Viimased kommentaarid

Viimasel Tenerife külastusel kasutasime meie https://www.suntransfers.com/ teenust ja jäime väga rahule. Maandumisel ootas ees auto mis viis meid otse ööbimiskohta ja lahkumispäeval oli ka õigel ajal juba ees ootamas. Väga viisakas teenindus ja puhtad autod. Vaatasin, et nt TFS - Los Gigantes üks ots maksaks 54€. On see nüüd palju või vähe jääb iga ühe enda otsustada. Meie TFS - Costa Adeje ja tagasi maksis 47€.

Gondel 80€ tähendab 30 minutit sõitu, just tulime Veneetsiast. Meie ööbisime Moglianos ja sealt sõitsime rongiga Veneetsiasse, edasi-tagasi pilet täiskasvanule maksis 5,30€. 

Nagu juba eelpool soovitati siis jalutada ja  vaadata on palju, San Marco väljak on ilmselt põhiline koht kus kõik ära käivad. Seal saab ka tornist vaadet nautida, pilet sinnatorni maksab 8€ ja üles alla liigub lift.
Veebuss on ka hea lahendus, näeb seda mida jala liikudes ei jõua vaatama minna.

Meil on plaanis minna Verona lähedale Parco Natura Viva külastama, äkki jääb see Teilegi tee peale.

Kui on olemas juht kes on väikebussiga harjunud siis mina soovitan seda, seltskond rohkem koos ja liikumine lõbusam. Olin samuti väikebussi roolis 5 päeva ja see oli väga meeleolukas reis. Meie sõitsime Malpensast Veronasse, sealt Coneglianosse, edasi Veneetsia ja tagasiteel natuke Garda järve ümbrust. Kuna meid oli 12 siis algse 3 auto asemel oli üks auto ja 9 kohaline buss soodsam. Hätta ei jäänud kusagil, juhi istumine kõrgemal ja ülevaade ka natuke parem.

Meil tulemas juuli alguses reis kuid öömajad bronnisime ikkagi ette. Kui nüüd vaatan siis on hinnad natuke kõrgemad kui meie bronneringute tegemise ajal. Samas see sõltub mida otsid, oled nõus kus iganes magama siis ilmselt koha leiad. Meie ei viitsi oma aega otsimisele kulutada, pigem otse kindlasse öömajasse kohale ja siis omi asju edasi ajama/vaatama. Ka on meil kindel reegel, et öömaja peab pakkuma hommikusööki. Tundub, et oh lähen vaatan/teen ise kuid mugavam meile on kohapealne hommikusöök. Praktika näitab, et niipalju kui reisiselle on ka erinevaid tahtmisi. Öömajad on reeglina ikka vähemalt 3 ööd ühes kohas ja sealt siis sõidud ümberkaudsetesse kohtadesse. 

Mingid aastad tagasi meie olime selles hotellis, väga nuriseda polnud siis millegi üle. Söögid enam-vähem, joogid nii nagu seal maal ikka. Teenindus rahulik, toad olid puhtad ja neid koristati iga päev. Keskus jalutuskäigu kaugusel, buss viis ka kuhugi kaugemale randa. Tol korral oli palju Venemaalt noori, kes ikka parasjagu lärmi tegid kuid tuppa seda kuulda ei olnud. Wifi levis enamsti lobbys ja natuke ka basseni ääres. Selline tavaline koht, ei midagi erilist aga ka ei midagi hullu, sõltub mida ootad.

Meie kogemus Stanstedist Tallinn - Tenerife Ryanairiga: minnes oli ümberistumiseks 1,5 tundi, Tallinnast väljumisele võtsime priority boardingu. Kui esimeste hulgas peale saad siis kohvrit ära ei võeta, tasub ka öelda, et teil on kohene jätkulend. Standstedis oli meid ootamas fast track. Tegelikkus oli selline, et lennukist väljudes oli aega järgi 1 tund. Sõna otses mõttes jooksime inimeste vahelt läbi kuni security kontrollini. Kui on kaasas passid siis automaadist saab kiiremini läbi, tavapunktides on pikad järjekorrad. Edasi fast track eraldi koridoriga, läbimine suht kiire ca 10 - 15 minutit. Kuid sealt edasi kuni väravani on pikk maa ja see tähendas uut jooksu. Kui oleks vahepeal pidanud pagasi välja võtma ja uuesti ära andma siis jätkulennule ei jõua. Saate läbi juhul kui on kiired jalad ja käsipagas ning lennuk ei hiline.

Meie tegime lepingu Eesti Avisega ja auto rentisime Itaalias Bergamos. Avis Eesti kontakt informeeris, et Itaalias võidakse meile kohapeal veel midagi kaela määrima hakata kuid meil ei ole mitte midagi lisaks vaja võtta. Kõik mis vajalik on juba olemas. Kuna minu tööandja on Avise klient siis firmakaart päästis kõikidest tagastisrahadest, meie ei maksnud kohapeal sentigi ja ei olnud vaja ühtegi krediitkaarti. Peale reisi saatis Avis tööandjale arve mille meie ise ära maksime.

Kui nüüd vastata teema küsimusele siis üks tund ei ole piisav aga kas jõuab ümberistuda - jah jõuab kui väga tahta. Seda ainult juhul kui reisitakse käsipagasiga.
Ostsime Tallinnast väljuvale lennule priority bordingu, et saaksime kindlasti kohvrid salongi. Ostsime Stanstedi Fast Truck`i, et kindlustada kiireim sissepääs.
Mida kindlasti veel saab teha on osta lennukis isekohad võimalikult taha või ette, et saada esimeste hulgas maha.
Meie Ryanair lendude vahe oli 1h ja 15minutit, lend pidi maanduma 13.00 ja uus lend 14.15. Lennukist saime välja 13.15 vaatasin lennuki trepil kella. Järgnes korralik jooks kuni dokumendikontrollini, reeglina andsid inimesed teed ja me väga trügima ei pidanudki. Kõik said aru, et meil on kiire. Dokumendid - ID kaart on lahe ja mugav väike dokument kui olen alati soovitanud kasutada reisimisel passe. Stansted passiautomaat töötab kiirelt ja lihtsalt, pildiga pool vastu ekraani, siis vaatad kaamerasse ja korras. Pakun, et no 15 sekundit kulus selleks. Probleem tekkis kõige uuema passiga mida see aparaat ei tahtnud lugeda, edasi läks passi omanik siis eraldi putkaga piirikontrolli kus lihtsalt oli mingi idioodist ametnik. Meil oli seni puhkepaus jooksimisest. Edasi jooksmist alustasime 13.30 ehk siis välja saime 15 minutiga. Fast Truck värava läbimine oli ka päris kiire. Kõik kontrollid läbitud jäi väravani jõudmiseks 5 minutit aega, kõige sportlikum läks kiire jooksuga ees ära. Täpselt 13.45 olime uue lennu väravas. Kuna bording algas natuke hiljem siis oli aega uuesti jahtuda. Me ei olnud ainsad, vähemalt kaks seltskonda peale meid saabus sama moodi jooksuga. Ühes neist oli kaasas no umbes 5 aastane poiss kes vist sõitis läbi lennujaama kohvril.
Ausalt rohkem seda proovida ei taha, ühest korrast piisas :)

Mina ostsin Fast Truck´i läbi Ryanairi samuti Stanstedi turvakontrolli jaoks ja pardakaardil on vastav märge olemas.
https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/faq-overview/fast-track/fast-track

Kahjuks ei ole meil võimalik enam pileteid muuta, läheme oma õnne siis proovile panema. Annan hiljem siia tagasisidet kuidas läks ja mida tegime. Saime tuttavatelt soovituse kõvasti vabandades lihtsalt trügida turvakontrollist läbi. Eks näis :)

to firsty - tänud info eest! Nagu ma aru saan siis kui lendude vahe 1h ja 15min siis Fast Tracki abiga on reaalne, et saame hakkama, eeldusel, et lend ei hiline või lootuses, et väljalend Londonist hilineb?

Jah Stanstedis. Meie lend peaks maanduma kell 13.00 ja jätkulend Tenerifele on 14.15. Ostsin piletid ära ja alles siis avastasin, et ümberistumine võib osutuda keeruliseks. Tagasilend Tenerife - Bergamo - Tallinn. Bergamos aega 5h.

Meie proovime 1h ja 15 min ümberistumist kuid kasutame Fast Truck´i. Enne lubas üks foorumi kasutaja anda tagasisidet sest tema lendab veel sellel aastal. Meil on kaasas ainult käsipagas, tõenäoliselt teeme Tallinnas lisaks priority bordingu, et kotid kindlalt lennukisse sisse saaks. Kaalusime ka Riia varianti kuid sõit sinna ja parkimine on samuti kulu, lisaks ei viitsi peale lennukit kohe veel tunde autos veeta. Pöidlad pihku :)

Ilusat reisi! Jään ootama muljeid nii reisist kui lennujaama infot.

Firsty, kuidas Teil on planeeritud ümberistumine? Olen natuke mures kuna meil Stanstedis ümberistumiseks aega 1,15 tundi Ryanairilt Ryanairile. Lendame käsipagasiga kuid siinseid jutte lugedes on jäänud mulje, et ajast võib väheks jääda.

Meie läheme omal käel veebruaris, majutuse saime airbnb kaudu. Lend Tallinn - London - Tenerife ja tagasi Tenerife - Bergamo - Tallinn. Piletid ostetud, öömaja olemas, jääb oodata vaid puhkuse algust.

Itaalia naised armastavad väga sokolaadi, meie võtsime kaasa erinevaid Kalevi omi ja see mõjus alati. Eriti just valge sokolaad. Riminis kinkis hotelli omanik vastu pudeli kohalikku Sangiovese veini sest oli meie sokolaadist suures vaimustuses.
Tanklates olime hädas krediitkaadriga maksmisel, pigem varuda sularaha.
Hinnad kauplustes on suht meie hindade sarnased, ka meile meeldis Coop.
Riminis on ka tasuta rannad, saime kohapealt kaardi kus kõik olid märgitud.
Kui sõidate Rimini ja Verona vahel siis külastage ka Bolognat, väga mõnus ja ilus linn. Meie lahedaim juhtum oli Bologna pizzas kust saime ülimaitsva pizza kuid kus mitte keegi ei rääkinud sõnagi inglise keelt. Lõpuks näidati meile kõiki lisandeid ja saime valida pizza peale seda mis meile meeldis.
Itaalased on päris suhtlemisaldis rahvas, kui ei karda küsida siis saad alati vastuse ja ollakse valmis sind ka kohale juhatama kui vaja.
Kiirteed meie vältisime sest külavahetee oli palju huvitavam, ei saa öelda, et need oleksid halvas seisus olnud. Need vähesed sõidud kiirteel maksid Bergamost Mestresse ca 10€ ja Riminist Astisse ca 35€. Linnades jätsime auto linna serva ja edasi siis ühistransport või jala, sõltuvalt linnast. Veronas parkisime linna südames parkimismajja, hinda ei mäleta aga oli suht normaalne.
Mõnusat trippi Teile!

Meie saime kontrollida siit https://www.avis.com/car-rental/reservation/find-reservation.ac ja kõik oli kenasti kirjas.
Avise kinnitusel oli kiri
Voucher Amount / Vautšeri summa FULL CREDIT
Your Quote includes / Teie hinnapakkumine sisaldab
Local Tax (TAX)
Vehicle Damage Cover (CDW) -
Vehicle Theft Cover (TP) -
Vehicle Registration Fee (VRF)
Airport/city/other surcharge
Unlimited Mileage

Meie saime Avis Eestist parema pakkumise kui Avis.com-ist, hind oli küll natuke kõrgem kuid sisaldas juba täiskindlustust. Deposiidi kohta kahjuks ei oska kaasa rääkida sest meie seda tasuma ei pidanud, tööandjal on Avise klient ja kasutasime seda võimalust.
Lihtsalt infoks, et Bergamos vähemalt juulis oli Avise rendiboks lennujaama hoonest väljas. Maja ees on parkla ja seal asub eraldi hoone kus kõik rendifirmad kenasti olemas on. Kuna meie tagastasime auto öösel siis viskasime võtmed vastavasse kasti uksest vasakul.
Jäin Avis Eesti asjaajamisega väga rahule, kõik sujus ja kokkulepetest peeti kinni.

Avisest on võimalik saada auto rendile ka 0 deposiidiga kuid seda saavad vaid lepinguga Avise kliendid. Minu tööandja on Avise klient ja leppisime tööandjaga kokku, et tasun neile esitatud arve ise. Bergamos autot kätte saades ei küsinud keegi krediitkaarti ja kõik sujus kenasti. Meie panime küll paagi täis kuid ilmselt suutis Avis sinna veel mõned liitrid lisada, kokkulepitud arvele oli lisatud 8€.

Ryanair pigem maandub enne õiget aega kui, et jääb hiljaks. Bergamo turvakontroll on tõsesti väga kiire, vast isegi kiirem kui 15 minutit.

Värskelt reisilt tagasi, kõik kulges suurepäraselt. Ryanairiga ei olnud mitte ühtegi probleemi, käsipagasi suurus ei huvitanud kedagi. Nägime mitmeid kohvreid mis kontrolli puhul ei oleks läbi saanud aga see selleks.
Parkimine Riias Parksmart parklas ülimugav, auto juurest viiakse minibussiga otse lennujaama treppi ja sinna tullakse ka vastu.
Bergamo Avis üllatas meid uue Smart For Two autoga, mis alguses tundus veidi hirmutavalt väike kuid mida aeg edasi seda rohkem meile sobima hakkas. Tegemist oli siiski täisvarustuses väikeautoga millel kõigele lisaks panoraam katus. Minu arvamus sellesse masinasse muutus kardinaalselt.
Bergamo Mestre kiirtee tasu oli 15€ ja mõned sendid peale. Esimene hotell asus enne Veneetsia tee algust, buss sinna tagasi 3€ nägu. Veneetsia jättis küll hea mulje aga tagasi enam vast ei läheks.
Järgmiseks Mestrest läbi Ravenna ja Ferrara Bolognasse. Vahepeal mitmeid ilusad kohad mida saatis meeletu ritsikate koor. Alguses pidasime auto kinni sest tundus, et hääl tuleb masinast. Tegelikkuses kajas terve ilm.
Bologna oli võrratult ilus ja mõnus linn, Suite Elite Hotell väga super. Kindlasti tasub selle linna jaoks aega võtta. Bolognast ka lahe seik ühes kõrvaltänava pitsaäris kus ei olnud ainsatki Inglise keele oskajat, kuid pitsa mis meile pika seletamise peale kivist ahjus valmistati oli super.
Bolognast Riminisse viis tee läbi Imola F1 raja mida ma ise näha soovisin, peale selle raja avaldas ka Imola meile suurt muljet.
Rimini võttis meid vastu suure kuuma, sooja vee ja ülilaheda hotelli personaliga. Rimini sobib eriti lastega puhkamiseks, rand on selleks loodud. Meie saime rannatoolid ilma suure varjuta kaheks päevaks 18€ eest. Suurt varju me ei vajanud sest tooli küljes olevast piisas täiesti. Palju tumedanahalisi kauplejaid kes müüvad vist kõike mida saab müüa, samas meid väga ei tüüdatud. Ootasime mis juhtub kui keegi kontrollima tuleb, uskumatu kuid need letid pakiti kokku lausa sekunditega ja kadunud nad olidki. Meelde jäi Henry Pub ja Mondini ristorante. Esimises hea Spritz koos näksiga ja teises head taskukohased söögid koos väga head Inglise keelt rääkiva vanema teenindajannaga. Meie tervitused noorte seltskonnale Eestist kellega juhuslikult Hotellis Ciondolo D`Oro kokku saime ja muljeid vahetasime.
Riminist Barolosse sõitsime mööda kiirteed terve päeva, kokku ca 500km ja kaks suurt ummikut. Kiirteetasu kokku 34€, kuid see oli ka kõige igavam teekond.
Barolo, Alba, La Morra, Asti ja kogu see ümbrus on nii võrratu, et seal võiks niisama ka terve puhkuse veeta. Ja muidugi Barolo veinid on omaette teema.
Meie reisi ilusaim sõit oli mööda kõrvalteid Barolost Veronasse, sellist Itaaliat me ootasimegi. Väikesed külad, imelised inimesed ja väga soe vastuvõtt igal pool kus peatusime.
Veronasse tahame kindlasti tagasi, lisaks ka Garda ümbrust uurida. Me küll Veronas nägime n.ö kohustuslikud kohad nagu Romeo ja Julia rõdu ning gladiaatorite areeni kuid ülejäänud linn jäi aja puudusel nägemata.Seevastu Serego Aligieri külastus kindlasti kompenseeris paljugi seda mida näha ei saanud. Ööbisime majas mille vanus algab 14 sajandist, lisaks võrratu Amarone ehk siis Masi veinide tootja külastus.
Ka viimane öö Bergamos lennujaama lähistel oli igati kena lõõgastus enne tagasi sõitu.
Kokkuvõtteks - liiklus Itaalias on kordi etem ja viisakam kui meil siin, Lätist ei taha üldse rääkida. Võtsime kaasa Kalevi šokolaade ja see sulatas kõik kohalikud kohe üles, eriti just valge šokolaad. Nipp, keerake šokolaadid ajalehepabreisse ja kilesse. Nii saab vältida sulamist. Kohalikud söövad palju ja teistel aegadel kuid nad saavad väga hästi aru kui Sinu harjumus on veidi teine, keegi ei pane pahaks. Oudekki soovitus ja meie enda harjumus sõita mööda väiksemaid teid pidas paika, seal näeb tõelist kohalikku elu ja melu. Meie eelarve pidas paika. Kindlasti läheme sinna võrratusse riiki veel tagasi. Kui keegi soovib mingit infot juurde siis küsige, jagan meeleldi.

Veel mõni päev enne sõitu sai tehtud viimased kulutused, kindlustuse võtsime ainult meditsiiniabi ja hind 17,84€ 10 päeva kahele. Auto parkimine Riias Parksmart parklas 10 päeva ettemaksuga 30€, sisaldab tasuta transporti lennujaama ja tagasi.