Cinque Terre

Kavatseme Itaalias autoga śeigelda. Kuidas oleks kõige mõistlikum külastada Cinque Terret. Olen aru saanud, et seal on mingil 15 km lõigul 5 kaunist küla. Kuidas neid vaadata, kas ja kus saab parkida ? Millised neist valida kui valida ainult 1-2 küla ? Foorumis räägitakse matkaradadest aga kust need algavad ja mida nendelt näeb ? Või oskab keegi soovitada veel mõnda mõnusat 5-10 km matkarada kuskil sealkandis ?

Käisin 2014 oktoobri lõpus. Ilm oli siis päikeseline, temperatuur 15-20 kraadi ringis. Alustasin u. kell 12:30 Riomaggiore raudteejaamast ning koos lõunapausiga Manarolas olin veidi enne päikeseloojangut Corniglias, kasutades tasuta puna-valget matkarada. Sellel kehtib kindlasti reegel, et tark ei torma, muidu maandud laskumistel kusagil kraavis :-). Samuti peaks olema mõistlikud jalanõud s.t vähemalt sellised, millega kannatab jooksmas käia. Samuti tuleks varuda soojade ilmade puhul vett, sest Riomaggiore-Corniglia vahel jääb kaks korralikku tõusu. Riomaggiore-Manarola koos pildistamispausidega võttis aega u. tund, Manarola-Corniglia vist u. 3 tundi. Lisaks tegin järgmisel päeval veel jalgsi Rapallo-Portofino koos kahe ujumispausiga. Soovitan samuti.

0
0

Tänan,aga kohe tekkis rida küsimusi: Kas Riomaggiore raudteejaam on koht kuhu saab auto parkida või tuleb sinna kuskilt ( aga kustkohast ?) rongiga sõita ? Kas raja lõpust saab mingi transpordiga lähtekohta tagasi ?

0
0

Täitsa rahulikult võiks tutvuda ka googli otsinguga sel teemal. Täpsemalt küll lugemata paarigi teemat, igaljuhul pealkirjadest lähtuvalt tundus olema pädevat infi. Eks küsimus on otsingu oskuslikus kasutamises. https://www.google.ee/search?q=parking+riomaggiore&rlz=1C9BKJA_enEE612EE612&oq=parking+rio&aqs=chrome.1.69i57j0l3&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8&hl=en-US#hl=en-US&q=riomaggiore+train+station+parking

1
0

Et seal elamuse ja naudingu kätte saaks, peaks ikka terve päeva ja rahuliku liikumisega arvestama. Rongiga saab näiteks La Speziast - ostad päevapileti ja sõidad rongiga nende linnade vahel niipalju kui tahad. Juuni lõpus enamike linnade vahel see kõige lihtsam/populaarsem mereäärne rada oli suletud varingu tõttu. Ehk pidi üle mäe ronima - sigapalav, päike lagipähe, ei olnud lihtne. Jahedamal ajal kujutan ette oleks palju mõnusam. Näeb nendelt merd, kallast ja linnad ise on sellised ägedad - turistikad küll, aga kena ikka. Ehk siis vastavalt tahtmisele ja füüsilisele valmidusele saad valida, mis linnade vahel jalutad ja mis linnade vahe sõidad rongiga. Vähemalt suvel nädalavahetusel oli ikka ropult rahvast, isegi rongi peale mahtumine oli kriitiline. Käis neid küll iga 10-15 min tagant. Aga matkaradu iseenesest seal pargis tohutult - turistipunktis saad info ja kaardi, ei pea ainult linnade vahet jalutada, võimalusi oluliselt rohkem.

0
0

Soovitaks auto parkida La Speziasse. Seal raudteejaama juures tänavad kus saab näiteks nädalavahetusel ka täitsa tasuta parkida. Kui seda ei usalda on ka parkimismaja raudteejaama all. Sealt siis rongiga kõige mõistlikum külasid külastada. Kõige populaarsemad on vast Riomaggiore, Manarola ja Corniglia. Monterosso neist kõige suurem ja Vernazza jääb üsna tihti külastajatel vahele, aga pole kindlasti kehvem teistest. Aga igal juhul auto unustage ära - rongiga on palju mõistlikum külade vahel liigelda.

0
0

Eelmise aasta meenutused Cinque Terrest olid siin, ehk on abiks: http://kika.trip.ee/node/87010

2
0

Mina soovitaks ka auto La Speziasse jätta ja sealt rongiga minna. Me käisime 2015 septembri alguses nädala sees, ning vähemalt Riomaggiores oli parkimine väga keeruline. Rahvast oli ka tohutult palju. Ning tee oli jubedalt kurviline.

Matkaradade kohta ei oska kahjuks soovitada, sest meil ei õnnestunud ajast tulenevalt matkata (startisime Siena kandist ning sõit oli VÄGA pikk - ligi 4 tundi. Soovitaksin öömaja valida lähemale või lausa ühte neist viiest linnakesest).

Ahjaa, kui ujuda soovid, siis iga linnake selleks minu arust sobiv ei olnud, just ohutuse seisukohast.

0
0

Manarolasse saab väga ilusasti autoga minna ja seal parkida.

0
0

Mina käisin oktoobri lõpus ja ööbisin 2 ööd Riomaggiores. Matkaradadele ei viitsinudki minna, niisamagi oli mõnus tänavatel tsillida ja treppidest ronida. Liiklesime külade vahel rongiga (põhiliselt) ja laevaga. Oleks tahtnud isegi pikemaks jääda, sest ilm sattus suurepärane (20 kraadi) ja turistide horde ei olnud. Õhtuti oli külas täielik vaikus, saime Riomaggiore sadamas kuuvalgel lainete loksumist kuulata, selja taga magav küla :)

Aga kui valida ainult mõni küla viiest (kuigi mina käiksin kõigis), siis Monterosso meeldis mulle kõige vähem - see on viiest suurim ning rahvarohkeim ja enamuses pigem kaasaegsemat sorti linn. Ülejäänud neljast erineb veidi Corniglia, sest kui teistel on sadamad ning linn algab merepiirilt ja läheb mööda mäejalamit ülespoole, siis Corniglia asub mäetipus. Mulle isiklikult meeldis kõige rohkem Vernazza, kui sinna sadama poolt siseneda. Aga tegelikult olid kõik ilusad ja laevaga sõites sai ka miljoneid pilte klõpsitud küladest. Laevareisi saab ka alustada La Speziast või ükskõik, millisest külast (v.a. Corniglia)

0
0

Vahepeal on vist selle piirkonna külastamise kord muutunud ? Kas keegi oskab täpsemat nõu anda, palju peab ette planeerima ja kuidas broneerida ? Ja veel - kui minna auto ja telgiga juulis Toskaanat avastama ja siis loota juhuslike hotellikeste agriturismode peale... Kas see plaan on teostatav ? Või peaks ikkagi oma liikumised täpselt planeerima ja ööbimised ette broneerima ?

0
0

Külastasime Cinque Terre radasid aprilli keskel. Läksime rongiga La Speziasse ja edasi Riomaggioresse. Kahjuks olid esimesed kaks lõiku varinguohu tõttu suletud ja me pidime alustama Cornigliast. Rada oli väga mõnus, mõõdukas võhmatrenn noorele inimesele, kuid päris palju matkajaid olid vanemaealised, kes võtsid rahulikumalt. Sooja oli nii 20-22 kraadi ning vaated üle mägede ja külade väga ilusad. Kõige enam meeldis Vernazza. Soovitan proovida seal müüdavaid värskeid grillitud mereande.

Hinnad: rongipiletid La Speziast kohale ja külade vahel olid ca 2 eurot, rajapilet 7,5 eurot (Corniglia-Monterosso).

0
0

Lisan veel, et majutusime Rapallos, kuhu sai mõnusasti Milano Centrale jaamast otse rongiga (2,5 h) ja kust läheb rong edasi La Speziasse (ca 40 min). Majutuse hinnad olid soodsamad kui Cinque Terre lähiümbruses ja kuurort ise väga kaunis.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased