Bali reisimuljed

Saabusin just Balilt ning mõtlesin, et kirjutan siia mõned mõtted ja natuke asjakohast infot. Äkki on kellegile sellest kasu... -Viisa saab piirilt väga lihtsalt. Maksad 25 dollarit ja asi korras. -Praegu on seal vihma- ja suve vaheline periood, mis tähendab, et on nii päikest kui ka vihma. Kõige parem aeg sinnaminekuks on Bali elanike sõnul septembrist oktoobrini. Siis on high-season lõppemas, kus austraallased lähevad koju tagasi aga ilm on seal ikka veel kuiv ja suvine. Praegune vihmaperiood muidugi tähendab ka seda, et korraks ainult sajab, nii et tegelikult sobib sinna minekuks iga aeg aastas. -Kuta, mis on kõige populaarsem turistide asukoht, meile väga ei meeldinud. Rand on seal prügi täis, ujumine on suurte lainete tõttu ohtlik ja igal sammul tahab keegi sulle midagi pähe määrida. Otsustasime paari päeva pärast sealt lahkuda ja läksime hoopis Sanurisse, mis on palju rahulikum ja mõnusam paik. Sanur ongi selline vahepealne koht lärmaka Kuta ja steriilse Nusa Dua vahel. Nusa Dua tundus liiga eraldatud 5-tärni hotellidega Vkoht, kus päris Bali väga ei näe. -Meie tiirutasime ringi saare lõuna- ja idaosas ning näha soovitan kindlasti riisipõldusid, Ubudi linna, lõuna osas olevaid randasid (Dreamland, Jimbaran). Natuke mõttetud vaatamisväärsused on Besakihi tempel, mis on turistidest ära tallatud ja turtle island, kus näeb paari puuri pistetud kilkonna ja igal sammul tahetakse sult võimalikult palju raha kätte saada. Templeid on seal väga palju, nii et mina soovitaksin pigem mingit rahulikumat templit vaatama minna. Templeid külastades peavad olema pikad püksid jalas või sarong (rätik) ümber. Suurematest templitest saab saronge raha eest laenutada, aga meie saime sellega õudsalt petta ja maksime üle. -Hinnad on seal paari aastaga päris palju tõusnud. Käisime söömas pigem viisakamates kohtades, mida Tripadvisoris soovitati ja siis läks pearoog+mahl/õlu maksma kuskil 100 krooni näkku. Tänaval olevates warungides saab ilmelt odavamalt süüa (20 krooni riisiroog), aga meie neid väga katsetada ei julgenud. Kindlasti soovitan õhtusööki Jimbarani rannas, kus on palju meretoidu restorane ja saad istuda jalad liivas ning vaadata päikeseloojangut. -Saarel ringireisimiseks on tark kindlasti võtta endale autojuht, kes sind päev läbi ringi veab. Meie leidsime tänu Tripadvisorile super autojuhi, kes oli usaldusväärne, aus ja sai lõpuks täitsa sõbraks meile. Ta nimi on Made Dodi ja tema koduleht on siin: http://madedodi.wordpress.com/ Ta loeb e-maile iga päev ja vastas üsna kiiresti. Meilt võttis ta ühe päeva ringisõitmise eest 500 000 ruupiat, mis on siis umbes 500 krooni. Samas kauples ta meile ekskursioonidega allahindlusi ja oli üldse hästi abivalmis, et meid turistidena liiga palju ära ei kasutata. Soovitan kindlasti teda oma tuurijuhina kasutada, sest see andis meie reisile küll väga palju juurde.

Rohkem hetkel midagi meelde ei tulegi. Loodan, et vast on sellest infost midagigi kasu. Balile tasub kindlasti minna, sest see on väga ilus koht õnnelike ja sõbralike inimestega.

1
2

Kuidas seal üldiselt hinnad on? Majutus kahel korralikus kohas (mitte tingimata tärnidega kohtades)? Šoppamine? (riided ja meened näiteks)? Või peaks seda reisi rohkem kui kultuuri kogemust võtma ja pigem rohkem ringi vaatama?

0
0

Otsime agaralt mingit majakest - bungalowd neljale Bali allpool osas. Ei pea päris Kuta beachil olema, aga võiks sinnapoole jääda. Aga kuskilt netist ei leia. Kõik mis on on päris kallid.. ega ei oska soovitada.. Oleme seal ilmselt 3-4-5 päeva oktoobri algul.

0
0

Hinnad on üldiselt odavamad kui Eestis, aga Aasia kohta üsna kallid. Oleneb ka muidugi sellest, kus ise süüa, ööbida jne. Meie ööbisime Kuta lähedal Radiant hotellis, kus oli tuba kahele 65 dollarit öö. Seda hotelli ei soovita, sest asub melust üsna kaugel ja on võrreldes netis näidatavate piltidega ikka väga kulunud ja vana. Lõunas aga soovitaksin Sanuri linnas ööbida ja seal on hotell Besakih, mis on päris tore. Ei ole selline eriline luksus, aga hästi hea asukohaga (ookeani ja peatänava vaheline ala) ning armsa troopilise aia ning bungalotega. Meie olime 5 ööd seal ja jäime väga rahule. Tuba maksis 85 dollarit/öö.

Šoppamine on nii ja naa. Kutas on palju surfibrändide poode, Discovery mall kus on igasugused tuntud brändid (Guess, Marks and Spencer jne) ja palju tänavapoode. Hinnad on ikka vähemalt poole odavamad kui Eestis. Teistes linnades on pigem tänavapoed "I love Bali" t-särkidega ja kunsti/suveniire müüvate poodidega. Kindlasti tasub osta mingeid Bali puunikerdusi, sest see on neil põhiline asi seal, aga üldiselt kulutaks rohkem elamuste saamisele raha.

0
0

To Janaa: Palju teil orienteeruvalt raha kulus? Me (2täiskasvanut ja 1,5a laps) minemas mais Balile 2 nädalaks. Hotell koos hommikusöögiga olemas. Kas transpordina on mõtet kasutada ainult autojuhti ja taksot. Või kuidas on busside, marsade ühendus linnade vahel? Ilmselt Sa väga kursis pole, aga ehk oskad arvata, kuidas on Bali varustatud väikelastele vajaliku kaubaga (mähkmed, purgitoit jms)?

0
0

No ööbimine vast oligi kõige suurem väljaminek. Kui see on olemas ja hommikusöök ka veel sees, siis võib üsna odavalt seal läbi ajada. Rannapäevadel läheb ainult natuke söögi/joogi peale. Kui aga saarel ringi tiirutada, siis läheb loomulikult rohkem. Me olime 9 päeva kohapeal ja ma arvan, et mul läks kuskil 600 euri. Selle raha sees on ka ööbimine. Kaaslasel läks siis veel samapalju juurde. Kui lühikesi otsi sõita, siis tasub kasutada taksot. Bluebird Groupi taksod on seal kõige ausamad ja paremad. Kasutavad taksomeetrit ja on üsna normaalse hinnaga (Sanurist lennujaama oli 85 000 ruupiat, Tubanist kutasse 25 000 ruupiat). Saarel ringi tuuritamiseks kasutaksin autojuhti. Busside ja marsade kohta ma ei tea eriti midagi. ei näinudki seal busse ja marsad tundusid ka kahtlased. Kuna takso ei ole nii kallis, siis eelistasime mugavust. Väikelaste kaubaga ma tõesti kahjuks kursis ei ole. Suuri supermarketeid seal igal sammul just ei leidu aga mõned on ja seal kindlasti leidub ka lastele mõeldud tooteid. Üldiselt on rohkem neid "R-kioski" tüüpi poode, kus leiad jäätist, õlut ja päiksekreemi aga valik on piiratud.

0
0

Lisaksin Janaa jutule, et kohalike transport on tõepoolest kahtlane, ehhki hirmus odav, aga turistidele pakutavad marsad ehk Shuttle bus-id on täiesti normaalse hinna ja hea kvaliteediga, sisuliselt sa saad nendega igast bali linnast igasse teise linna, reeglina nad tulevad sulle otse hotelli järgi, korjavad ka ülejäänud kliendid peale ja siis viivad teid kõiki sihtkoha kesktänavale. Kutast Ubudi sõitsime näiteks 45 000 ruupiat inimene. Ubudist Gili Travaganile 150 000 ruupiat, hinna sees ka kaks laevasõitu. Samas oleks Ubudist saanud näiteks Sanuri v lennujaama 50 000-ga, Candidasasse 60 000-ga ja Loviinasse 130 000-ga. Soovitan ka ise Bluebird taksot, ehhki meie puhul näitas taksomeeter Sanurist lennujaama 72 000 ruupiat, andsin 75. Aga seoses bluebird takso populaarsusega turistide seas peab väga tähelepanelik olema, et ei satuks samuti siniste ja sarnaste logodega võlts bluebirdide peale, neid seal paksult. Ehk see 85 T ruupiane ka fake oli, kes teab. Soovitan samuti autojuhiga renti, meil läks 10tunnine tuur algusega Sanurist kahele maksma 400 000 ruupiat, autoks tutikas KIA Caravelle buss (10 kohaline :)- külastasime 3 templit, sealhulgas Bratani mägijärve oma ja Tanah Lot-i, kohalikku turgu, kohvi ja vürtsikasvatust, riisiterasse. Väga super oli, eriti veel selle raha eest. Hotellid olid meil kõik 3 tärnilised, hommikusöögi, konditsioneeri, tv, basseini ja suure iluaiaga, otse linna keskel rannas (va Ubud muidugi) ja maksid keskmiselt 40 eur öö. Kui üldisemat hinnataset vaadata, siis heaks võrdluseks samal reisil samuti külastatud Phuketi kuurordi Patongi hinnatase, mis teadupärast Tais kõige kallim koht- ja Patongis väljas söömine joomine oli tunduvalt odavam, kui seal ei läinud õhtusöök ja jook (õlu, kokteilid)kahele kunagi kallimaks kui 10 euri, keskmiselt 8 euri, siis igalpool Balil oli selleks hinnapiiriks pigem 15 euri.

1
0

Meie saabusime eile Balilt, siis Jaava saarele. Mulle Bali v2ga meeldib, eriti kui minna eemale suurematest asulatest ja suurematest turismi objektidest.Meie rentisime auto neljaks p2evaks 500 000 ruupiat, ilma juhita. Kerge see ei olnud, veidike stressirikas, kuid parim otsus kindlasti mille tegime selle reisi jooksul. Enamasti peatusime v2iksemates kodumajutustes, maksimum hind mille maksime oli 100 000 ruupiat, k6ik hommikus66giga. K6ige soojema ja parema kogemuse saime Munduk nimelises kylakeses. See oli t6eline kodumajutus, pere oli super. Vanaema kypsetas meile erinevaid traditsioonilisi Bali toite, sealhulgas Bali pannkoogid ( dadar), millest paremaid ei maitsnud me enam kusagil. Terrass oli k6rgel m2e otsas vaatega riisiterassidele , superluks olemine oli. Hommikul pakuti kohvi,mida pere oma aias kasvatab ja hiljem tehti meile pisike tuur m66da kyla, pereaeda, et n2ha milline n2eb v2lja kohvip66sas ja kakaopuu ja palju muud ja muidugi riisiterassid. See oli meie jaoks ainulaadne kogemus igatahes, kuna ausalt 6eldes, siis inimesed on selle riigi kylastamisel kahjuks siiski miinus punktiks olnud oma ahnuse ja mitte just k6ige ausama olemisega. Samas ei syydista ma neid ainult selles, suures osas on selles syydi just sellist laadi turistid, kes l2hevad n2dalaks paariks, organiseeritud paketiga ning kelle jaoks tundub selle n2dala jooksul k6ik nii meeletult odav, et ollakse kergelt n6us maksma neid ulme summasid mida kohalikud kysivad. N2iteks just see autojuhi palkamine, loomulikult ei ole see paha, sest liiklemine omal k2el ei ole just p2ris meelakkumine jah. Me saime t2ispaagi bensiini umbkaudselt 150 000 ruupiat, sellega s6itsime neli p2eva peaaegu kogu saare l2bi ning isegi siis ei suutnud me autot tyhjapaagiga tagasi viia, v2hemal veerand oli veel alles. Keskmiselt teenib kuus lihtne hotellit66taja 1 miljon ruupiat. Nii et m6eldes sellele ,et maksta kohalikule poole kuu palk ,et ta ringi s6idaks yhe p2eva, siis v6ib ettekujutada kyll, mida nad m6tlevad valgest inimesest.....raha,raha,raha. Ja miks istub neid auto-taksojuhte lausa lookas t2nava 22res, hinnad totaalsed ulmed. Majutuse hindadest niipalju ,et superluks vaadetega ja hommikus66giga ,mis serveeritakse sulle su kaunile r6dule, eemal suuremast k2rast, saad sa k2tte vabalt 80 000 ruupia eest, mis teeb eurodes umbes 8eurot. Mina isiklikult ei maksaks kunagi 60 v6i 40euri majutusele Balil, eriti veel l6una piirkonnas. Toiduhindadest nii palju, et kui j2llegi eemale hoida eriti trendikohtadest, saab v2ga m6istliku raha eest syya. Milleks maksta lihtsa nasi gorengi v6i mie gorengi eest kolmekordset hinda , kui koostisained k6ik samad. Suur 6lle on umbkaudu 2-3 euri. Majutusest veel nii palju, et kui on minek omal k2el ja pole ette broneeritud midagi, siis nt meie kasutame alati kauplemise tehnikat, et nad m6istaks, et nad kysivad natuke liiga k6rgeid hindasid selle kvaliteedi kohta. Kuid on tunda ,et suhteliselt palju turitse kylastab ning j2llegi paljud ei hooli hinnast ning on n6us ilma kauplemata maksma k6rgeid hindu, siis see teeb karuteene teistele budget reisisellidele kuna majutuse omanikud ei vaevugi yldse kauplema asuma, sest on ju teada ,et tuleb kohe j2rgmine ,kes selle hinna maksab. Tihedama konkurentsiga t2navatel on see tavaliselt palju lihtsam. Igatahes Bali on v2ga ilus ( ei pea randu selle all silmas, ranna p2rast soovitaks minna hoopis Taisse)kui ei lase ennast h2irida kohalike ahnusel v2ga. Mina l2heks kindlasti tagasi.:)

0
0

Ettevaatust rahavahetusel. Kui teil on millegipärast raha vaja vahetada (ei taha automaadist võtta), siis kinldasti jälgige, et saate õige summa raha. Raha lugege ise üle ja ärge andke tagasi vahetajale lugemiseks. Kui pakutakse väiksemaid rahatähti suurt portsu, võib eeldada, et tegu on petistega. Bali käsitöö on minuarsut üks kvaliteetsemaid seal kandis, kindlasti tasub Balilt ka maale osta(Ubud). Kohalik riietus(naistele) on ka väga kvaliteetne ja odav ning mis peamine, siin kindlasti samasuguses kleidis keegi vastu ei tule. Ning veel söömisest, söömise juures maksab suure osa jook eriti alkohol, nii et sedasi ei saa õhtusööki võrrelda. Toit kui selline on ikka väga odav, tuleb käia õigetes kohtades, kui odavalt on huvi saada, muud kohad on üldjuhl sama hinnatasemega olgu siis nooblim koht või mitte. Lõpetuseks, meresussid kaasa, siilide oht on olemas, kuigi ise nägin ainult mõnda siilikest, räägiti et Bali kant on siile täis.

0
0

Väga palju huvitavat lugemist! Endal plaan just aastavahetuseks Indoneesiasse reisida nii et sellest infost on palju abiks:)

0
0

Rahavahetusega peab tõesti väga ettevaatlik olema. Ka automaatidega peab ettevaatlik olema, kuna meil oli nii, et võtsime raha välja ära ja siis alles kui aparaat hakkas kaarti tagastama, ütles, et lisaks võtsime teilt ka sellise ja sellise summa maha teenustasuks lisaks tavalistele tasudele. Meie olime Kuta Beachil ja saime peatänavale üpris hea hotelli hea hinnaga, Chimpagne oli nimi vist. Kauplesime selle lennujaamast ja saime letihinnast päris hea protsendi alla. Selles mõttes on see hotell väga hea, et kuigi asub peatänaval, siis see läheb nagu aeda sisse ja enamus tubades on täielik vaikus öösiti. Mõnedes tubades, mis jäävad sellesse hoonesse, mis tänava poole on, võib öösiti lärmi kosta. See koosneb mitmest hoonest ja keskel on bassein. Sooja veega oli aegajalt probleeme, kuid samas seal nii soe, et vahetevahel oli hea külma dušši alla minna (samas külm vesi oli mõnikord, mitte koguaeg). Söögiga on nii, et sattusime üpriski kiiresti ühe väga hea söögikoha peale, mis asub Poppy's Lane'l. See on väga kitsas põiktänav ja võib võõrale raske leida olla. Seal asub söögikoht Bamboo, kus ikka megahead ja odavad söögid. Piprasteik, mis tuuakse säriseval pannil kohale, maksis 25 krooni (kui veel Eesti endises rahas kalkuleerida) vist (lisaks oli kartul, kaste, hautatud juurviljad). Kõik söögid olid seal megaodavad. Õlu ei ole Balil kõige odavam, kuna tegemist ikkagi Indoneesia osaga ja islami usk on seal valitsev. Värsked puuviljasheigid maksavad 6-12 krooni. Sealt samast hotellist leidsime mehe, kes meid ringi sõidutas minibussiga (meid oli 7). Käisime kahel päeval temaga ringi sõitmas. Üks päev, kus olime hommikust õhtuni ära, läks 500 000, kuid kui jõudsime kella viie ajal päeval koju, läks vist 300 või 350 000. Suht soodne ikka, eriti 7 peale. Minu lemmikkoht oli Dreamland, kus olid suured ja vahutavad lained. Kuna olime valgenahalised, tahtsid kõik meiega pilti teha, mis alguses oli naljakas, aga lõpuks juba tüütu. Turtle Island oli tõesti turistikas, kus igal sammul raha taheti ja kuidagi kahju hakkas nendest loomadest seal, väga humanitaarselt neid ei koheldud. Templites saime meie kehakatteid tasuta..ühes kohas pidi 3 krooni annetama vms templisse minnes. Kuid see tempel oli rohkem ahvide aed, sest seal oli neid mustmiljon, kes on väiksed vargapoisid. Selle eest ka hoiatatakse templi juures..meil seltskonnas varastati ühel päikseprillid otse nina pealt ära. Mulle Balil meeldis, väga lahe oli. Massaaz oli ka imeodav muidugi, nagu Tais ja Filipiindelgi.

0
0

Kui keegi soovib rahulikus kohas puhata Balil (eemal Kuta kärast ja mürast ja ülerahvastatud kohtadest,)soovitaksin Candidasas väikest hotelli

http://www.booking.com/hotel/id/genggong.et.html?sid=f598a8ba8970b5f9c57cba6685b1e90a;dcid=1

lennujaamast 1.5 tundi taksosõitu ja maksab u. 250 000 kohalikku, üle selle ei tasu maksta, aga ilmselt on võimalik ka odavamalt saada. Hotellist on võimalik tellida ka auto + taksojuht päevaks,et külastada saare teisi piirkondi.(400 000 kohalikku maksis meile 8 tundi sõitu valitud kohtadesse. Kindlasti oleks tänavalt kaubeldes odavamalt saanud, aga soovisime usaldusväärset inimest, keda hotelli peremees soovitas).

0
0

Sooviksin teada, kuidas te Balisse läksite (milliste lendudega)?

0
0

Tall-Hel-Singapur-Densapar

Finnair ja siis Asia Airlines

0
0

Kas keegi on veel Balil ajavahemikus 30.12.2011 kuni 12.01.2012?

0
0

Miks nii kaugele, nii lühikeseks ajaks sõita?

0
1
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased