Detsembris 2016 Egiptusesse Hurgadasse.

Tere!

Meil on perega plaanis minna detsembri alguses Egiptusesse. Milleks peab end ette valmistama enne reisi? Kuidas seal turvalisusega on lood? Kuidas söökidega, mis seal süüakse ja juuakse? Kas lastele on seal mingeid tegevusi peale basseinis sulistamise? Kas raha peaks vahetama kaasa palju või saab kaardiga hakkama? Nüüd sai palju küsimusi, aga pole enne käinud Egiptuses.

Nüüd juhtus nii et sinu postituse tõttu registreerisin end siin kasutajaks KOHE kui su küsimusi lugesin, et avaldada oma kogemusi Hurghada kohta. Olime seal 2015 aastavahetusel kaks nädalat (Jungle Aqua Park). Kõige suurem pettumus meie jaoks oli see et läksime soojale maale ja sooja (24 kraadi max) oli ainult 11.00-15.00. Ülejäänud ajal oli külm! Unusta lühikesed varukad. Külmavares ma ei ole, pigem vastupidi, aga seal oli tõeliselt külm! Küllaltki tuuline ka. Pruuniks sai ikka. Kohalikud inimesed ja teenindajad oli täielik pettumus, kuna Dominikaani vabariigis kogesime hoopis teistsugust kohtlemist, millest siiamaani nägu läheb meeldivalt naerule, kui sellele tagasi mõtlen. Ma ei ole kuninganna ega ka ülbe inimene, lihtsalt oleks tore olnud suhtumine BE NICE. Ülbed ja imelikud inimesed. Nii hotellis kui ka väljaspool hotelli. Söögid keskpärased, joogid kehvad, kokteile ei oska nad üldse teha, nt Mojitole käisime restoranist laimi juurde toomas, alati. Eks see oleneb hotellist muidugi. Paratamatult tuleb meelde DV, kus nad tegid taevalikke kokteile, mida siiani ei unusta! Hotell oli Riu Merengue. Turvalisus... Äratuleku päeval meil, juhtus kuskil Hurghada hotellis nii, et toimus pussitamine, Rootsi turist sai viga. Sattusime ka TV3 pilti, intervjuusid ei andnud. Hurghadas oli nii, et tühjad, tühjad tänavad koos meeleheitel ja tüütute kaupmeestega. Vabandage kõik, kellele Hurghada hullult meeldib, kuid ma ei läheks sinna enam tagasi, isegi kui reisi võidaks, just sellepärast et hirm on. Punase mere veemaailm. Järjekordne pettumus. Atlandi ookeanis oli ilusam. Võimalik, et me ei sattunud õigetesse kohtadesse. Positiivset juttu ka. Püramiidid! WOW. Elamus kogu eluks. Kui juba lähete, siis seal lihtsalt peab ära käima. Kokku bussisõitu oli 11 tundi. Kairos oli eriti külm, olime seal 02.01 ja hommikul oli kümme kraadi sooja, päeval vedas 20 kraadi välja. Kairo reisi ostsime kuskilt tänavaputkast. Kõik oli ok, buss mugav, suur. Olime samuti perega, kolm last. Hea oleks veekeskusega hotell, siis tegevust jätkub kuni kella kolmeni päeval. Hurghadas muidu ei ole midagi teha. Merevesi oli külm laste jaoks. Jällegi, ei ole neist keegi ärahellitatud külmavares. Lastele, kes ei ole veel snorgeldanud on esimene kogemus muidugi võrratu. Raha, meil oli USD kaasas. Miks üldse läksime? Esimest korda, viis tundi ja soojal maal, paljud käivad jne. Never again muidugi! Juba sellepärast, et maailmas on nii palju huvitavaid kohti, kus võiks kunagi käia, nt Curacao, Bora Bora, Tai, Mehhiko jne, jne. Muretseksin ainult turvalisuse pärast, muidu tasub ikka ära käia ja oma silmaga kõik ära näha, võib olla teile meeldib väga, või juhtub hea hotell olema nt.

Olen Egiptuses käinud palju kordi ja sõidan novembri lõpus taas sinna. Meie oleme küll rahule jäänud. Mis puutub ilmadesse, siis detsember on soe ja te saate seal pruuniks, ujuda ning nautida sooja ilma. Oleme käinud nov, dets, jaan ja veebruaris. Selle aasta jaanuaris oli tõesti natuke pilvisem, kuid soe oli sellegipoolest. Õhtuti läheb jahedamaks (jakk kaasa) ja probleemi pole. Hotellid, toitlustus jne on ok. Ka turvalisuse pärast ei tasu muretseda, sest seal ollakse vägagi huvitatud, et turiste oleks ja seepärast on turvalisus igati tagatud. Kaasa soovitan vahetada dollareid, sest eurodes makstes tuleb kallim. Enamikes kauplustes saab kasutada ka krediitkaarti. Head reisi!

liisu226, Egiptus on mõnus! Käisime mõne aasta eest Hurghadas, siis küll oktoobris, aga nüüd ka lähme detsembri algul. Ootan väga. Enne reisi pole vist vaja ettevalmistusi teha. Meie vahetasime natuke dollareid, soovitavalt 1- seid, et jätta jootraha, see on seal kombeks igal pool. Natuke ka kohalikku raha, ei mäleta kui palju, aga eriti vaja ei läinudki, natuke kui tänavalt midagi ostsime. Söögid-joogid vist olenevad hotellist. Meil oli 4* hotell (kõik hinnas) ja toidu valik oli ok, ei soovitatud tarbida toorsalateid, neid oli palju, aga ei proovinudki. Joogiks oli coca-cola, apelsini mahl, kohalik õlu ja rumm, mis suht lahjad vist. Ja süüa juurde osta polnud küll vaja. Ainult vett muidugi ostsime. Laste tegevuse kohalt ei oska midagi öelda, see vist ka erineb hotellide kaupa. Kaardimakse kohta ka ei tea, sest maksime dollaritega, aga kaupmehed on seal tõesti tüütud, kui just väga ei naudi kauplemist. Pimedaks läheb jah suht varakult, siis merre enam ei saa, aga siis vast leiab hotelli territooriumil tegevust. Oktoobri lõpus oli vesi väga soe ja loodan et detsembris ka ikka saab vette, põhjamaalane ju külma ei karda! Kindlasti mõni soe kampsun kaasa, aga ega detsembris ju siit ka päris plätudega ei lähe. Igal juhul meie nautisime väga ja soovin Teilegi ilusat reisi.

To. Mariia!!! Viibisin täpselt samal ajavahemikul seal ja enamus jäid väga rahule. oli väheseid kes vingusid ja polnud millegagi rahul, need arvatavalt igas ilmaotsas nina vingus. Jah see talv oli töesti yllatuslikult kylm seal aga samas vöib igalpool mujalgi sattuda halva ilmaga perioode. Kuna on tegemist vägav aese maaga siis kurtmiseks ei peaks olema pöhjust.Ja selle hinna eest ei saagi midagi paremat saada. Dominikaani maksad 1.5-2.5 tuhat juba yksi reisi ja hotelli eest näkku. Aga kysijale: Detsember veel suhteliselt soe, poolest kuust hakkab öhtuid vilumaks kiskuma,vesi on 24 kuskil. Raha saad vahetada kohapeal tänaval vahetuspunktides parema kursiga kui pangas. Kaardiga saad automaadist kah ja suuremates marketites saab tasuda kaardimaksetega. Samas on kohal seal Eestikeelne sukeldumise instruktor kes korraldab merepäevi,et kui lapsed ujujad siis kannatab kindlasti yhendust vötta FB sukeldumine hurghadas.

Oh jah... Kirjutasin lihtsalt ausalt ja otse. Ka minu tuttavate seas on isikuid kellele meeldib ikka ja jälle Egiptust külastada, ega ma neid seetõttu maha ei tee vaid me olemegi erinevad ja meile, INIMESTELE meeldivad erinevad asjad, kohad jne.

Olen käinud kunagi nii Hurgadas (detsembris) kui Sharmis (veebruaris). Hurgada on rohkem kohalike linn, kuigi seal ka tüütab tänavatel rohkesti kaupmehi, kes kaunite naiste eest kaameleid mehele pakuvad, tüütult pilti tahavad teha ja iga asjaga kauplevad. Päeval on seal soe, kuid hommikud ja õhtud on jahedad ning kui võtta paadimatk nö paradiisisaarele siis tegelikult oli see puhas raharaiskamine ja paadi peal tuule käes oli ka jahe nii päevitamiseks, kui ujumiseks/snorgeldamiseks. Hotelli bassein oli lapsele ka liiga külm ujumiseks, samuti merevesi, kuid jalgupidi ikkagi solberdas. Söögiga oli nii ja naa, mõni päev meeldis, mõni päev mitte, osad said kergelt seal kõhutõve, meie õnneks mitte, kuigi paar korda võtsime ka jääga joogid. Ekskursioonidest - meie võtsime kohalike kaudu Luxuri ja Kairo, sõit hakkas varahommikul ning bussis oli tohutult külm, ei mingit soojendust, õnneks olime ujumiseks kaasa võtnud rätikud, mida lapsele peale sai panna. Läbi kõrbe transporditi relvastatud konvoi saatel sest oli toimunud röövimisi. Templid ja istandused olid muidugi vaatamist väärt, kuid see muu elu, mida kõrvalt nägid oli väga kurb ning bussisõit ise ka ikka pikk ja väsitav. Rohkem meeldis meile kõrbesafari ATV-dega ja kohaliku kultuuriprogrammi ning õhtusöögiga, aga jällegi nii nagu päike loojus oli külm ja pime, jopet aga ei märganud päeval kaasa võtta ja selle pearäti eest, mis liiva eest näole tuli panna küsiti ka hingehinda kohapeal, turult ostes oleks euriga saanud. Lapsele jäi vist kõige paremini meelde nö allveelaevaga sõit, kuna oli siis nii väike, et ise veel snorgeldama minna ei saanud ning ämm ei oska ujuda siis tegime neile ka väikese veealuse maailma tutvustuse. Oli küll ilusaid kalu jah aga Kariibi meri ja Mauritiuse rannik, olid minuarust huvitavamad ja vesi ka hulga soojem. Igatahes enam küll Egiptusesse ei läheks. Põhiline asi mis seal häiris oli mustus, nii tänavatel kui randades ja ka laudade koristamisega oli neil seal alati aega küll. Kanaari saared sama soojad ja seal ikkagi Euroopa kultuur ja viisakus, ok hinnad ka kallimad aga mälestus jääb meeldivam.

Ilmast nii palju, et eile ja täna sadas Hurghadas ja Sharmis. Kui hotellis mererannas ei taha iga päev peesitada, siis võib võtta päeva merel, ATV või Jeebi safari kõrbesse beduiinide juurde. Kui on jaksu bussiga pikka maad sõita, siis Kairosse püramiide vaatama. U 600km Kairosse. Meie logistika on olnud aastaid nii: peale hommikusööki randa, kui on AI pakett, siis vahepeal sööma ja jälle randa. Päike toimetab u 16ni. Siis puhkeaeg või tänavakohvikus kohvi joomine koos netis käimisega. Õhtusöök, siis linna peale kolama, kaupmehi hulluks ajama, kohtuma teiste eestlastega. Kui on hea animatsiooni meeskonnaga hotell, siis võtame osa nende üritustest. Teenindav personal on enamasti ikka väga sõbralik. Turist on neile ju töö andja ja palga maksja. Kaupmehed on pealetükkivad, aga nad ju tahavad ka palka saada. Aga kaubelda tuleb nendega kõvasti ja kogemustega tuleb hasart. Kui on kaasas eurod või USDid, siisneid jah tänaval rahavahetus putgades vahetada. Dollar maksab praegu u 15-16 LE. tavahind oli 8, 9LE. Kaarti kasutades maksad Eesti Panga kursi järgi ja vahetustasu ka veel. Praegu kõige soodsam Tavidist USDid osta ja Hurghadas kohalikuks vahetada. Vesi on soe aastaringselt, alla 21 kraadi vesi ei lange. Korallid külmemas vees ei ela. Kohalik alkohol on AI paketiga tasuta, õlu on täitsa joodav, ka vein pole paha, kui teda üldse on. Kohalik rumm kolaga on ka joodav. Ei saa nt Hispaania hotellideski väga udupeeneid kokse, AI paketis. Pakutakse valmis kokse 10liitristest nõudest Turvaline on seal ka ja suht vaikne, kuna venelasi väga palju veel ei ole. Ilusat puhkust ja päikest

Hea lugeda heade soovidega kommentaare. Meil piletid ostetud ja oleme ootamas juba detsembri algust, et saaksime natukene sooja ja teistmoodi sünnipäeva pidada nii enda kui mehe oma :-)

Olime abikaasaga märtsi alguses Hurghadas.Panorama.Tuusik.ee kaudu.Tegelikult on probleemidega GO Adventure omanik.All.inn pakett.Ilmad olid mõnusad,toit meeldis.Esimesel päeval oli apelsini mahl ehtne,järgnevatel veesoga.Esimesel õhtul oli koosolek kõigi tulijatega,nagu tavaliselt.Kes,mida,kuhu soovib vaadata ,külastada.Pakuti vägisi linna reisi,shoppama.Ettevaatust ! Veetakse kindlatesse (omad joped ) poodidesse.Juurdehindlus ulmeline.Meil tekkis viimast poodi külastades poodi sisenemisel tõrge.Kogu grupil.Soovisime kohe hotelli viia.Teavitasin olukorrast kohalikule eestiesindajale,kes lubas,kordan lubas asja korda ajada !Läbirääkimised bussijuhiga toimusid 50 minutit ? Vahepeal lendas kohale mingi dziibivend ?,millepeale viidi hotelli.Olles olnud hoteelis mitmeid tunde , helistas esindaja võõra inimese telefonist ja soovis kokku saada.Saime.Eesti esindajal , kes on Go Adventure palgal ei ole raha telefoni kõneks ? Ise tüngatas eestlasi talvel müües reise 100 % vaheltkasuga ? Neil on seal kohalike maffiaga koostöö.Üks nendest hotellis Panorama on Hassan +201065510200.Lubas korvata sekelduse puuviljakorviga,mida ootan tänaseni !! Oleme käinud ka Niiluse kruiisil.Soovitan soojalt avastada kõike uut !Meida.

Hahahaaa see Go adventure palgal olev blond ikka super kingitus seal!!! Koguaeg istus tal selle halli auto teisel istmel mingi pärdik kes teda arvatavalt rautas. Ja sellist soppa ja segu nagu se seal kokku keeras :D aga see on selle firma aura, ennemgi neil probleemsed reisiesindajad olnud. kes alkoholiga mestis-kes laristas rahad maha jne.

Tulin ka just sealt. Oli küll rohkem AL hotellipuhkus, aga käisime kohalikega (hotelli kaudu võtsime) merel snorkamas ja reisifirma kaudu Luxoris. Kordagi ei tundnud, et poleks turvaline. Kohalikku jooki pakuti hotellis ohtrasti ja polnud hullu, isegi minusugusele pirtsutajale päris mekkis nende pakutav roosa vein (ei tundunud kohalik). Nagu veealuse maailma kohta Mariia kirjutas, siis ei ole just vapustav, eriti kui oled eelnevalt Sharmis olnud, aga oli, mida vaadata, kui oled ise tegija ja huvituja. Küsi ja sulle pakutakse. Ole viisakas, naerata(koos tipiga) ja saad väga hea teeninduse. Nii ta on seal maal. Ja kas tasub sellest lühikesest puhkusest kaks päeva Kairosse loksuda ja tagasi, on iseküsimus. Pigem selleks ette võtta eraldi reis ja lähema asukohaga. Üks päev küll on veel mõeldav, sest siis oled ikkagi päikeselise aja väljas, mitte ei loksu bussis. Ehk siis Luxori võiks üle elada, aga ülejäänud aja võiks päikesest ja merest viimase võtta. Energialaks milline. Aga igaühe oma teha. Mina jäin rahule ja soovitan küll ära käia ja mitte eriti karta. Sest tundub, et Euroopas on ohtlikum kui seal. Ah ja, käisime Novatoursiga, nii ja naa, aga vähemalt linnatripp oli hea ja saime ka vajalikul määral infot. (Mitte võtta reklaamina, lihtsalt lugesin sii Go kohta, eti paneks ühte patta). Ja veel tahaks lisada, et kohalikku valuutat pole mõtet siit kaasa vedada. Kohapeal saab ideaalselt hakkama euro ja dollariga ning kui vaja kohalikku, vahetad seal. Meie ajal oli kurss 1$ 15kohalikku kohaliku kaupmehe juures. Ja ei mingit valskust. Neil vaja võita taas turisti usaldus ja ta sinna tagasi meelitada. Oh, kukkusin nüüd jutustama... Kaunist puhkust, päikest ja merd!!!

Nii tore. Ma juba ootan detsembrit. Üks küsimus veel. Kas kõik on teinud mingeid vaktsiine Egiptusesse minnes.

Jagan Mariia (II postitaja) arvamust. Egiptus on tõenäoliselt äge täpselt senikaua, kui kuskil mujal käinud ei ole. Kogenud reisisellile ei anna see koht kahjuks mitte midagi. Isegi niisama basseiniääres vedelemiseks valiks tenerife vms. Ise ka kunagi enam ei lähe, isegi kui pooltasuta jagatakse. Lisaks selle sai meie pere sealt veel ilge kõhuviiruse. Sellist ei ole mina kogenud mitte kuskil maailmas ja ütleme nii, et oleme reisinud palju. Isegi Bangladeshi turu kõhulahtisus läks kergemini üle kui see jubedus egiptuses.

Ootan ka juba väga reisi! Eelmisel reisil jäi veealune maailm avastamata, aga seekord valisime just sellise hotelli, kus oleks ka korallid. Nii et väga loodan, et detsembri algul ikka ujuma veel saab. Meie eelmine kord küll mingeid vaktsiine ei teinud, aga tõenäoliselt saab selle kohta kõige parema info perearstilt. Võib olla tõesti oleks vajalik Kõhutõve on vist suht lihtne sealt saada, aga neil on olemas ka väga head ja kiirelt mõjuvad rohud selle jaoks.

Tere!

Mõned märkused intelligentsemat sorti inimese seisukohalt ka.

Eriettevalmistust ei ole vaja. Lennukisse võib lennumugavuse seisukohalt kaasa võtta (st tarbida) kõhugaaside vastaseid tablette ja apteegist pakike Loperamidi, mis aitab esmaselt kõhulahtisuse korral. Samuti on abiks pakike desinfitseerivaid salvrätte, mida palun enne söömist piinliku hoolega kasutada. Võõra kontinendi bakteriaalne keskkond ona lati erinev ja kõige rohkem satuvad need bakterid suhu omaenda kätelt. Leiba ju kahvliga keegi ei söö? Puudutate autoukselinke, tualettruumi uksi palun pärast kätepesu avada sulgeda küünarnukiga, soengut enne leiva võtmist mitte kohendada, jms elementaarne käitumine.

Kohapeal on see apteekides ka olemas ja ilmselt odavam, aga olenealt hotelli asukohast te ei pruugi apteeki kohe leida. Kohapeal võiks osta täiskasvanutele paki Drotazide ja lastele on üks kaoliini sisaldav ravim, mis on hästi efektiivne igasuguste kõhumürgituste vastu, kuigi toimib peamiselt lihtslt füüsilise absorbendina. Hetkel ei meenu nimi aga kui küsida kaoliini sisaldavat ravimit lastele siis nad peaksid teadma, see on hästi popp. Roosa ja vaarikajogurti maitseline (peaaegu).

Sel juhul kui midagi külge saategi siis möödub kiirelt. Aga hoidke käte puhtust ja siis vast kõik on ok.

Lapsed võiks ehk viia mõnda veeparki, kui oma hotellis pole, siis neid saab mujal külastada. Pilet ei tohiks maksta üle 10-15 usd ja päevakülastuse puhul enamasti sisaldab ja lõunat ja karastusjooke. Muudest atraktsioonidest võib vaatama viia Sand City't, see on hiiglaslike liivaskulptuuride linn, pool on Disney karakterid ja pool on mütoloogia. laevaga merele vaatama delfiine kui õnnestub, päris tihti üldiselt ikkagi õnnestub.

Et Punane Meri on vee all viletsam kui Atlant, kuulen küll esimest korda... aga võibolla konkreetselt linna lähedal on tõesti, ja nendest klaaspõhjaga paatidest ka õigeid värve siiski ei näe. Punase Mere vesi on kõigepealt juba kordades puhtam.

Et keegi viiks oma lapsed Bora Borale ( nii ülipikk lennureis milleks lastele, kellele piisab põhimõtteliselt igasugusest veekogust?) või Taisse!!! narkokaubanduse ja inimröövide ohvriks? paneb ka imestama, vist üldse ei tehta kodutööd ega mõelda kuhu sõidetakse. Bali on üks väheseid koolerakoldeid maailmas. DV - kuritegevuse tippriike. Jne. https://www.numbeo.com/crime/rankings_by_country.jsp Organiseeeritud kuritegevus on muidugi raskemini tajutav kui ülemäära lärmakas tänavakaupmees, aga ta on siiski ka kordades ohtlikum. Mina lastega Taisse ei sõidaks mingil juhul ja Kariibi piirkonda ilmselt seetõttu et üle Atlandi lennureis on samuti kordades ohtlikum või igatahes sadu meetreid lihtsalt õhuaukudesse kukkuda ma lihtsalt eriti ei tahaks, eriti koos lastega. Ei meeldi ka sealne ülemäärane plastmassikultus, mööbel on vist kallis ja siis on ta lihtsalt hästi odav ja kole. Ostke Egiptusesse sama hinna väärtuses pakett, siis võrrelge... Kokteilid pole siin tõesti rahvusjook, kui need on olulised siis pole ju vaja Tallinna Swissotelist kaugemale sõita. Igal maal siiski omad kombed ja road -joogid, kui seda ei oska hinnata, siis on pool puhkusest ju lihtsalt kaduma läinud.

Egiptuse toit on üldiselt pigem lihtne kui üles vussitud (5* hotellides on siiski väga vussitud!), ta on alati hooajaline ehk päikeses küpsenud ja mitte kasvuhoones. Parim pool on salatid ja saiad-küpsetised. Halvim pool on kohv ja euroopalike roogade maitsestamine, nende arust me sööme põhimõtteliselt maitsetut toitu ja seetõttu nad ka pakuvad seda põhimõttelisel mage-maitsetult :) Kuigi ega peale soola ja pipra ka eestlane ajalooliselt maitseaineid ei tunne.

Kohalikest roogadest võib soovitada vähemalt ühel hommikul proovida fuuli ehk oapastat ja taamejat ehk oakotlette peterselli ja küüslauguga. Need ootavad huvilisi harilikult omaette laual, mille tunneb ära traditsioonilise suure kannukujulise alumiiniumist fuulianuma järgi. Oapasta on puhas proteiin, mis erinevalt võileibadest (süsivesikud!) ei tee uniseks, ja peterselli süüa on ka lihtsalt loomulikult kasulik. Veel on üks powerfoodse beezhi dipikastme moodi tahiina ehk seesamiseemnetest valmistatud dipikas. Seesamit magusal kujul tunneb eestlane halvaa nimetuse all ja ta on ajule kasulik igal kujul, aga see soolane küüslaugu jms maitsestatud kaste on leivaga väga maitsev, seda esineb ka kikerhernestega - hummus, ja küpsetatud munataimega segatult - babaganuu nime all. Üldiselt tasub eriti õhtulauas kohalike salatite ja n-ö antipastide ehk suupistete lauast mitte umbusuga mööduda, aga teha lihtsalt pisike valik kõigest, jah kõigest, ja siis lauas ettevaatlikult proovida ja otsustada. Võite vägagi üllatuda!

Egiptuse salatimood näeb ette hästi peeneks hakitud salatit, nii on küll vähem dekoratiivne aga see-eest rohkem maitsev. Kuna salat lihtsalt peab saama seguneda, et tema täielik palett esile tuleks! Populaarsed on pehme fetajuustu põhjal tehtud salatid, kasutusel meie hapukoore asemel. Kui maitseb siis 400g pakk poes maksab u 0.50 eurot.

Veel võiks üritada tarbida võimalikult palju mangomahla, hotellis seda tõenäoliselt ei pakuta, kuna menüüd on endiselt suhteliselt kokkuhoidlikud, aga baarides võib küsida värsket mahla (tegelikult siiski külmutatud kuna põhihooaeg on läbi) või osta poest pakimahla mis on ka piisavalt meeldiv ja hetkel alla 0.50 eurosendi pakk. 200ml kõrrega pakikesed on ka saadaval, mugav lastele kaasa osta kui lähete päevamatkale vm kõndima. Mango on tõeline vitamiini- ja mineraalipomm.

Detsembri alguses võimalik et on juba jõudnud ka esimesed värsked maasikad, olenevalt ilmast see hooaeg umbes nov lõpust algab.

Kohvisõpradel võiks natuke head kohvi endil kaasas olla, paljudes hotellides on tubades kannud ja võimalus ise kohvi teha. Baaridest siiski saab harilikult normaalset cappuccinot, kuid must kohv on peaaegu eranditult espressopõhine või Nescafe.

Kuna just devalveeriti egiptuse nael, st see muutus umbes poole odavamaks, ja veel mõnda aega ilmselt muutub lausa mitu korda päevas, siis kõige turvalisem on võtta automaadist kaardiga sularaha. Toimib ideaalselt juba aastast 2006. Aga võib ka pangas vahetada. Kurssi saab vaadata nt lehelt cibeg.com, märkige endale kusagile ära, ja enne vahetama minemist kontrollige, et juhuslikult alt ei läheks. Igal pangal on küll veidi oma kurss, CIBi oma on üks paremaid.

Kairo asemel soovitaks pikaks matkaks ehk siiski Luksorit, õhk on värskem ja muinsused on huvitavamad - dekoratiivsemad :) Näete kõrvalt ka natuke ehedat egiptuse külaelu jms. Kairo on hirmus rahvamass ja bensiinigaasid, ja tee sinna igav kõrbetee.

Paremates hotellides hoolitsetakse laste eest nii ja väga hästi, et te neid võibolal enne ei näegi kui viimasel päeval enne ärasõitu. Lasteklubid, lastenurgad restoranis või isegi nende oma rootsi laud lasteklubis. Multikad ja diskod vahetult pärast õhtusööki. Odavamates on asi natsa lihtsam, kuid ausalt öelda pole ma veel näinud last, kellele ei piisaks isegi ainult merest või basseinist, ainult 6 täispäeva on ju teil aega kohal olla, viimasel päeval juba pakite ja lahkute.

Euro omaniku jaoks on egiptus hetkel niisiis esimst korda täpselt poole odavam kui varem, Egiptuses on väg apalju lapsi ja toodetakse tohutul hulgal lastelaupu, tasub ehk selle pilguga sisi ringi vaadata, eriti tõivad jms. Senzo mallis võivad olal kvalitetsemad kohalikud brändid, aga päris huvitavad on ka kohalikud tänavad, tuleb lihtsalt suure hulga prahi hulgast see kvaliteet üles leida. nt puuvillane aluspesu on väga viis ja kui leiate t-särke, teksaseid, sokke jms. Väikestele tüdrukutele jõuluks pidulikke kleite ja ühe korra kandmise efektkingi, ja isegi kotte, mis võivad hetkel maksta alates 3.00 eurot paar, kleidid võimalik et 10 eurot, eriti ilusad ja uhked ka 15.

Sama kehtib meesterõivaste suhtes - triiksärgid, t-särgid, viigipüksid ja ülikonnad on väga kvaliteetsed aga odavad. Prahti on muidugi ka, aga puhast villast ja puuvillast on ka, särke võib leida u 5 euro ja viigikaid umbes poole enama eest.

Hetkel rohkem ei meenu :)

Siia võib ka veel vaadata, uuendasin nt veinide kirjeldust just, muu on vanem jutt varasematest aastatest https://innovatsioon.wordpress.com/

Rõivabrändidest võib guugeldada järgmisi ja vaadata, kui meeldib siis Senzo Mallis oletan on need enamik olemas. Samas importrõivad nagu H&M on maaletoomislõivu tõttu märksa kallimad kui Euroopas.

Mobaco Cottons https://www.facebook.com/MobacoCottons/

CONCRETE http://www.concrete.com.eg/collections/kids

Dalydress http://www.dalydress.com/women/38/lookbook

Mobaco on midagi igaühele, Concrete suurepärane meestele ja lastele, Dalydress klassikaline naistemood sh väga head aksessuaarid, kes kunstnahka ei pelga, meeste osa ka hea aga igavavõitu pigem büroomood (Concrete on seksikam vabaajamood).

Kohalikelt tänavatelt leiab veel palju, lihtsalt tohutul hulgal on hiina importprahti, mille hulgast võib leide teha, kui aega on, kindlasti on aga silmale huvitav :D

Tänud eriti põhjaliku ülevaate eest. Meil on hotellis veepark olemas Titanic Palace hotel. Kindlasti plaanime midagi peale veepargis olemise ka ette võtta.

Kas keegi on käinud ka hotellis Montillon Grand Horizon Beach Resort 4, Mul minek dets. ja oleks huvitav teada mis ees ootab.Üks asi mis reisibürod kirjutavad , teine asi konkreetsete inimeste muljed.

No Liisu . Räägi mis emotsioonid said ka sealt? :)