Beebisõbralik hotellipaketi reis EU-s - millist otselennu riiki valida ning kuidas teiste seast otsida?

Plaan minna alla 2 aastase lapsega see kevad reisile.

Idee oli kaaluda mõningaid beebisõbralikke hotelle, mis vüiks olla All-Inclusive, et jääks väike võimalus lapsega koos reaalselt ka puhata, mitte tegeleda logistika-kokkamise-koristusega. Või siis, et hotelli poolt on tagatud vähemalt beebitoit ja -hügieenitarbed.

Kuidas "beebi"sõbralikku majutusasutust üldse otsides eristada üldisest lastesõbralikest ja peresõbralikest majutustest?

Idee poolest oleks kaalunud riikidena Kreekat/Küprost, kuid kuidas on lood muu Balkaniga ja nt Hispaaniaga? Määravaks saab otselend ja hinnatase. Mida soojem kliima, seda parem.

Täpsustuseks - soov on jääda Euroopa Liidu piiridesse. Seega Türgi, Egiptus, Maroko, liiduväline balkan on pigem välistatud.

0
0

Läti - autoga

Soome - laevaga

Rootsi - laevaga

1
0

Hispaania ja Itaalia on minu kogemuses olnud väga lapse (ja beebi) sõbralikud. Samas minu kogemus beebidega reisimisest ei sisalda selliseid hotelle, kus mähkmed ja beebitoit tuuakse kandikul kohale. Kõik muu (s.t. toateenindus, hommikusöök + soovi korral ka teised toidukorrad) on enamasti igast vähemalt kolme tärniga hotellis saadaval, vali bookingust selline, mis meeldib.

3
0

Kaidooo

"Kuidas "beebi" sõbralikku majutusasutust üldse otsides eristada üldisest lastesõbralistest ja peresõbralikest majutustest?"

Beebisõbralikud ja lastesõbralikud on küll minu arust sama teema. Mida sa üldse "beebisõbralikkuse" all silmas pead? Kas beebide All-Inclusive? Tavaliselt ostavad vanemad kohapeal kauplustest oma beebidele mähkud. Samuti ka toidu ja kui see peaks mingi spetsiaalne olema, siis võetakse kaasa.

5
0

12 tooli filmis öeldi kunagi, et kõik on võimalik, ainult et raha ette!

Ehk kindlasti on võimalik saada ka beebitoitu hotellist ja hügieenitarbeid kui on piisavalt hea hotell ja raha selle võtmiseks. Ja küllap on neid ka kohtades kuhu on otselennud ja soe. Lihtsalt tasub veidi googeldada sobilikes sihtkohtades, eelistatult sinna kuhu tšarteriga saab (otselende pole ju lõunasse palju) ning kui lisada 4 või 5 tärni hotell kriteeriumitesse ja uurida mida hotell pakub, siis ehk ka leiab.

Head 4-5 tärnikad on enamasti tegelikult kõigi klientide sõltumata vanusest sõbralikud ;)

Või veel lihtsam - kui selgub et hotelli kõrval on näiteks supermarket või pood, siis saab selle kraami ka sealt. Kuurortides neid tavaliselt ju jagub.

5
0

Olles reisinud kolmel järjestikul aastal beebiga (esimene reis kui laps oli kohe saamas üheseks ja sel aastal kui oli kohe saamas kolmeseks), siis mina vaataksin järgmisi asju (AI) hotelli puhul: soojendusega beebide bassein, nn kids club (minidisko), millised mänguväljakud ja atraktsioonid on lastele hotellis, kui kaugel on hotellist meri ja milline rand seal on. Lastesõbralikel hotellidel võib olla oma buffeelett lastele, mis on madalam ja kus on plastmassist taldrikud ja kust laps ise saab süüa võtta. Söök on muidugi tavaliselt see, mis lastele meeldib: friikartulid, pasta, vorstid, brokkoli, muffinid jmt.

Ma ei ole veel näinud hotelli, kus oleksid lastele mähkmed lihtsalt saadaval (va ehk ujumismähkmeid) ja kahene üldjuhul sööb seda mida vanemad juba.... kui vaja spets toitu/mähkmeid, siis peate vaatama, et hotelli lähedal oleks ka suurem pood. Meie oleme alati olnud min 10 p, siis on hea kui hotellis on ka pesumaja, kus saab ise oma riideid pesta ja kuivatada (raha eest).

Tasub ka vaadata, et millised mänguväljakud on hotelli ümbruses. Nt Tenerifel oli arvestatav valik, Cran Ganarial mitte nii hea. Kui on lastesõbralik hotell, siis seal on kindlasti palju lastega peresid ja see annab beebile võimaluse basseini ääres sotsialiseeruda.

Meie oleme käinud kahel aastal Tenerifel (olime samas hotellis) ja sel aastal Gran Canarial ja peame Hispaaniat väga lastesõbralikuks.

Hotelle tasub guugeldada (toddler friendly hotels xyz kohas) või uurida nt Jet2 Holidays pakette ja seal toodud kohe valik family friendly hotel ja siis saab juba ise vastava hotelli broneerida mujalt.

1
1

Ma olen vist maailma kõige kohutavam lapsevanem, aga oma ilusate instapiltide jaoks ma imikuid lennureisidega ei šokeerinud. Samuti ei pidanud ma vajalikuks neid enne 2-aastaseks saamist lastediskodele viia, atraktsioonidel kõlgutada ja ammugi mitte friikartulid-pasta-vorstid-brokkoli- muffini dieedil hoida.

5
3

Mind väga huvitaks kuidas see lennureis beebit võiks šokeerida? Ilmselt võib seda arvata ainult inimene, kellel endal vastavat kogemust pole, seega leian, et sõna võiks võtta need, kellel on isiklik kogemus ka olemas ;)

Olen mõlema lapsega reisinud alates 6k, ja beebiga reisida on väga lihtne, neil ei teki kõrvadega ka samu probleeme, mis täiskavanul võib tekkida, nii et lendamine ei ole beebi jaoks kuidagi stressirikas, seda just juhul kui vanema ise on stressivaba (laps peegeldab ka vanema käitumist). Ükski mu laps pole ka röökinud ega häirinud kaasreisijaid (võibolla mõni väike piiks kui kole unenägu vms), aga seda just seetõttu, et nad on harjunud varakult reisima ja lendamine on neile tuttav. Näiteks mäletan lendu FRA - BA, mis on ca 13h, ja reisi lõpus alles meie taga istuvad inimesed avastasid, et oi teil pisike 2a ka seal. Tihti teevad draamasid just lennukites need lapsed, kes väiksena pole reisinud ja satuvad a la 2-3 aastaselt esimest korda lennukisse ja siis vanemad on ka närvis ja siis juhtuvad asjad :)

Ma ise ütleks, et kõige lihtsam on reisida lapsega kuni 1.5a, sealt edasi tuleb veidi keerulisem periood, just kuni 2a, sest siis on laps juba küllaltki suur, aga oma kohta tal ei ole (pikemate lendude puhul on raske vanemale, kui näiteks on palju turbolentsi ja peab kast süles hoidma). Üle 2 a jälle lihtsam.

Väga suur vahe sihtkoha valikul on see, kas tegu on beebiga (ehk laps, kes ise ei liigu, vajab püreesid, piimapulbrit vms) või tegu on aktiivse väikelapsega - 1,5+.

Beebiga võtad vajalikud asjad ise kaasa (eriti kui selline mini nädalene) reis ja lähed sinna, kus ise tahad ja endale meeldib, peaasi, et on soe ja on soe meri / bassein ka. Kõik asjad ta teeb kaasa, on üldjuhul kas kärus, kõhukotis vms. Beebit ei huvita see, kas hotellis on lasteklubi, lastedisko või milline on buffeevalik. Puuvilja saab üldiselt igal pool.

Väikelapsega (ütleme siis 1.5a+) on natukene keerulisem, sest ilmselgelt saabub üks hetk "ei taha" periood. Ehk elu on ilmselt lihtsam, kui hotellis on hea söögivalik ning on olemas ka soe ja madal lastebassein (nii naljakas kui see pole, siis väga tihti kui hotellis on soendusega bassein, siis pole soendusega see pisike lastebassein).

Ise pean väga oluliseks seda, et on võimalus ööbida majutuses, kus lapsed saab panna magama eraldi tuppa ja on olemas elutuba/köök ja eelistatult terass. Seda seetõttu, et kui lapsed magavad, soovin ma rahulikult nt veini juua, rääkida reisikaaslasega rahulikult juttu vms (ma ei taha istuda pimedas vaikselt samas toas, kus lapsed magavad, isegi kui see on All Inclusive hotell). Ehk eelistan, et on n-ö bungalow tüüpi majutus, nt 2 magamistuba, köök/elutuba ja terass ühel tasandil (sest olgem ausad, trepp on omaette ohuallikas). Samuti on mugav kui käru ei pea trepist vedama.

Toon välja, kuidas alustasin reisimist esimese lapsega:

Kuni 2a:
6k Kreeka (maismaa), 10k Kreeka (Korfu), 1a Wales, 1a Sitsiilia, 1a 1k Horvaatia, 1a 1k Gruusia, 1a 3k Guadeloupe, 1a 5k Tenerife, 1a 6k Vietnam (Phu Quoc), 1a 10k Reunion.
2a Põhja-Hispaania, Island, Argentiina (Patagoonia, Tulemaa), St Maarten, Tai, Põhja-Soome ja -Norra (autoga)

3a Läti (autoga), Gran Ganaria, Maldiivid (covid aasta oli)
4a Korfu, Gran Canaria

ja kahe lapsega (teine laps 5-6a):

6k Portugal (Algarve), 7k Gran Canaria, 10k Trinidad ja Tobago + Barbados, 1a Hispaania (Malaga), 1a 1 k Türgi, 1a 6k Horvaatia, 1a 7k Tenerife/La Gomera

ja nüüd järgmine reis on Istanbul/Malaisia/Tai (laps 1a 10k ja teine 6a) edasi kevadel Billund (Taani), suvel Island ja sügisel Horvaatia. Natuke olen hoidnud tagasi, et mitte liiga palju reise broneerida, sest sügisel läheb suurem kooli.

Mu mõte oli reisid kirja panna, et näidata, et lastega on väga ok reisida, ja kõik lapsed on kõiki neid reise senimaani nautinud, olnud ka lennukis täiesti viisakad lapsed üldjuhul. Kui on mõne konkreetse sihtkoha kohta küsimusi, vastan hea meelega. Mul on alati hea meel olnud, et lapsed on kaasas - ma olen käinud vaid kahel reisil peale laste saamist ilma lasteta - esimene neist oli koolitus ja teine oli linnuvaatlusreis, kus põhimõtteliselt 12h päevas sai linde vaadatud.

Kui on soov minna otselennuga kevadisel perioodil, siis ma arvan näiteks, et väga lapsesõbralik valik on Kreeka või Hispaania/Portugali lõunarannik. Väikese lapsega on alati mugavam võtta rendiauto ja kui on alla aasta, siis ka oma turvahäll kaasa - saate liikuda kuhu tahate ja omas tempos.

7
1

Ma arvan, et põhjuseid miks inimesed reisivad oma beebidega on erinevaid ja ei tasu üldistada, et need on instapiltide jaoks. Ma ei teinud ühtegi instapilti nende kolme aasta jooksul. Minu laps käis esimest korda minidiskol sellel aastal kui ta oli pea kolmene (ja nautis seda väga) ning laste buffeeletist ta samuti asju ei valinud, aga ma tõin näited mis keda võib huvitada. Samas on minu laps käinud nendel mänguväljakutel ja ronimisatraktsioonidel enne kui ta sai aastaseks, sest talle väga meeldib just füüsiline tegevus. Iga laps on erinev ja iga pere on erinev.

2
1

Väga tuline arutelu käis selle üle eile-täna ka Reisitarga lehel ja ma arvan, et beebidega reisimise osas on lihtne moto: ela ja lase teistel elada :)

Kui keegi oma lapse elu otseselt ohtu ei pane (selfie muliseva Yellowstone'i "kaevu" kohal) ega lennukis pideva tähelepanu osas hülga, siis vast sobilikkus ja šokeerimise/mittešokeerimise skaala jäägu iga perekonna siseseks arusaamaks.

Nii et tulles teema juurde tagasi ja jäädes sisuliseks (reisi vormi üle diskuteerimise asemel), siis uuriks ka seda, et kuidas kogemustega inimesed võrdlevad hotellis vs külaliskorteris beebidega ööbimise kogemusi võõrsil? Plussid ja miinused vastavalt siis :)

2
0

Alla 2- aastane on muidugi lai mõiste. Kui laps on veel nii väike, et sööb püreesid, siis ma soovitan kodust need kaasa võtta. Pole veel näinud hotelli, kus need saadaval oleks. Ja poodides välismaal üldiselt saadaval ainult magusad. On olnud ka erandeid, aga see siis üldine seis. Samuti pole näinud mingeid spets hügieenitarbeid beebile. Mis sa selle juures täpsemalt mõtled? Kõik vajaliku oleme alati saanud kohalikust poest, ükskõik siis kui lähedal või kaugel me olnud oleme. Kui juba selles vanuses, et sööb tavatoitu, siis leidub igas AI hotellis kindlasti pisikesele miskit meelepärast süüa. Hotelli puhul vaataksin, kas on soojendusega bassein, muu osas ei oskagi mõelda, mis võiks viidata beebisõbralikkusele. Kui selline perehotell, siis mõeldud kõigi laste peale, sõltumata vanusest. Kevad ka lai mõiste, aga kui näiteks märts-aprill, siis tunduks kõige mõistlikuma variandina minna mõnele Kanaari saarele või Küpros. Muud otselendudega kohad ilmselt liiga jahedad veel. Küprosel vist peaks ka tegelikult enamvähem ilm siis juba olema.

0
1

Alati korter. Sama raha eest saab palju rohkem ruumi. Suudan ise ka voodi üles teha ja käterätte kahjuks ka kodus iga päev ei vaheta.

Väiksemate lastega siis ideaalis korter majas, millel on oma aed, kus on peale betooni ja plaatide ka veidi loodust. Väiksematega loomulikult esimene korrus ja kõrgendatud terrassi asemel uksest otse aia tasapinnale. Kuna reisiks on alati ka auto võetud, siis ei pea elamine asuma otse rannas ja viitsisin ka puhkusel olles need 5-10 min lähimasse randa sõita.

Väikelastega reisimisest on juba aastaid möödas, aga väikseim alustas napilt üheselt ja nautis täiega. Kellegi naudingut lennukis ega mujal pole ükski laps kunagi rikkuda üritanud. Esimesed aastad olid elamised just selliste tingimuste järgi valitud. Edasi on igasugu kohtades ööbitud ja aina põnevamaks läheb.

2
1
Lennupakkumised
Reisikaaslased