COVID-19 Vaccine Janssen

Tere,

Kellel on kogemust, et kui oled vaktsineeritud Janssen vaktsiiiniga, kus oli vajalik teha ainult üks doos, kas siis nt. Saksamaale sisenedes probleeme ei teki?

Asi selles, et Reisi targalt kirjutab, et Saksamaale minnes peab olema tehtud 2 doosi , aga see vist mõeldud rohkem muude vaktsiinidega seoses.

Tänud ette!

0
0

Jah, ühest piisab.

1
0

Üks doos, sertifikaadi peal on sul peale üht doosi märge, et completed vms. Reisisin probleemideta.

0
0

Ei, siiski pole sertifikaadi peal "completed" kusagil, mul on Jansseni oma. On kirjas "immuunpreparaat COVID-19 Vaccine Janssen " ning "manustamise kordsus üks doos ühest". Aga, nagu ka selle nädala Eesti Ekspressis kirjutati, siis läbipõdenutele tehakse Eestis vahel 1 AZ või Pfizeri süst, loetakse sellega immuniseerituks ja samamoodi läheb sertifikaadile "üks doos ühest". Kuid kuna need on kahedoosilised vaktsiinid muidu, siis mõned riigid ei pidavat meie süsteemi tunnistama ja nõuavad, et nende vaktsiinide puhul oleks kirjas ikka "kaks doosi kahest".

Kuna Janssen on Euroopas hetkel täiesti ametlikult ühedoosiline vaktsiin, siis sellest peab piisama ja EU riikide piirikontrollides ei tohiks kuidagi probleemi tekkida.

0
0

Jp, vms kirjutasin, 1 out of 1 doses.

0
0

Ma absoluutselt ei taha vaielda, aga "1 doos ühest" ei ole igal pool tingimata "completed" sünonüüm. Eestis jah, aga Lätis ja Poolas väidetavalt saadetakse pikale lainele, kui sul on AZ või Pfizeri vaktsiini puhul "1 doos ühest". Nende jaoks pidi see olema ebapiisav, lõpetamata kuur. Info pärineb juba mainitud EE artiklist.

0
0

Ave kirjutas Jansseni ühest doosist. See ongi tõendil märgitud üks doos ühest. Lisaks on kirjas ka vaktsiini nimi. Sellest piisabki.

Kui sul on tehtud kahe doosilist vaktsiini vaid üks doos ühest, siis see loomulikult paljudele riikidele ei sobi.

See tõendi genereerimine on lihtsalt süsteemis olevate andmete põhjal automaatselt dokumendi koostamine. Süsteem ise pole mingi EL-i ühtne süsteem vaid igal riigil on omad andmebaasid, mis võivad olla väga erinevate sisestamise väljadega jne jne. See, mis lõpuks EL-i tõendile jõuab on vaid mingi jupike sinu andmetest. Seega ei oma lihtsalt üks doos ühest jne mingit väärtust.

Edasi tuleb kasutada juba oma pead ja uurida sihtkoha reegleid ja siis mõelda, et kas su tõend ikka sobib reisiks.

Ega see kehtiv kuni selle tõendi peal näitab ka ainult seda, et kui kaua see antud tõend Eestis praeguste reeglite järgi kehtib. See ei ole sama igas riigis ja selle pead jälle ise välja uurima. Seda siis läbipõdemise tõendiga.

Jansseniga on kõikjal hetkel nõue üks doos ühest. Lisaks on riigiti erinev, et kui palju peab olema möödas sellest doosist, et vaktsiin antud riigi jaoks toimiv oleks.

0
0

Varemalt oli mu Jansseni immuniseerimise tõendil nii "1 doos 1-st" kui "completed" rida olemas. Ühtse EU vormi ilmumisel see viimane kadus, eeldatakse vist, et kui vaktsiin on ametlikult tootja poolt ühedoosiliseks kinnitatud, siis peaks sellest isegi ametnikule piisama.

0
0

Minul õnnestus Jansseniga covid ikkagi külge saada. Samuti ka seltskonnas olnud kahel teisel liikmel. Eile gestaapoga vesteldes (terviseameti koroonadetektiivid), jäi kõlama väide, et Janssen uue delta tüve vastu ei aitagi. Soovitan vältida ja loodan, et see kasutuselt maha võetakse.
15% nakatunutest on vaktsineeritud, seega ei ole mõtet end peale vaktsineerimist kuulikindlaks pidada.

1
0

Meil peres 2 inimest, mõlemad on Jansseniga vaktsineeritud (1/1). Üks nakatus covidisse 2 kuud pärast vaktsineerimist, teisele viirus külge ei hakanud vaatamata lähikontaktile (pcr test tehtud 2x).

Praeguse seisuga ei julgeks arvata, et see vaktsineerimine midagi reaalset juurde annab peale mõningase südamerahu ja näilise turvatunde.
Aga mis puutub EU sisest reisimist, siis lähtutakse sellest, mis on EL digitaalsel covid tõendil manustamise kordsuse all märgitud, kas 1/1 või 2/2, mõlemad sobivad. Nt 1/2 ei sobi, kuna siis pole ettenähtud kuur lõpetatud.

2
0

Jaanusm, kuidas covidi läbi põdesid? nagu tavaline külmetus või 2 nädalat voodis jõuetuna hinge vaakudes?

Kui esimene variant, siis suht suure tõenäosusega vaktsiin siiski aitas.

https://blogs.sciencemag.org/pipeline/archives/2021/07/21/how-well-does-the-jj-vaccine-work-against-the-delta-variant

1
0

Täna telefonis oli Jaanus päris elus ja terve, aga paar päeva tagasi vist mitte väga. Eks ta ise seletab, kui viitsib.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased