Viimased kommentaarid

Kui GPS seadmes on tõesti uued kaardid sees siis miks mitte seda kasutad, muidu tuleb telefonile mingi muu teade ja enne kui aru saad oled juba roolis telefoni näppimas. Mulle mulle meenuvad TomTomiga küll kaks seika kus ühel Leedu tripil TomTom järjekindlalt meil esimesel võimalusel tagasi pöörata käskis. Teine kord aastaid tagasi Itaalias Veronasse sõites sattusime uuele teele mida TomTom´is polnud, ka ei olnud abi mobiilis olevast CoPilot äpist sest ka sealt puudus see tee. Waze oli tol korral ainus mis meid uuesti õigele teele juhatas.

Kui auto ekraanil on võimalik kasutada CarPlay´d või Android Autot siis pigem Waze või Google Map. Teisel juhul siis juba GPS, et vältida telefoni näppimist.
Ohutut liiklemist!

tahaksreisile - aitäh Sulle soovituste eest! 


Ka meil tekkis kavatsus teha üle pika aja üks autoreis ja kuna me pole Horvaatias käinud siis tundub see sihtkoht päris ahvatlev. Liikuma hakkame 22 juuni ja tagasi plaanime jõuda 6-7 juuli. Väga kohapeal ringi tiirutada ei plaani pigem sama mis 834arr Istria poolsaarega tutvumine. Avastasin, et 24 juuni kuni 1 juuli toimub Rovinj Salsa Festival 2019. Siin keegi kuskil kirjutas, et sattusid 2018 aastal samale üritusele ja siit meie küsimus, et kuidas muljed olid ja kas tasub sinna minna? 

Kui keegi oskab just Istria poolsaarel huvitavat kohta soovitada mida peaks kindlasti külastama siis oleksin väga tänulik. Muidugi saame ka ise otsida aga kuulame kindlasti ka soovitusi. 
Hetkel veel kindlat öömaja pole paika pannud, vaatan alles mida pakutakse ja otsin sobivat majutust. Võiks olla ranna lähedal kuid suuremast melust eemal, Mõni toidukauplus ja söögikoht läheduses oleks suureks boonuseks.

Täiendan oma postitust, et arutelude käigus, vaadates hindu, asukohta jms panime omale ööbimise läbi Airbnb Rijekas. Oleme kõik ööd ühes kohas ja sealt siis teeme tujude ja tahtmiste järgi väljasõite. Kuna me liigume kahekesi ja ühe juhiga siis üle 800km päevas sõita ei plaani. Kui teemegi mingi päev pikema sõidu siis järgmise jälle lühema ja vaatame niisama ringi. Tee peale öömaja ette kinni ei pane, vaatame jooksvalt mida pakutakse.

Meil ei olnud väga palju aega Tsehhis ringi vaadata aga mulle jättis kustumatu mulje Kutna Hora Bone Church. Sissepääsus anti ka Eesti keelne kirjeldus kaasa.

Standstedis 1.20 ümberistumiseks on võimalik kui ei ole ära antavat pagasit. Tallinnas peaks kindlasti tegema priority bordingu, et kaasas olev pagas lennukisse saaks. Kui tahavad ikkagi ära võtta siis öelge neile, et teil on kiire ümberistumine ja vajate pagasit endaga kaasa. Standstedis fast truck aitab ka kuid lisaks aitab ka see kui reisidokumendiks on pass, siis saab kasutada automaatset kontrolli ja selle läbimine on ka kiirem kui seista järjekorras. Tegelikult on see üks paras jooksmine, tean seda omast kogemusest sest meil on see läbitud.

Viimasel Tenerife külastusel kasutasime meie https://www.suntransfers.com/ teenust ja jäime väga rahule. Maandumisel ootas ees auto mis viis meid otse ööbimiskohta ja lahkumispäeval oli ka õigel ajal juba ees ootamas. Väga viisakas teenindus ja puhtad autod. Vaatasin, et nt TFS - Los Gigantes üks ots maksaks 54€. On see nüüd palju või vähe jääb iga ühe enda otsustada. Meie TFS - Costa Adeje ja tagasi maksis 47€.

Gondel 80€ tähendab 30 minutit sõitu, just tulime Veneetsiast. Meie ööbisime Moglianos ja sealt sõitsime rongiga Veneetsiasse, edasi-tagasi pilet täiskasvanule maksis 5,30€. 

Nagu juba eelpool soovitati siis jalutada ja  vaadata on palju, San Marco väljak on ilmselt põhiline koht kus kõik ära käivad. Seal saab ka tornist vaadet nautida, pilet sinnatorni maksab 8€ ja üles alla liigub lift.
Veebuss on ka hea lahendus, näeb seda mida jala liikudes ei jõua vaatama minna.

Meil on plaanis minna Verona lähedale Parco Natura Viva külastama, äkki jääb see Teilegi tee peale.

Kui on olemas juht kes on väikebussiga harjunud siis mina soovitan seda, seltskond rohkem koos ja liikumine lõbusam. Olin samuti väikebussi roolis 5 päeva ja see oli väga meeleolukas reis. Meie sõitsime Malpensast Veronasse, sealt Coneglianosse, edasi Veneetsia ja tagasiteel natuke Garda järve ümbrust. Kuna meid oli 12 siis algse 3 auto asemel oli üks auto ja 9 kohaline buss soodsam. Hätta ei jäänud kusagil, juhi istumine kõrgemal ja ülevaade ka natuke parem.

Meil tulemas juuli alguses reis kuid öömajad bronnisime ikkagi ette. Kui nüüd vaatan siis on hinnad natuke kõrgemad kui meie bronneringute tegemise ajal. Samas see sõltub mida otsid, oled nõus kus iganes magama siis ilmselt koha leiad. Meie ei viitsi oma aega otsimisele kulutada, pigem otse kindlasse öömajasse kohale ja siis omi asju edasi ajama/vaatama. Ka on meil kindel reegel, et öömaja peab pakkuma hommikusööki. Tundub, et oh lähen vaatan/teen ise kuid mugavam meile on kohapealne hommikusöök. Praktika näitab, et niipalju kui reisiselle on ka erinevaid tahtmisi. Öömajad on reeglina ikka vähemalt 3 ööd ühes kohas ja sealt siis sõidud ümberkaudsetesse kohtadesse. 

Mingid aastad tagasi meie olime selles hotellis, väga nuriseda polnud siis millegi üle. Söögid enam-vähem, joogid nii nagu seal maal ikka. Teenindus rahulik, toad olid puhtad ja neid koristati iga päev. Keskus jalutuskäigu kaugusel, buss viis ka kuhugi kaugemale randa. Tol korral oli palju Venemaalt noori, kes ikka parasjagu lärmi tegid kuid tuppa seda kuulda ei olnud. Wifi levis enamsti lobbys ja natuke ka basseni ääres. Selline tavaline koht, ei midagi erilist aga ka ei midagi hullu, sõltub mida ootad.

Meie kogemus Stanstedist Tallinn - Tenerife Ryanairiga: minnes oli ümberistumiseks 1,5 tundi, Tallinnast väljumisele võtsime priority boardingu. Kui esimeste hulgas peale saad siis kohvrit ära ei võeta, tasub ka öelda, et teil on kohene jätkulend. Standstedis oli meid ootamas fast track. Tegelikkus oli selline, et lennukist väljudes oli aega järgi 1 tund. Sõna otses mõttes jooksime inimeste vahelt läbi kuni security kontrollini. Kui on kaasas passid siis automaadist saab kiiremini läbi, tavapunktides on pikad järjekorrad. Edasi fast track eraldi koridoriga, läbimine suht kiire ca 10 - 15 minutit. Kuid sealt edasi kuni väravani on pikk maa ja see tähendas uut jooksu. Kui oleks vahepeal pidanud pagasi välja võtma ja uuesti ära andma siis jätkulennule ei jõua. Saate läbi juhul kui on kiired jalad ja käsipagas ning lennuk ei hiline.

Meie tegime lepingu Eesti Avisega ja auto rentisime Itaalias Bergamos. Avis Eesti kontakt informeeris, et Itaalias võidakse meile kohapeal veel midagi kaela määrima hakata kuid meil ei ole mitte midagi lisaks vaja võtta. Kõik mis vajalik on juba olemas. Kuna minu tööandja on Avise klient siis firmakaart päästis kõikidest tagastisrahadest, meie ei maksnud kohapeal sentigi ja ei olnud vaja ühtegi krediitkaarti. Peale reisi saatis Avis tööandjale arve mille meie ise ära maksime.

Kui nüüd vastata teema küsimusele siis üks tund ei ole piisav aga kas jõuab ümberistuda - jah jõuab kui väga tahta. Seda ainult juhul kui reisitakse käsipagasiga.
Ostsime Tallinnast väljuvale lennule priority bordingu, et saaksime kindlasti kohvrid salongi. Ostsime Stanstedi Fast Truck`i, et kindlustada kiireim sissepääs.
Mida kindlasti veel saab teha on osta lennukis isekohad võimalikult taha või ette, et saada esimeste hulgas maha.
Meie Ryanair lendude vahe oli 1h ja 15minutit, lend pidi maanduma 13.00 ja uus lend 14.15. Lennukist saime välja 13.15 vaatasin lennuki trepil kella. Järgnes korralik jooks kuni dokumendikontrollini, reeglina andsid inimesed teed ja me väga trügima ei pidanudki. Kõik said aru, et meil on kiire. Dokumendid - ID kaart on lahe ja mugav väike dokument kui olen alati soovitanud kasutada reisimisel passe. Stansted passiautomaat töötab kiirelt ja lihtsalt, pildiga pool vastu ekraani, siis vaatad kaamerasse ja korras. Pakun, et no 15 sekundit kulus selleks. Probleem tekkis kõige uuema passiga mida see aparaat ei tahtnud lugeda, edasi läks passi omanik siis eraldi putkaga piirikontrolli kus lihtsalt oli mingi idioodist ametnik. Meil oli seni puhkepaus jooksimisest. Edasi jooksmist alustasime 13.30 ehk siis välja saime 15 minutiga. Fast Truck värava läbimine oli ka päris kiire. Kõik kontrollid läbitud jäi väravani jõudmiseks 5 minutit aega, kõige sportlikum läks kiire jooksuga ees ära. Täpselt 13.45 olime uue lennu väravas. Kuna bording algas natuke hiljem siis oli aega uuesti jahtuda. Me ei olnud ainsad, vähemalt kaks seltskonda peale meid saabus sama moodi jooksuga. Ühes neist oli kaasas no umbes 5 aastane poiss kes vist sõitis läbi lennujaama kohvril.
Ausalt rohkem seda proovida ei taha, ühest korrast piisas :)

Mina ostsin Fast Truck´i läbi Ryanairi samuti Stanstedi turvakontrolli jaoks ja pardakaardil on vastav märge olemas.
https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/faq-overview/fast-track/fast-track

Kahjuks ei ole meil võimalik enam pileteid muuta, läheme oma õnne siis proovile panema. Annan hiljem siia tagasisidet kuidas läks ja mida tegime. Saime tuttavatelt soovituse kõvasti vabandades lihtsalt trügida turvakontrollist läbi. Eks näis :)

to firsty - tänud info eest! Nagu ma aru saan siis kui lendude vahe 1h ja 15min siis Fast Tracki abiga on reaalne, et saame hakkama, eeldusel, et lend ei hiline või lootuses, et väljalend Londonist hilineb?

Jah Stanstedis. Meie lend peaks maanduma kell 13.00 ja jätkulend Tenerifele on 14.15. Ostsin piletid ära ja alles siis avastasin, et ümberistumine võib osutuda keeruliseks. Tagasilend Tenerife - Bergamo - Tallinn. Bergamos aega 5h.

Meie proovime 1h ja 15 min ümberistumist kuid kasutame Fast Truck´i. Enne lubas üks foorumi kasutaja anda tagasisidet sest tema lendab veel sellel aastal. Meil on kaasas ainult käsipagas, tõenäoliselt teeme Tallinnas lisaks priority bordingu, et kotid kindlalt lennukisse sisse saaks. Kaalusime ka Riia varianti kuid sõit sinna ja parkimine on samuti kulu, lisaks ei viitsi peale lennukit kohe veel tunde autos veeta. Pöidlad pihku :)

Ilusat reisi! Jään ootama muljeid nii reisist kui lennujaama infot.

Firsty, kuidas Teil on planeeritud ümberistumine? Olen natuke mures kuna meil Stanstedis ümberistumiseks aega 1,15 tundi Ryanairilt Ryanairile. Lendame käsipagasiga kuid siinseid jutte lugedes on jäänud mulje, et ajast võib väheks jääda.

Meie läheme omal käel veebruaris, majutuse saime airbnb kaudu. Lend Tallinn - London - Tenerife ja tagasi Tenerife - Bergamo - Tallinn. Piletid ostetud, öömaja olemas, jääb oodata vaid puhkuse algust.

Itaalia naised armastavad väga sokolaadi, meie võtsime kaasa erinevaid Kalevi omi ja see mõjus alati. Eriti just valge sokolaad. Riminis kinkis hotelli omanik vastu pudeli kohalikku Sangiovese veini sest oli meie sokolaadist suures vaimustuses.
Tanklates olime hädas krediitkaadriga maksmisel, pigem varuda sularaha.
Hinnad kauplustes on suht meie hindade sarnased, ka meile meeldis Coop.
Riminis on ka tasuta rannad, saime kohapealt kaardi kus kõik olid märgitud.
Kui sõidate Rimini ja Verona vahel siis külastage ka Bolognat, väga mõnus ja ilus linn. Meie lahedaim juhtum oli Bologna pizzas kust saime ülimaitsva pizza kuid kus mitte keegi ei rääkinud sõnagi inglise keelt. Lõpuks näidati meile kõiki lisandeid ja saime valida pizza peale seda mis meile meeldis.
Itaalased on päris suhtlemisaldis rahvas, kui ei karda küsida siis saad alati vastuse ja ollakse valmis sind ka kohale juhatama kui vaja.
Kiirteed meie vältisime sest külavahetee oli palju huvitavam, ei saa öelda, et need oleksid halvas seisus olnud. Need vähesed sõidud kiirteel maksid Bergamost Mestresse ca 10€ ja Riminist Astisse ca 35€. Linnades jätsime auto linna serva ja edasi siis ühistransport või jala, sõltuvalt linnast. Veronas parkisime linna südames parkimismajja, hinda ei mäleta aga oli suht normaalne.
Mõnusat trippi Teile!

Meie saime kontrollida siit https://www.avis.com/car-rental/reservation/find-reservation.ac ja kõik oli kenasti kirjas.
Avise kinnitusel oli kiri
Voucher Amount / Vautšeri summa FULL CREDIT
Your Quote includes / Teie hinnapakkumine sisaldab
Local Tax (TAX)
Vehicle Damage Cover (CDW) -
Vehicle Theft Cover (TP) -
Vehicle Registration Fee (VRF)
Airport/city/other surcharge
Unlimited Mileage