Dubai 2021

Tere!

Oskab keegi kirjeldada, mis olukord on  hetkel Dubais? Tripis on hetkel heade hindadega lennupiletid.

12
3

Ära rohkem palun ennusta, sul ei tule see hästi välja. Istanbulist Dubaisse käib 3 lendu päevas ikka edasi, ära jäeti TLL-IST ots. Mida ta selle kohta kommenteerima peaks?

2
0

erkij- miks sa mind sildistada ja solvata tahad?

Olen algusest peale teemas püsinud ja vahendanud hetkeolukorda Dubais läbi isikliku kogemuse ja tõesti, selle kardetud kohaliku meedia poolt vahendatud info. Millist meediat peaks siis kohaliku oluga kursis olemiseks jälgima? 

Ma ei usu, et hetkeolukord Dubais oleks kuidagi seotud sellega, et TK ei saa oma Tallinna lendude algusaega paika. Mis Istanbuli- Dubai ühendust puudutab, siis lendavad nii Turkish kui ka Emirates, mitu korda päevas.

Dubais puudub jätkuvalt karantiininõue ja turiste on liigagi palju. Lennud on peatatud Inglismaaga, osaliselt vist ka Lõuna- Aafrikaga.

Muutus nõutava negatiivse PCR testi kehtivusaeg-  see on nüüd 72h.

Restoranides ja baarides on keelatud meelelahutus ehk elav muusika jms, laudade vahe 3m ja lauas mitte rohkem kui 7 inimest. Rohkem piiranguid hetkel meelde ei tule...

Nakatunute arv püsib stabiilselt kõrge, kui varem oli 2% tehtud testidest positiivne, siis nüüdseks umbes 2,5%. Testitakse ja vaktsineeritakse meeletutes kogustes.

Ma vastan hea meelega konkreetsetele küsimustele, aga tundub, et kuna reisida eriti ei saa, siis on sellest  toredast reisifoorumist saanud frustratsiooni väljaelamise koht :(

16
0

Oskab keegi aidata, mida tuleks kõigepealt teha, kuhu helistada jne?

Üsna keeruline olukord hetkel. Meil läheb 1.veb 05.30 lend (Tln-Riia-Pariis-Dubai), ehk ca 25h pärast.

AirFrance saatis õhtul smsi: AF informs you that, upon decision of french authorities, conditions for departure from France change. A sworn of statement will be now requested to travel outside the EU countries. For more information, we invite you to consult France Diplomacy website.

Tundub, et mingi uus reegel tuli 31.jaanuar, ehk mingisigust SWORN OF STATEMENTI (SOS) vaja.

Kiire googeldamine ei anna head ja kindlat vastust. Mõned lehed ytlevad, et vaja lihtsalt SOS paberit ja allkirja (kuhu märgid linnukesed, et oled koroonast prii, pcr 72h test jne). Mõned lehed ytlevad, et on vaja reaalset põhjust lendamiseks väljaspoole EUd. 

Ühtegi reaalset infot TRANSIITREISIJATE kohta pole. St, paaril lehel on transiitreisijate kohta info, aga ei midagi tarka ning ma ei tea, kas see uus, 31.jaanuari SOS reegel kehtib või ei.

Prantsuse valituse lehel:

From Sunday January 31, any entry into France and any exit from our territory to or from a country outside the European Union is prohibited, unless there is a compelling reason. Entries in France, including for the European Union, are conditional on presentation of a negative PCR test of less than 72 hours. Travel to overseas territories is authorized only on compelling reasons.

Üsna nukker olukord, sest ma ei saa Eestis olevasse konsulisse helistada, sest täna on pühapäev (nad on suletud).

Eks ootan hommikut, helistan välisministeeriumisse ja uurin sealt. Kui midagi tarka ei osata öelda, siis pigem helistan AirFrancesse ja uurin, kas nad saavad lennu ümber muuta. Aga reaalseid variante on vist ainult 1, ehk järgmine lend Tln-Ams-Dubai on 2h hiljem, ca 07 hommikul. See teoorias sobiks, sest siis mu PCR test kõlbab, aga see aegub ca 12 aeg.

Pole varem nii keerulises olukorras olnud, pühapäeval, 24h enne reisi algust :D. Johhaidii!

0
0

International transits of less than 24h is allowed, provided that travellers don't leave the airport.

Siit lehelt leiad selle sworn statementi.

3
0

Üldjuhul, kui sind Tallinna lennujaamast lennu peale lastakse, siis Pariisi lennujaama transiittsoonis küll mingeid probleeme ei tohiks tekkida. Aga võimalusel võiks muidugi sworn statementi jmt toredad dokumendid muidugi välja printida.

0
0

Lufthansa pakub praegu läbi Frankfurdi märtsiks hinnaga alates 339€. Miinuseks pikad ümberistumised 6 ja 7 tundi.

0
0

Kas keegi oskab kommenteerida,kas dubais on võimalik endale vaktsiini teha? või ikkagi praegu ta ei ole veel nii ööelda vabalevis?

2
3

dim123, hetkel vaktsineeritakse vaid Dubai residente Hiina Sinovaxiga, 2 doosi 21 päevase vahega: https://www.timeoutdubai.com/news/455215-uae-covid-19-vaccine-where-to-get-vaccinated-in-dubai-abu-dhabi-and-sharjah. Kuulu järgi pidavat seal mingi klubi tegutsema, mis 10.000 GBP eest ka välismaa turiste vaktsineerivat :-) https://www.theguardian.com/world/2021/feb/03/chinas-sinopharm-vaccine-offered-to-elite-few-in-uae-tourist-deal

0
0

dim123

Ühes eelmises kirjas lubasid endale Sputniku muretseda. Kas vaktsineerid topelt?

4
0

@dim123- residendid saavalt vabalt teha, vaktsineeritakse 70-80 000 inimest päevas.  Turistviisaga vaktsiini teha ei saa.

@Buldooza- residente vaktsineeritakse siiski Sinopharmi vaktsiiniga, mitte Sinovaxiga. Sinovaxi UAEs kasutusel ei ole. 

Teatud tingimustel saab lasta vaktsineerida ka Pfizeri või Astra Zeneca vaktsiiniga. Sputnik on küll kasutusloa saanud, aga minu teada hetkel aktiivselt ei kasutata.

3
0

@killuk, aitäh täpsustuse eest, need sinoleiutised ajavad juba pea sassi :-)

0
0

to Buldooza 

sinu antud linkidega( ja teistega ) ma tutvusin eelnevalt . 

Lihtsalt kõlas kusagil et saavad teised kah , küsimus oli gi seotud pigem kes on kohal , jah pigem küsimus kas see vastab tõele või ikkagi ei . 

to päike 

kuidas ilma sinuta :) 

Aga vastan sulle kah : ma kirjutasin ,et vaktsineerin ennast sputnikuga kui oleks võimalus. 

Praegu ma uurin teisi võimalusi kah s.h sputniku , seega ole rahul ja valves ( äkki mul mõni sõna või koma koht läheb valesti ) . 

Dubais on mudu sputnik kah varsti liikvel , lubatud on juba alatest 21 jaanuar . 

Valgevene muideks pidi kah alustama tootmisega (v.b juba alustas), seega jah , see kes teeb kõige kiiremini turistidele seda kättesaadavaks mõistliku hinnaga , see võidab

1
3

Tere

Mis seis on hetkel Dubais, kas avalikud rannad, kohvikud ja mõned vaatamisväärsused on lahti? Plaan oleks minna Dubaisse aprilli esimesel nädalal Hel-Doh-Dub Qatar Airwaysiga. Kas keegi on veel sarnasel ajal minemas? :)

0
0

Raporteerin Dubaist: kõik on lahti. Maski kandmine kohustuslik ja restoranides, basseinised, rannaklubides jne külastajate arvu piirang- ehk et broneeringud on rangelt soovituslikud.

Klassikalised brunchid ei toimu ja meelelahutus- näiteks elav muusika on ka piiratud, aga suures osas kõik toimib nagu tavaliselt. 

Riiki sisenemise tingimusi ja eri lennufirmade nõudeid kommenteerida ei oska.

2
0
12
3
Lennupakkumised
Reisikaaslased