trip-krainetrip-ukraine-dark
Autoga; Tallinn-Warsaw-Praha-München-Warsaw-Tallinn

Tere.

Plaanis sellel aastal peale jaanipäeva võtta ette nädalane trip marsruudil Tallinn-Warsaw-Praha-München-Warsaw-Tallinn. Lihtsalt plaan minna külastama Euroopat (Praha on kõige olulisem). Tahaks ise näha kui odavad hinnad kohapeal on (õlu ;) ) jne. Sealt edasi München kus plaan külastada BMW welti ja siis tagasisõit.

Keegi võiks lisada (kui teab) mõned ametlikud telkimiskohad ja hinnad sinna juurde kuna võimalusel ööbiks telkides ja kas kalastamiseks läheb vaja ka eraldi lubasid või saab käsiõngega ilma loata püüda.

On keegi sellel marsruudil varem sõitnud ja oskab ehk nõu anda mida vältida? Kohale läheme nagunii ja proovime kõik omal nahal järgi :).

Olen autoga käinud mitu korda Prahas ja korra Münchenis. Poolamaad läbitud lugematu arv kordi. Ainult, et autoga telkijaid pole küll näinud. Võtsin mõttes teekonna läbi ja ega ei tulnudki meelde mõnda kohta kus oleks telkida saanud. Minu arvates peate enne kindlalt teadma kuidas ja kus telgi püsti panna saate. Igal maal omad kombed. Kui siis vast veokate parlkla tagumises servas.

otsi kämpinguid ja need ongi ametlikud telkimiskohad:) kas teed eelnevatl otsingust internetis ja kirjutad paremate/huvitavamate andmed üles või siis otsida tee ääres kämpingute reklaame ja juhatavaid viitasid. aastaid tagasi sai ise oldud praha juures camp drususes, seda (vähemalt tollases seisus) julgeks soovitada küll

Tere!

Soovitan külastada Wroclawi linna mis asub Varssavi ja Praha vahel. Wroclaw on ilus keskaegne linn mis asub jõesaarte peal, palju sildu, võid proovida kohaliku õlu Ksiaz. Kämpinguid Wroclawis: Gliniaki:Kosmonautow 2 Olimpijski: Paderewskiego 35 Sleza: Na Grobli 16/18

Varssavis: Astur (Bitwy Warszawskiej 15/17)

Telkimiskoht poola keeles - pola namiotowe.

http://www.wroclaw.pl/img/galeria14-d.jpg

Nii Poolas kui ka Tsehhis on kämpinguid pea iga suurema järve ümbruses. Kui Eestist tulla, siis esimese päevatee lõpus, kohe üle Poola piiri, Suwalkist ca 15 km idas on Wigry rahvuspark mitme järve ja mitmekümne kämpingukohaga: http://www.wigry.win.pl/map_tur_en/index_en.htm. Rahvuspargi (sh kalastamise) kohta on infot siin: http://www.suwalszczyzna.pl/eng_ver/eng02.htm ja ümbruskonna kohta siin: http://www.suwalszczyzna.pl/eng_ver/eng03.htm. Stary Folvarkis on paadilaenutus ning Suwalkist saab osta kalastuslitsentse, mõlemas toodud lingis on rohkem infot. Edasi Tsehhi poole minnes tasub tõepoolest teha peatus Wroclavis. Ülejäänud marsruudi osas piisab, kui internetiotsingusse panna linna nimi ja camping, üldiselt Kesk-Euroopas, eriti puhkepiirkondades, kämpingutest puudus ei tule.

Pakuks, et ühe nädalaga seda reisi küll ära ei tee (s.t seitsme päevaga). 9 päeva oleks vast miinimum (laupäevast järgmise nädala pühapäevani). 12 tunnise sõidupäeva puhul jõuad Münchenisse alles 3-da päeva keskel.

Esimene öö võiks olla ka kusagil motellis E67 maantee ääres, teine näiteks kämpingus Drusus lääne Prahas (kus on Plzeni kiirteele ärasõit), sealt on ka hea bussi/metroo ühendus kesklinnaga. Seal võiks olla näiteks siis 2 ööd, siis näeb mingil määral Prahat küll. Kui sealt kämpingust näiteks kell 8 sõitma hakata, siis eelmine aasta läbi Klatovy ja Deggendorfi sõites olin Münchenis u. kella 16 paiku (s.h oli ka pikk lõunapaus ja niisama peatused).

Minu kogemus ütleb ka, et nädal kipub liiga lühike aeg olema. Eriti siis, kui üks mees roolis on. Aga parim viis sellest aru saada on see reis nädalaga ära teha. 2 päeva on suht miinimum Münchenise jõudmiseks, tagasi ka kaks. Kolme päevaga ei jõua ju suurt vaadata. Sellise tempo juures jääb ussikese leotamiseks paar tundi.

Hetkel plaan selline; 07. juuli väljumine ~08:00 07. juuli ~22:00 Warsaw 08. juuli väljumine ~10:00 08. juuli ~19:00 Praha 10. juuli ~11:00 väljumine 10. juuli ~15:00 München.

Sealt edasi oleks natuke kõikuv. Oleneb kuidas kes plaanib (plaan neljakesi minna). Hetkel üle paari päeva ei tahaks Münchenis olla ja sealt siis ühe ööbimisega Eestisse tagasi.

Kui selle reisiga kõik korda läheb siis järgmine aasta sõidan naise ja lapsega Hispaaniasse välja :)

Ülesõitudel alustatakse reeglina hästi vara. Esimesel päeval on Tallinnast mõtekas välja sõita kell 4 hommikul, siis jõuab teha Warssavis tuuri 3-4 tundi ja jõuda ööbima Lõuna Poolasse. Prahat võib vaadata tagasi tulles.

Hea (ja realistlik) plaan! Kui kiirus kui ka pikivahe kontrolli all püsib, siis ei tohiks probleeme olla. Tshehhis ära unusta osta kiirtee kleepsu (100 krooni meie rahas), enne Saksa autobahnile jõudmist tehke ka korralik WC peatus ära, sest autobahnile ei ole võimatu, et saate a la lihtsalt 1-2 tundi ühe koha peal oodata, kuniks stau läbi saab (mis iganes põhjusel see ka tekkida ei või). Ise olin eelmine aasta Berliini ja Rostocki vahelisel lõigul kinni - hiljem igatahes pleki/plastmassi tükke näha ei olnud ja jäigi arusaamatuks, et millest ummik tekkis.

Prahat ei tahaks tagasiteel külastada kuna algselt oligi praha reisi eesmärk :) . Poolaga on hetkel plaanitud nii, et ainult läbisõit ja ööbimine. Pikemat peatust seal ette ei näe ja kui 04:00 hommikul startida siis oleks õhtuks ngunii väsinud ja ei viitsiks ringi vaadata.

Plaan reisile kaasa võtta tomtom 720. Kas keegi on poolas ja tšehhis selle abil kämpinguid leidnud? Kuskohast saab osta kiirtee kleepsu?

Elu esimene suurem autotrip (seni Soome/Rootsi) ja väga puusse ei taha panna.

See teie marsruut on navigeerimise mõistes nii lihtne, et saate ka paberkaardi (1:800000 mõõtkavas vms) ja lahtiste silmadega hakkama. Kämpingute kohta on info www.camp.cz - sealt saate regiooni järgi leida. See Drusus, mille ise välja pakkusin, on väga lihtsalt leitav - veidi enne Plzeni kiirtee ristmiku (mõni keelespets võiks öelda, kuidas "autobahn dreieck" eesti keeles kõlaks) peaks olema silt väljas, kus kohast ära keerata. Praha ringteel on ainult üks keskmisest keerukam koht minumeelest -

http://www.viamichelin.fr/viamichelin/int/dyn/controller/Cartes-plans?mapId=-tcqguj0ekctndp&initialMap=mapid&dx=453&dy=161&empriseW=938&empriseH=650

Seal pead tähelepanelikult silte jälgima, et valele teele ei läheks. Kui kaarti suurendad, siis näed ära.

Drususe kämping ise on siin (Trebonicest veidi ida poole): http://www.viamichelin.fr/viamichelin/int/dyn/controller/Cartes-plans?mapId=-tcqguj0ekctndp&initialMap=mapid&dx=-1933&dy=-20&empriseW=938&empriseH=650

Kiirtee kleepsu saad osta bensiinijaamadest. Näiteks nendest, mis enne Hradec Kralove linna on - Jaromer, Ceska Skalice.

Kui Tallinnast kell 8 startida, siis peaksite olema kella 22 paiku kusagil Varssavi lähedal.

Kui ilm on ilus, siis Münchenisse soovitaks kindlasti minna mööda Plzen-Klatovy-Deggendorf-Landshut kaudu (alates Deggendorfist siis mööda kiirteed). Keskmine kiirus ei tule küll selline nagu täies mahus kiirteel, aga vaated ja väiksemad linnad on üsna maalilised. Ainult kütust võtke varuga - Deggendorfi ja Müncheni ringtee vahelisele kiirteele ei jäänud minu meelest ühtegi nn raststationi koos bensiinijaamaga. WC-ga parklaid oli küll.

Endal ka umbes sama plaan,ainult meie sõidaks Poolast Slovakkiasse ja siis Tsehhi kaudu tagasi.Tahaks küsida,kas Poolas ja Slovakkias teemaksusid pole?

Slovakkias on väga paljud teed tasulised. Tuleb osta kleeps ja panna esiklaasile.

aga kas ühe ja sama kleepsuga saan ma sõita kõikidel tasulistel teedel või tuleb igaühele eraldi osta?

Ühe kleepsuga saad sõita kõikidel teedel. Osta saad veel erineva kehtivusajaga kleepse.

Küsisin onu käest kes sõitis eelmine aasta Tallinn - St.Tropez - Tallinn, et kus nemad ostsid kiirtee kleepsu. Vastuseks sain, et kiirteede alguses olid sildid, et ilma maksuta kiirtee :/ . Mitte et mul oleks sellest sajast kroonist kahju, aga kui nad ilma teemaksuta on siis miks ma selle kleepsu ostan? Ehk on mingi kohalik lolli märk :D .

Tallinnast St. Tropezi on päris pikk maa ja päris mitu maad. Ja kohalikke "lolli märke" ka päris mitu ja kiirteidki on erinevaid. Kui kiirtee märki näed, siis helista onule ja küsi järele, mida tegema pead. Muretu värk.

maksulised teed hakkavad nüüd kohe piirist aga see kõik ainult üle 12 tonni kaaluvatele masinatele. Kuna ise alla selle tonnazi nagunii ei mahu, siis pole ka eriti süvenenud asjasse. Aga teemaksu lehekülg on siin: http://www.premid.cz

Minuteada küll Tsehhis ka väikeautodele väga paljud teed tasulised. Ise oleme küll iga kord kleepsu ostnud. Nt.Viamichelin näitab küll teemakse. Sealt võiks ju kontrollida oma teekonda. See ligikaudu 100,-EEK selle suure kütusekulu juures on ju peaaegu mittemidagi.