Esimene reis Taisse

TereTeemasid on foorumis palju, kuid mõtlesin, et loon oma teema ja küsin kõik ära, mis mind huvitab?Plaan kaaslasega (28a ja 30 a) minna esimest korda Taisse jaanuari teises pooles.1. Sihtkohti on palju, mida soovitate enam? Phuket? Võiks olla palju avastamist + ööelu.2. Kuna plaanime võtta reisikorraldajalt esimese reisi, siis milliseid hotelle Te hetkel soovitaksite? Püüame jääda reisi osas ca 1000 euri inimene hetkel selline +/- 100 euri ei tapa ka ära vist.3. Kuna lugesin foorumis teemasid, siis tundub, et kõikides hotellides ei tohigi õhtu hilja basseinis ujuda, siis ehk oskate soovitada neid hotelle, kus seda piirangut pole.4. Olen aru saanud, et all in Taisse ei pakuta nagu enamus populaarsetes sihtkohtades. Hommikusöögist vast piisab? Tänavatoidud ja muud söögikohad on millises hinnas?5. Kes on valinud kombineeritud reisi ? Kuidas rahule olete jäänud?6. Mis vaktsiine soovitate?7. Mida soovitaksite kindlasti külastada Tais? 8. Ekskursioonid võtta kohalikelt firmadelt või leida niisama kohalikke inimesi, kes teevad trippe?9.Millised on suuremad ohud Tais?10.  Kui on midagi olulist, mida ma hetkel ei küsinud, siis võite kindlasti selle ära märkida :)Suured tänud ette!

TereSuured tänud vastamast. Esimene kord nii kaugele lennates ei julge võtta ise piletit ja üksi avastama minna päris. Reisikorraldaja tundub kuidagi kindlam :) Vanemad mul käinud 2x Tais ja nüüd lähevad ka 3ndat korda veebruaris. Alati ikka reisikorraldaja kaudu, kuidagi mugavam.Ise võib-olla reisiks isegi oma kokkupandud kava järgi, kui oleks üks reisisell kaasas, kes varem nii reisinud on :)

TereMina olen ka sel aastal esimest korda Taisse minemas. Lendan Bangkokki ja sealt edasi (hetkel pole veel ostustanud, kuhu). Reisin omapäi st teen korraliku kodutöö. Bangkokis plaanin olla max 3 päeva ja pühenduda kultuurile (templid). Edasiselt (Krabi? Phuket? vm) plaanin puhata, võtta kohalikelt päevaseid paaditrippe, käia massaazis.Vaktsiini olen teinud A+B Hepatiidi vastu.Reisikorraldajaga ei reisi sellepärast, et nad liiga kammitsevad vabadust, eelistan ise avastada.

Absoluutselt soovitan reisida omal käel! Nagu öeldi juba, saad ise valida sihtkohti ja hotelle. Tõsi, esimest korda käisin Tais ise ka korraldaja kaudu, aga see oli niinimetatud ringreis Phuket-Phi Phi saared-Krabi- Bangkok ja üsna soodsa hinnaga. Tegelikult oleksin ise saanud valida sama raha eest ehk Phuketis parema hotelli ning Krabis vähem viibida ( seal mulle väga ei meeldinud). Rohkem ei ole korraldajaid- vahendajaid kasutanud ning ükskõik millisesse riiki reisimine ei ole probleem. Lennupiletid momondost, hotellid või korterid booking. com'ist ja kohaliku transpordi piletid netist või sulas makstes juba kohapeal. Ei ole ükski maa tegelikult keerulisem kui Saaremaalt Võrru sõita.

Otsi tui.fi lehelt otselend Helsingist ja võta läbi Bookingu majutus.  Minujaoks otselend mugavam kui mitme ümberistumisega.

Reisikorraldajaga reis Taisse on mõistlik võibolla vanematel inimestel, kes ei käi internetis, ei valda inglise keelt jne.Noortel inimestel, kes oskavad elementaarsel tasemel inglise keelt, pole mingit probleemi ise reis kokku panna.Mina lendaks Bangkokki, võtaks seal ägeda katusebasseiniga hotelli, kolaks 2 päeva seal ringi ja siis lendaks Phuketile, kus broneeriks ainult 1-2 esimest ööd ja muus osas vaataks jooksvalt, kus meeldib. Suurema seltskonna, lastega ei saa jätta asju juhuse hooleks, aga 2 vaba noort inimest võivad igal hommikul ärgata ja vaadata tunde pealt, mida teha, kuhu minna. Vähemalt minul on sellised reisid olnud kõige ägedamad ja oleme sattunud kohtadesse, mida planeerides poleks ilmselt iial külastanud. 

Tei tõesti vanus selline, et minge omal käel. Peale 2t-e päeva mõtlete, et miks nii palju vablasite. Foorumid ja youtube infot täis, kuidas isegi lennujaamast end edasi toimetada.Paketikaga seote end liiga ära. Trippe saab väga lihtsalt tänavalt võtta- hommikul võetakse peale ja õhtul tuukase tagasi. Transport busside ja laevadega ka väga lihtne-ega nad teavad, et palavusest uimasele turistile tuleb paljud asjad ette teha..pandakse  isegi kleeps rinda, et teaksid kuhu lähed :P:D.Esimene asukoht võiks olla näiteks Koh Chang ja sealsed saared. Saab lennujaamast bussiga kohale. Enda esimene Tai kogemus sealt.Kui aga edasi lennata viitsite Bangkokist, siis soovitaks Krabi kanti või  Koh Samui äärseid saari.Phuketit maha ei tee, sest mõnele meeldib selline linna masside elu ja öö läbi kestvad peod...olen käinud ja rohkem ei taha.Enda lemmik saared hakkavad alates Koh Lipest ja sealt üles poole. 

Lisaks veel, et Jaanuarini kõvasti aega ja ma pakun, et selle Tai tripi juures on kõige suurem "vaev" leida hea hinnaga lennupiletid sinna.Tai on igatahes koht, kus turisti mõistes laabuvad kõik asjad kuidagi iseenesest...

Mina käisin esimest korda Tais reisidiilidest osetud paketiga. Tegemist oli nö osalise paketiga. Sisaldas lennupileteid edasi-tagasi, ööbimist 3 erinevas hotellis (Phuketil, Krabil ja Bangkokis), hommikusööke, laevapiletit PhiPhile ja sealt edasi Krabisse ning 1 siselendu Krabist Bangkoki. Jäin väga rahule, nägi erinevaid kohti, osaliselt oli reis organiseeritud, ei pidanud liigselt muretsema asjade pärast jms. Hinnaks oli 1000€ inimene, sellele lisandus siis reisikindlustus ja muud kulutused kohapeal (roller, söök jne).Ööelu otsid siis Phuketist leiad seda kindlasti, loodus ja ilusad rannad saartel, kuhu saab mugavalt veetaksodega. Samuti looduse poolest meeldis mulle Krabi rohkem kui Phuket. Tänavalt saad väga maitsvat Tai toitu. Meil kujunesid lemmikud kohad hotelli läheduses välja ja nendes oli hind kahele (kaks praadi) umbes 3€. Sõime ka veidike kallimates kohtades, kuid Eesti mõistes siiski odavates ja toidus ei pidanud kuskil pettuma. McDonaldsis umbes samad hinnad mis meil siin. :D Olime 2 nädalat ja vaktsiine ei teinud.Külastada soovitan elephant sanctuary - kindlasti vältida neid kohti, kus pakutakse elevantidega sõitmist. Ikka ainult selline, kus saab neid toita ja pesta ja paitada :) Ise käisin Phuketi lähistel ja jäin väga rahule. Krabis võiks käia Tiger cave templis, saab enda vastupidavuse treppidel proovile panna ja vaade on ülevalt mega. Krabis oli mitmeid kohti kus sai džunglis matkata jne. Kui ööbid Phuketil või Krabis siis kindlasti külastada mõnda saart. Meie võtsime rolleri ja sõitsime ise ringi, nö ekskursioone ei võtnud. Ohtudena ei oskagi suurt midagi välja tuua, mis oleks teisiti kui mujal - nt on seal jellyfishid, mis võivad kõrvetada. Me olime märtsis Tais ja siis oli neid meres palju muus osas tavapärane ettevaatlikkus - rolleriga sõita kainena, kanda kiivrit, hoida oma asju jne. :) 

Meil kogemusi Phuketilt.Soovitan võtta ainult lennupiletid.Näiteks bookida paar päeva hotell Phuketil.Esmareisijal võib ju võtta eestlaste ühe päevase Phuketi tutvumistripi kas Phuket.ee või Paradiisisaar.ee vist oli.Hotelli tullakse järgi.Siis Phiphile min2 päeva,saab kohalike snorgeldamistripil osaleda.Edasi võib minna näit Koh Lantale või Krabisse jnii 3 päeva.Lanta natuke rahulikum puhkusekoht,aga snorgeldamistripi saab ka siit näit Koh Rok ile.Kui olete ranna lähedal,siis tuleb kaater teie randa ja võtab peale.Kui tagasilend ka Phuketilt,siis sinna laevaga tagasi.Viimased päevad jälle seal puhata.Kindlasti valige teine koht,rand.Meie olime Katal,Kamalas.Kamalast pole kaugekl ka see keskus Patong,seal ka suur ostukeskus.Sinna saab tänavalt kohaliku taksoga sõita.Ohtudest jah vees see meduus või mistaoli veidi kõrvetab.Aga seda pole mitte igalpool.Kuigi sääski päeval polnud,õnnestus mul öösel lahtise aknaga magades jalale punaseid täppe saada.Niiet aken kinni.Liikluses ettevaatus muidugi.Looduses esineb ka madusid,niiet igalepoole ei maksa ronida.Linnas neid muidugi pole.Palavaga võib tulla kõhuhäda,aga selle vastu rohud olemas. Kui ikka pelgate ,siis eespool mainitud eestikeelseid trippe veel tehakse.

Minu kogemused reisikorraldajaga (mitte küll Taimaal)Lennujaamas oli eestlane vastas, bussis, hotelli sõites püüdis ta võimalikult palju ekskursioone meile müüa ja soovitas ka häid restorane.Ekskursioonid olid vene keeles koos teiste gruppidega, söögikoht väga kaugel, tuli sõita taksoga,  päris pikalt. Hästi reklaamitud söögikohas polnud peale meie grupi õhtu jooksul peaaegu ühtegi klienti, toidud täitsa tavalised, hinnad kõrged. Teisel päeval saime asjale pihta.Too meile kliente ja me premeerime Sind.Pärast seda me enam giidi teenust ei kasutanud ja tema juttu ei uskunud. See oli minu esimene ja viimane paketireis.Loodan et Teil läheb paremini.Taimaal käime elukaaslasega omal käel igal aastal, veel pole ära tüdinenud.

1000 € per nägu paketi võid leida, seal sees siis lennupiletid, majutus, transfeer hotelli lennujaamast, vb hommikusöök, aga rohkem mitte midagi. Pakette vist pakutakse Phuketi, Ao Nangi ja Pattayasse. Mõtekam ja odavam on ise reis planeerida.  Arvestades, et kui võtta hotell oste bookingust või mujalt, siis see hind kahele. Paketi puhul oleks eraldi, st maksad topelt. Lennufirmat ka valida ei saa. Sinna on aega ja saab korraliku eeltöö teha.Kohapeal on kõik lihtne ja väga turistisõbralik, ehk siis tehtud kõik, et turist hätta ei jääks. Lennujaamast ja kohalikest poodidest saab osta SIM kaardi netiga, see paigaldatakse sinu telefoni ära. On erinevad paketid, aeg ja netimaht.Lennujaamas näed erinevate kohtade silte( ( kui Phuket, siis Patong, Karon, Kata jne) ja kohe pakutakse ise transfeeri soovitud kohta.Tuurid ja tripid suht iganurgapeal müüa, seal kohanimedega sildid üleval ja flaierid, kus info peal. Osta lennukipiletid, nt Qatar Airways hetkel soodukas Tallinnast edasi-tagasi 500 € ja nati peale Krabisse.https://trip.ee/odavad-lennupiletid/edasi-tagasi-lennupiletid-qatar-airwaysiga-tallinnast-krabile-504-helsingist-428Pigem osta kohe otse soovitud kohta, kui hakata sinna lendama Bangkokist (ajakulu). Vaata booking.com meelepärane hotell nt Ao Nangi ja veeda paar päeva seal kandis. Krabi lennujaamast see 30 min sõitu. Taksod, bussid(sildid peal) kõik lennujaamas olemas.Külasta sealseid vaatamisväärsuseid. Soovitan Phra Nang ja Railey. Kui tahate veidi matkamist, ekstreemsust, siis soovitan Dragon Crest / Khao Ngon Nak mäge. 

saab osta ferry pileti Phi Phile. Paar ööd seal. Ise käisin nii, et ferry oli võetud Phuket-PhiPhi-Ao Nang ja Phi Phil sai olla 4 tundi, mis jäi väheks. Koht kus peaks kindlasti kasvõi ühe öö olema. Õhtul seal tuleshowd ja möll. PhiPhilt saab edasi Phuketi saarele. Kui tahate ööelu, siis Patong. Koht ise pole midagi erilist, ööelu käib Bangla roadil. Suht seksiturismi peal väljas. Pingpongshow pakkujad, gogo tanstijad igas baaris, baari niisama sisse ei saa, isegi mitte vihma eest varju, ikka pead joogi ostma.  Kui pakuvad mingeid mänge mängida, ei tasu kaasa minna, saad lüpsta ja peab joogid välja käristama. Suht sama oli ka Pattaya Walking street, aga Patongis oldi kõige agresiivsemad.Patongist saab igalepoole liikuma, see suht saare keskel. Taksod, tuktuk, songthaewd.  Kõige mõtekam oleks rolleriga, aga ei tea kas seal tasub, liiklus väga tihe ja õnnetusi palju. Nägime ise mitut turisti sidemetes. Ise Patongi tagasi ei kipu, olin seal 3 ööd.  Phuketi saarele läheks uuesti, aga siis kindlasti mujale.  Taisse uuesti minnes läheks hoopis PhiPhi, Koh Lanta ja Koh Lipe. Samuti on ilusaid saari Pattaya pool. Koh Chang, Koh Mak, Koh Kood.Phuket ja sealne kant sobib esimeseks korraks hästi. Küll kõige turistikam ja kallim koht Tais, aga vaadata on ja tegevust jätkub.Söök/jook on seal poole kallim,  kui mujal. Meil oli Tai esimene omalkäel reis, ei kahetse midagi, eeltöö oli korralik ja 3 nädalat 2300 €  kõik kokku. On küll asju mis oleks teisiti teinud, aga sellest õppis kõvasti. Ja nüüd kõik reisid omalkäel, va Kreeka, Egiptus jms ALL IN paketikad. Ei teinud vaksiine. Käisime Chiang Mai, Chiang Rai, Bangkok, Pattaya, Krabi, Phi Phi, Phuket. Kõik kohad väga erinevad ja hinnatase kõikus tublisti. Saartel kõik ikka kõvasti kallim, kui nt Bangkokis ja põhjapool. Chiang Mai oli mõnusa feelinguga, ägedad night marketid/bazaarid. Keegi ei surunud sulle midagi peale. Aga see koht rohkem selline backbackerite teema. Chiang Rai polnud midagi erilist, hea, et seal ainult 1 öö olime. Sinna sai mindud, kuna võtsime lennukpileti Phuketi sealt. Elukaaslane ütles, et oleks nagu kuskile Valga Valka sattunud, suht selline räämas ja ega turiste väga näinud. Google piltidel see valge tempel, aga see linnast väljas. Parem oleks võinud Chiang Mais olla ja sealt edasi lennata. Tegime enne reisi 2 nädalase probiootikumikuuri. Kõhuhäda ei põdenud. Kartes seda, siis soovitav juua söögi kõrvale coca colat või võtta päevas üks kangem naps. 

1. esimesel korral minnes soovitan sellist marsruuti:Koh Lanta - rannad nagu postkaartidel + tunduvalt vähem turiste kui teistel saartel, rohkem loodust (kõige odavam)Phi-Phi - väike, kuid eksootilinePhuket - tervet puhkust seal mina ei veedaks, kuid esimesel võib ära käia. Kõige suurem ja piduderohkem on seal Patongi kuurort, samuti ka kõige mustem, kallim ja rahvarohkem.2. Kindlasti mitte minna reisikorraldaja kaudu. Mõttetu raha raiskamine, 2-3x kallim kui ise planeerides. Tais on väga lihtne kõike ise planeerida ja netist ette broneerida, ning kohapeal ei ole ka mingeid raskusi, kuna kõik need kohad elatuvad turismist ja kõik on võimalikult lihtsaks tehtud.4. Osades hotellides pakutakse hommikusööki, kuid see on ka kõik. Söögikohti on igas hinnaklassis. Tänavalt saad kõhu täis paari euro eest, mõnes restoranis maksad meie resto hinda. Nälga ei jää :).6. Tais soovitatakse teha A hepatiidi vaktsiin. Mina tegin enne reisi igaks juhuks ära. 2x teed siis on eluaegne.7. Ekstra vaatamisväärsuseid ei oskagi soovitada. Võtke auto/roller, sõitke ringi, avastage randasid, vaateplatvorme ja teisi looduskauneid kohti.8. Pakutakse erinevaid paadireise ja mõnes piirkonnas pakuvad taksojuhid ka saaretuuri vms. Paadireisi võiks võtta PhiPhil, nt päikseloojangu ajal.9. Kõige suuremaks ohuks peetakse ilmselt liiklust. Seega soovitan rolleri asemel ja auto võtta..tundub turvalisem :D. Turgudel tasub alati veidi ka kaubelda. Kui ei tea siis on oht üle maksta, samuti ka takso sõitudel. 10. Pattayasse ei soovita kohe kindlasti minna. Samuti pole kuulnud erilisi kiidusõnu Krabi kohta.Märtsis käisin Koh Tao, Phangan ja Koh Samui. Ka tore, kuid Koh Lanta ja PhiPhi vallutasid siiski mu südame.Minu esimesest reisist Tais viiekesi: https://kerstireisiblogi.blogspot.com/2017/03/esimest-korda-taid-avastamas.html Kui ma õigesti mäletan siis meil kulus kahe peale 2400€ äkki, 14 päeva ja ega me kokku ka ei hoidnud. (paketireisid Phuketisse on minu teada alates 1400€ inimene + söögid ja kõik muu)

The Marina Phuket Hotel- bassein avatud kuni 23.30. Hommikusöök on suhteliselt korralik, hind umbes 500-600 eur nädal  kahele. Patongi rannast ca 700 m. Hotelli basseini ääres kokteil ca 5 eur, vahel pakkumised 2 ühe hinnaga (siis 2,50 eur: Mohito jne. jne.). Samas läheduses praad ca 4-5 eur. Ranna ääres on söök veidi kallim. Kui suudad Phuketi lennujaama kohale jõuda on kõik juba lihtne. Taksoga hotelli ca 25 eur. Koha peal vali päevareise paadiga või maad mööda. Taksoga saab ka kohapeal suhteliselt odavalt päevareise teha (näit. 4-5 sihtkohta ümbruskonnas). Ööelu on täiesti olemas näit. sellest hotellist ca 15 min jalutuskäigu kaugusel. Vaktsiine me ei teinud, kuigi olid ka lapsed seltskonnas. Teised rannad Phuketis rahulikumad ja ka ilusamad, kuid ööelu vast vähem. Big Budhha meeldis. Muidugi ega üle 5-6 päeva Phuketis midagi teha pole. Niisama hängida ja lebotada võib muidugi lõputult. Võib elevante, krokodille, madusid jne. külastada. Kõige suurem oht minu arvates liiklus jalakäijale: no raske üle tee saada, valgusfoorid on kollase peale lülitatud ja ülekäigurajal keegi Sind üle ei lase.

Phuketisse on jah mõtet siis minna, kui meeldib kõige eest samapalju või rohkem maksta kui Eestis (hotelliöö 100 EUR, kokteil 5 eur, toidukord  5 eur)Taksomaffia peale läheb seal lisaks terve varandus ning rolleriga ise sõites PEAB olema rahvusvaheline juhiluba muidu saab krõbeda trahvi.Pattayat kiruti siin küll palju, aga seal sõidab linnas lahtine normaalne ühistransport - 10 bahti ots (25 senti mitte 25 eurot) ja kuuks ajaks saab condo (korter) basseiniga nii 300-500 EUR eest, söök-jook on kindlasti soodsam. Koh Larn saared on kiviviske kaugusel ja ots on kuskil 2 eur, sadam on kesklinnas. Bangkoki lennujaamast viib otsebuss 3 eur ots (Phuketi lennujaamast linna saab nii 40 EUR)

Pattayas võiks kas või olla savietsi tasuta transa, aga ma ei soovita sinna minna mitte mingil juhul. Sellised suure "walkingstreediga" kohad ei näita just seda Tai ilusat poolt, pluss veel see linna rand on kaugel sellest, mida Tai rannad suudavad pakkuda. Olen palju kuulnud, et inimesed küsivad, mis seal siis Tais nii erilist on, et sinna mitmendat korda lähed ja kui vastu küsides kuuled, kuidas Pattayas 2 nädalat oldi, siis ei oskagi kohe midagi enam öelda...Olen 4x käinud Tai erinevates külgedes va. Chiang Mai kant ja vähemalt Pattaya kohta julgen negatiivselt siin sõna võtta küll.

Taisse ikka omal käel. Taisse on odavad lennupiletid Norwegianil, Stockholm, Oslo, Copenhagen.Londonist Air chinaEsimeseks reisiks Phuket ja Nai Harn, kata, Karon. Pattayat ei soovita rikub sinu muljed Taist. Sise lennud Don mueng ist Bangkok-krabi,Phuket, Chang mai, Chan Rai. Piletid alates 20 EUR. Hotellid olen enamus broneeritud Agoda. ComParim aeg Tais ilma poolest novembri lõpust Märtsini. Parim öö klubi Phuketis Illuzion. Sessepäes klubidesse on tasuta. 

3 korda käinud Tais ja pole kordagi vaksineerinud ja ei näe ka vajadust. Koh Lanta om väga kena. Phuket on jube koht sellel ajal, paksult turiste täis kuigi peab tõdema, et rannad on seal ilusad. 

Mulle on jäänud mulje, et kohapeal on põhiline liikumisviis rolleriga. Mul puudub endal rolleriga sõidu kogemus ja see tundub pisut hirmutav mõte, ja varateismelistele pole see ka kindlasti sobiv ringi liikumise viis. Kui minna mingitesse mitte nii populaarstesse kohtadesse, siis kuidas seal ringi liigutakse, kas rollerile on mõistliku hinnaga alternatiivi?

On küll alternatiiv, kas tuk-tuk, või takso. Varateismelised liiguvad tavaliselt koos vanematega.

On ju ka veel liinibussid ja songthaew'd (väikesed või ka suuremad, katuse ja istmetega kastiautod - meie mõistes "marsruuttaksod").Mõlemad maksavad (eriti võrreldes tuk-tuk'iga) imevähe - reeglina mõnikümmend eurosenti.Bussidega liikudes peab kindlasti (näiteks internetist) uurima enne, kas see marsruut ikka kindlasti läheb sinna kuhu tahad.Sama lugu songthaew'ga - kõige kindlam juhi käest kinnitust küsida, enne kui sõitma asud. Nemad teevad alati oma kindlat ringi ilma mingi ametliku sõidugraafikuta. Tavaliselt aga kaua oodata ei tule.Olenevalt asukohast ja kellaajast võivad mõlemad olla korralikult ülerahvastatud (või siis ka täiesti tühjad).No ja siis on veel ka iga nurga peal "motobike taxi'd". Võrreldes taksoga on hind madalam ja ummikutes liikumine oluliselt kiirem.