Bergamo autorent

Olen lugenud eelnevaid postitusi, aga küsiks siiski konkreetsemalt, et kas keegi teab, kui võtta lisaks täiskindlustus, et ka avarii ja varguse korral on omavastutus 0.-, kas ka sel juhul siiski broneeritakse krediitkaardilt olenevalt rendifirmast 1400.- kuni 2000.-eurot?

Olen vaadanud rendifirmasd nagu nt Noleggiare ja Ecovia ja Locauto.

See on sinu rendisaidil tingimuste all kirjas, kui palju broneeritakse.
Soovitan võtta võrdluseks www.autoeurope.com hinnad; seal on ka broneeritavad tasud tingimuste alt leitavad. Soovitan valida "Zero excess package" või "Extended cover".
Väikeste autorendifirmade eksistentsi mõte tundub olevat see, et esialgu pakutakse väga soodsat hinda, kuid lõppkokkuvõttes on seal muud trikid, kas või suur omavastutus või suur broneering, nii et suur osa kliente ostab juurde veel eraldi täiskasko (nn Full Protection), mis aga maksab teist samapalju juurde, kui mitte rohkem.
Full Protectioni ostmine enamasti ka vähendab krediitkaardilt broneeritavat summat mõnevõrra.
Loe tingimusi hoolega, osas kohtades tähendab "Omavastutus 0" seda, et kasutatakse kolmandat osapoolt kindlustajana. Kui midagi juhtub, kaotad broneeringu ehk maksad rendifirmale kulud kinni; ning seejärel taotled kolmandalt osapoolelt ehk kindlustajalt oma makstud summat tagasi. Kas sa seda saad või ei, pole alati garanteeritud.
PS Bergamo lennujaamas sattusime järjest selliste autode peale (üsna uued autod ja mitu tükki järjest!), millel sigaretisüütajast ei saanud voolu kätte (Tomtomi ei saanud kasutada). Nad kisuvad sealt august midagi välja ja süütaja ei toimi laadijana. Samas USB laadimisauku igal autol pole (ja iga naviomanik ei pruugi seda juhet kaasa võtta) ning USB kaudu on laadimine ka teatavasti aeglasem. Niisama infoks, et teaksite, mida autot kätte saades kontrollida, kui teil peaks olema tarvis mingi seadme jaoks voolu.
PPS Võtke võimalikult pisike auto. Itaalias on sageli parkimine kohutav.

Mina võtsin 2013 a. Hertzist, superkasko, omavastutus 0 eurot ja siis broneeriti 200 eurot krediidilt. Tagastati umbes paar päeva peale rendi lõppu.

Võta mis kindlustus tahes, krediidilt bronnitakse igal juhul mingi summa.

Sigaretsüütaja vihje on Väga hea. Olen selle otsa komistanud, et voolu polnud aga navist sõltus kõik. Oli küll tuttava auto aga ta istus nõupidamisel ja lõpuks tuli ise see kaitsmekarp üles otsida. Kindlasti saab Google ja fuse box location abil asja korda aga minul laks tookord tunnike, et koht leida ja bensukast uus kaitse osta.
Pigem on keegi selle kaitsme maha põletanud. Kontakt on must ja siis suditakse võtmega ja käbki säde ära. Ei usu, et rendifirma selle pesa teadlikult ära nullib. Mingi point võib olla, et nad seda siiski teevad. Aga ei kõla loogiliselt. Turist ju kasutab tihti navigaatorit. Milleks talle käkki keerata?

Seal oli konkreetselt midagi välja võetud. Auto ise oli uus, aga sigaretisüütaja põhjas oli "rohkem ruumi" ehk tühjus kontakti asemel.
Mõtlesime ka ise, miks, kuid ei mõelnud välja (kuna seda oli rohkem kui ühel autol, siis tundus läbipõlemine kahtlane, seda enam, et kärssamise korral ju jääb süütaja ise seest samasuguseks, mitte ei muutu tühjemaks; samas muidugi välistada ei saa).
Hiljem netist tagasisidet lugedes saime vist aru. See "arusaamine" võib muidugi tõest kaugel olla.
Nimelt oli internetis mitu ühe- või nulltärniga tagasisidet selle kohta, kuidas inimesed olid rendiplatsilt minema sõitnud ja märganud seda defekti alles hiljem. Sait oli itaaliakeelne ja nii ma umbkaudu translaatoriga välja lugesin, et kui nad auto tagasi viisid, siis anti neile küll soovi korral uus auto, kuid ei tagastatud ettemakstud rendisummat. Samuti ei tagastatud Full Protection lisakindlustust selle päeva eest. Ülejäänud päevade kohta ostetud lisakindlustus kas tagastati (kui jätkurendist üldse loobuti), või kanti uuele autole üle, kuid rendisumma ise kirjutati korstnasse ning tuli uue auto puhul uuesti maksta, "kuna klient ise otsustas täiesti sõidukorras auto rentimise katkestada".
Neil, kes sellise autoga üldse platsilt välja ei sõitnud ja kohe teise auto vastu vahetasid, läks paremini.
Või siis ei soovi rendifirma, et autos suitsetataks ja üritavad kuidagi oma hiirearuga seda taolisel moel takistada? Igal juhul veider ja seletamatu. Seda enam, et nad ju teavad, et neil selline probleem on, aga midagi ei tehta (hilisemates netiarvustustes kordus sama kommentaar, et sigaretisüütaja ei toiminud).
Platsitöötaja on muidugi väga hästi välja õpetatud selle koha peal imestunult silmi pööritama, et "kas tõesti?" :D
Loodan siiski, et eelmise aastaga võrreldes on asjad arenenud/paranenud ning sellist jama enam ei kohta (eks see sõltub muidugi ka rendifirmast ja tema äriajamise viisist), aga kontrollige enne sõitma asumist see väike asi üle.

Mõni odavam firma võib juhul, kui neilt omavastutuse kindlustusi vms ei võta, äkki nõuda ka tasu katkise sigarisüütaja eest. Viga autot saades kirja ei pandud, seega lõhkusid ise ära ja nüüd maksad. Tuli lihtsalt selline mõte. Pole selliseid juhtumeid küll silma hakanud, aga need odavad firmad pidid eriti Itaalias olema väga osavad igasuguste nõuete tegemisel.

Tänud hoiatuse eest seoses sigaretisüütajaga, olen vaid korra varasemalt autot rentinud, Tenerifel läbi Autoreiseni ja seal ei broneeritud midagi ja mingit jama ei olnud. Muidu olen ikka oma autoga eurotrippija, ka Itaalias varasemalt käinud, kuid seekord plaan minna vaid lühikeseks ajaks ja seega lennukiga kiirelt kohale ja tagasi. Ma olen vaadanud erinevaid otsingumootoreid ja tavaline auto, minivarianti ei taha, maksab enamasti koos igasuguste kindlustustega kolmeks päevaks u 150.- eur, aga kas see mitte veidi kallis ei ole? Rentalcarsi lehelt vaatasingi renditingimusi ja no broneeritavad summad olid al 1489.- kuni 2000.-eurot ja miks see mind häirib on see, et ma töötasin u 10a tagasi pangas ja üpris tihti tuli klientidelt avaldusi, et rendifirma ei vabasta broneeringut ja kusjuures olid suured firmad nagu Sixt ja Hertz. 2000.- eur on veidi suur summa, et niisama kuni 2 nädalat bronnis istuda enne, kui pank selle vabastada saab. Aga see oli muidugi 10a tagasi, täna ehk rohkem need süsteemid arenenud ja ei ole sellist jama nii palju.

“Extended cover” valikute puhul broneeritakse ainult paagitäie kütuse raha juhuks kui autot täispaagiga tagasi ei tooda.
Muude valikute puhul tõesti kuni 2000 eurot ja ka rohkem.
Ei tea, kus te sõita plaanite, kas ainult pikki otsi maanteedel või ka asulates/linnades. Kui ka asulates, võtke kõige väiksem Fiat või analoog. Eestlase egole käib väikese autoga sõitmine küll sageli au pihta, aga seal sõidavad kõik Fiatiga ringi ja parkimiskohtade puhul ongi arvestatud ainult just nende pisikeste autodega. Eriti vaatamisväärsuste juures või maalilistes külakestes. Kessklassi autoga ei mahu mõnel asulatänaval sõitmagi, kui teine samasugune vastu juhtub tulema :) Rääkimata sellest, et sellega end kusagile parkimispilusse manööverdaks. Ise naersime, et parkida saab, aga juht jääb sisse, sest uksest välja enam ei mahu.
Viimasel päeval enne auto ära andmist (eriti kui tegu pole tööajaga ja "mehitatud" tanklad on kinni) hoidke varuks eri suuruses sularaha. Paljudes tanklates ei tööta välismaa pangakaardid või ei saa üldse kaardiga maksta. Automaat võtab vastu sularaha, aga ei tagasta midagi, nii et see paagi täis saamine võib paras nikerdamine olla.

Üks probleemne rendifirma on Bergamo Lennujaamas Firefly.
Eelnevalt detsembris 2015 sai rentalcars. com kodulehe kaudu broneeritud auto Ford Mondeo Estate, mille maksumus nädalaks ajaks oli 202 eurot koos kõigi võimalike kindlustustega, mis nad pakkusid broneerimise hetkel. Deposiit oli sellele autole 2160 eurot.
Kohapeal, 20 jaanuaril 2016 rendifirma Firefly pakkus aga selle asemele odavamat autot Opel Zafira koos kõigi kindlustustega ja võttis maha kaardilt 165 eurot.
Auto sai tagastatud täis paagiga, kõik oli korras ja pretensioone ei olnud. Praegu seisab jätkuvalt üleval et maha on võetud krediitkaardilt nii 202 kui ka 165 eurot ehk siis rentalcars. com 202 ja Firefly 165. Seega, ühe auto rendi eest topelt summa ja siiani pole midagi tagasi kantud, kuigi pean ühepoolset intensiivset kirjavahetust vahendaja firmaga kelleks on siis seesamune rentalcars. com
Arvan et peate olema tähelepanelikumad nendel hetketel, ma vist kusagil lasin kõrvust mööda millegi olulise, kuigi esitasin neile letis vautcheri eelnevalt tehtud broneeringu kohta.

Mia ütles:
Soovitan võtta võrdluseks www.autoeurope.com hinnad; seal on ka broneeritavad tasud tingimuste alt leitavad. Soovitan valida “Zero excess package” või “Extended cover”...
... Kui midagi juhtub, kaotad broneeringu ehk maksad rendifirmale kulud kinni; ning seejärel taotled kolmandalt osapoolelt ehk kindlustajalt oma makstud summat tagasi. Kas sa seda saad või ei, pole alati garanteeritud.

Ma loodan, et sa saad aru, et see mida sa siin soovitad, ongi täpselt see, mille eest sa paar lauset hiljem hoiatad.

Ei ole täpselt see.
Refundable excess on see, mille eest hoiatan.
Zero excessi puhul ega extended coveri puhul ei maksa klient kindlustusjuhtumi korral ise mitte midagi, reaalne omavastutus on kohe null.
Refundable excessi puhul maksab klient alguses omavastutuse osa kinni ja hiljem taotleb tagasi. Ehk siis reaalne omavastutus ei ole alguses null, kuigi lõppkokkuvõttes (loodetavasti) on.
Tingimused on erinevad, tasub omale selgeks teha.
PS Jutt on autoeurope.com terminitest ja pakettidest.

Minul oli halb kogemus Locautoga paar aastat tagasi. Oli piisava varuga krediitkaart, kuid nende töötaja väitis, et see kaart ei lähe läbi ja kõik. Pidime lennujaamas uue firma leidma, kust auto võtta. Hiljem lugesin netist väga palju negativset tagasisidet nende kohta. Eks negatiivset tagasisidet leiab iga firma kohta ja ise pab otsustama kelle pakkumise valid.
Zero excess kindlustuse võtaksin otse firmast, kust saan auto mitte vahendaja lehelt. Sellisel juhul broneeritakse paarsada euri tagatiseks.
Siiamaani pole olnud broneeringu vabastamiseks ka vaeva näha, kõik on kiiretsi käinud. Itaalias kogemus Budgeti ja Maggiorega, Hispaanias Hertz, Pluscar ja National.

Itaalia liiklust ma tean, olen seal varem oma autoga käinud, eestlaslikult suurega siis :), aga päris "punni" ma rentida ei taha, meid on rohkem kui 2 inimest ka. Aga leidsin head hinnad selliselt lehelt nagu www.economycarrentals.com, kas keegi on sealt broneerinud, ma ei leia sealt infot, et mis autorendifirma käest ma selle lõpuks rendin, tean, et nt Firely´d tasuks vältida, aga kui seal kuni kinnitamiseni välja minna, siis ikka ei selgu konkreetne rendifirma, samas võib-olla ma ei oska märgata.

Ja tänud, Minuke, mõtlesingi nüüd ka ise, et see Excess tasuks võtta otse rendifirmast, milleks torkida kolmandaid osapooli.

Võtsime eelmisel aastal Bergamost Hertzist neljaks päevaks auto, valisime teadlikult väikse auto, Fiat Punto :) Kuna suundusime Como äärde, siis oli see hea valik, seal teed meeletult kitsad ja parkimisega probleem, nagu mujalgi Itaalias.
Võtsime riski ja ei teinud mingit kindlustust, bronniti krediidilt 1500.- Ei juhtunud meiega midagi, nädal peale auto tagastust võeti bron maha ja kõik korras.
Aga meie autolgi oli jama sigaretisüütajaga. Sinna oli mingi pläga sisse aetud enne meid ja ei töödanudki. Õnneks polnud meil pikalt Como äärde sõita, saime telefoni naviga hakkama ilusti.
Aga arvan, et teistkordselt vast enam sellist riski ei võtaks, et üldse kindlustust ei teeks :D

Mia, palun näita, kuidas saab inimene võtta Bergamo lennujaamas autoeuropa lehelt Zero excessi või extended coverit ?

Tundub, et seda saab võtta USA lehelt, .com lõpuga ja dollarites tasumisega. Seal suvalistel kuupäevadel oli näiteks Hertzil olemas no deductible rate ja selle tingimustes oli küll kirjas, et kogu kindlustus on otse rendifirma kaudu. .eu lehel selliseid pakette ei pakuta. USA lehelt midagi võttes peab muidugi hoolikalt üle vaatama, kas kõik maksud jm on ikka hinnas. Ja eurode dollaritega konverteerimisel võib ka mingi kursivahe vms lisanduda.

www.economycarrentals.com teatab rendifirma sulle alles peale broneeringu tegemist. Kui nende lehelt vaadata konkreetse pakkumise juures olevaid kommentaare või võrrelda pakkumise tingimusi sihtkohas olevate erinevate firmade tingimustega, siis õnnestub vahel pakkumine mõne firmaga eelnevalt kokku viia.

autoeurope.eu lehelt saab ju kenasti. Lehe ülal kus on eri filtrid, jäta linnuke selle, ette REFUNDABLE/ZERO EXCESS PACKAGE RATES ning koristge INCLUSIVE PACKAGE RATES eest ära ja voila.
Vörrelge ka billigeriga hindu, hiljuti just Dubais sain autoeurope vahendatud Budgeti nende kaudu soodsamalt kui autoeurope enda lehelt.

Norsu, just nii :)
Ikka EU lehelt, eurodes. Ei pea olema USA leht.
Iga rendifirma nullomavastutusega paketti (Zero excessi või Extended coverit) ei paku, vaid lisakindlustus tuleb rentimisel letist eraldi juurde osta soovi korral. Samuti ei ole seda paketti saada kõigis rendipunktides, näiteks Madriidist jm rentides pole ühtegi taolist varianti saadaval (selle saidi kaudu).
Tuleb lihtsalt läbi klõpsida ja vaadata, kes pakuvad. Bergamos näiteks ainult Firefly, Sicily by Car, Enterprise ja Locauto; teised mitte.

Tõesti, tõesti, zero excess on olemas neil firmadel. Minu paha.

On jah olemas. Kuna hinnad on muude pakettidega võrreldes nii kallid, siis ma sinna ZERO EXCESSini välja ei kerinudki.