Eilatist Egiptusesse (Sharmi)

Kas on mõeldav maad mööda, võimalikult soodsalt) sõita Egiptusesse.
Kas peaks näiteks eelnevalt Egiptuse viisa võtma mõne riigi Egiptuse Konsulaadist? Kas keegi on käinud või kuulnud? Kunagi varem sai, vist merd mööda.

Kui Egiptuses kaugemale, kui Sharmi ei soovi minna, ehk piirdud vaid Siinai poolsaarega, siis Taba piiripunktist saad tasuta nn. Siinai viisa.

Pead ennem uurima, kas piir üldse lahti on!

Paar aastat tagasi oli Eilatis Egiptuse konsulaat. Sain sealt kuuajalise viisa, palju maksis ei mäleta ja mis valuutas ka ei mäleta. Vastuvõtt on ainult teatud päevadel ja kellaaegadel. Kui jätad passi ööseks konsulaati, siis kindlasti peab olema koopia. Mul polnud ja politsei võttis rajalt maha, päris mitu tundi pinniti ja otsiti läbi.
Piiri ületamisel on Iisraeli poolel umbes 20 euro suurune maalt lahkumise maks, sai maksta kaardiga ja Egiptuse poolel peale piiri umbes 500-1000 m võeti maksu selle eest, et Iisrealist tuled, umbes 10-11 eurot ainult sularahas. Kas eurosid vastu võetakse ja mis kursiga, ei tea, endal olid Egiptuse naelad.

Võimalikult soodsalt sõitke kullakesed Hispaaniasse, ja siis ka ikka lennukiga.

Nile Delta, ühes teemas kiidas Sharmi ja teises saadad Hispaaniasse, isiksuse kahestumine? Kui inimene saab alla 70 euro Eilati, miks mitte siis sealt Sharmi minna, kui võimalik on. Hispaaniasse selle hinna eest kuidagi ei saa.

LOL, kiidangi Sharmi, aga mitte maad mööda siia saabumist :D Pealegi on mul kerge tüdimus Eesti töötutest, kes kõik uurivad kas 50 euro eest oleks võimalik Egiptuses ära elada (kuus) ja kust tasuvat tööd leiab.... :D. Saadan nad siis harilikult ikka Soome tööd otsima, sealse ühe kuu palgaga elab Egiptuses aasta ära küll. Aga 50 euroga eriti mitte.

70e Tallinnast alates pole paha, mina muidugi Iisraeli kui riiki põhimõtte pärast väldiksin. Aga see selleks.

Minu teada Eesti tööpuudust ei ole hetkel, on tõõjõupuudus. Ja kuigi Iisraeli riik on nagu on, siis Egiptusega tõesti võrreleda ei saa, see on umbes sama nagu võrrelda siga ja kägu. Üks on arenenud riik, teine 3 maailma tagahoov. Iisraeli kahjuks räägib ainult see, et võid templi passi saada ja pead passi ära vahetama teatud riikidesse reisimiseks, aga kui niikuinii pass vaja vahetada, siis miks mitte. Sharmi ainuke eelis on head snorgeldamisvõimalused ja odav söök ja elu, Eilat ilmselt säästureisiks ei sobi, kuigi on olnud juhuseid, kus Sharmi tippaegadel sai koolivaheajal seal isegi odavamalt puhata.
Ja ikka huvitav mind, mis sellel maad mööda saabumisel viga on, ahjaa, mitte maad mööda saabumine pole viga, vaid riik kust kaudu tullakse, selge.
PS igaüks ise valib, mis riigis ta puhkab ja kas tal seal meeldib, kui otsest ohtu elule ei ole, siis riikide mahategemine jätab pigem nii kirjutajast halva mulje, Kui soov Sharmis resordis istuda, sukelduda ja jooke ja toitu ning päikest nautida, siis väga ok koht, kui tahtmine ringi sõita omapäi ja riigile tiir peale teha, siis Iisrael on täitsa sobiv selleks.

Ma meie VM reisisoovitusi enamasti eriti tõsiselt ei võta. Aga maad mööda Iisraelist Sharmi sõitmine pole juba mitu aastat Egiptuse ohutuimate ekskursioonide hulgas. Kui on tuttavad beduiinid nagu Toomas Mikkoril, siis küll, aga võõraste beduiinidega ma seal sõita ei tahaks.

Kastan, kas soovid liikuda Hurghadasse?

Ei pea ju Sharmi või Hurghadasse minema, Taba/Taba Heights on palju lähemal.

Norsu võtab palun Google Mapsi ette ja liigub maad mööda Eestist Egiptusesse... Kas tuled läbi Liibüa või läbi Süüria??? B-) Dubaist muidugi saab ka, sellel ideel on isegi jumet, kui auto on hea ja sõita meeldib. Paris Dakkar ralli oli kunagi, selline pikalt läbi kõrbe, sõideti küll!

Iisraeli puhul ei huvita tema majandusareng, nii rahvusvahelise kogemuse ja koolitusega rahva puhul see ei saagi halvem olla. Kuid teadlikum osa maailmast boikotib Iisraeli kui aparteidiriiki. Terrorismi abiga sündinud (sionistlikust terrorismist muidugi räägin) ja jõumeetoditel püsiv, muudest buldoosriga üle sõitev. Kui reisid, siis katsu hoida end kursis, mitte nagu eestlase reisistiil tõepoolest ongi - pimesi peaga põhku.

Egiptuses ringi tiirutada on ka kordades huvitavam, keda rannapuhkus ei huvita siis oleme siin nagu aardelaegas. Esmakordselt välismaale sõitjale ehk ei soovitaks aga muidu hüppa bussi ja muudkui sõida.

Tripikad räägivad
Eesti suurim reisifoorum. Küsi siin oma küsimus või jaga häid soovitusi