Autorent Barcelona El Prati lennujaamas.

Kas on kogemusi kellegil sellise autorendi firmaga doyouspain? Koos täiskindlustusega ikka päris suur hinna vahe, kui võrrelda näiteks Goldcariga.

1
2

Doyouspain on vahendusfirma, Nad vahendavad ka goldcari firma autosid. Vahe on selles, et kui ei võta otse autorendi fimast täiskindlustust vaid vahendusfirmast, siis bronnitakse sinu krediitkaartilt tagatisraha (800-2000€ sõltub autost), mis õnnetuse korral ka maha läheb. Tagasi peaks saama, siis vahednusfirma kaudu -ühesõnaga pikem asjaajamine.... kui üldse saab...Kui võtad kindlustuse otse autorendifirmast näiteks goldcar, siis ei bronnita tagatisraha, kui juhtub õnnetus, siis pole probleemi. 

0
0

Maakler- või vahendusfirmade täiskindlustus ongi ilmselt seetõttu odavam, et ega neilt vajadusel selle kättesaamine liialt vaevaline ja enamasti inimesed loobuvad nõudmisest.Kui lõpuks maksad tagatisest pääsemiseks mõlemale kindlustuse eest, siis ega topelthüvitist nagunii ei saa ja lisaks võib asjaajamine minna seetõttu rendifirmaga oluliselt komplitseeritumaks.Kui hinnavahe arvestatav siis rentimine ilma täiskindlustuseta vahendajalt ja täiskindlustus rendifirmalt auto kättesaamisel võtta võib kaaluda

0
0

Plaan on rentida auto Barcelona El Prat, Hispaania lennujaamast. Tahaks sellist renti, mis kataks kõik võimalikud kahjud ja omavastutus (excess) oleks 0. Vaatasin eri autorendifirmade pakkumisi. Läbi vahendusfirmade saaks näiteks hinnaga 100 eur meie soovitud perioodil, aga kui sinna otsa igasugu lisad panna, siis tuli summa kokku 440 EUR ringis ja mine tea, mis veel juurde leiutatakse, kui kohapeal autot kätte minna saama. Lisaks deponeeritakse kaardilt 1400 eur ja selle saaba tagasi kui pole puudusi, aga alati on risk, et leitakse mingi viga ja seda summat tagasi ei saa.

Vaatasin ka selliste firmade kodulehtedelt otse nagu Goldcar, Avis, Hertz, Sixt. Goldcar tundus normaalne, aga lugesin tingimusi ja siis sain aru, et sõita lubatakse vaid 250 km päevas ja lisaks tuleb igasugu muid lisasid kohapealt autot kätte saades tasuda ja nende summade suurust ennem ei teagi, kui letist autot küsida. Ei mäleta, aga ka Avises ja Hertzil olid mingid veidrused või ei olnud kõik tingimused ja summad selged. Kuigi valida kõik hinnas pakett, siis oli ikkagi puudu klaas, auto alt, rehvid jne. Et mis mõte on siis kõik hinnas, kui ikka tuleb ei tea mis summa letis juurde maksta.

Hetkel tundub, et Sixt on kõige selgem ja mõistlikum, aga mine tea, selle hind on kõige kõrgem (600 eur) ja kuigi valisin kodulehe abil kõik võimalikud lisad, siis äkki on neilgi mingid varjatud kulud ja letis tuleb veelgi juurde maksta, aga hind on ju iseenesest juba suur. Seega ei tahaks veel lisakulutusi letis juurde saada.

Kellel on teadmisi või kogemusi, siis palun jagage infot, millist auto rendifirmat võiks valida, et kaardilt ei deponeeritaks umbes 1400 EUR summa, et oleks kogu kindlustus kõige võimaliku vastu, et saaks sõita ka naaberriikidesse, et omavastustus (excess) oleks 0, et saaks valida lisajuhi, kilometraaz võib olla vabalt nii limiteeritud (250 km päevas) kui ka limiteerimata, kõige tähtsam, et rendiletis ei tuleks üllatusena mingeid lisakulutusi maksta?

1
0

See Goldcar on aastaid negatiivselt silma paistnud. Veidi vanad teemad, aga vaevalt midagi muutunud on:

* Hoiatus Goldcari eest

* Hoiatus GOLDCAR autorent

1
0

Soovitaks jah pigem vaadata siis suuri ja vanemaid rahvusvahelisi firmasid, Avis, Hertz, Sixt jne jne. Neil peaks saama enamiku asju 0-i viia ja enamasti nad ei viitsi siis tühiasjadele tähelepanu pöörata, sest oled niigi mitmekordse hinna rendile lisaks maksnud ja neil on piisavalt kasumit käes sinult. Samas see, et rendifirma enda superhüperlisakindlustustel on lõpuks välistatud kahjud rehvidele, põhjale jms on pigem tava. Sellepärast eelistan ise mujalt ostetud lisakindlustust. Samas siis deposiidi jätmisest ei pääse.

Sinu jaoks oluline on see, et vahendaja kaudu ostes ära lisa ühtegi nende pakutud lisakindlustust. Neid võttes pead kohal ikka deposiidi jätma ja kahjude korral rendifirmaga tegelema ja pärast vahendaja pakutud kindlustusfirma kaudu raha tagasi küsima. Vahendajalt võta ainult rent ja siis letis maksa kõik need summad juurde, mida küsitakse.

Tingimusi naaberriiki sõitmise lisatasude, lisajuhi lubatud läbisõidu jm kohta vaata rendifirma enda lehelt suvaliseks ajaks broneeringut alustades. Suurtel vanadel firmadel peaks siis rendikohaga seotud tingimused ilusti kätte saama ja saad võimalikud lisakulud ise juurde arvutada. Hiljem jälle letis maksad.

1
0

Minu jaoks on just Sixt firma mille välistaksin! Kallis, nõuavad tagatist jm probleemid. Bergamost olen ainult Hertz autot kasutanud ning mitte mingeid probleeme ei ole olnud. Soovitud autot ei ole mitte kunagi saanud, aga alati veidi parema! Usun, et Barcelonas on sama olukord, sest tegu on suure rahvusvahelise rendifirmaga.

0
0

Kuna kõik need suured firmad tegelevad frantsiisiga, siis teenindus sõltub igas riigis kohalikust firmast mitte kaubamärgist. Sixt on minu sihtkohtades olnud pea alati kallima hinnaga ja tihti kehvemate kommentaaridega. Samas see aasta sai esimest korda neid võetud Sarajevost ning teenindus ja auto olid suurepärased ning hind parem kui teistel suurtel tegijatel. Sama teiste kaubamärkidega. Budget Türgis (vähemalt Istanbulis) on suurepärane, aga Gruusias pidi olema väga kahtlane. Hertz paljudes riikides väga hea, aga Türgis läks koroonaga peaaegu pankrotti ja vähemalt aasta tagasi oleks sealt väga kahtlane midagi võtta olnud.

0
0

Helisatsin Enterprise firmasse ja broneerisin auto nende käest. Plaan oli lihtsalt infot küsida, aga nn kogematta läks hoopis broneerimiseks ja nüüd on igaks juhuks midagi olemas ja on aega ka muid firmasid valida kui soovi on. Võtsin kõik kaitsed, mis võtta andis (nii klaas, rehvid jne). Maksmine kohapeal, tühistamine kuni viimase hetkeni tasuta. Excess 0. Krediitkaardilt deponeeritakse rentides 200 eur. Hind kokku koos lisajuhiga, limiteerimata kilometraaz, võimalus sõita naaberriikidesse 372 EUR. See on 4 päeva, 5 inimest autos.

Kel kogemusi, mida arvate Enterprise firmast?

0
0

Jälle sõltub kohalikust frantsiisi omanikust :) Olen kusagil Balkanil neid kasutanud, vist Albaanias. Oli väga hea.

0
0

Saabusime Barcelonast nädal tagasi. Olge seal ettevaatlikud rendiauto parkimisega ja mitte mingil juhul ärge jätke autosse ühtki asja. Välismaiste numbrite või rendiauto kleepsuga autode aknaklaaside lõhkumine ja autodest varastamine on igapäevane. Lõhutakse ja varastatakse nii tänaval kui parkimismajades. Ei pääsenud meiegi: abikaasa jättis tagaistmele tuulepluusi ja ilmselt sellest piisas, et lõhuti väike küljeaken ja tuhlati kogu auto läbi. Me olime rendiauto broneerinud üle 6 kuu enne reisi, soodsalt, 0 omavastutusega täiskindlustusega läbi Autoeurope ja kohapeal oli rentijaks Firefly. Kuigi sel rendifirmal on netis halvad iseloomustused, ei tekkinud meil lõhutud aknaga auto tagastamisel mingeid probleeme. Põhiline, mis neid huvitas, oli, et kütusepaak oleks täis. Vastu anti teine auto ja mitte midagi kahju hüvitamiseks maksma ei pidanud. Varasemalt krediitkaardilt broneeritud 150 eur tagastati pärast rendiperioodi lõppu kiiresti.

2
0

külmik, see 90 euri päev on ikka jõhker hind, ma olen nii palju ainult Guadeloupel maksnud. Ise just vaatan siin novembris Alicantes autot ja saab väikse SUV 20 euri päev koos täis kasko ja 0 deposiidiga. Katsetab Wyberit esimest korda, aga neil Barcelonas kontorit ei ole.

Millal umbes minek on?

Tegin kiire otsingu, novembri algul 4p, keskklassi SUV ilma tagatisrahata 167 eurot 4 päevaks.

0
0

Eelmine nädal rentisime Barcelonast Sixtilt auto. Küll linnakontorist, mitte lennuväljalt, sest paar esimest päeva linnas vahele polnud tahtmist autot rentida. Lennuväljalt rent oleks pisut odavam olnud, aga ei tahtnud sinna tagasi seigelda ja selle peale aega raisata. Põhimõtteliselt oli kindlustusel 4 taset: basic, väljast kui midagi juhtub, seest kui midagi juhtub ja kui tee peale jääd (aku tühi, kütus otsas jms). Saime parema auto kui broneeritud. Midagi huvitavat auto osas ei juhtunud, nii rohkem nendega suhtlust polnud. 6 päeva, 600+ €, Peugeot 5008, 7-kohaline vist või 5 pikale inimsele koos pagasiga.

1
0

Norsu, meil on minek märtsis. Seega 5 kuu pärast ja aega sobivat autot leida veel on.

Annaleena, algul kolame niisama Barcelonas ringi ja auto võtame lennujaamast alles siis, kui sõidame Andorasse ja Prantsusmaale. Tagasi mägedest otse lennujaama ja lendame ära.

Kuigi algul ööbime Barcelona kesklinnas, siis auto võtame siiski lennujaamast, sest üks meie seltskonnast lendab enne auto rentimist ära ja teda tuleb nagunii lennujaama saata, sest ta üksi ei saa hakkama ja seega on mõistlik auto lennujaamast rentida. Kui üks meist ära lendab, siis rendimegi koheselt auto ja sõidame mägedesse, linnas autot me ei vaja. Aga kui järgi mõelda, siis võibolla oleks mõistlik auto kesklinnast rentida selleks ajaks, kui meil on autot vaja ja siis sellega lennujaama sõita, et nii oleks lihtsam ühte meist ära saata.

Ma küll ei usu, et on võimalik saada 4 päevaks 167 EUR eest ja et see hind sisaldab kõike, mis meil vaja on.

Millest saame loobuda, on lisa autojuht. Ühel autojuhil ei ole krediitkaarti ja seepärast peab teine juht auto rentima. Kui tellime 5 kuu jooksul teisele autojuhile ka krediitkaardi, siis on hind 50 EUR odavam, sest nagunii juhiks kogu aeg vaid see juht, kellel praegu puudub krediitkaart ja siis me kahte juhti ei vajaks. Loobuda võime ka piiramatust kilometraazist, sest me ei plaani hullult ringi sõita ja saaksime ka hakkama, kui piirang on 250 km päevas, aga limiteerimata oleks muidugi parem.

Asjad, millest me ei saa / taha loobuda on 5 reisijat autos, soovime 0 EUR omavastutust, täiskindlustust, sõit naaberriikidesse. 200 EUR kaardilt deponeerimine on OK, ka 500 EUR oleks OK, aga näiteks 1400 EUR küll ei soovi, et kaardilt deponeeritakse. Me ei taha mingeid lisa ootamatuid makseid letist autot rentides, tahame, et kõik asjad on juba hinnas. Asi, mida peame letis juurde maksma on sõit naaberriikidesse ja see on OK. Aga me ei taha sellist asja, et peame hakkama letis mingit muud kindlustust juurde ostma, sest selgub, et puudu on klaasi ja rehvide ja auto aluse jms kaitse.

Hind Enterprise põhjal neljaks päevaks. Autos 5 reisijat. Rent lennujaamast, tagastus samas kohas. 2 autojuhti. Täiskindlustus. 0 EUR omavastutus. Sõidame ka Andorasse ja Prantsusmaale. Kaardilt deponeeritakse 200 EUR. Piiramatu kilometraaz.

RATES & CHARGES

TIME AND DISTANCE 4 DAILY @ €36.37 €145.48

Mileage Unlimited

Extras CDW/LDW INCLUDED

ECXESS PROTECTION €87.94

TWR €33.98

ADDITIONAL DRIVER €50.00

Taxes and Fees

AIRPORT FEE 25.00 EUR/RENTAL INCLUDED

VEHICLE REGISTRATION FEE 0.75EUR/PD INCLUDED

VAT TAX (21.0%) INCLUDED

VAT TAX (21.0%) INCLUDED

Estimated Total (includes taxes and fees) €317.40

Siia otsa tuleb veel 55 EUR kohapeal maksta, et saaks naaberriikidesse sõita.

0
0

Vaatasin ka Autoeurope ja kohapeal rentijaks Firefly võimalusi. Ma ei leidnud võimalust, et krediitkaardilt deponeeritakse vaid 150 EUR. Sellel autol, mis ma vaatan on nii, et deponeeritakse kaardilt 950 EUR. See oli ligi 200 EUR rent 4 päevaks ja kõige odavam saada olev auto viiele. Lisaks on

  • C.D.W. Deductible: EUR 1,250.00, VAT included.
  • Theft Insurance Deductible: EUR 1,250.00.

Seega ikka päris 0 omavastutus ei ole, kui peab kahju puhul maksma 1250 EUR. Ja see oli FULL DAMAGE & THEFT PROTECTION korral.

  • Travel is permitted into Portugal, France, Andorra and Gibraltar for a fee of approximately EUR 9.08 per day, minimum charge of approximately EUR 27.23 per rental and maximum charge of approximately EUR 99.83 per rental.

Eks nii need lisakulud muudkui tulevad, et natuke siit ja veel natuke sealt juurde.

215,32 EUR on rendi hind (Rental with Full Damage Protection). Sinna juurde tulevad veel järgmised tasud:

35,80 EUR lisajuhi eest

36,32 EUR Andorasse ja Prantsusmaale mineku tasu

19,38 EUR Igal ajal tühistamise tasu

Kokku rendihind tuleb seega 306,82 EUR. Lisaks deponeeritakse kradiitkaardilt 950 EUR. Ja omavastutuse asi on segane, kui tuleb teatud kahju puhul siiski 1250 EUR ise maksta ja selle saab hiljem tagasi küsida või ei saa seda tagasi küsida, see on selgusetu.

Mulle tundub Enterprise pakkumine 372,4 EUR parem pakkumine kui Autoeurope (Firefly) 306,82 EUR, sest Enterprise deponeerib kaardilt ainult 200 EUR (Autoeurope 950 EUR) ja väidetavalt ei tule Enterprise'l selliseid 1250 EUR kulutusi teha (isegi siis, kui need hiljem saab Autoeuropel't tagasi küsida).

Kuidas teil annaleena õnnestus saada selline pakkumine, kus deponeeritakse kaardilt ainult 150 EUR?

Odavaima hinnaga Hertz autorent on 450 EUR, aga sellele hinnale lisandub veel ka lisajuhi tasu ja võibolla veel miski tasu (näiteks tasu sõites Andorasse ja Prantsusmaale). Nende lehelt ei selgu kogu tõde võimaluste ja hindade kohta.

0
0

no ma ei tea, vaatasin ka märtsis, 4p 170 euri, tagatisraha 0, lisaks siis tuleb uurida, palju maksab välismaale sõitmine. Vaatasin billigerist,kes vahendab sama hinnaga nii autoeurope kui sunny carsi, rentija Drivalia. Muidugi kui vaja mingit ülisuurt autot, siis jah kallim, mull tavaliselt SUV ist piisab.

Nagu enne ütlesin, ise võtan novembris SUV 6p 120 euri Alicantest täiskindlustusega, kuigi on olemas ka krediitkaardi omavastutuse kindlustus lisaks 2k. Ega keegi ei keela mitmekordset hinda maksta, vaba maailm.

St. ma ei saa üldse aru, miks peab Firefly valima. Aga kui mingi otsus tehtud, siis on enda südame rahustamiseks kõik hea.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased