Bangkokist Siem Reapi

Plaanis minna jaanuaris reisi ühe osana Angkori. Sirvisin siin ka eelnevaid sellesuunalisi postitusi kuid kõigile küsimustele siiski vastust ei saanud. Marsruut on Tallinn-Helsingi-Hongkong- Bangkok, viimases paar päeva kohapeal. Edasi bussiga Siem Reap (Angkori) ja siis Pattayale. Peale väikest puhkust Pattayal jälle Hongkongi, paar päeva seal ning tagasi koju. Reisiseltskond on 2 täiskasvanut ja üks 13.a.laps. Küsimused oleks järgmised:

  1. Kas bussipiletit Bangkokist Tai-Kambodža piirile on keeruline hankida? Tuleks ise enne internetist broneerida või saab kohapeal kuskilt turismibüroost? Palju maksab?
  2. Kuidas ja mis hinnaga saab seal piirilinnas piiripunkti?
  3. Kas juba Kambodžas olles on lihtne edasi Siem Reapi jõuda ning mis oleks normaalne hind?
  4. Kas tagasiteel seal piirilinnas on Pattaya bussi peale lihtne saada? Tänud vastuste eest!

Pakun et Bangkokis on iga nurga peal olevas reisibüroos võimalik osta (bussi)piletit Kampuchea piirile. Üleüldse mis puutub Taisse ja seal pakutavatesse teenustesse, siis tuleks võimalikult vähem selle pärast muretseda.

Olen Kambodza hostelite kodukatelt lugenud Bangkoki ja Siem Reapi vahet liikuvatest bussidest, üks ots ca 9 USD. Kas keegi teab, kust need bussid Bangkokist väljuvad ja on nendega sõitnud?

Olen kuulnud, et Taist Kambodžasse bussiga minnes on oht sattuda nn. "scam-bus"'i peale, mis esialgu tundub imeodav, kuid kokkuvõttes läheb asi kulukamaks ja närvesöövamaks kui arvata oli. Googeldades leiab sellekohast infot palju. Niiet tasuks silmad lahti hoida ja mitte kõige odavama pakkumise peale joosta.

EI soovita mingil juhul osta ahvatlevalt "odavat ja lihtsat" otsepaketti bussiga BKK-st Siem Reap'i. Internet on täis infot, KUI bullshit ja pettus see variant on. Sama teekonna ka tegelikult lihtne ja suht odav variant on kirjeldatud siin- http://valdek3.travellerspoint.com/7/

Sõidad Morchiti bussiterminali (Khaosanilt taksoga ca 100-150 bahti, bussiga 7 bahti), võtad pileti Aranyapradethi ca 200 bahti oli vist, tuktukiga piirile 50 bahti, sealt Siem Reapi takso ca 40-50 USD või piraatbuss 20 USD, ametlik buss on ka, aga seda raske üles leida ja hinda ei tea.

Kuidas kohale saada, vaatasin reisijuhideid siit: http://www.travelfish.org/feature/71 Järgnev rannapuhkus planeeritud Koh Changile, Siam Reapist kohalesõit saab ka huvitav kogemus olema.

Midagi ette ei osta, reisijuhised prindin välja ning peaks hakkama saama.

Käisin Siem Riepis oktoobri algul. Kuna peatusin Khao Sanil odavas hotellis Sawasdee Smile Innis, siis lihtsalt läksin tänavale ja ostsin esimesest ettejuhtuvast nii öelda reisibüroost pileti Siem Riepi. Hind oli kolmsada bahti. Ütled oma hotelli või külalismaja nime ja nemad korjavad su hommikul peale. Väga lihtne. Ütlevad kellaaja, millal pead all olema, st.receptionis. Buss oli korralik, konditsioneeri ja tualetiga. Piiril kolisime teise bussi, kus oli konditsioneer, aga tualetti ei olnud, mingi Hyundai oma. Aga kuna sai kõvasti õlut juua, siis peatusi tehti ikka. Sai busis tuttavaks ühe tasmaanlasega, tema maksis sama sõidu eest viisada bahti, kuna elas normaalses piirkonnas, mitte Khao San Roadil. Nii et ausalt öelda on mõttetu hakata mingite tuk tukidega sõita raudteejaama, sealt piirile, sealt Siem Riepi. Esiteks kaotate tohutult aega, teiseks on see hulga kallim. Mina maksin sada krooni ja viidi ukselt Siem Riepi keskele. Ei ole ju kallis? Pealegi Angkoris saab tuk tukiga sõita küllastumiseni, seda võin lubada. Häid pühi kõigile Tripi kasutajatele!

Soovitan teha ka Kambodza e-viisa, tunduvalt mugavam kui kohapeal teha lasta. Aga sellest on ka Tripis palju juttu olnud. Ja Tai viisa peab teil ka olrma mitme sisenemisega, mina ise sain viisa Suvarnahbumist, kuna olin ainult kaksteist päeva. Piiril tegin siis re-entry viisa, läks mul maksma kolmkümmend dollarit ja sada kakskümmend bahti. Sellega läks aega, nii et terve buss ootas minu järgi. Kõik imestasid, et minul, Euroopa Liidu kodanikul, läheb vaja viisat! Aitäh, seltsimees Paet! Hästi töötate! Ah jaa, fotod olid mul kaasas, ei vingunud seal keegi mõõtude üle. Aga ausalt öelda minge parem Phattaya asemel Shionoukville päevitama, kui te juba olete Kambodzas. Teil ju laps kaasas, nii et vaevalt Walking Street teie sihtpunkt on. Aga see on ainult minu arvamus.

veiks7 ja teised teadjad,

Palun! Ma tahaks nüüd ka eesti keeles ja punaseks tehtuna aru saada....et kas see veiks7 variant on siis seesama "scam bus" või?! Ja kui on...siis kõlab ju kordi mugavamalt kui hüpata ühelt bussilt/taksolt/rongilt teisele!

veiks7, tänud postituse eest. Igatahes kõlab su variant julgustavalt. Kaua su sõit aega võttis ning kas oli ka kohustuslikke peatusi poodide jms. juures?

Kirjutage siis pärast, kas loteriiga joppas ja kuis läks, mis teisiti. Kui ka sitasti läks, ikkagi muljetage, teistele vajalik info.

Kui inimene viisakalt küsib, siis on 3 varianti:

*tulistada lühikeste valingutaga puusalt stiilis: "Olen käinud/näinud....mida teie ka teate!"

*omada mõningast empaatiat ja panna ennast (kohati kohtlase)küsija rolli ning seletada rahulikult ja tasakaalukalt teema lahti.

*i g n o r e e r i d a teemat ja küsijat.

Küsija ju ei maininud, et tal pole raha ega midagi. See, et ta bussi kohta küsis võib ju olla ka sellest, et see oli ainuke variant, millest kuulnud oli- v- olla eksin. Ühesõnaga, meie käisime mais ning kasutasime just takso varianti seoses sellega, et saime reisikaaslastega jagada hinda, mis oli kui ma ei eksi siis u 2500 bahti, aga see- eest saime kiiresti ning sujuvalt kohale. Tehti peatuseid täpselt seal, kus meie ütlesime ning ajaliselt võitsime samuti- ja mitte vähe. Oma lühikese puhkuse( 2,5 nädalat) juures oli see kindlasti 1 määravamaid faktoreid, et võimalikult vähe kulutada aega transpordi peale v kui siis juba kulutada, siis pigem öösel, mil nagunii magaksime, aga selliselt seivid vähemasti öömaja raha. Takso viis meid piirile ning polnud vaja ka mingit tuk- tuki otsida sellises kuumuses ning sellise agressiivsusega nagu seda seal tehti võitsime jällegi närvide kulu pealt. Tai poolel vahetult enne piiri oli mingi meeletu turg, kus korra istusime maha õllele ning sööma ja seal siis käis neid järgmise otsa takso vendi meid seebitamas kuni leidsime jälle endile sobilikuima ning sõit jätkus Kambodža poole peal jälle taksoga. Meil polnud samuti hotelli ning vend viis meid lihtsalt meiepoolt sobilikku rajooni ning sõidutas meid seni kuni olime leidnud endile sobiva hotelli, kuhu jääda( 17USD ja basseiniga- see oli meil kriteeriumiks, sisaldas ka hommikusööki ning AC- d). Pattaya võiks küll minu arust asendada Koh Changiga, aga see juba maitse asi, mille üle väidetavalt ei vaielda.

Sõit võttis aega umbes kaheksa tundi koos peatustega. Mingeid juveeli või muid peatusi küll ei olnud, nii et igati normaalne bussisõit oli. Aeg siis Khao Sanilt Siem Riepi.

Tulime vastupidises suunas ,ehk siis Siam Riep-Bangok( otse Khao San Road´le)Samuti suvaliseset reisibüroost ostetud piletiga ja eirates Lonley Planeti Hoiatusi scam bus asjus. minu arust kohati LP reageerib üle, arvates, et õige backpacker reisib võimalikult ebamugavalt säästmaks paar dollarit.

  1. Käisime 2009 kevadel, et asi huvitavam oleks sõitsime rongiga, Bangkokist Aranyapradethisse 30THB (5h), jaamast tuktukiga piirile 50THB, piirilt SR-i 400THB (2h). Teede ehitusse on Kambodias kõvasti raha pandud. Tai piirilt Poipetist SiemReapi on korralik asfalttee. Ei tohi lasta endale Tai poolel transporti pähe määrida, Kambodia pool saad sama asja 1/3 odavamalt. (jagatud takso 400THB). Samuti Shianoukvillest Bangkoki on ilus asfalt maas ja liikumiskiirused suhteliselt suured. Hotellis müüakse pilet otse Bangkoki välja 23USD.

  2. Puhata soovitaks kindlasti Pataya asemel Kambodias Shianoukvilles. (sõltub, kas tahad naisi ja pidu või rahulikke väheste inimestega valgeid randu) Shianoukvilles astu kindlasti läbi eesti meeste hotellist. Euroopa tasemel, konkurentsivõimelise hinnaga toad. Väga meeldiv, soe ja kodune.

Ööbimise hinnad on tasutast kuni ca lõpmatuseni. Aga 3-5USD silte oli palju üleval. Ise ööbisime hinnatasemel 10-15USD, selle eest sai reeglina AC-ga korraliku toa või propelleriga bungalo. Samas tõenäoliselt hinnad varieeruvad vastavalt hooajale.

  1. Suveniire on võimalik osta ainult SiemReapist. Tegelikult oli väike valik ka Shianoukvilles ühes poes, kuid see vähemalt 3 korda kallim, kui SR-is.

  2. On avaldatud arvamust, et Kambodia on nagu Tai 20 aastat tagasi. Minu arvates Kambodia ei ole nagu vaene Tai. Khmerid ja taid ei ole sugulasrahvad nagu eestlased ja soomlased, pigem võiks võrdluseks olla eestlased ja venelased (mitte kedagi halvustades). Kambodia sarnaneb pigem India, kui Taiga.

Tänud vastuste eest. Pea nädala pärast minek siis Angkori ja teiste toredate sihtkohtade poole. Pattaya välja jätmist täitsa kaalume, kui Siem Reapist lihtsasti Changile pääseb, äkki lähmegi. Pattaya poole kallutab logistiline lähedus Bangkokile (lendame sealt tagasi Hongkongi), samuti tahaks näha sealset melu ja toidukohtade rohkust. Loodame, et 13. a lapsele ikkagi sobilik, saame ju valida kuhu sisse astume. Veiksi pakutud bussivariant tundub ahvatlev, samas vaatan, et selliste asjade eest hoiatataksegi. Kaldume vist frangi kirjeldatud viisi kasuks. Kohapeal oleme 2 täispäeva (3 ööd), loodame et piisab, vajadusel võtame Pattaya arvelt aega juurde. Taisse tagasi minnes võtame siis piirilt viisad, saan aru see on tasuta. Kambodža e-viisad on just taotlemisel. Üks küsimus veel. Kas keegi malaariatablette ka Angkoris käies sõi. Uurisin internetist, enamik ei söö, samas mingi kaardi järgi on seal malaariaoht siiski olemas? Tänud veelkord!

to Omiereksev.

Ehk oskad miskit asjaliku soovitada ka Siam Reap'is ja Phnom Penhis? Ehk mõned asjalikud hotellid/guesthouse'd?

to acer Tai-Kambodza maismapiirilt te mingeid viisasid ei saa, kuna visa on arrivali neis lihtsalt ei väljastata. Kas teete re-entry viisa Taist väljumisel, teete Helsinki saatkonnas mitmekordse sisenemisega viisa, teete Phnom-Penhis uue viisa või lendate Taisse tagasi ja teete lennujaamas viisa. Need on teie valikud. Mina ise tegin re-entry viisa ja see on tasuline-1000 bahti. Ja neid busse pole ka mõtet karta. Tagasi Bangkoki läksin Siem Riepist samuti. Siis olid Toyota uued minibussid. Maksis üheksa dollarit Khao San Roadile. Ütlesin samuti guesthousis, et tahan homme minna ja kell seitse siis viidi autoga kogunemispunkti. Sealt siis kell kaheksa hakkasime liikuma. Mina ei tea kedagi, kes oleks Angkoris malaariatablette söönud. Ja ärge seda Lonely Planetit ka nii väga kummardage. Mina pole isiklikult ühtegi neist lugenud ja olen ilusti hakkama igal pool maailmas saanud. Siis ei teki ka eelarvamusi.