Autoreis Monacosse.

Hei! Tuli mõte minna Eestist autoga Monacosse. Oskab ehk keegi anda nõu, mis oleks ülioluline mida kindlasti silmas pidada ja kui palju raha läks puhtalt kütuse peale. Kui on keegi, kes tahaks minna ka juuli kuus Monacosse, siis kambajõmmist me ära ei ütleks! :)

https://www.viamichelin.com/ - hea sõitu planeerida. Sai vist auto kütusekulu ka ette anda, mille põhjal kogukulu arvutab. Ei ole eriti keeruline autode peale mõelda, mille puhul kütuse hind 2-3 korda erineb, seega see sõltub autost. Maitsed reisimisel on erinevad, aga sellise otsa puhul eelistaks transpordivahendit, milles hea viibida ja millega hea kulgeda. Majutus - kas hotellid või telgid ja kämpingud. Olenemata liigist, tasub võib-olla mõned kohad ette valmis vaadata, aga alati võimalus jooksvalt internetist otsida.

4
0

Mõtle natuke laiemalt. Monaco on nüüd küll koht kus üle ühe päeva mitte midagi teha pole. Kui sa just sinna tööle ei lähe või miljonär pole. Prantsuse ning Itaalia Riviera ja Provence see eest on pungil täis loodust, kultuuri ja elamusi.

3
0

Raivoga nõus. Ja autoga, millega pikka maad talutav sõita, ei ole Monacos küll midagi teha. Ja eriti parkimise mõttes. Aga kui aega laialt käes - sõit kokku edasi-tagasi nädal. Olen käinud sealkandis autoga aastaid - enam ei taha, lennukiga kiirem ja mugavam. Nicesse ja sealt siis bussi, bussi/rongi, rendiauto või helikopteriga (kui raha on) Monacose Auto saab kohapealt mõnikümmend eurot päev. Minul 0 omavastusega ca 50 päev kahepäevasel rendil.

3
0

Monaco linn on põhimõtteliselt eri tasanditest koosnev trepp. Oma autoga võid halvemal juhul saada sellest ainult läbi trügida, ilma et leiaks parkimiskohta ja tunnelite tõttu gps pidevalt erroris. Ise oleme otsinud (varakult enne hooaja algust) apartmendi kuskil mere lähedal Nice-Cannes piirkonnas, kus saab auto tasuta ära parkida ja siis ringi seigelnud. Buss ja rong on täitsa ok ja soodne. Kaugemale, näit. St Tropezi oleme sõitnud oma autoga, kusjuures ummikutega suvekuudel ja linnades peab kindlalt arvestama.

2
0

Sellest küll omajagu aastaid möödas, aga kui ise sai Monacos sõidetud, siis oli seal päris mitmeid tänavaid, kus võis vaid kohaliku numbriga autoga liigelda. Paras peavalu ühesõnaga. Ei näe küll ühtegi põhjust miks sinna peaks autoga minema. Või tegelikult, miks sinna üldse peaks minema.

2
1

Mõttekam on lennukiga kohale lennata ja sealt millegagi edasi Monacosse sõita. Juulis on regulaarlennud Tallinn-Nice-Tallinn teisipäeviti ja laupäeviti http://www.tallinn-airport.ee/lennuinfo/sihtkohad/#/s=Nice Monaco on vaid paar ruutkilomeetrit suur, üheks päevaks jätkub vaatamist piisavalt. Selle riigikese käib vabalt jalgsi mööda teid ja treppe läbi, auto oleks seal tülinaks. Kohalikud pargivad mägistel tänavatel nii tihkelt, et ajaleht kah kahe auto vahele ei mahu.

1
0

Selle reisi nimi on: fa-fa-faaa, sain Monacos käiaaaaa ..... Autogaaaaa ! Puudub sisu ja mõte, paraku. Samas on ju tolereeritav, et mõne jaoks on Monaco suursugune ja glamuur, kuid sel juhul ei saa ma aru, et miks sinna autoga peab sõitma.

2
4

Asja mõte võiks olla- autoga Monaconi ja tagasi kolme nädalaga. Teepeal peatudes näiteks Karlovi Varis, kuskil Saksamaal Stuttgart või mõni muu koht. Edasi Lichtenstein, Milano või Torino, siis nädal rannikul Saint-Tropezi ja San Remo vahel ja siis tagasiteele näiteks Verona, Viin , Poolasse ja sealt koju.

1
1
Lennupakkumised
Reisikaaslased