Booking.com tagasimaksevõimaluseta bronn

Kellel on kogemus seoses ülemaailma karantiniga ja lendude tühistamise raha tagasi saada booking. com-is juhul kui oli bronn tehtud tagasimaksevõimaluseta? Jagage, palun, kogemusi, soovitusi kuidas käituda, et saaks raha tsgasi. Tänud!

Meil Hispaanias Salous majutus broneeritud 19.06-02.07, olemas kirjalik kinnitus, et saavad 15 päeva ennem reisi pakkuda tasuta tühistamist. Hetkel makstud 30% kogusummast,  20.04 peaksid võtma järgmise summa 40%, ulatuses, täna veel suheldes majutusasutusegakinnitasid nad mulle, et ei võta teist osamakset ennem kui on selgunud mis saab ja palusid oodata mai lõpuni. Hetkel pidi Bookingu poolt olema korraldus tasuta tühistada broneeringud kuni 11.05. Kõige mõistlikum on suhelda otse majutusasutusega, et mis lahendust nad pakuvad.

Plaks: kas ma sain õieti aru et hakkasin natuke vara tegutsema? Bronn on 20 maist.

Üldiselt raha nad tagasi ei maksa, vähemalt mul pole õnnestunud seda saada non refundable bookingu puhul, küll aga on kõik lasknud kuupäevi muuta, mõned pole isegi hinnavahet tahtnud. Sõltub muidugi hotellist aga ei jääks lootma raha tagastusele non refundable bookinu korral.

Aprillis tuli ühe tühistamatu hotelli kohta läbi bookingu teade, et hotell pakub võimalust tasuta tühistus teha. Peale tühistamist tuli raha kiirelt bookingu kaudu tagasi.

Rohkem selliseid hetkel ootel ei ole. Jätsin hulga suviseid broneeringuid veebruari lõpus tegemata, et näha, mis edasi toimuma hakkab.

Pjotr1962,

Saada kiri oma majutusele ja uuri nende käest millist lahendust pakuvad.  Ilmselt võib igaüks ise otsustada kuidas antud olukorras klientidega käitub. Minul ka tasuta tühistamisvõimaluseta varjant (maksetingimused olid 30% kohe, 40%  60 päeva ennem reisi, 30% kohapeal) ja nagu eelnevalt kirjutasin, siis olemas kirjalik kinnitus, et saan tasuta tühistada. Esimest korda suhtlesin nendega sellel teemal juba märtsi keskel. Kui sul reis mai kuus, siis täiesti ok juba praegu kirjutada ja uurida oma võimalusi.

Edu kõigile!

Tere, hetkel seis - majutus nõus tühistada bronni aga trahv 150€.., kogu maksumus oli 875€., W.F! Proovin majutuse omanikuga suhelda, vaatame mida kostab.., kirjutasin ka bookingusse kurja kirja:)

Tere

Mis asukohast jutt? 

Tasub lugeda siit: https://partner.booking.com/en-gb/help/legal-security/important-information-regarding-coronavirus

Saab aimu, mis juhiseid kuskil majutusasutustele antud on ja kus force majeure booking.com silmis kehtib. 

Ise olen USA aprilli majutustelt ühelt saanud võetud ettemaksu tagasi, ühelt non-refundable tasuta tühistamise ja kaks tühistasin äsja (non-refundable), mis peavad samuti hetkel tasuta minema. Samas USA puhul on hetkel see võimalik check-in´ga kuni 30. aprill kaasaarvatud + osariikide eritingimused. 

Mai teine pool võib veel liiga kaugel olla, et booking.com juhiste alla käia.

Suht keberniit nagu mytrip tundub booking.com olema. Ma kogu aeg hostelworld'i kasutanud – kui 2 nädalat enne reisi broneerida, siis saab alati kuni 2 päeva enne reisi tasuta tühistada ning ettemaksu tagasi.

Minek Cyprose, võib olla tõesti  natuke vara lärmi tõsta:)

Tavaliselt olen alati võtnud tasuta tühistamise võimalusega Booking.com’is  hotelli, aga seekord otsustasin mitte, sest hinnavahe oli päris suur ja koroonat ei osanud ennustada ka, planeerisime reisi juba eelmisel sügisel. Ja öeldi otse, et non-refundable ja midagi ei saa tagasi, hotell pakkus, et soovi korral võin kuupäevi vahetada.

Olen ise majutusepakkuja, siin Bookingu info:

Vääramatust jõust tekkinud olukorra tingimuste kehtivuse lõppemine

Näiteks jagasime eelmisel nädalal teavet, et vääramatust jõust tingitud olukorra tingimused ei kohaldu broneeringutele, mis on tehtud alates esmaspäevast, 6. aprillist. See tähendab, et saate ise otsustada, kuidas vastata tühistamissoovidele nende broneeringute puhul, mis on tehtud sel kuupäeval või pärast seda (nagu edastasime teile reedel, 3. aprillil).

Kokkulepped vääramatust jõust mõjutatud külastajatega

Samuti panustame sellesse, et aidata teil säilitada käivet broneeringutest, mis on tehtud enne esmaspäeva, 6. aprilli, kui vääramatust jõust tingitud olukorra tingimused veel kehtisid. Kui külastaja soovib tühistada, siis toetame teid talle üheskoos alternatiivse lahenduse leidmisel, nagu allpool kirjeldatud on.

Niisuguste broneeringute korral ootame teilt mõistmist, et külastaja ei saa plaanitult peatuda. Seega palume teil külastaja rahulolu huvides teha üht järgmistest:

  • leida uued kuupäevad tulevikus Booking.com-i kaudu peatumiseks (kohalduda võivad teised hinnad);

  • pakkuda tulevikus peatumiseks vautšerit külastaja tasutud väärtuses (või suuremas väärtuses teie äranägemisel);

  • pakkuda täielikku tagasimakset mistahes ettemakse/tagatise eest.

Mul on juulis Itaalias üks broneering, mille puhul kõike raha tagasi ei saa. Kaotus ca 18!

Tavaliselt võtan alati Bookingus tasuta tühistamise variandi. Sama sai teha Sitsiilia hotelli puhul. Ilusti sai tasuta tühistatud. Saime oma autorendifirmast ka auto ilusti tühistatud ja raha kohe tagasi.

Aga Londoni puhul oli tasuta varianti väga keeruline leida. Sain 30% ettemaksuga hotelli boneerida. Hotell oli Gower Hotel. Ja nii nagu karta oligi, sisse makstud 30% me tagasi ei saanud. Kirjutasin Bookingusse, nemad suunavad su ikka otse hotelliga suhtlema. Ja hotell vastas kohe, et nemad raha ei tagasta, sest broneeringu reeglites selgelt kirjas, et raha ei tagastata.

.. asi klaar, kuri kiri, paistab, aitas:), tuli kiri just , et saan kogu summa tagasi, mingit trahvi:) , tänud kõikidele vastajatele ja edu!

Nagu näha, siis reeglina mingi lahendus ikkagi leidub. Paraku Küprosel Larnacas Frangiorgio hotell on väga jäik. Mai lõppu-juuni algusesse tehtud broneeringu eest ei maksta raha tagasi ega lubata ka kuupäevi muuta. Ainus, mis väikese lootuskiire jättis oli: "kontakteeruge mai keskel uuesti". Aga pigem paistab, et 500+ eurot lendas tuulde.

Suure tõenäosusega sõltub hilisemate tühistamiste võimalikkus check-in ajal riigi poolt kehtestatud sissesõidu piirangutest. Kui piir kinni, siis force majeure (eeldusel, et broneeritud enne 06.04). Kui piirid lahti, aga lennud tühistatud, siis vist rohkem hea tahte küsimus.

Jarmo, kas bronn otse hotellis tehtud või vahendaja kaudu? Kui Booking.com kaudu, siis peaks abi saama, nendel on ikka võimu  lahendada sarnaseid olukordi. Firma maines hoolitsatakse. Kunagi sai käidud Marokkos, ja bookingu kuulutusel oli kirjas et paketis tasuta transfer, aga see oli eksklik info hotelli lehel ja pidin võtma takso ja Booking vabandas ja maksis 20€ mulle., nii et selliset imet ka juhtuvad.., aga edu kõikidele oma tahtmiste saavutamisel;)

Pjotr, tegin broneeringu läbi Bookingu. Võtsin ühendust ka läbi nende süsteemi, vastavalt lingilt, mis lehelt leidsin. Sealt suunati minu mure hotellile edasi, misjärel vahetasin nedega paar meili ja sain negatiivse vastuse. Seejärel pöördusin taas Bookingu poole, et kas oleks võimalik neilt mingit tuge saada, aga sealt pole nüüd umbes nädalake mingisugust vastust tulnud.

Jarmo, mind ka suunati villa omaniku poole, sealt tuli trahv 150, saatsin kukkule, hakkadin bookingu suruma, ala miks ms pean kannatam mitte minust sõltuvates piirangutes ja vend teist pool lihtsalt paneb tasku 150 rutsi tühja koha peal., aitas!

Mai lõpp ja juuni algus on liiga kauge tulevik. Kui selleks ajaks on Küprosele sisenemine lubatud, siis ei ole hotellil mingit põhjust tühistamiseks.

Ülal on link, kus saab vaadata booking.com-i soovitusi majutuse pakkujatele, et mis broneeringutele on soovitatav pakkuda paremaid tingimusi. Küprosel on hetkel piiriks 30. aprill.