Delhi - üksinda 2 päeva

Lendan detsembris Delhisse. Jõuan esmaspäeva varahommikul ning teisipäeva õhtul võtan rongi Jodhpur'i (edasi poolteist nädalat sõidan põhja Indias ringi, vaatan tähtsaimad kohad ära). Olen esimest korda Indias. Mis arvate, kas mul tasub Delhis need 2 päeva veeta või pigem sõidaks kuhugi mujale läheduses, ööbiks seal ning võtaks sealt rongi Jodhpur'i? Nimelt, mu 1 tuttav indialane ütles "Delhi is HUGE and can be scary esp if you're alone". Teine aga ütles, et kindlasti peaks 2 päeva Delhis veetma. Mis kogenud kaasmaalased arvavad? Kui Delhis, siis kuhukanti hotell otsida ning kus käia? Kui mitte, siis kuhu võiks Delhist sõita?

Tagasi tulles ei peatu Delhis?

0
0

Lennuk tuleb jah Delhist tagasi, aga arvan, et siis tulen vaid korraks. Miks selline küsimus?

0
0

Viibisin Delhis ja Rajastanis jaanuaris 2007 ja arvan, et need 2 päeva maksab Delhis veeta küll. Vaata ka mu tänast postitust reisiraamatu kohta.

0
0

Ühinen arvamusega, et 2 päeva on Delhi jaoks paras aeg.

Kus ööbida - seal on kindlad eri taseme ja hindadega hotellide piirkonnad välja kujunenud, LPs/RGs kõik kirjas.

Vaatamisväärsuste kohta mainin, et kui Red Forti minek, siis tasub läbi käia sealsest relvamuuseumist. Käisin ise Delhis 2005, vahepeal on vist avatud üks templite kompleks (uuesehitis?), mida soovitatakse kindlasti külastada. Viidet kahjuks hetkel ei leia, ehk oskab keegi täpsemalt kirjutada?

0
0

Delhi ei ole hirmus :) Oleneb muidugi Sinu senisest India-kogemusest, kui see puudub, siis võibolla on karm. Mul tuli sel suvel veeta üks päev üksi Delhis ja varasema Mumbai, Bhubaneshwari, Chennai ja igasugu väikeste külade kogemuse järgi olin valmis päris korralikuks katsumuseks. Ei tea, kas piisava psühholoogilise ettevalmistuse tõttu tundus ainult nii või ongi Delhi Kesk- ja Lõuna-Indiaga võrreldes väga tšill koht. Valge inimese kui imelooma vahtimine oli mu meelest olematu. Delhis on muidu vaadata küll. Minu jaoks oli eriti meeldiv leid Digambari džaini tempel. Delhi-muljed muidu siin: http://www.travelpod.com/travel-blog-entries/nipitiri/21/1248882976/tpod.html.

0
0

Mina samuti soovitan julgelt need paar päeva Delhit külastada ja sealseid huvipakkuvaid kohti külastada. Delhi pole hullem, kui ülejäänud India, kõik üks kaunis huvitav maa :)

0
0

Ööbida võite New Delhi raudteejaama lähedal. Ette broneedida pole mõtet. Üks võimalus http://www.smyleinn.com, aga neid on seal palju.

0
0

Olen kuulnud, et ööd pidavat jahedad olema, kas keegi oskab öelda, mis temperatuur Delhis jaanuaris öisel ajal olla võib? Samuti, kas kogemusi nn nende sohvritega, lugesin Indrek Jäätse raamatut "Aasia päevikud" ja seal kirjas, et mõttekam võtta autojuht koos autoga ja reisida ringi nt kuldses kolmnurgas, pidavat lõppkokkuvõttes raha ja närve siiski kokku hoidma. Kogemusi?

0
0

www.wunderground.com andmetel: 10.jaanuar 2008 - min 14, max 23 10.jaanuar 2009 - min 11, max 20 10.jaanuar 2010 - min 8, max 10 Ühesõnaga,talvel on Delhis suhteliselt külm. Jaanuaris on parem Mumbaid ja Goad külastada ning Delhi reis lükata kevade peale.

0
0

Olin ka üksi Delhis kaks päeva, 2007.a. septembris. See oli mu esimene kokkupuude Indiaga ja tunnistan, et algul võttis ikka jalust nõrgaks küll. Ööbisin Pajar Ganji linnaosas selles samas hotellis, mis ülal viidatud (http://www.smyleinn.com). New Delhi raudtejaam oli sealsamas ja sealt liikusingi paar päeva hiljem edasi Agra poole. Väga rasked olid need esimesed päevad! Petturite ja turismireiside müüjatega toime tulek, hull möll tänavatel, orienteerumisraskused jne. Ei olnud lihtne. Samas kordan, et see oli mu esimene kogemus Indiaga, Aasiaga ja üldse arengumaadega. Uuesti olin Delhis 5 kuud hiljem, enne tagasi Euroopasse tulekut. Vahepeal olin India elus "karastunud" ja Delhisse naasmine oli nagu koju tulek. Linn tundus loogiline ja chill, metroo abil oli lihtne ringi liikuda ja oli palju asju, mida vaadata. Kokku veetsin vist Delhis miski 7 päeva ja ikka kõiki kohti, mida tahtsin, ära ei näinud. Aga New Delhi raudtejaam on ikkagi üks väsitavamaid kohti, mida Indias näinud olen (Taj Majali ümbruse ja Varanasi kõrval). Soovitan teema algatajal kindlasti Delhiga rammu proovida ja pärast teada anda, kuidas läks :)

Ilm on seal detsembris-jaanuaris aga tõesti külm, shortside ja plätudega ei ole midag teha. Nii et jope, teksad, saapad ja kampsun kaasa ja head reisi! :)


Nojah, nüüd alles vaatan, et teema on vahepeal aasta otsa surnud olnud :) Aga anyways, jätan oma kommi ikka siia.

0
0

Olime Delhis 2010 novembri alguses 4 ööd ja novembri lõpus 3 ööd. Hotelliks Karol Bagh´is asuv Delhi Pride (hoteldelhipride.com), mille manager Mr Kk pakkus e-kirjavahetuse tulemusena 7 öö puhul kahese Premium toa hinnaks 4000 rs asemel 2400 rs (st kahene tuba koos kahe inimese hommikusöögiga ca 600 krooni). Hotelliga ja seal pakutava toiduga jäime väga rahule. Novembri lõpu ööd küsisid Delhis jalutamiseks vesti selgapanemist.

E-kirja teel tellisime lennujaama vastu (ja ka järgmiseks kolmeks päevaks) kuuekohalise AC-ga Toyota Innova, päevaks (st kuni 80 km või kuni 8 tundi)maksis korralik puhas uus auto koos juhi ja kütuse ja kõikvõimalike maksude ja parkimistega 1800 rs (ca 450 krooni ehk meie neljaliikmelisest seltskonnast igale ca 112 krooni). Autojuht Mr Kamal rääkis väga head ja arusaadavat inglise keelt, oli kursis nii asukohtade kui ajalooga ja broneeris meile väga soodsalt hotelli ja auto Khajurahos (Mr Kamal tel 00 919 8189 68294).

Ühtlasi pakkus ta meile võimalust minna novembri lõpus uuesti Delhis olles sama autoga Agrasse, päeva hind neljale kokku (st hommikul 3,5 tundi koos peatustega Agrasse, kohapeal sõit ja õhtul 3,5 tundi Delhisse tagasi) maksis koos kütuse ja kõigi maksudega 7000 rs (st koos tipiga seltskonnale kokku ca 2000 krooni). Agra jäi meist küll ära.

Samas tuleb arvestada, et kuigi olime Mr Kamaliga väga rahul ja palusime hotellil määrata just tema meie igapäevaseks autojuhiks, on Mr Kamal ainult autofirma hinnatud töötaja. Kuigi palusime määrata ta meie autojuhiks ka novembri lõpu Delhis oleku ajaks, anti meile selleks ajaks teine autojuht, kes ei olnud enam nii sümpaatne. Kuna Mr Kamali inglise keel on väga hea, saadeti ta nimelt kuu lõpus norra perekonnaga kuuks ajaks India ringreisile.

Seega suhtun kahtlevalt konkreetse autojuhiga otsekokkuleppe sõlmimisse. Reeglina on siiski tegemist autorendifirma palgalise töötajaga, kelle suunamise ühele või teisele marsruudile otsustab tööandja. Ja kui siin foorumis soovitatud positiivse inimesega sõlmida kokkulepe ringreisi vms kohta ning lennujaamas ootab hoopis viimase inglise keelt halvasti oskav sugulane, siis pole kelleltki ka midagi nõuda. Eeltoodud põhjustel pooldan hotellilt korraliku/uue/puhta/ töötava kliimaseadmega auto tellimist koos inglise keelt väga hästi, rahulikult ja selgelt rääkiva autojuhiga. Kooskõlastatud hind peaks sisaldama läbitavaid kilomeetreid ja aega ning sisaldama kütust, parkimistasusid, juhi tasu ja mistahes makse.

Kui sõit väljub tavapärasest turistimarsruudist, siis tuleks ühtlasi ette kokku leppida, et hind sisaldab tasuliste teede makse. Näiteks kui on soov külastada kaubanduskeskusi (meie Viru või Kristiine keskuse taolised), siis peaks hind sisaldama ka tasuliste teede, parkimise jms makse. Delhis oleks arvestatavateks võimalusteks Gurgaonis (lennujaama lähedal, tasuline tee ja parkimine) asuv Shopping Mall Ambience (viiendal korrusel õlletuba sisegolfiga ja kino) või Noidas (üle Yamuna jõe, teemaks, tasulise tee maks, parkimine) asuv Shopping Mall Great Place (lõbustuspargiga ja kinoga). Need lisanduvad maksud ei ole küll suured (meil lisandus Ambience külastamisel 450 kroonisele päevatasule koos liigsete kilomeetrite ja üleajaga kokku ca 100 krooni), aga selguse mõttes tuleks ette kokku leppida, et mistahes maksud ja tasud on kokkulepitud hinnas. Ja kõik see tuleks panna lühidalt paberile ja lasta hotellil/autorendifirmal allkirjastada.

Kui kedagi huvitab India kohta rohkem infot, siis meie 2010 novembri India reisi blogi (töötlemata, seega palun leebet suhtumist) on kättesaadav aadressil 2010indias.wordpress.com.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased