Autoga Riia lennujaama

Tere!

On soov minna Eestist autoga Riia lennujaama ja sealt lennukiga Mallorcale, turismi eesmärgil siis. Kas Eestist autoga Lätti sisenemine lennule mineku eesmärgil on piisav põhjendus ja käib nn. transiidi klausli alla?

Loomulikult oleks piirivalvele ette näidata negatiivne PCR test, piiriületuseks vajalik täidetud registreerimisvorm ja ka broneeringute kinnitused lendudele.

Vabandan ette rumala küsimuse eest.

1
2

 Läti piirivalvurid on praegu eriti usinad eesti numbri märgiga autosid trahvima...Kuulates neid lugusid - kes Deposse sõitis Valmierasse ja sai 200.- trahvi. Liigsed inimesed masinas jälle trahv jne. ei ole seega mitu kuud seal ise käinud( elan Valgas). 

 Kuigi oktoobris lendasime ka ise Riiast Küprosele. Oma auto jätsime koju: taksoga piiri äärde, kottidega üle ja tuttav lätlane viis lennujaama kohale. Tagasi sama!

2
0

Kus on kirjas, mis viisil transiit peab toimuma?

Suudate piirivalvuritele ära tõendada oma transiidi põhjuse, siis miks peaksid nad teid takistama?

0
0

 Ega ei keelagi. Lihtsalt võivad trahve välja pinnida( isegi räpane numbrimärk võib seda põhjustada, muust rääkimata...). Lätis on korruptsioon ikka rohkem levinud, kui Eestis.

Sügisel oli vaid veel jutt, et 24h jooksul peab transfeer riiki läbima ja tagasiteel Riia lennujaamas sai piirivalvuri pärimise peale rõhutatud, et eraauto juhiga juba ootab meid väljas Eestisse viimiseks.

0
0

No Valgast Valmiera Deposse sõitmine ei ole kuidagi kiireloomuline ja oluline põhjus :) Seega rikuti kehtivaid reegleid ja määrati selle eest karistus.

Sõit autoga Riia lennujaama läheb minu teada ilusti lubatud transiidina arvesse. Vajadusel võib ka saatkonnast jm küsida. Oluline, et test ja registreerimine on tehtud õigetel aegadel. Transiidil on oluline, et see toimub 12 tunni jooksul peale ankeedi täitmist. Sinna pead arvestama, et oled selle ajaga lennujaamas kohal ja riigist lennukiga läinud.

https://covid19.gov.lv/en/support-society/careful-travel/persons-who-wish-arrive-latvia

2
1

Mind huvitab parkimine Riia lennujaamas. Mis on nädala hind?

1
5

Huvitav, miks mõnele ei meeldi Riia Lennuväljal parkimisest küsimine? Ma ei ole mitte kunagi seal lennuväljal käinud ja esmakordselt on vaja just sealt sihtkohta lennata. Hea kui keegi veidi rohkem jagaks oma teadmisi Riia Lennuväljast. Kui palju aega peaks arvestama parkimisele ja sealt lennuväljale jõudmiseks? Kas parklast saab jalgsi lennuväljale?  Eelnevalt on võimalik Lennuvälja juures lapsed koos saatjaga autost välja lasta ja seejärel auto parklasse viia? Mõnele võivad mu küsimused elementaarsed olla, aga elus on olnud korduvalt situatsioone kui võõras lennujaamas ei oska arvestada kohalikke olusid. Näiteks kaardilt vaatad, et lennuväli on  kõigest km kaugusel, aga reaalselt kestab sinna minek paar tundi, sest kiirteest ei saa jalgsi üle jne.

1
4

Seal on mitu parklat, mida lähemal, seda kallim. Kui tahad lähedale, siis võid sõita lennujaama juurest läbi ja nii kui tagasi linna poole hakkad liikuma, on suur parkla kohe paremat kätt, kui on kiire olnud olen sinna parkinud, tiba kallim on, aga mitte üle mõistuse. Riia lennujaama lehel vit peaks need parklad ja asukohad kirjas ka olema, lisaks eks ajas võivad hinnad jn emuutuda ka.

1
0

Kuna praegu uued ajad/kombed siis kindel ei ole aga mina parkisin lennujaama külje peal olevasse parklasse, sealt oli lennujaama paarsada meetrit kõndida. Maksis siis nii 35€ nädal,   Kas see oli P2 või P3 ma ei mäleta, kaardi järgi vaadates võis olla ka see P3 parkla, loen, et P2 on hetkel suletud. 

https://www.riga-airport.com/for-passengers/parking/long-term-car-parks/en

https://www.riga-airport.com/uploads/Pakalpojumi/Autostavvietas/RIX%20karte%20uz%20ilgtermina%20stavvietam%2029.09.2020%20c.jpg

1
0

Lennujaama ees võid ülemisel korrusel korraks peatuda, et asjad ja inimesed maha tõsta. Autost kaugele ei maksa ise minna, sest kohe võib keegi trahvi kirjutama hakata, sest lubatud on ainult peatumine.

Lisaks lennujaama parklatele oli enne koroonat ka mitu veidi kaugemat parklat, mis pakkusid tasuta transfeeri. Kuna hinnad olid odavamad, siis kasutasin pidevalt ühte neist, sest sai muretult kogu kraamiga lennujaama ukse taha ja pärast sealt auto juurde. Mu lemmikkoht (Park & Fly) on jaanuarist suletud ja tõenäoliselt on ala arendamisel mingi ehituse jaoks. Aga paar sellist kohta on veel lennujaama teel ja vist ka kaugemal. Google mapsist saad vajadusel kontaktid hindade võrdlemiseks.

1
0

Aitäh "vatse", "Minuke" ja "norsu"! Sain palju targemaks ja ega see täpne hind nii väga huvitagi. Suurusjärku tahtsin teada, et kas on üldse mõtet Riiast lennata või on kasulikum  Tallinnast ümberistumisega reisile minna. Kasutan vähe tasulist parkimist, aga kunagi Itaalias maksin mulle pooleks päevaks lennujaama parklasse jäetud auto eest 20 - 30 eurot. Hispaanias jätsin hotelli hoovil asuvasse parklasse nädalaks sõiduki, ning tasuda tuli kõigest 5 eurot ööpäev. Seega hinnad on väga erinevad!

1
5

Üldiselt tasub endale asjad enne selgeks teha, mitte pärast siga ja kägu võrrelda ja siis öelda, et hinnad on erinevad.

4
4

Hapnik! Ma ju püüdsin foorumis asju endale selgeks teha või ei olnud nii?! 

Veelkord tänu eelnevatele arukatele vastajatele! Tänu teile on nüüd piletid olemas ja üks reis jälle paigas!

4
3

Anna inimesele õng ja ta on su peale vihane. Püüa talle kala, prae ära ja pista suhu, alles siis on tänulik.

5
4

See, kas Riia lennujaama parkimistasu hinda on mõistlik trip.ee foorumist küsida või Riia lennujaama kodulehelt vaadata, las jääda igaühe enda otsustada. Minu märkus oli sinu viimase posti kohta, kus võrdlesid parkimise tasu lennujaamas ja hotelli territooriumil.  Sisuliselt sama hea näide, et sõin Brüsselis restoranis aga Berliinis ostsin toidupoest valmistoidu. Ja nüüd rõhun, et hinnad olid väga erinevad ja soovin arvamust, kas on mõistlik Riias süüa või võtan söögi Tallinnast kaasa....

9
5
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased