Eestlased Mehhikos

Kes veel Mehhikos praegu puhkamas?

Plaanite asap koju minna või ootate vaatate kuidas elu edasi kulgeb?

Ise oleme Tulumis ja tagasilend 23.03 üle atlanta ja amaterdami. Üle atlandi lendab klm ja amstist air baltic.

AB ei lenda enam uuest nädalast.

Air Baltic peatas kõik lennud aprilli keskpaigani. Ma natuke kahtlen, et KLM Ameerikasse lendamist jätkab.

AB lennu võiks AF kuidagi ümber bronnida ma loodan. Aga eks aega on veidi, kui lendama peab hakkama.

Loen igapäevaselt KLM/AF kodulehelt infot US lendude kohta. Täna veel mingit uut infot seal ei olnud, et lende ei peaks toimuma. AA lehelt ka täna lugesin, et jätkavad EU lende, aga korra päevas lend.

Seega KLM kohapealt on hetkel veel turvaline.

Hetkel soovitus vist kohe tagasi tulla, kui just ei plaani sinna elama jääda, sest iga tund tuleb piiranguid juurde ja järgmisel nädala lõpul võib tava lennuliiklus praktiliselt olematu olla. Arvestada tuleb ka seda, et USA pani Euroopale piirangud sissepääsuks ning lennufirma lendude lõpetamine võib hakata kehtima paari tunniga, see näide küll väiksema firma kohta: https://edition.cnn.com/2020/03/14/world/jet2-flights-canceled-coronavirus-trnd/index.html

Tuleks, aga 2 probleemi.

1. Ei saa läbi usa tulla, sest 14 päeva schengenist eemalolekut saab täis alles 21. märts.

2. Piletid ilma usad läbimata 3k per inimene.

Kahtlen, et KLM tühjalt üle Atlandi lendab, eriti veel 23 on nii kaugel.

Ja kui saad, siis Euroopas oled ilmselt ikkagi lukus. Praeguse seisuga läheb kolmapäeva öösel Tallinna Lennujaam lukku.

Paparazzi Imre, kas võiksid täpsustada, kust pärineb info, et kolmapäeva öösel läheb Tallinna lennujaam lukku?!

Alates 17. märtsist ( teisipäevast) kehtestatakse kõigile saabujatele piirikontroll, mitte ei panda lukku. Lisaks on mõned lennufirmad tühistamas oma lennud Tallinnasse, kuid seda pole veel päris kõik teinud.

Keegi seda ametlikult pole öelnud, aga arvestades, et AB, LOT, SAS on juba lennud lõpetanud ning riigipiir läheb välismaalaste jaoks lukku, ei ole ka LH, Ryani, EZ, TK ja AY jaoks suure tõenäosusega enam siia mõtet lennata, isegi kui nad oma tegevust ise ei peata.

See on hetkel vaid aja küsimus, arvestades viimaseid sündmusi. SAS just teatas, et lõpetab enamiku lendudest alates 16.03.

Kui rahakott lubab 2-3 nädalat välismaal vastu pidada, on hea. Aga parem oleks vist esimesel võimalusel koju saada.

Kõige parem variant tundub hetkel Soome - seal ka laevaliiklus endiselt jõus.

Võib-olla see tuletus Reinsalu jutust, et eestlased võiks hiljemalt kolmapäevaks koju tulla.

Kes seda teab kaua see Helsinki-Tallinn laevaliiklus toimib. Mina ostin eile kella 13:00 paiku  ühesuunapiletid tänaseks Stockholm-Tallinn  suunal. Kuskil 13:40 tuli meediasse uudis, et liin suletakse, kuigi oli väide, et mull emüüdud pilet on siis nö viimasele väljumisele. Õhul 21:00 ajal tuli meil, et laeva väljumisaega on muudetud ja see väljub hommikul 6:45 mitte 17:30 nagu ett enähtud.  Kui te ei jõua laevale siis me helistame teile. Kuna piletit broneerides panin sinna isiku numbri, kes täna hommikul oli alles lennukis teel Stockholmi siis jäidki see laevapilet kaustamata. Vaatan, kas maksavad tagasi.  Aga mina sellele soome-eesti laevaliiklus epeale väga ei loodaks.

Ma kahtlustaks, et lennuliikluse taastamine on viimaste seas asi, mida olukorra laabudes tegema hakataks. Ennekõike olulisem, et riigi sees elu taas normaalseks saada. Välisreisid mõneks ajaks vast pigem kõrvaldatud, et väljaspoolt kohe uusi probleeme sisse ei sajaks.

Natuke infot, mis vahapeal on onnestunud saada.

Condor lennufirma korraldab tsarterlennu dominkaani vabariigist saksamaale. Infor voib vaadata condori nda lehelt voi kontakteerudes washingtoni saatkonnaga - embassy.washingon@mfa.ee.

Paljud tulid siia AF soodukaga ning tagasilend delta/klm kombo. Klm lendab atlantast amsti 22 ja 23 kuupaevadel. Teised lennud on cancel. 

Kui lend on läbi UsA, siis tasub kontrollida esta staatust. Väidetavalt mignid khetetuks tegemised esinevad, kuid kindlat infot ei ole.

Kui jouate kuidagi euroopasse, siis lendab lufthansa korra päevas Tallinna - hommikune lend muidugi.

Hetkel tundub, et ka sas midagi lendab. Lendaja peaks uurima sas lehelt jargi.

Cancun Tallinn lendab veel turkish. Kui piletihind ylejou ei käi ja koduigatsus, siis tundub praegu koikse parem või alus koju saamiseks.

Kui vaatate lennupileteid, siis hetkel tundub koige usaldusvaarsem olevat tickets.ee ja muidugi lennufirmade enda kodulehed.

@ Markus Laulasmaa

Praeguses olukorras soovitaksin küll (kui vähegi võimalik) mitte kasutada piletite ostmisel vahendajaid. Vahet pole, kas Tickets, Mytrip või mis iganes muu.

Lennufirmadega otse on kindlasti kiirem ja probleemivabam tegeleda võimalike muudatustega reisiplaanides. Neid muudatusi võib aga praegusel ajal ette tulla tihti. Isegi kui pileti hind tuleb veidi kallim, säästad ilmselt kõvasti närve.

Cancun-Istanbul tänane 10.25 lend on Turkishi kodulehel olemas ja justkui välja müüdud, aga Cancuni lennujaama kodulehel väljuvate lendude nimekirjas seda ei ole. Muretsen asjata ja lennujaama leht ei ole usaldusväärne?

katriina, tasub vaadata vastavat lendu Flightradarist. Tegemist on lennuga TK181, mis lendab marsruudil Istanbul - Mexico City - Cancun - Istanbul ning link sellele lennule on siin:  https://www.flightradar24.com/data/flights/tk181. Hetkel näitab et lennuk on Mehhiko lahe kohal, tunni aja pärast jõuab Mexico Citysse ja sealt lendab juba Cancuni. Seega peaks kõik korras olema, aga igaks juhuks tasub lehte jälgida, praegusel ajal on isegi õhusolevaid lennukeid sunnitud ümber pöörama...

Pressikonverentsil just välisminister ütles, et Turkish Airlines lõpetab Tallinna lennud. Ei tea, mis kuupäevast..

Tasub alati lennufirmade kodulehtedelt vvaadata, mis värk on.

Turkishi lehel selline info:

All our Estonia flights have been suspended from March 27, 2020 until April 17, 2020.

Me oleme mehega Cancunis. Hetkeseisuga laupäeval saame TUI-ga Stockholmi - kuidas sealt edasi, ei ole veel kindel. Pühapäeval SAS tühistas kõik lennud Tallinnasse - lasi kõigepealt kohad täis broneerida ja tund hiljem tühistas. Esimene võimalus on alates 29.03. Proovime Stockholm-Helsingi suunal SAS kaudu, kuid hirm on, et ega seegi ei lenda. Siis viimane õlekõrs on laevaga Turu linna ja sealt edasi Helsingi laeva peale. Tehakse ka erilende, aga täpselt päev enne, kui me jõuame. Mulle tundub, et siit ära saamine pole nii problemaatiline, kui see, et Euroopa lennuliiklus on väga hõre. Meil on kolm lendu orelisse läinud hetkel :( kui saaks, jääks ise ka siia, kuniks asjad rahunevad, kahjuks aga kohustused ei võimalda.