga ei olnud mitte ühtegi probleemi, käsipagasi suurus ei huvitanud kedagi. Nägime mitmeid kohvreid mis kontrolli puhul ei oleks läbi saanud aga see selleks.
Parkimine Riias Parksmart parklas ülimugav, auto juurest viiakse minibussiga otse lennujaama treppi ja sinna tullakse ka vastu.
Bergamo Avis üllatas meid uue Smart For Two autoga, mis alguses tundus veidi hirmutavalt väike kuid mida aeg edasi seda rohkem meile sobima hakkas. Tegemist oli siiski täisvarustuses väikeautoga millel kõigele lisaks panoraam katus. Minu arvamus sellesse masinasse muutus kardinaalselt.
Bergamo Mestre kiirtee tasu oli 15€ ja mõned sendid peale. Esimene hotell asus enne Veneetsia tee algust, buss sinna tagasi 3€ nägu. Veneetsia jättis küll hea mulje aga tagasi enam vast ei läheks.
Järgmiseks Mestrest läbi Ravenna ja Ferrara Bolognasse. Vahepeal mitmeid ilusad kohad mida saatis meeletu ritsikate koor. Alguses pidasime auto kinni sest tundus, et hääl tuleb masinast. Tegelikkuses kajas terve ilm.
Bologna oli võrratult ilus ja mõnus linn, Suite Elite Hotell väga super. Kindlasti tasub selle linna jaoks aega võtta. Bolognast ka lahe seik ühes kõrvaltänava pitsaäris kus ei olnud ainsatki Inglise keele oskajat, kuid pitsa mis meile pika seletamise peale kivist ahjus valmistati oli super.
Bolognast Riminisse viis tee läbi Imola F1 raja mida ma ise näha soovisin, peale selle raja avaldas ka Imola meile suurt muljet.
Rimini võttis meid vastu suure kuuma, sooja vee ja ülilaheda hotelli personaliga. Rimini sobib eriti lastega puhkamiseks, rand on selleks loodud. Meie saime rannatoolid ilma suure varjuta kaheks päevaks 18€ eest. Suurt varju me ei vajanud sest tooli küljes olevast piisas täiesti. Palju tumedanahalisi kauplejaid kes müüvad vist kõike mida saab müüa, samas meid väga ei tüüdatud. Ootasime mis juhtub kui keegi kontrollima tuleb, uskumatu kuid need letid pakiti kokku lausa sekunditega ja kadunud nad olidki. Meelde jäi Henry Pub ja Mondini ristorante. Esimises hea Spritz koos näksiga ja teises head taskukohased söögid koos väga head Inglise keelt rääkiva vanema teenindajannaga. Meie tervitused noorte seltskonnale Eestist kellega juhuslikult Hotellis Ciondolo D`Oro kokku saime ja muljeid vahetasime.
Riminist Barolosse sõitsime mööda kiirteed terve päeva, kokku ca 500km ja kaks suurt ummikut. Kiirteetasu kokku 34€, kuid see oli ka kõige igavam teekond.
Barolo, Alba, La Morra, Asti ja kogu see ümbrus on nii võrratu, et seal võiks niisama ka terve puhkuse veeta. Ja muidugi Barolo veinid on omaette teema.
Meie reisi ilusaim sõit oli mööda kõrvalteid Barolost Veronasse, sellist Itaaliat me ootasimegi. Väikesed külad, imelised inimesed ja väga soe vastuvõtt igal pool kus peatusime.
Veronasse tahame kindlasti tagasi, lisaks ka Garda ümbrust uurida. Me küll Veronas nägime n.ö kohustuslikud kohad nagu Romeo ja Julia rõdu ning gladiaatorite areeni kuid ülejäänud linn jäi aja puudusel nägemata.Seevastu Serego Aligieri külastus kindlasti kompenseeris paljugi seda mida näha ei saanud. Ööbisime majas mille vanus algab 14 sajandist, lisaks võrratu Amarone ehk siis Masi veinide tootja külastus.
Ka viimane öö Bergamos lennujaama lähistel oli igati kena lõõgastus enne tagasi sõitu.
Kokkuvõtteks - liiklus Itaalias on kordi etem ja viisakam kui meil siin, Lätist ei taha üldse rääkida. Võtsime kaasa Kalevi šokolaade ja see sulatas kõik kohalikud kohe üles, eriti just valge šokolaad. Nipp, keerake šokolaadid ajalehepabreisse ja kilesse. Nii saab vältida sulamist. Kohalikud söövad palju ja teistel aegadel kuid nad saavad väga hästi aru kui Sinu harjumus on veidi teine, keegi ei pane pahaks. Oudekki soovitus ja meie enda harjumus sõita mööda väiksemaid teid pidas paika, seal näeb tõelist kohalikku elu ja melu. Meie eelarve pidas paika. Kindlasti läheme sinna võrratusse riiki veel tagasi. Kui keegi soovib mingit infot juurde siis küsige, jagan meeleldi.

Veel mõni päev enne sõitu sai tehtud viimased kulutused, kindlustuse võtsime ainult meditsiiniabi ja hind 17,84€ 10 päeva kahele. Auto parkimine Riias Parksmart parklas 10 päeva ettemaksuga 30€, sisaldab tasuta transporti lennujaama ja tagasi.

Minul GPS seadetega väga kogemusi ei ole, TomTom mida ühel euroopa sõidul kasutasime oli vanade kaartidega ja meie koostöö oli selle tõttu häiritud. Samas kohale jõudsime ja ära ei eksinud.
Iphone peal olen kasutanud mitmeid äppe, seni Waze on siiani mulle kõige sobivam. Jah seal on puudu kiiruse piirangud, kasutab andmeside kuid selle eest on seal värskeim info nii kaamerate jms kohta. Waze töötab offlines kui nt enne sõitu wifis sihtkoha ära sisestad, kuid teed sel juhul muuta enam ei saa.
Here töötab kuid juhatab vahel kummalist teed pidi, ka kaart ei ole kõige värskem.Puudub info kaamerate kohta.
Maps.me üllatas väga suurte ringidega sihtkohta jõudmiseks.
Copilot, ainus tasuline äpp mida olen kasutanud, vähemalt Balti riikides toimib. Kuid häirib see, et äpp ei tea mis suunas on kaamera ja hoiatab kõigi puhul. Võibolla on see isegi hea. Kiirusepiirangud ei vasta ka täpselt märkidele kuid need vead on siiani kõigil.
Sellised kogemused on minul, siiani Iphones Waze ja Copilot.

Tänud sp888 asjaliku info eest.
Meile vahet pole kas Tallinn või Riia, kaugused samad kuid Riiast tuli lend odavam.
Kummaline on see autorendi hindade vahe, samas meil jah täiskasko peal sest seda nõuab tööandja.
San Marino osas ei tea, vaatame kohapeal.Huvi tekkis.
Olen veinidega tööalaselt seotud juba rohkem kui 10 aastat, ööbimised on koostööpartnerite juures. Selliselt on palju maid läbi sõidetud, kaugeimad Lõuna-Aafrika ja Tšiili. Itaalia on esmakordne. Tavaliselt ei pea ise üldse mingeid kulusid kandma sest kutsuja võõrustab ja tööandja maksab sõidu. Lisaks komandeerigu rahad. Itaaliat tahtsime ka niisama vaadata ja natuke abikaasale veinindust lähemalt näidata. Kui on hea vein ja mõnus veinikõrvane küll siis see kultuur ka tuleb :)

Vaatan, et Riminis on meie hotelli asukoht suht Teie olnud ööbimise lähedal. On Sul mõned söökide hinnad välja tuua mida seal pizzarestost ja kebabiputkast soetasite?

Meie ööbisime kesklinna lähedal Rezidence Vitkova Hotellis, sealt käisime jala läbi terve vanalinna. Auto parkimine oli tasuta tänava ääres. Lähedal mitmed pubid. Hotell ise ei midagi väga uhket aga samas kõik töötas ja toimis, olime kõige kõrgemal kahe korruselises aprtmendis. Hind kaks ööd koos hommikusöögiga neljale maksis vist 138€. Hommikusöök pigem tagasihoidlik, võileivad ja jogurtid ning kohv ja muud joogid.
Korralik toidupood jäi vanalinna suunas jalutades kohe tee äärde. Hinnad on(olid 2012) vast odavamad kui Eestis aga suurt vahet ei täheldanud. Tegime mõned söögikorrad ise sest tahtsime midagi koduse maitsega :) Seal kaupluses oli meiega juhtum kus kassapidaja, kes üldse ostjatele mingit tähelepanu ei pööranud, lakkis küüsi. Kui oli meie toidukaubad ära skänninud hakkas küüsi edasi lakkima. Mina sisestasin kaardi, siis pin koodi ja lõpuks tuli mingi kiri kohalikus keeles ette ja ma tõmbasin kaardi välja. Naine oli asjad kotti juba ära pakkinud ja jäime kassa taha teisi ootama. Järsku algas kõva paanika, turvad jooksid välja, kõik räägivad midagi kohalikus keeles ja kassapidaja on endast väljas. No seisime siis seal nõutute nägudega püüdes aru saada mis toimub. Lihtsalt huvist küsisin ühelt kassa sabas seisvalt noorelt, et mis toimub. Sain vastuseks, et viimased ostjad lahkusid maksmata sest kaart ei läinud läbi! Krt, me seisime kogu selle aja seal kassa kõrval :). Muidugi me astusime kassa juurde tagasi ja tasusime arve. Järgmisel päeval käis turva pidevalt kaupluses järgi nagu me oleksime ilged pätid Eestist.
Meelde vast jäigi vanalinn oma täies ilus ja ka loomaaed minu arvates väärib külastamist. Prahast mitte väga kaugele välja sõita on selline koht nagu Kutna Hora kus asub väga eriline kirik. Tegemist on inimluudest kaunistustega kirikuga. Sisenedes saime Eesti keelse tutvustava teksti. Minu jaoks oli see vast üks meeldejäävamaid kohti üldse, abikaasa samas tuli suht kiirelt välja ja ütles, et tal hakkas halb.
Meie tulime Saksamaalt ning kasutasime Prahasse jõudmiseks kõrvalteid, saime väga ilusate vaadete osaliseks.

Maunu, tänan soovituse eest San Marino osas. Eks me kohapeal mõtleme sest meil puudub kindel päevakava. Me ei ole pannud paika, et kindlasti peame need ja need kohad ära nägema. Käime ja vaatame palju jõuame sest nagunii kõike ei saagi ühe korraga tahta. Jääb kripeldama, tuleme tagasi.

Meie seni pikim autoreis 14 päeva ja 5500km mööda euroopat tegi keskmiseks päeva kuluks samuti 170€ 4 inimest. Ka seal sees olid kõik kulud mida reisimiseks vaja läks, isiklikud ostud välja arvata muidugi.

Ma küll olen iga päev Eestis rooli taga ja ka mujal riikides olen kenasti hakkama saanud kuid miskipärast on selle Itaalia ees natuke kõhe tunne. Ma isegi ei tea miks, samas peaks Põhja - Itaalia ju rahulikum olema. Ja öeldakse, et kui saad Tallinnas ja Riias hakkama siis muu euroopa on köömes. Seni olengi seda arvanud, eks näis kas ka peale Itaaliat.

Meie reisini on veel üle nädala jagu aega, hiljem kirjutan kindlasti muljeid.