Deposiitmakse autorendil Rijekast

Tere!

Oleme kuuene seltskond, kes reisib septembris Horvaatiasse. Plaan on rentida esimest korda autod, aga lugedes erinevaid foorumeid, siis tekitab see parajat peavalu. 1000 eurot meil deposiitmaksuks oma kaartidelt anda pole ja seega tekibki küsimus, kuidas on võimalik ilma deposiitmaksuta hakkama saada. Milliseid firmasid üldse eelistada? Ja kas pigem võtta 2 väikest autot või 1 suurem, kuhu kuuekesi kenasti ära mahume?

1
2

Riskin küüniliseks tembeldatud saada, kuid kui isegi 1000-eurost krediidilimiiti ei ole, tuleks auto rentimise kavandamise mõte eos unustada. Ja üldse väga põhjalikult kaaluda, kuhu ja kuidas selliselt reisida saab/tasub.

1
3

Usun, et üks suur tuleb odavam, kui kaks väikest Aga jah, ilma deposiidita vist keegi ei riski autot välja anda. Sa ise annaksid oma auto võõrale ilma tagatiseta?

0
0

Kordame üle. Lõviosa deposiidist on kindlustuse omavastutus. Võta null omavastutus, saad deposiidisumma alla. Tõsi rendisumma tõuseb natuke, kuna nullomavastutusega kindlustus on kallim. Täiesti loomulik, et 1000 eurot tavalisel ausal inimesel niisama vabalt ei vedele, kui reis makstud ja ka reisil plaan natuke kulutada.

2
0

Täiendan: ma ei tea, millist ja kelle poolt väljastatud kaarti kasutate, aga kui teil krediitkaardile on määratud limiit nt 1000 EUR ja see teil rentimise hetkeks vaba, siis saate seda kasutada. Füüsiliselt ei pea teil arvel 1000 EUR olema. Samuti on olemas 0 limiidiga kaardid, st maksad 1000 sisse ja sul tekib 1000 limiiti jne Minu arust pole suurt vahet, mis firmat eelistada, mina nt vaatan hinda

2
0

P.S . sigalale. Ei ole küüniline, lihtsalt sa ei ole eriti kursis paljude asjadega.

1
0

And the most important! Võtke autole (ja endile ka muidugi) täiskindlustus! Mingi avarii juhtub ja teil puudus täiskindlustus, maksate ennast haigeks. Selle pealt ei tohi kokku hoida

1
0

Kuidas on auto tagastamine Rijeka lennujaamas. Kui lend väljub hommikul kell 8.15 ja suurem osa rendifirmasid teeb ukse lahti kell 8 hommikul?

0
0

Tagastamiseks pole vaja seda letti viia. Paljudes lennujaamades selleks eraldi kohad kuhu ööpäevaringselt saab autot tagastada, isegi mitme rendifirmapeale üks.

0
0

Hei Heksa,

Meie tulime just Horvaatiast ja tekkis ka probleem autorendiga. Krediitkaarti polnud, oli ainult sularaha aga kahjuks suured firmad ei taha ilma krediitkaardita rentida, sest neile tulevad pärast liiklustrahvid. Mõtlesime, et nüüd ongi halvasti, kuid leidsime paar kohalikku perefimat, kes olid nõus kohe rentima autosid 500€ deposiidiga. Tingimus oli, et lisaks deposiidile ka kohustuslik kasko 150 HRK, et ei oleks mingeid jamasid - ei olnudki :)

Ja mis oli veel mugav - tulid meile ise järgi, lepingu järgi pidime auto tagastama hilisõhtul, kuid lasid meil tuua auto ka enne järgmise päeva lõunat ning hiljem viisid meid koju tagasi.

0
0

Tõenäoliselt on kaks väikest soodsam, kui üks suur, kui pagas ka, siis tavalise väiksema mahtuniversaaliga kuuekeisi juba pagasit peale suusaboksi mujale ei mahuta, suuremad on jälle kirved. Aga selels mõttes künism omal kohal, kui 1000€ lisa hinge kinni võtab, on mõistlik reisimisega oodata.

0
2

Olen autosid rentinud nii Euroopas kui USAs viimased 15 aastat ja maksimumsumma krediitkaardilt deposiiti on olnud 500 eurot. Mõned kuud tagasi näit rentisime USAs 3 nädalaks SUV klassi auto Alamolt ja deposiit tuli 350 dollarit. Et mitte maksta deposiiti ulmesummasid, on auto soovitav rentida paljude kasutajate ja kõrge reitinguga rendifirmalt, nullomavastutusega ja soliidselt vahendajalt (Euroopas nt billigermietwagen, autoeurope keskkonnad). Otsin ise praegu Itaaliasse ja silma hakkab, et need 1000 ja rohkema euro deposiiti küsijad on mingid kahtlased kohalikud minitegijad, kel pole reitingut ollagi. Arvan ka, et künism on siin kohatu, miks peaks arukas inimene 1000 eurot mõttetult kinni hoida laskma.

1
0

to karvanejakole...äkki ütled siis inimestele, et mis summad kontol peaksid vabalt saadaval olema, millega võib inimene Eestist välja reisida, hoiaks palju aega siin inimesed kokku, et kas üldse on mõtet kohvrit pakkida? Vot ei saa ma ka aru sellisest künismist.

2
0

1000 eurot deposiiti on madala kuritegevusega riigis palju. Horvaatia... ei oska kommenteerida. Tuntumad firmad võtavad tagatiseks kütuse eest, kui tagastad tühjalt. Pluss siis see summa, mis reaalselt tuleb maksta, rent, kindlustus jne. Võimalik, et kontrollitakse limiidiulatust, et kui omavastutus on 1000 eurot, siis pank on usaldanud niipalju krediiti. Sellise summa broneerimist ei ole kunagi näinud. Kuritegevusest. Hertz Eestis ei anna luba sõita autoga Leetu. Liiga kõrge risk.

0
0

Olen rentinud Avis Eestist auto nii Prantsusmaal kui Hispaanias, alati 0 omavastutus.Tuleb küll kallim, aga Eestis paberid aetud ja makstud. Olen nende teenindusega alati rahule jäänud.

0
0

Vaata gloobus, reisimisel võib igasuguseid ootamatusi ette tulla, mis raha röövivad, kuue peale võivad planeerimata kulutused üsna suureks minna. Kui nüüd ühele inimesele käib 166€ (isegi mitte lisakulu, vaid ainult täiendav reserveering) üle jõu, on mõistlik reisimine jätta perioodiks, kus sente lugema ei pea. Suur deposiit tähendab tavaliselt kehva kindlustatust, ehk siis rendifirma jaoks ei ole riskid vajalikul määral maandatud. Kõlab väga, nagu auto ost võimete piirile ja siis esmaseks hoolduseks enam vahendeid ei jätku, mõistlik inimene nii ei tee. Elus peavad tagavarad ka olema, nende puudumisel on mõistlik kallid tegevused lükata majanduslikult lahedamasse perioodi:)

2
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased