Autorent Barcelonas ilma krediitkaardita

Tere!

Kas keegi oskab mind suunata mingi lehekülje/äppi/grupi poole, kust oleks võimalik rentida auto nädalaks ajaks Barcelonas, ilma krediitkaardita?

Tenerifel kohalikud eestlased vahendasid lahkelt firmat, kes meeleldi ilma kaartidelt broneeringuid tegemata autot rentis, kindlasti on mingi selline variant ka Barcelonas olemas.

Ette tänades!

Põhimõtteliselt saad autot rentida ka sularahas, ilma, et omaksid krediitkaarti. Sularahas maksmisel deponeerib Rentnik autorendi kontoris summa, mis tagab kindlustusjuhtumi korral omavastutussumma tasumise. Kui võtad 0 omavastutusega, maksad lihtsalt suure summa. Aga deposiit võetakse ikkagi.

Rahvusvahelised ketid jne seda üldiselt ei arvesta, sest krediitkaardita klient pole piisavalt usaldusväärne. Väiksed firmad küll vahel.

Aidata sellega kahjuks ei oska. Saartel on üldiselt lihtsam ilma krediitkaardita autot rentida, sest sealt minema pääseda on oluliselt keerulisem ja kui pääsed, siis on jälg sadamas alati maas. Barcelonast jõuaks nädalase rendi korral autoga juba kuhugi Ida-Euroopasse välja ja saaks selle ka juppideks teha enne, kui keegi sinu tagatiseks jäetud 100-1000 euro omanikku hakkab taga otsima.

Olen püüdnud Bergamos tasuda sularahas, sest kaardi limiit ei olnud kõigeks piisav, aga ei õnnestunud. Olukorra lahendas  kahe erineva panga kaartidega maksmine. Kui jutt käib krediitkaartist, siis debeetkaart töötab Euroopas samuti. Hispaanias Torreviejas sain küll sularahas auto rentida, kuigi ise oleks eelistanud pangamakset.  Sain sellega nendelt väikse "soodushinna".

Hispaanias nad ei taha sulat saada ja ei võta seda , ainult kaardimakse ja kaart peab olema juhi oma , s.t ei saa autod võta enda nimele ja maksta naise kaardiga.  Ilma krediitkaardita ja deposiiti maksmata pead võtma lihtsalt laiendatud kindlustuse mis on ala 20 euri päev. Seega soovitan võta see lisakindlustus ja olla muretu edasi , siis ei pea tagastamisel igat kriipsu seletama ja pildistama ennem kõik kahjustused

Kõigi nende asjadega olen kursis, et on just juhi nimele krediitkaarti vaja ja sulas enamasti ei taheta anda jne. Olen päris staažikas autorentija. Lihtsalt probleem ongi hetkel selline nagu sõnastatud - juhil pole krediitkaarti ja kas keegi oskab midagi soovitada. Pole ka midagi deposiidi vastu kui selle saaks nt kaasreisija kontolt broneerida või sulas anda aga pole kuskil sellist võimalust näinud.

Mingeid autojagamise äppe nt pole seal kasutusel nagu Eestis CityBee või Bolt Drive? (Nendega pole kursis, et kas seal saab ilma krediitkaardita).

Aga juhile krediitkaardi tegemine on siis täiesti võimatu? Kui juht on noor, kellele iseseisvalt krediitkaarti veel ei anta, siis on ju pea alati võimalus teha mõne lähedase isiku olemasolevale kaardile/kontole lisakaart. Äkki see on palju lihtsam lahendus kui miskeid nurgataguseid rendifirmasid taga ajada?

Hispaanias on päris palju ka tasulisi kiirteid kust on võimalus teadmatusest läbi sõita ka tasu maksmata, arved tulevad siis hiljem rendifirmale ja kui makstud sulas ja tagatis tagastatud siis enam pole kuskilt neil seda raha ju võtta. Tavaliselt hoiavad krediitkaardilt mingi summa selle tarbeks nädal-paar veel kinni. Kohapeal võib kohalike soovituste järgi aga mõne sellise sularahaga businessi siiski leida, nad loevad aga pika epistli selle kohta kuskohast siis kiirteel vaja sõita on ja milliseid silte vaadata ja sularaha varuda kui kaardimakse ei peaks toimima.

Krediitkaardi saaks juhile teha ka 0 limiidiga, kannad raha peale, kindlustus sees ja muret vähem. Arenenud maades on krediitkaart peaaegu kõikidel, selle puudumisel oled paljude jaoks ebausaldusväärne.

Mul second-hand kogemused Mallorcalt ja Barcelonast, aga pmst dim123 võttis juba hästi kokku - deebetkaardiga saab samuti autot rentida, peab võtma kindlustuse, st et rent pole kommiraha + deposiit, vaid iga päeva eest vaja lisakindlustust plekkida. Kui mälu ei peta, siis nädalaks auto oli 300 ringis. Mu meelest saab ju igal pool additional driveri teenuse ka osta.

Tegelt veel kõik sõltub teenuse pakkujast. Mõned aktsepteerivad niiöelda deebet kaarti millel on CVV, seega tavaline deebet. Eesti omadega alguses oli kõik ilus aga mingi aeg kus keerati turvalisust peale, enam ei õnnestunud isegi Ryanairi pileteid osta, seega mis olukord on praegu ei oska öelda. Soovitan võtta  Revolut näiteks nail on VISA ja panna piisavalt raha arvele . Kui läheb läbi on tore, kui ei, siis sama kaardiga ja täiskindlustus peale. Või kui 2 inimest reisib siis ikkagi võtta additional driver ja maksab teine inimene tavalise kreeditkaardiga . Lisan veel siin et suvaline kreeditkaart kus on limiit väike võib tekitada probleemi kuna pank ei lase suuremat summat bronnida