Costa Brava

Tere!

Olen lugenud palju postitusi läbi Costa Brava kuurortite kohta aga selgust pole saanud, mida eelistada?
Praegu vaatan elamist Lloret de Mar aga mõned toredad elamised on ka kõrval kuurortis Blanesis. Kas on väga vahet kumba neist eelistada?
Vaatasime ka Salou piirkonda aga see jääb Girona lennujaamast veidi kaugele. Kas keegi oskaks midagi öelda nende randade kohta ? Keegi oli eelmine aasta käinud Malgrat de Maris ja oli väga pettunud?

Tänud ette vastajatele!!

Ma olin Santa Susannas, sellel põhjusel et sealt läheb rong otse Barcelonasse. Blanesis käisin ka, tundus igati mõnus linnake, aga rongijaam pisut kaugemal. Lloret de Marist tuleks Barcelonasse sõita kahe transpordivahendiga - bussi  ja rongiga ning see võtab vähemalt 1,5 tundi aega. Santa Susanna on kuurortpiirkond, midagi erilist seal vaadata polnud, ainult hotellid ja rand. Ehk siis oleneb mida ise oluliseks pead. 

Olen nõus, et eelkõige sõltub kohavalik ootustest. Mina oli paar aastat tagasi Lloret de Maris ja jäin väga rahule. Hotell oli kohe ranna ääres, kõik restoranid, poed, klubid kõik sealsamas.

Minu jaoks oli see õhtune peatuspaik, päeval sõitsin mööda rannikut ringi. Sellisena oli see ideaalne. Kahjuks ei tea, kas seal ühe koha peal oleks päeval ka midagi teha.

Lloret on sobilik rannas peesitajatele. Isegi oktoobri lõpus elu natuke kees ja vesi ka üle 20 kraadi..

Aga siis tuli üle Püreneede külm õhumass ja temperatuur kukkus 10 kraadi. Järgmistel õhtutel muutus linn pärast päikseloojangut tühjaks nagu oles kõik minema sõitnud.

Barcelona jaoks tõesti natuke kaugel. Tegin arvutuse ja lihtsam oli Barcelonas korter üürida, kui Lloreti odavam hind pluss aeg ja raha transale. Rendiauto puhul on Lloretis parkimisprobleem olemas. Tänaval naljalt kohta ei leia. Võtsime kohe hotelli, kus oli keldris parkla ja iga päev maksis 10.- EUR. Ja siis hakkad hommikul lennujaama sõitma ja keegi on auto parkinud täpselt maaaluse parkla väljasõidu ette. 5 minutit mässasin, et välja saada ja autot mitte kriimustada.

Olime mingid aastad tagasi Santa Susannas, septembri esimeses pooles, täpseid kuupäevi ei mäleta. Soe oli, merevesi tugevalt üle 20-ne, mõnus rand. 2 päeva oli tuuline, ei saanud ujuda. Rongijaam külas, hea ühendus kogu ranniku ja Barcelonaga. Odav, aga piisavalt korralik hotell hommikusöögiga (300 nädal 2-le). Söögikohad ja baarid eesti mõistes odavad. Kui ainult nädalaks lähed, siis natuke liigud ringi, aga põhiliselt puhkad. Et puhkuselt tulles ei peaks puhkusest puhkama. Tihti loen siit Trip.ee-st, et mõni mees jõuab nädalaga rohkem läbi käia ja sõita, kui vanasti maadeavastajad nelja aastaga. Head kuurorti leidmist ja puhkust.

Käisime eelmisel suvel kogu Costa Brava risti põki läbi. Sõitsime läbi kõik kuurortid ja saime päris hea ülevaate, et mis kus on ... Valisime  oma peatuskohtadeks L'Oret De Mari ja Rose.
Olin hotelle valides täpselt sama dilemma ees :) Lõpuks otsustasime selle järgi, et kuna rentisime Girona lennujaamast auto, siis oli Loretti kõige kiirem sõita, sest Ryanair maandub ju millalgi vastu keskööd. Samuti olime väga kahevahel, et kas valid Blanes või Lorett ja otsustasime Loreti kasuks, sest esiteks oli seal parem valik hotelle ja teiseks on Loretis õhtuti rohkem melu. Rohkem poode, rohkem restorane, pikem shopping tänav jne. Blanes on nii lähedal, et võid iga kell sinna sõita kas bussiga või rendiautoga, aga minule meeldis Lorett kindlasti kohe tunduvalt rohkem ja olin väga rahul, et Blanesisse öömaja ei võtnud.
Kõik sõltub muidugi sellest, mida otsid :) Lorettis on nooremad inimesed, Blanesis rohkem pensionärid. Blanesi rand on huvitavam ja kindlasti tasub sinna minna, aga öösel ja õhtul on Loretis rohkem teha.  Mina soovitaks hotelli valida võimalikult ranna äärde - see kehtib kogu Costa Brava kohta :)

Sa ei kirjuta, et mis tüüpi reisija oled, kas lähed lastega või on ainult täiskasvanud inimesed. Lastega arvesta, et peaagu kogu Costa Brava ranniku rannad (välja arvatud Rose) lähevad väga järsku sügavaks ning kaldal on murdlaine, mis ei ole sobilik väikestele lastele. Mina, täiskasvanud inimene ei julgenud mitmes kohas isegi vette minna. Ma muidugi ei oska ujuda ka :)
Igal juhul on Costa Brava väga tore reisisihtkoht ja väga ilus autoga ringi trippimiseks. Soovitan ka olla alguses ühes otsas ja siis nt Roses ja sealt minna Cadaquesesse jne, aga arvesta, et loodus on Loretti pool Costa Bravat tunduvalt ilusam ja minule nt Rose üldse ei meeldinud võrreldes Loretiga, aga selleks, et head ülevaadet saada kogu Costa Bravast tuleks kindlasti mitu erinevat ööbimiskohta valida, kuna ajaliselt mägede tõttu venivad vahemaad erinevate asulate vahel pikaks. 

Igal pool TripAdvisoris kirjutab, et parkimisega on hull probleem, aga kõikides linnades on suured munitsipaalparklad. Tasuta parkimist muidugi ei ole, aga parkimiskohti on piisavalt ja parklaid ka. Maksma lihtsalt peab, aga ei midagi hullu.  Auto on parim viis Costa Brava avastamiseks
Head reisi :)

Suured tänud kirjutajatel!!

Reisime siiski nelja täiskasvanuga. Valisimegi peatuspaigaks Lloreti ja kahe ranna vahelisele alale ja küllaltki lähedale merele.
Mures olen tõesti selle auto parkimisega,  kuna see majutus parkimist ei paku, siis on vist jama küll. Aga vb. tõesti saame siis mingi munitsipaalparkla lähedusse.

Lloretis on üks parkimismaja kohe ranna lähedal. Soovitan. Kuna tasuta seal parkida ei saa, siis see parkimismaja on väga mugav. Ainuke probleem võib olla, kui te peatute kahe ranna vahelises alas, et parkimismaja jääb veidi rohkem promenaadi ja ostutänava poole.

Ja hind? Ongi 50 € päev, nagu mul ühel lehel ette sattus?

Vaatasin, et linnast kaugemal, kuskil väikesel kruusaga kaetud parklas on 24 h 22 €.

Nädalane parkimine läheb päris kulukaks.

Pikaajalisem parkimine on soodsam. Näiteks www.parkopedia.com lehelt leiab Lloretis suurima kesklinna parklana Costa Carbonelli, päev on küll 24€, ent nädal juba mõistlikum 30€ : https://en.parkopedia.es/parking/costa_carbonell/