Borneo hinnad

On keegi lähiajal Borneol käinud ja oskab hindadest natuke rääkida? Enamus foorumi postitusi on väga vanad. Majutuskohtade soovitused ja "must have" kohtade soovitused on ka väga teretulnud!

Sai käidud 2007 aastal ja nii täpselt ei mäleta aga tundus soodne. Seal lihtsalt pole miskit erilist osta :) Aga loodust ja vaatamist seal jagub !

0
0

No kalliks on Borneol läinud viimase paari aasta jooksul... Must see pleisse Borneol minu hinnangul polegi. Aga ööbimise eest pead avst miinimum 15 dollariga arvestama.

0
0

VillSihh - Ehk siis soovitad tegelikkuses hoopis mõne teise Malaisia saare sihtkohaks valida?

0
0

Ei tahaks kuidagi VillShihhiga nõustuda. Eks iga inimene defineerib muidugi enda jaoks "must see", aga Borneo Sabahi osariigis on võimalik järgmised toredad tegevused:

  • Sepiloki orangutanide rehabiitatsioonikeskuse külastamine,
  • Sandakani lähedal merikilpkonnada munemise ja nende poegade vettelaskmise vaatamine,
  • Danumi orus vihmametsas jalutamine (võimalus näha orangutane vabas looduses) ja
  • Sipadani saare juures sukeldumine.

Viimane on tõepoolest sukeldumiseks üks vingemaid kohti. Olin sellel arvamusel oma kogemusele tuginedes ning sama kinnitas ka viimasel sukeldumisreisil kohatud üle 4000 sukeldumise teinud belgia vana.

Külastamata jäid Mulu koopad ja tegemata paadisõit mööda Kinabatangani jõge. Ja seda kõike vaid Sabahi osariigis. Sarawakki ei jõudnud, seal näeks näiteks pikkmajades elavaid pärismaalasi.

Mis hinnatasemesse puutub, sisi ei saanud aru, et oleks eirti kallim olnud kui Malaisia poolsaarel.

1
0

Mulu on Sarawak'i osariigis, aga muidu eeskõnelejaga nõus. Lisaksin veel Lankayan'i saare, Klias'e jõe paadiretked lisaks Kinabatangani jõe omadele, Kinabalu mägi, jne. Käinud 3x Borneol, lähen veel kindlasti. Kinabatanganil soovitan ööbida: http://www.sukau.com/

0
0

Tore kuulda! Aga millised hinnad Borneol siiski on? Ei leia kuskilt selle kohta infot :( marks66 - antud lehelt ei leia kahjuks majutuse bronni võimalust ega ka hindasid. Oskad aidata?

0
0

Tervitus!

Ma olin Borneol eelmisel aastal, üle kuu aja. Ma ei peaks eriti kalliks. Sa plaanid ainult Malaisia poolt ja mitte Indoneesiat ? Majutuse osas tuleb nii nagu igal pool Aasias olla ettevaatlik, et ei saaks akendeta karpi vms. Kohapealt leida on kõige mõistlikum. Juhul kui napsu armastad, siis üldiselt alkohol kallis, odav on aga kohalik puskar mida poodides müüakse :) söömine pole ka nii odav kui sageli mujal aasias, kuid hiinakaid leidub ja nendes saab väga soodsalt kõhu täis. Soovitan ka Kuchingi lähedal olevat Pako rahvusparki. Indoneesia poolel reisimine tunduvalt keerulisem. Proovisin minna Putussibau rahvusparki, mis Kalimantani keskek....sinna lõpuks ei jõudnudki, kuigi olin peaaegu nädala teel...:)

0
0

Milly1, Sukau'd müüakse paketina (paat+majutus+söögid), vt. selle operaatori hindasid: http://www.borneoecotours.com/tours.php?category=sabah&interest=Wildlife Nende ettevõtmiste (Sukau ja Ecotours) taga ühed ja samad asjapulgad.

0
0

Okei, 2-päevane trip kahele läheb maksma ca532€. Ikka väga kallis värk :S

0
0

Soovitage ikka mõistliku hinnaga enamusele, mitte luksusreisi pakette :) Olen uurinud selle piirkonna kohta aga käinud ei ole ise. Saab väga hea (20-30 usd) hinnaga väga korralikke ja heade Tripadvisori hinnangutega majutusi. Vt sealt kindlasti. Endal plaan maanduda pisikohas Sibus, sealt liikuda Mirisse, Bruneisse, Labuan saar, KK ning ülejäänud Sabah. Kui KK oled siis saab laevaga odavalt Labuani saarele ja Bruneisse ka. Päevatripp kui rohkem aega ei ole.

0
0

Bruneis küll tegelikkuses midagi teha pole, tavaturistile ei midagi rohkemat, kui näiteks eestis Rapla ainukese vahega, et alkot pole.

0
0

Lp. kenk, paraku on taolised "elamuspaketid" kallid, näiteks ka safarid Aafrikas. Loomulikult saab võtta odava majutuse, aga edasi? Mina näiteks loodushuvilisena lähen vaatama loomi, kalu, koopaid, mägesid, metsi..., ka kohalikku kultuuri muidugi. Ma ei usu, et enamus sõidab Borneole sellepärast, et öelda, et voh, käisin ära. Aga orangutanid, ninaahvid, kääbuselevandid, Kinabalu mägi, Mulu koopad, Sipadani saar...?

1
0

Detsembris- jaanuaris 2012 Hinnad kõik ringitites 1 MYR=0,24 €

Bussisõidud- ca 5h umbes 40-50 MYR (Kota-Kinabalu- Sandakan 43) Siselennud Borneol: Kota-Kinabalu -Miri 234; Miri-Mulu-Miri 298; Miri-Bario-Miri-340. Miri- Kuching 180. Borneol kasuta odavat kohalikku lennufirmat MASwings. Aeg-ajalt neil väga odavad pakkumised – üks ots 40-60. Mõnikord võib Air Asia sooduspakkumine veel odavam olla. Ise tegin otsuseid spontaanselt ja eelnimetatud hinnad kehtisid aastavahetuse paiku 1-2 päeva enne väljalendu.

Hostelid ( 4-17 inimest toas) – 15-40 MYR. Kõige kallim oli dorm Mulu rahvuspargis. Enamasti hinnad 23-30 ja sisaldasid lihtsat hommikusööki. Kahesed toad maksavad 40-60 lihtsates kohtades- vt Lonely Planet Budget rubriigist. NB! Päris sageli külalistemajades Borneol lutikaid. Neid on nii odavamates kui pealnäha kaunis heades hotellides.

Sepiloki orangutangide varjupaiga külastus (Sabah) 40 MYR. Hotellidest viib ja toob tasuta suffle buss. Semenggoh varjupaiga külastus (Sarawak, Kuching) 3 MYR. Ise Kuchingist linnaliinbussiga sinna ja tagasi 5+5 MYR.

Pako rahvuspark Kuchingi lähedal: Pargi pilet 10 + bussisõit sadmasse 2.50 + paaditrip 4le 50 + voodikoht neljases toas 15. Ööbimist ei saa broneerida internetist! ega telefoni teelvaid ainult linnast kohapealt rahvuspargi büroost (asub turismiinfobüroo kõrval). Järgmiseks päevaks oli alati kohti saadaval, vähemalt jaanuaris. Matkarajad tasuta. Giidi pole, rajakaardid saad kaasa. Ühepäevasel reisi pead arvestama, et paadid mõõna ajal ei käi ja kui 8 paiku ekspressbussiga Kuchingist lahkud, siis parki jõuad 11 paiku ja 15-16 vahel lähevad juba viimased paadid tagasi. Matkamiseks jääb piiratud aeg- üks lühem rada. Kaks päeva (kohalikud onud teevad ka sümboolse tasu eest öömatku) on piisav.

Mulu rahvuspark. Koobaste külastus ca 25-35 sisaldab giidi + öömaja 40 MYR voodikoht hostelis + 3 päevane (mägi)matk ümbruskonda 375 – sisaldab ööbimist ning jõetransporti, mitte toitu. Veepudel Mulus 6, mujal Borneol 2. Kuala Lumpuris 1,5. Õlu Borneol 7-8. Kuchingis sai poes ka 5ga. Lihtne õhtusöök Borneol- 12-16. Mulut pole mõtet mingites fancydes reisibüroodes paketituurina broneerida. NB! ööbimine rahvuspargi territooriumil on küll mõistlik telef. teel broneerida. Sain koha ka 30 detsembriks ühepäevase etteteatamisega. Kui rahvuspargi kompleksis bangalosid (kallid!) või öömaja kohti parasjagu pole, siis väljaspool parki maksab hostelikoht 15-35. Kohti on alati. Mulu oli ainuke koht Borneol kus polnud wifit.

Kinabatangi jõe reis- 330 MYR. 2 päeva ,1 öö- hind ühele kaheses majakeses. Sama trip voodikohaga neljases toas 270 MYR. Hinna sees: trantsport Sepiloki hotellist sinna ja tagasi – ca 100 km ots, õhtune paaditripp päikeseloojangu ajal + õhtusöök+ öömatk+ päiksetõusu paaditripp+ hommikusöök. Igal Sepiloki külalistemajal on partnerid Kinabatagi jõetuuride korraldajatega. Sukau kandis on ligi 35 lihtsat või nooblimat B&B kohta otse jõe ääres ja Biliti kandis 27. Neil kõigil on kokkulepped Sepiloki, Sandakani jm sealse kandi hotellidega. Küsi oma hotellist-,saad näiteks suure reisikoti asjadega sinna jätta seniks kuni jõetuuril ära käid ja ei pea ise transpordiga tegelema.

Kuchingst (linnas ja hotellides palju pakkujaid) tehakse tuure hõimude ning pikkmajade juurde. Hinnad 400-700. Märksa odavam on tulla bussiga Mirist ja peatuda vahepeal väikelinnades (Sibu, Bintulu) kus hinnad odavamad, külad ehedamad.

Kui oled sukeldjuja, siis Semporna kant selleks väidetavalt maailma parim koht. Ette broneerimine vajalik. Kilpkonnade rahvusparki (Turtle Island National park) tasub minna mai- oktoobri vahel. Väidetavalt muul ajal nad rannale munema ei tule ja elu saarel pidi olema megakallis (loe: turistikas).

Head reisi!

4
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased