Dubrovnikust rendiautoga Montenegrosse-Budva.

Tere kõigile.

Palun kommenteerida( võimalikult põhjalikult) marsruuti Dubrovnik- Budva. Soov on teada rohkem piiriületuste ja nende nüansside kohta. Pole kunagi seda marsruuti läbinud, seepärast iga märkus või nõuanne teretulnud. Tänud!

1
2

Põhiline on see, et kui on suviselt tihe liiklus ja pikad ummikud, siis saab Vitaljina kaudu kiiremini. Suuremate ummikute ja järjekordadega tasub võib-olla kohe lennujaama juures väiksemale teele pöörata ja seda hoida. Samas läheb Vitaljina ka vahel umbe.

1
0

Kasuta Waze'i, juhatab kiireimale teele igaljuhul.

Liiklus hetkel Montenegros jõhker.

0
0

Kuna mul plaan sügisel seal kandis rattaga paar nädalat tiirutada ja ka piire ületada (Horvaatia, Montenegro, Albaani, Bosnia), siis tekkis selline küsimus (ehk keegi oskab kommenteerida) - Päris jalakäija ma pole ja kui on veidi pikem autode järjekord, siis kas ma peaks end sappa võtma ja ootama või trügin julmalt ette või üritan ikkagi sealt läbi minna, kust jalakäijad lähevad (juhul muidugi, kui neid kusagilt hoonest läbi ei suunata) ?

0
0

Puht teoreetiliselt võib autodest mööda sõita ja siis piiripunktis minna autode järjekorda vahele. Mõni pahas tujus piirivalvur võib mingeid probleeme tekitada, aga üldiselt peaks OK olema. Kõige kahtlasemad on need, kes töötavad Bosnias Srpska vabariigi aladega piirnevates piirpunktides. Autojuhid jalgratturitega piiril enamasti kaklema ei hakka ;)

0
0

Võtaks hea meelega oma teema maha, aga juba teisigi huvilisi sinna kanti.

Paar päeva tagasi tuli peretuttav sealt tagasi. Jutt mida talt kuulsin võttis igasuguse isu sinna reisida... Kogu Montenegro rannik on täis venelasi. Käituvad ülbelt-kaklused restoranides, noorte neidude ahistamine rannas ja tänavatel, vulgaarne sõnakasutus, ülbus ja üleolev käitumine teenindajatega, joomarlus. Politsei on täiesti jõuetu nende vene kaakide korralekutsumise osas. Ütles- selline tunne, et venelasi seal rohkem, kui Türgis. Kolm päeva enne tulid autoga ära ja olid Horvaatias Podgoras. Otsustage ise, mina igatahes seda juttu usun.

0
0

Tutkaonu, millist piirkonda tasuks seal vältida, kus neid venelasi tüütult palju on? Budva, Kotori laht? Endal varsti Montenegro reis ees. Lisaks, kas keegi oskab öelda, kui rentida auto Horvaatiast, siis kas tuleb miskit lisaks osta rendifirmast piiri ületamise puhul?

0
0

to nicky19

Seltskond olid oma autoga ja oli võetud kaks korda majutus - kolm päeva Budvas ja kaks päeva Tivotis. Plaanis oli Tivoti majutust pikendada, sest vaatamist ja ilusaid kanjoneid ja orge on seal küllaga. Lõpuks oldi Tivotis vaid ühe öö. Oli juttu, et neid seal igal pool. Raskusi oli õhtuti kohviku või restorani leidmisega, kus mõnda venelastest väljakutsuvalt käituvat seltskonda ees polnud. Üllatuseks käinud seltskonnale oli see, et need venelased polnud mingid poisinolgid vaid enamuses 30-40 aastates mehed ja nende joomased naiskaaslased.

Mul oli sama soov- rentida Dubrovnikus auto ja minna vaatama seda kiidetud maad. Nüüd loobun. Lihtsalt vihkan taolisi venelasi, kes end võõras kohas viisakalt käituda ei oska. Jään Horvaatiasse. Juba tühistasin majutuse broneeringugi Budvas.

Juttu oli ka sellest, et need venelased polegi enamuses venemaalt, vaid kusagilt Euroopa maadest, kes seal end sisse seadnud-ilmselt lähiajal.

0
0

Nicky19, vaata mitte ammust teemat Autorent Horvaatias ja sealt viimast postitust, 24.07, selles on selge vastus sinu viimasele küsimusele.
Ja sooovitan ka sulle Peugeot Club renti. Nad on ise Dubrovnikus, kuid keegi siin kuskil vist mainis, et saad soovi korral auto ka mujalt kätte ja tagastada võid kolmandasse kohta. Aga küsi järele.

1
0

Ma käisin seal küll ammu, kuid minu kogemus nii Itaalias, Montenegros, Albaanias kui ka kordyuvalt Horvaatias oli, et rannamõnud on muidugi mõnusad, kuid sisemaal, rannikust eemal, või ka saartel, näed sa seda riigi, rahva, nende kultuuri ja elu-olu õiget palet, mis on kordades huvitavam, muljet avaldavam, kultuursem, külalislahkem, meeldejäävam.

Ja sisemaal ei näe sa kunagi seda "ehjoptvujumat, mõ kulturnõi narod"-i oma "kultuuri" levitamas.

2
0

Tänud! Mitmeid aastaid tagasi sai käidud, aga polnud enam see piiriületuse teema meeles. Kuna lapsed kaasas, siis tahaks veidi rannikul ja mere ääres ka olla, eriti kuna ilm nii nutune siin Eestis, aga kindlasti sisemaal seikleme ka. Kui keegi peale Žabljaki regiooni oskab põhjas mingeid põnevaid kohti veel soovitada, v.a pikad matkad, mida lastega ei saa hästi ette veel võtta, siis jagage palun. Kas Podgorica tasub eraldi külastamist? Väga midagi seal silma ei jäänud googeldades.

0
0

Kolašini lähedal saab Kolašin 1600 tõstukiga mäkke. Üleval jaamast viib väike jalutuskäik kohaliku mäe tippu, kus on kenad vaated. Google nimetab tippu Zekova Glavaks. Kõrval on kohe Biogradska rahvuspark, kus saab teha matka ümber järve. Mrtvica kanjon oleks ka tore. Endal jäi käimata, sest lõunakaldal olev kruusatee oli mingis kohas peale kevadisi vihmasid veel korrastamata ja rendiautot ei julgenud liiga julmalt lõhkuma hakata. Põhjakaldal peab pikemalt matkama enne kui kanjonini välja jõuad.

Lemmik on jätkuvalt Plavi ümbrus. Linnas järve lähedal oli suurepärane peredele sobiv korter. See nõuab muidugi pikemalt ette broneerimist või lihtsalt head õnne, et augusti-septembri vabad päevad sobivad sõiduga. Saad järves ujumas käia ja Gusinjest lõunasse jäävates orgudes on vaatamist ja väiksemaid matku ka lastele.

1
0

Märge teemasse. Rentides auto Horvaatiast sõitmiseks Mustamäele(Montenegrosse) peab olema Cross border luba rendifirma poolt(tavaliselt 40-120€) ja kui kavatsete praamiga sõita siis veel praamiluba (tavaliselt 30-40)

0
0

miku12nulli, kus seda kontrollitakse? Piiril taheti küll ainult passe näha.

0
0

See luba on enamasti selleks, et rendifirmale lisaraha teenida. Kui sa pole firmale piiriületuse eest maksnud, siis teistes riikides sinu jaoks firma mõistes kindlustused ei kehti ja nad võivad kõik kulud sisse nõuda. Seda isegi siis, kui autol oli tegelikult kehtiv roheline kaart vm kindlustus olemas vms.

Piiril tahetakse enamasti näha lisaks auto dokumente ja vahel ka rendilepingut, et sa võid ikka selle autoga liikuda. Ja kui pole kehtivat liikluskindlustust siseneva riigi jaoks, siis pead selle ostma.

Horvaatia autode kohta ei tea. Võimalik, et kõigil automaatselt tegelikult kehtivad rohelised kaardid olemas. Nagu meil. Aga võib ka muu süsteem olla.

0
0

Valdeku soovitatud Peugeot Club rent vastas kodulehel tehtud päringule paar päeva hiljem. Saatsime neile kohe vastuse koos paari küsimusega, kuid siiani vaikus. Kohe saab nädal ...

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased