Bussireis-probleemid jalgadega

Lugesin paarist postitusest, et jalgade paistetuse vastu pika sõidu ajal aitavad villased sokid. Kas neid peaks algusest peale jalas hoidma (bussis muidugi) või panna probleemi ilmnemisel? Oskab keegi ehk veel midagi soovitada? Viimastel aastatel on jalgadega selles mõttes tõeline jama, eriti palava ilmaga. Ükskord mõjus küll väga hästi suplus Hevizes (Ungaris), paistetus kadus nagu nõiaväel ega tekkinud enam terve reisi jooksul, ehkki Horvaatias oli sel suvel lausa kohutavalt kuum.

Sokkide kohta ei tea öelda, aga jahe vesi on kasuks. Vetsupeatustes on üsna mõistlik jaheda veega jalgu turgutada; kummiga sokke mitte kanda; katsuda jalgu sõidu ajal nii sättida, et reite tagumised sooned poleks kogu aeg kinni pigiatatud; igal võimalusel bussist välja minna ja liikuda, mitte seista; jalasirutuspauside ajal võiks võimalusel istuda nii, et jalad on üles tõstetud; ja vedelikku tasub sõidu ajal juua nii palju kui vajalik, kuid nii vähe kui võimalik või veelgi vähem, sest ka liigne vedelik soodustab paistetust.

1
0

hoiavad ära lihaskrampe. Asperini tuleks vötta vähesel määral, et ei tekiks trombe veresoontes.

1
0

Käisin 2007. bussireisil Hispaanias. Sõit sinna algas laupäeval-kohale jõudsime kolmapäeva hommikul. Viimase öö veetsime bussis. Aga mitte selles pole asi. Juunis-juulis oli kõva veenipõletik ja soovitati oktoobris minna opile, aga siis leidsin reisi ja läksin hoopis sinna. Reisil tehti iga 3 tunni tagant peatus, bussis olles olid ainult plätud jalas ja igat peatust sai kasutatud jalutamiseks. Kui kohale jõudsime ei olnud haigel jalal üldse midagi viga. Nii et julgen arvata, et kui bussis lastakse jalad tossudest-kingadest välja ja iga kord liigutakse vastavalt võimalusele- ei juhtu jalgadega midagi. Kuigi käisin tol korral 1-st korda bussiga nii kaugel ja kartsin ka sama probleemi.Pigem on tähtis, et oleks kaasa võetud padi ja mingi tekk et pika sõidu ajal end mugavalt tunda.

1
0

Villaste sokkide maagilist mõju jalapaistetuse vastu ei oska kommenteerida. Mingi raviefekt pidavat koeravillal olema, reumavastane vist. Küll on naturaalvillane sokk mul jalas alati matkadel, villa efekt seisneb selles, et see imab higistamisel tekkiva niiskuse endasse ja aurustab välispinnalt. Niiviisi hoiab see higistamakippuvad jalad kuivana ja väldib jalanõude hõõrumisest tekkivaid ville pikemal kõndimisel. Eks nad vist ikka vähem paistetavad ka kui sussi sees jalg kuivem püsib. Bussis istudes tasub igatahes jalanõud jala otsast eemaldada. Ja üleüldse suvisel bussieksursioonil peaks kasutama hästi õhku läbilaskvaid jalanõusid, sandaale vms, põhiliselt kõnnitakse ju kõvakattega teel mitte põlvini mudas või liivas. Vältida botaseid vm umbseid jubedusi, need rikuvad terved jaladki ära, kui valida ikkagi kingad, siis vähemalt tublide õhuavadega. Ja muidugi on jalasõbralik materjal naturaalnahk, mitte mingi sünteetiline vakstu. Nii seest kui väljast. Praegusel ajal on väga mugavaid sandaale müügil, lausa sporditegemiseks mõelduidki, sellistega pole ka pikemad jalutuskäigud või matkad probleemiks. Need on küll kallipoolsed, aga kui jalaprobleemid kipuvad kummitama, siis see kulutus kunagi kahetsema ei pane. Ma nüüd peast ei oska öelda, aga on ka spetsiaalpoode, kus ortopeedilisi jalanõusid müüakse, kui neist pole abi, siis pole millestki. Ka jalanõuvahetus on ka alati teretulnud, bussis edasi-tagasi liikumiseks või isegi lõhemaks jalasirutuspeatuseks lihtsalt varba otsa torgatavad pläffid alati abiks. Niipalju siis oma kogemustest jalgadega seoses. Liigutamise ja sundasendi muutmise vajalikkusest juba ülalpool räägiti.

1
0

Mina olen jalgadele põntsu saanud ainult korra. Siis polnud eesmise istme all jalatuge. Nii olid veresooned pidevalt surutud seisundis ja põlvedki venisid välja. Peatustes oli raskusi liikumise taastamisega. Muidu aga kasuta alati plätusid. Kui jalad ei haise, siis eelista isegi paljajalu olemist. Bussis sõidu ajal aga kindlasti peaks jalad vabad olema. Et peatusest saad aimu ka hiljemalt pool minutit, lisaks 2-4 minutit väljumiseni, saad alati oma rihmad enne kinni panna. Soovitatav oleks pikemaks liikumiseks kinnitatavad plätud, lühipeatusteks rihmadeta kohe jalgasusatavad. Need ei võta ka eriti ruumi. Ka saab akna all jalgu tõsta vahelduseks seinaäärele (seal vist juhtmed sees). Vahetada tuleks ka raskuspoolt, st et istud kord parem, kord vasak külg pearõhuga eespool. Selleks olgu või 20°, ikkagi vaheldus. Mingeid arstimeid ei soovita, see on narkootikum organismisle ning maksab edaspidi selle suurema nõudmisega raskelt kätte. Arstimeid võib kasutada vaid see, kel juba jalad tuksis ning lootust paranemisele pole. Pigem kannatad paar päeva bussis kui pärast kuid igapäevaelus. Pikkadel on bussis suuremad raskused. Neil pole jalgade liigutamiseks nii palju võimalusi. Minugi pikad tuttavad eelistavad sellepärast lennureise.

1
0

Tere! Minul on samuti jalgadega väikesed tervisemured, aga pole eluohtlikud. Käin palju reisimas seda nii busside kui ka laevadega! Erilisi jalamuresid pole! Veel üks väga hea võimalus jalgadele on ravipõlvikud/sukad! Need pole mõeldud mitte ainult nendele, kes kannatavad jalavaevuste all, vaid ka täiesti tavalistele inimestele. Mina kasuta neid juba mitu aastat, ning ei saa vastu vaielda, et oleks reisil jalgadega esinenud probleeme. Soovitan ravipõlvikuid aitavad hästi! Vähemalt veri liigub korralikult!

0
0

et ravipõlvikud aitavad väga hästi! Ise ostsin need esimesele pikale lennureisile minekuks lennujaamast ja jalad pidasid hästi vastu ka peale teist pikka reisi. Ja välja näevad need ka nagu tavalised põlvikud.

0
0

Seespidise vahendina soovitan süüa kuivatatud aprikoose või rosinaid, iga reisipäev natukene. Kui just allergiat nende vastu pole :(

Jalgade jahutamiseks tasub osta nt The Body Shop'ist sprei või geel ja seda vastavalt juhendile kasutada.

Õhtul magama minnes pane padi jalgade alla, nii et jalad on südamest veidi kõrgemal - see aitab ka lihtsalt väsinud jalgade puhul, hommikuks pole kangust ega valu ollagi ja võib jälle ringi trampida :)

Bussis vaheta jalgade asendit nt iga poole tunni järel - tõsta vastu eesoleva istme seljatuge, keri enda alla istmele, tõsta jalatoele (kui see bussis on, mõnes bussis ei ole), pane mingi toetamist kannatav pakk/kott põrandale ja tõsta jalad selle peale jne, kuidas endal mugavam tundub. See ei tähenda nihelemist ega siplemist, aga mõõduka sagedusega asendi muutmist :)

0
0

Bussireisil oli ühel daamil kaasas väike kokkupandav matkatoolike. Sõidu ajal tegi tooli vahekäigus lahti ja tõstis jalad üles. Ja mingit jahutavat geeli soovitaks ka apteegist küsida.

0
0

Viimasel, 15-päevasel bussireisil, panin villased sokid jalga, sest tahtsin proovida, kas jutt vastab tõele. Oli ikka abi küll. Mul on üldse viletsad jalad - alati on minu jalad bussireisidel kõige rohkem villis ja paistes nii, et ka kõige suuremad kingad on varsti kohe väga väikesed. Ja imede ime - no õige natukene läksid ainult paksemaks, aga kõik minu kaasavõetud jalanõud mahtusid selle reisi ajal jalga. Aga ma olin üpris järjekindel ka, pidevalt bussis olles olid jalas. Eks see asi tuleb oma naha peal järgi proovida. Igatahes mina panen järgmisel reisil raudselt jalga, kuigi ega see eriti mõnus tunne pole suveajal paksude sokkidega bussis olla. Igasugused jahutavad spreid ja geelid mind küll eriti aidanud pole.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased