Autorent Euroopas

Tere, soovin juulis rentida Itaalias autot. Ei soovi üleliia maksta, ning uurin, kas keegi on rentinud auto omavastutusega (mul hetkel näitab 1600 eurot) ja teinud Eestis reisikindlustusele juurde rendiauto omavastutuse kindlustuse.

Kaheks nädalaks on autorent 429 eurot + reisikindlustuse lisa 50 eurot. Kas ma saan õigesti aru, et kui midagi juhtub, siis pean esialgu ise kinni maksma selle nt 1600 eurot ja hiljem esitan kindlustusele ning pean maksma ainult kindlustuse poolt määratud omavastutuse 200 eurot.

Kui võtan 0 omavastutusega Hertzist, pean autorendile maksma lisaks 500 eurot ehk 2-nädalane autorent läheb maksma 1000 eurot.

Oleksin nõus maksma omavastutust 200 eurot, kui reaalselt ka midagi peaks juhtuma.

Kas keegi on teinud eraldi omavastutuse juurde? Plaanis teha If kindlustus.

mõistlik oleks siia kribada , kuna , kus  ja millisest autost jutt siis saaks midagi kommenteerida

Võid rentida ka mõne vahendaja kaudu (rentalcars.com, argus jne), kes pakuvad sulle sisuliselt sama asja, kuid sinu vastutus on 0, mitte 200. Ehk siis juhtumi korral kasseerib rendifirma sinult 1600 ja vahendaja maksab hiljem tagasi. Aga kindlasti loe enne tingimused läbi, et millised toimingud tuleb juhtumi toimumisel teha.

Vaata igaks juhuks üle ka Eesti Avise Avis360 pakkumine. See on koos 0 omavastutusega. Ei tea küll, kus täpsemalt sa Itaalias plaanid auto võtta ja kui suure, kuid väiksemate autode hinnad võivad seal kaheks nädalaks koos 0 omavastutusega olla sarnases hinnaklassis, mis on sinu poolt välja toodud.

Jääb ära igasugune stress võimaliku omavastutuse jne teemadega. Meil tavaliselt on kriipse-kraapse ja peegleid viltu sõidetud parklates. Seega võid olla ise ükskõik kui hoolikas, kuid ikka juhtub.

Minul on Avisega väga negatiivsed kogemused ja just Itaaliast. Põhjus ilmselt selles, et see nende sealne frantsiisiharu on tõeline säästumarket. Puudub kogemus Eesti Avisega, kuid Itaalias saad nendega vilet. Ei soovita.
Mis puutub kindlustusse, siis mõistlik ta on, aga raske on ette kujutada, kuidas reisil neid kriipsukesi ja kraapsuskesi tekib. Oma 20-aastase staazi jooksul olen kümneid ja kümneid kordi rentinud, kordagi kriipsukestki saamata.
Kui pildid tehtud, siis ei tohiks probleemi olla, siiani olen suutnud kõik pähe määritud vigastused annulleerida.

Kriipsud-kraapsud on meil tekkinud lihtsalt nii, et lähed autole parklasse järgi ning autouksel on kriips peal, mida enne ei olnud. Eks ilmselt inimestel ongi erinevad kogemused, kuid meil just Itaalia Avisega kõige meeldivamad kogemused. S.t. rent sai vormistatud küll Eesti kontorist, kuid kohapeal (Milanos) anti näiteks laste turvaiste üldse tasuta juurde (hinnakirja järgi maksab see kena kopika). Auto saime mitu klassi kõrgema ning autol olevate kriipsude vastu ei tundnud tagastamisel keegi huvi. Rendime paar korda aastas ning ei tee isegi pilte enam.

Aga sõltub ilmselt rendikohast ja selle personalist.

Küll te jälle pilte tegema hakkate, kui mõni negatiivne kogemus tekkib. Seda pisikest vaeva ei saa võrrelda hilisema aja ja närvikuluga, kui hakatakse midagi kaela määrima.

Jah eks rendifirmad peavad ka kuidagi ellu jääma. Ma ise pole arusaanud, kuidas see on võimalik,  kui mina maksan 5 päeva eest nt Bergamos 50.- eurot(sisaldab kõike). Aga kui keegi teine maksab 500.-,  siis nad tulevad toime küll:)

Marta3 on meile jaganud kolmel korral nõu.
Iga kord on teatud jutupunktid läbi käidud:
*Rendi Eesti AVISest
*Võta kõik kindlustused, sest kraapse saad niikuinii

*Ära sa pilte küll tee, muidu ei saa sulle ju midagi kraesse keerata

Tee If-is kaks püsilepingut ja seejärel reisikindlustus ning rendiauto omavastutus on tasuta, iga reis, kuni 2000 eurot. 
Kuidas kellelegi, kuid minu jaoks on If alati kõik kohustused täpselt täitnud. 

P.S. Ei tööta If-is ja saan aru et igasugune postiivne argument mõjub nagu reklaam, aga tõsiselt, see pole minu ala. Mina reisin. See on minu ala.

Lotti, ei ole põhjust kaheldagi :) .
Martalt aga ootaks julgemalt ka muude kogemuste jagamist ja ehk prooviks ka mõne teise rendifirma teenuste kasutamist.

Aga miks peaks teisi firmasid proovima, kui teenusega rahul ollakse? Mul on ka Avisele üldjuhul positiivseid kommentaare jagada, aga see ei tähenda, et ma nende palgal oleksin.

Sugram - millise auto, ja mis see "kõik" on, mida hind sisaldab, Sa 50 eurot / 5 päeva Bergmos saad?

Vastuseks Mukile - Läbi economycarrentalsi Maggiore, autoks Renault Captur, lumeketid ja luba sõita Sveitsi sisaldus. Tõe huvides tuleb lisada, et mul on endal tehtud lisaks aastane rendiauto omavastutuse kindlustus(60 €). Ja lumekettide olemasolu tuleb alati kontrollida. Aga broneeriti algul ainult 100.- euri lisaks(küte jms). Vähemalt economy puhul on nii, et tasub vaadata autorendi hinda uuesti ca 10 päeva varem, siis on hind tavaliselt kõige soodsam. Ja vajadusel vana tühistada(kannavad ettemaksu alati tagasi) ja uus bronn teha.

Tõsi ta on, ei ole ma teisi rendifirmasid kasutanud kuna olen senisega rahule jäänud. Lihtsalt ei viitsi stressata auto iga nurga alt eelneva ülepildistamise või mingite hilisemate vaidlustega. Jah, olen ka teadlik, et kindlasti saaks kuskilt odavamalt, aga kui mõnikümmend kuni sada eurot siia-sinna pole oluline, vaid pigem südamerahu, siis miks peaksin teisi firmasid proovima või vahendajatelt rentima. Ja ei ole sealjuures firma palgal :).

Avis Eesti (või muu sarnane),  on samasugune vahendamine, mis netis toimivad vahendus lehed. Paljud tuntud autorendifirmad toimivad frantsiisi alusel ja kui Eesti vahendab, sõlmitakse leping ikkagi kohaliku ettevõttega ja probleemide korral peab suhtlema ikkagi kohaliku ettevõttega. Kui rentida kord aastas võib ju 100+ eurot rohkem maksta, 5 + kordade juures on rahaline vahe juba rohkem tuntav.  vahe vast ongi selles, kellele autorent on erakorraline sündmus või siis suht rutiinne tegevus.

Nii, aga palun soovitage siis rumalale ka häid kohti täpsemalt. Mul on ees juunis reis Itaaliasse. Vaja võtta auto 7päevaks. Algus ja lõpp da Vinci lennujaamas. Auto peab mahutama 2 täiskasvanut ja 3 teismelist ning 5 käsipagasi kohvrit. Soovitavalt võiks olla automaatkäigukast. Praeguse broneeringu näidisauto on peugeot 3008. Kui ma ikkagi soovin 0 omavastutust, siis mis hinnaga ja kust ma saaksin soodsaima pakkumise?  Reisikindlustust eraldi enam ei tee kuna oman swedi gold krediitkaarti.

Ma võtaks kõigepealt lennujaama kodulehe ette ja vaataks, millised rendifirmad seal üldse tegutsevad. Vaataks need kõik läbi, kes mõistliku hinnaga 0-omavastutusega või madala omavastutusega pakuvad. Itaalia on üks väheseid kohti, kus ilma selleta eriti sõidukit rentida ei soovi. Esiteks on need kohalikud frantsiisipidajad tihti sullerid ja teiseks, teades kui hooletult seal kohalikud sõidavad, siis ei tahaks rendifirmale 1200€ omavastutust kinkida. Siis kui valikust on pilt ees, vaataks konkreetselt selles lennujaamas tegutsevate pakkujate review-sid. Hind ei ole ainus argument, pigem kas sõidukid on puhtad ja korras, kus on vähem negatiivset tagasisidet jne. Kui siis 2-3 veel sõelal on, teeks kiire otsingu vahendajate seas, et kas saaks sama pakkumist samadel tingimustel pisut soodsamalt. Vahendajad ei paku tavaliselt 0-omavastutust oma kanalis vaid pigem antakse vahendajate müügikanalisse lihtsalt mingisugune soodsam netohind, millele vahendaja lisab siis oma teenustasu ja täiendavad lisateenused (nn. omavastutuse tagasimaksmine vms). Samas saab vahendajate kaudu sõlmitud rendilepingu puhul vahel 0 omavastutuse letist juurde osta, mille maksumus on tõenäoliselt kuskil rendifirma kodulehel olevates tingimustes ka olemas. Seega lõpphinna teadasaamiseks (kus sisalduks ka 0 omavastutus), peab sel juhul pisut vaeva nägema. Kui vahendaja kaudu midagi paremat ei leia, broneeriks otse rendifirmast.

Eestis on Swedbanki Platinum kaardiga kaasas reisikindlustus, milles sisaldub ka rendiauto kaitse 40 000 € (omavastutus 250 €).

Kes omab Lufthansaga mõnda staatust, võib taodelda ka Lufthansa krediitkaardi, mis siis toimiks Eesti kodanikule (eeskätt mitte-Saksa residendile) deebetkaardina, KUID sisaldab palju heldemate summadega reisikindlutust -- rendiauto kuni 75 000€,omavastutusega 200 €  (minu HON kaardiga on hüvitispiir 100 000€ ja omavastutus 0€), samuti on näiteks reisikindlutuse ravikindlustuse osa neil üldse ilma (!) ülemise piirita, reisitõrkekindlustus, sõltuvalt staatusest 5000 kuni 10 000 €.

Kõige toredam selle asja juures, et Senatorist alates on kaart ise koos kindlustustega ilma aastatasuta (selle katab Lufthansa).

Tõsi, väga lihtne seda taodelda ei ole -- peamiseks komistuskiviks on isiku tõendamine, milleks sisuliselt ainus võimalus on seda teha Deutsche Post'i mõnes kontoris, näiteks FRA lennujaamas. Meile naljakas, kuid vastaval saadetud formularil on eraldi märge, et mitte mingil juhul ei aktsepteerita notari poolt kinnitatud dokumente. Meie jaoks üsna absurd. Samuti on vajalik taotlemise ja konto aktiveerimise ajaks omada enda telefonis (smsTAN vajaduse tõttu) Saksa numbriga sim-kaarti. Aga selle saab sellelt samalt Lufthansalt osta, Lufthansa Mobile asja nimeks. Ka mõnel muul juhul täiestsi kasutatv ja asjalik, muide.

Mina ühtegi rendiautot ilma kindlsutuseta võtta ei julge, ütlen ausalt. 

Sest ole sa ise kui hea juht tahes (kuigi 100% ei saa kunagi kindel olla), esineb liikluses ja üldse tavaelus ka palju olukordi, kus endal ei olegi suurt midagi teha kahju vältimiseks. Aastaid rentisin Hertzilt, nüüd ca aasta juba eksklusiivselt Sixt'ilt -- mõlematel on reeglina kasutuses ka üsna uued ja kallid autod. Milleks mulle täiendav peavalu ilma kindlustuseta.

Mina kasutaksin sakslaste www.billiger-mietwagen.de portaali, nagu viimased 10 aastat edukalt teinud olen. Kiire otsing näitab ajavahemikuks 15.-22.06.2020 Da Vinci lennujaamast keskklassi SUV (tüüp Opel Crossland X) hinnaks 155€, sisaldades ka kindlustust, mis katab nii rendifirma omavastutuse 1200€ kui ka näiteks autosse sissemurdmise kahju kuni 3000€ ulatuses, vastutuskindlustuse jne. Rendifirma Centauro (kasutajate hinne 9.1/10) ning kindlustajaks AXA Assistance. Samuti ei pea mingi senaator ega HON olema, tavasureliku ettemaksuga krediitkaardist piisab :-) 

Kindlustus Itaalias PEAB olema, hullemaid sullereid kui sealsed rendifirmad pole ma kusagil mujal kohanud - ja pole vahet kas Avis, Sixt, Hertz või mõni kohalik makaronimeister, üksainus ikaldus.

Billigeri kindlustus ei maksa ju letis miskit. Letis tuleb ikka deposiit välja käia või osta nende lisakindlustus.