Esimest korda Balile

Oskab keegi soovitada lennu kohta

TK1422 27FEB Tallinn-Istanbul 14:55 18:20
TK 054 28FEB Istanbul-Singapur 01:05 17:55
28 FEB Singapur –Bali 20:40-23:30
On Kellelgi paremaid soovitusi
Kuna esimest korda minek siis suht võhik sellel teemal
Kõik soovitused on teretulnud

Ilmselt on see sul väga hea hinnaga aga finnarili on 28.02 minekuga ja 15.03 tulekuga hinnaga 599 Tallinnast Helsingi Singapur. Edasi saad minna Airasiaga(aegade vahe 3+ tundi) ja tagasi tegelikult saaks ka Finnairi piletile lennu lisada. Ehk kokku ca 750 EUR. Ümberistumisajad on suht minimaalsed.

Käisin 2015.aasta veebruaris täpselt sama lennugraafikuga esimest korda Balil. Jäin väga rahule lennufirmaga, teenindusega ja toitlustusega. Veinid oli väga head lennukis. Istanbuli lennujaamas leidus mulle kui esmaskordsele palju tegevust. On kohvikuid, kus sai kohvi ostes tasuta wifi kasutamise õiguse. Reisiärevus oli nii suur, et 6 tunnine ooteaeg möödus kiiresti. Pagas tuli Singapuris välja võtta ja Denpasari lennule registreerimine algas suht hilja. Pidime oma suure pagasi otsas istuma aga õnneks umbes tunnike. Balile jõudes oli meil hotelli takso vastas (meie nimeliste siltidega). Aga öösel kell 1 kihas väike Denpasari lennujaam inimestest ja takso pakkujatest nagu oleks keskpäev. Denpasari lennujaams tuli kohe maksta maale sisenemise tasu. Ja ees ootas öösel väga kõrge temperatuur, riided koorisime kohe seljast.

Soovin ägedaid reisielamusi. Bali sai minu lemmikkohaks oma imelise rahu ja samas kiire ja natuke räpase tänavapildiga.

Äkki on keegi samal ajal minemas ????
Sama lennuga :)

Hei, ka veebruari algul esimest korda Balile. Palju tuleb maksta maale sisenemise tasu? ja kuidas on EUR = IDR vahetuskurss, kes teab ?

Eestis saab IDR vahetada (kursse vaata Tavidist), aga Balil on kurss parem, kui pangaautomaadist sularaha välja võtta. Teenustasu minu teada ei olnud. Automaatides olid piirangud, kui palju päevas sai sularaha välja võtta (500 000 vist oli see piir). Kui lennujaamast edasi vaja liikuda taksoga, siis tasuks sula kaasa võtta. Hinda saab kaubelda alla kuni 50%.

Igaks juhuks hoiatus AirAsiaga Balile lendajatele: minge aegsasti chek-in-i tegema. Meil oleks õnnestunud peaaegu lennust maha jääda, kuna järjekord oli korralik, igal kohalikul oli terve hunnik kaste ja kompse ning letitöötajad väga ei kiirustanud. Meie lend läks Kuala Lumpurist. Küll palju lennanud, aga selline kaos oli pisut ootamatu.

No Air Asial saab ju webis check-in ära teha. Mis seal sabas veel vahid?

Balile tasub võtta kaasa sularaha. Eurosid siis. Vahetada korralikes kohtades. Maale sisenemistasu ja maalt väljumise tasu pole. Takso hinda, jah, tasub kaubelda. Üldse tuleb Balil kaubelda. Nagu balilased ise ütlevad- esimene hind on jaapanlase hind, kes ei tingi ja maksab kallilt. Korralik kauplemine on vähemalt poole võrra väiksem hind :)

Check-in saab webis teha küll, aga kott ikka vaja ära anda kui just käsipagasiga ei reisi.
Raha vahetatakse seal iga nurga peal ja siit veel üks hoiatus: ainuke kord siiani kui tünga olen saanud, oli just Balil. Muidugi see oli suvaline vahetuskoht kuskil nurga taga. Aga kuna kurss oli hea riskisime. Seisime kahekesi laua kõrval ja vaatasime kui raha loeti ning lugesime oma käes ka veel vahepeal üle, aga lõpuks oli ikka ca 20% puudu. See oli selline silmamoondamistrikk, et lõpuni ei saanudki aru, kuidas see täpselt tehti.

Kui kott on vaja ära anda, siis tehakse selleks pagasi "prebooked" ja siis viskad koti drop baggage august sisse, seal on heal juhul 1-2 inimest ees ja asi käib ülikähku.

Lähen ka esimest korda Balile ja üldse esimest korda omal käel ilma reisibüroota. Piletid olemas ja nagu kõik ok,aga aru ma ei saa kus ma tean ,kas pagas läheb lõpuni või peab Jakartas välja võtma. Lend Tallinn Istanbul.Istanbul Jakarta lendame Tyrkishiga.Jakarta Bali lendame Garuda Indonesiaga.Ei näe piletil sellist infot. Kes on kursis, paluks teavitada.

kui sul kõik lennud ühe pileti peal, lähevad kohvrid ise lõpp-punkti välja. kui eraldi ostetud piletid, pead vahepeal kohvri välja võtma, lennujaamast nn väljuma ja uuesti sisse. nt tln-istanbul ostetud eraldi: siis Istanbulis kohver näppu, korraks lennujaamast välja ja uuesti sisse, checkin, turvakontroll jne uuesti

Imelik on see , et inimesed sõidavad suurimasse islami riiki hinduistide juurde ( 84 protsenti Bali elanikest on hinduistid ).Võibolla on Indoneesia ühe peamise sissetuleku allikana turismi valdkonnas üle reklaamitud.

Usuleiged eestlased ei pööra reisides usunditele suurt tähelepanu, pigem loodusele, kultuurile, tavadele, poodide rehitsemisele, ujumisele, lõbutsemisele jne, kuidas keegi.

Epp, kasuta ka Tripi otsingut, leiad ka abi: http://goo.gl/5MQUWd

AndresR,tänan abistamast.Palju selgem ja julgem tunne.Mõned terad noppisin ka saadetud lingilt.

Kui on soovi Indoneesia ruupiaid kaasa võtta, siis on pakkuda 782 000, 50 € eest.
25.07.2016 seisuga ruupiad leidnud uue omaniku.

Tere!

Mul on samuti lend Tallinn-Istanbul-Jakarta Turkish Airlinesiga ning Jakartast Balile Garuda Indonesiaga. Vahepeatus Jakartas 3:10. Kui pileteid broneerisin, siis oli teada, et lend Balile toimub samast terminalist (2), kuhu eelmise lennuga maandun. Aga nüüd vahepeal sai valmis Jakarta lennujaama uus terminal 3 Ultimate ning vaatasin järgi, et pean terminali vahetama. Kuuldavasti on Jakarta lennujaam ikka väga rahvarohke ning aeglaste järjekordadega, loodetavasti jõuan. Sellel lehel:

http://flights.indonesiamatters.com/jakarta-airport-terminals/

on kirjas, et kolme tunniga peaks jõudma küll. Aga seal on ka kirjas, et rahvusvaheliselt lennult kohalikule minnes peaks pagasi vahepeal välja võtma, koos sellega teise terminali bussiga vurama ning siis uue check-ini tegema. Kaasfoorumlane AndresR ütles: "kui sul kõik lennud ühe pileti peal, lähevad kohvrid ise lõpp-punkti välja. kui eraldi ostetud piletid, pead vahepeal kohvri välja võtma.."ja ma tahaks uskuda teda kui kogenud reisimeest, aga mul on endal olnud analoogsete lendudega (Lõuna-Aafrikas ja Omaanis) paaril korral nii, et peale viisalaua läbimist pidin võtma oma kotid pagasilindilt ning minema nendega kohaliku lennufirma check-ini, et viimasele lennule boarding pass saada. Samas ma nendel juhtudel jälle ei ostnud pileteid ise ning ei tea, kas need võeti koos või eraldi.
Oleksin väga tänulik, kui keegi oskab öelda, kuidas selle pagasiga siis lood on- kas pean välja võtma või viiakse järgmise lennuki peale.
AndresR poolt viidatud link hetkel ei tööta kahjuks.

Token556,millest sa vaatad,et pead terminali vahetama? mul on juba kaks korda muudetud lennu aegu,aga terminali vahetust ma küll ei loe kusagilt. Millal muidu sõidad?

Ma sain lennukipiletite kinnitusega koos maili peale checkmytrip.com lingi, kust saab kontrollida enda broneeringu andmeid, aegu ja terminale. Seal oli alguses (juunis) kirjas, et Jakarta-Bali lend algab teisest terminalist, nüüd on juba terminal 3. Vaatasin netist järele, et jah, uus terminal sai just hiljuti valmis ning Garuda Indonesia kohalikud lennud väljuvad sealt. Link:

http://www.thejakartapost.com/news/2016/08/09/garuda-first-to-try-out-new-terminal-3.html

Lähen oktoobri alguses.

Me käisime selle aasta algul Balil. Lennufirmad ja vahemaandumised samad, aga algusega Helsinkist. Minnes saime kohvrid kätte Balil, aga tulles pidime pagasi välja v¨tma Jakartas. Kohvreid oodates oli yllatus suur kui meid k¨netas lennujaama töötaja. Luges paberilt meie nimed ja ytles, et kui kohvrid käes siis talle sappa. Viis meid sellest suuremast hullusest kenasti läbi ja saime 1,5h ymber istutud.

Ma saan aru, et suurima tõenäosusega rändab pagas otse Balile siis ikka. Väga hea. Eks mulle antakse lennujaamas ka selle kohta infot ja kui ka peaksin kotte tassima vahepeal, elan üle. Halvem variant oleks see, kui kaotsi läheb.

Loll küsimus aga mida sa sinna Balile tassid, et käsipagasiga minna ei võiks?

Küsi Tallinna lennujaama check in'st, et kui kaugele pagas saadetakse, kõige kindlam varjant

Punkel, tegelikult ma ise ka kaalun varianti üht-teist maha jätta ja käsipagasiga minna. Aga reisikaaslane (naisterahvas) võtab kindlasti suurema koti kaasa ning paneb alla.
Janek432- tänud, teen seda.

Token556 küsi kohe TLL lenujaamas: kas mu pagas läheb lõpuni? :D Hetkel tundub,et läheb ag aküsi üle ;) Ilusaid kogemusi.

Küsin:)
Aitäh heade soovide eest.

Token556, naisterahvale ütle, et tuleb minna väikese kohvriga ning kohapeal osta suur, kuna naisterahva hilpusid on seal väga palju osta :)

Punkel, kuhu need hilbud kõik pärast panna? Ma ei tea küll kedagi, kes teaks kedagi naisterahvast, kellel oleks veel riietekapis vaba ruumi:)

Kui keegi foorumlastest on veel oktoobri esimesel poolel Balil, siis võiks seal ehk koos midagi ette võtta- auto rentida ja ringi seigelda näiteks vms. Seltsis lõbusam:)

Autot pole mõtet seal küll rentida, kui rentida siis koos autojuhiga. Rentida võib mopeedi aga siis peab kindlasti A kati juhtimisõigus olema ja rahvusvaheline juhiluba.

Kusjuures mõtlesingi koos juhiga jah. Ma kujutan seda liiklust ja teeolusid umbes ette seal, olen rahvarohketel palmisaartel varem ka käinud. Ise kindlasti midagi juhtima ei hakkaks.

Ma küsisin siin teemas pagasi kohta, et kas läheb Tallinnast otse Denpasari, kui on ostetud piletid Tallinn-Istanbul-Jakarta-Denpasar.
Tallinna lennujaamas kinnitati, et läheb lõpuni välja ning anti ka vastav kleeps. No ega ei läinud tegelikult. Ennem maandumist Jakartas kuulsin teadaannet- siseriiklikele lendudele minejad käigu pagasilindi juurest läbi ning võtku oma kohvrid kaasa. Õnneks oli kahe peale üks kohver, saime selle kätte ning sõitsime bussiga teise terminali (3U).
Kui ma poleks seda teadaannet kuulnud või oskaksin inglise keelt veidi kehvemini, oleksime kohvri ilmselt veidi hiljem kätte saanud.

Kuidas seal Jakartas ümber istumise ja viisa saamisega aega läheb? Mul on Jakartas 3 tundi lendude vahet, kas sellest piisab?

Lendan Tallinn-Helsinki-Doha-Jakarta-Bali

Eraldi 3 piletit (Finnair, Qatar ja Air Asia).

Proovin pagasi saata Tallinnast Jakartasse.

Punkel küsis, miks pagasit vaja: sellises niiskes kliimas kulub mul päevas vähemalt 2 komplekti riideid. Seega tuleb suur, aga kerge kohver kaasa võtta.

Immigratsioonis läks Jakartas eelmisel aastal kuskil 25min. Tuleb vahetada terminali ja see tähendab bussisõitu max 30-40min koos ootamisega. Seega peaksid ilusti jõudma kui just Qatar ei hiline.

Aga kui kõik lennud ühel piletil,kas siis võib olla nii et samast terminalist läheb lend edasi?

Võib minna, aga ei pruugi. Ma ise Istanbuli lennujaamas pole käinud, aga mida suurem lennujaam, seda rohkem terminale.
Sul piletite peal terminali ja värava (Gate) nr: loe neid, vaata viitasid ja leiadki üles. Kui piletil värava juures kriips, siis vaatad nr tabloolt.
siit näeb erinevate terminalide plaanid ära. Millist sulle vaja, saad jälle piletilt vaadata: https://goo.gl/o8ClFp

Istanbuli lennujaam on ülilihtne- üks suur hoone, jälgid ainult tabloosid ja viitasid ning lähed. Jakartas pidin terminali vahetama, kuna Garuda kohalikud lennud väljuvad nüüd terminalist 3U. Seal tuli mul terminalis 2 pagas välja võtta ning terminalis 3U küsida pardakaart Denpasari lennule, ehkki olin ostnud piletid paketina, mitte eraldi. Aega ei kulunud üldse palju, vast tund aega läks ja olin juba Balile viiva lennu väravas.
Epp, kui ma ei eksi, olid sul täpselt samad lennud.

Jah,olid.Nüüd juba enam ei ole.Turkish tegi vingerpussi.Lähen läbi Hong -Kongi ja tagasi läbi Jakarta.Mis teha,tuleb ellu jääda.

Minu probleem lahenes sellega, et Air Asia jätkulend Jakartast Balile lükati 1,5 tundi edasi. Nii et mul oli piisavalt aega. Kokku läks pagasi ja tolli ja viisaga mässamiseks 3 tundi, aga ega ma väga ei kiirustanud ka... Terminali vahetuseks bussisõitu polnud, tuli niisama maja teise otsa tatsata.

Indoneesia siselendudele lubatakse veepudeleid läbi turvakontrolli, nii et ei pea ekstra ostma.

Reaper,mis viisast sa räägid? Ei ole ju mingit viisat vaja?
Kas sul oli eraldi ostetud Air Asia lend?

Muidugi on vaja teha viisa. Visa-on-arrival, Jakarta lennujaamas.

Eesti on nende 160+ riigi nimekirjas, kes saavad Indoneesiasse "tasuta" viisa, aga selle vormistamiseks tuleb ikka lennujaamas ca 35 EUR maksta.

Jah, nagu varem kirjutasin, mul oli 3 eraldi piletit (Finnair, Qatar ja Air Asia), Tallinn-Helsinki-Doha-Jakarta-Bali.

Praeguseks olen veel 2 lendu Air Asiaga teinud. Bali-Yogyakarta ja Yogyakarta-Jakarta. Peagi hakkan Qatariga Euroopa poole tagasi lendama.

Peaks viisa vaba olema, vähemalt eelmise aasta Oktoobris kui Batam'i kudu Indoneesiasse sisenesin ei tahtnud keegi mu Dollareid et Visa On Arrival teha omale ja tädi väitis et Eesti passiga on 30 päeva viisavaba.

Paluks veel kogemusi seoses Jakartas viisaga.On siis või mitte? Ja kui, siis kus ma selle ostan?

Septembris oli vaja teha Visa-on-arrival ja selle eest raha ei pea maksma,

Tere,

Oktoobris ei pidanud riiki sisenemise eest ega väljumise eest midagi maksma!
30 päeva on Eestlastel õigus riigis viibida ilma viisata. Tempel passi ja oligi kõik.

Meile tuli mail.TLL-IST 18.10-22.40. IST-CGK 02.40-18.20. CGK-Denpasar Bali 21.40-00.40+.

Käisin oktoobris ja ei pidanud riiki sisenemise ning väljumise eest sentigi maksma. Võtsin igaks juhuks USA dollareid kaasa ja neid läks tarvis hotellides garantiirahana, no juhuks kui midagi baarikapist ära jood seal või lõhud toa sisustust ja ei taha maksta pärast. Nad eelistavad garantiirahana just USDe, aga eks kohalik raha kõlbab ka muidugi.

Ja kui palju nad garantiiraha tahavad? Saan aru ,et eurodes ei sobi.

50 USD küsitakse hotellides garantiiraha. Lahkudes saad selle tagasi. Eurosid ma ei pakkunud, aga samas vääringus kohalik raha kõlbab ka neile kindlasti. Enamik turiste seal on Austraaliast ja vaevalt nemad USA dollareid kaasas kannavad.

Vat ei tea, miks siis minu käest raha küsiti. Igatahes pidin Jakarta immigratsioonis 35 taala maksma. Ja mul on passis lisaks templitele ka "Visa-on-arrival" kleeps.

Air Asia on mugav jah. Saab online check-in 2 nädalat ette ära teha. Ma tegin nii kõigile kolmele lennule, mis mul oli. Trükkisin pardakaardid välja ja lennujaamas ainult bag drop.

Kuna ilm oli üsna äikseline, siis sain lennates ka parasjagu raputada. Eriti Bali-Yogyakarta lennul. Pool tundi enne maandumist ootasime ka, et äike vaibuks. Esimene maandumiskatse jäeti pooleli ka.

Mida veel: rahavahetuse osas on linnas (ametlikes vahetuspunktides) tunduvalt paremad kursid, kui Bali või Jakarta lennujaamas. Aga see ei tohiks vist üllatusena tulla...

Reaper, said järelikult tünga. Tahtsin ka Jakarta lennujaamas alguses sinna järjekorda asuda, kus oli kirjas VOA ja info, et see viisa maksab 35 USD. Aga üks lennujaama töötaja küsis kohe minu passi näha ja ütles, et "sul ei ole vaja seda viisat, liigu edasi". Läksingi edasi kuni järgmise immigratsioonilaudade rivini, mis asus juba vahetult ennem pagasilintide saali. Seal löödi tasuta tempel sisse ja kõik.
Muidugi on lennujaamas valuutavahetus kallim, igal pool on nii. Ja Bali lennujaamas lüpstakse sind veel taksoga ka, pead maksma fikseeritud hinna selle järgi, mis linnaossa või piirkonda lähed. A la Kuta 150 000 ja Seminyak 220 000. Taksomeetriga sõites tuleb odavam.

No nii palju jälle uut infot.Takso tasub siis hotellist ette tellida või mis? Kas hotellist tellides on hind normaalne või tuleks hinda täpsustada?

Balil on kõik kallis, ka takso. Ka hotellist lennujaama sõit oli vähemalt 2x kallim, kui Java saarel. Ma maksin taksosõitu eest lennujaamast Sanuri randa 25 EUR ja tagasi sõiduks 15 EUR.

Aga see on muidugi vana reegel, et sõit lennujaamast hotelli maksab alati rohkem, kui sõit hotellist lennujaama. Mul on vahe olnud isegi kuni 3x.

Seda ma ei tea, kuidas odavamalt saab. Jalutad ehk terminali eest kaugemale ja proovid leida mõne teise taksojuhi? Hotelli kaudu taksot tellides küsitakse ka kokkuleppehind, mis ei ole odavam tegelikult. Võimalik, et mõned hotellid pakuvad ka tasuta sõitu lennujaamast hotelli, ise seda küll ei kogenud. Aga internetist asja uurides paistab, et mingid tasuta bussid osade hotellid ja lennujaama vahet käivad. Seda pead hotellist uurima järelikult. Samas on taksosõidu puhul ka küsimus ainult mõnes euros, ja kuna see sõit lennujaamast linna on sul ainult ühe korra, siis ei ole see suurem õnnetus.

Muidu käib see süsteem seal nii, et kusagil lennujaama väljapääsu ligiduses on lett või putka, kust saad tellida takso. Maksad sinna kohe nõutud summa vastavalt sihtkohale ära ja saad tšeki. Taksojuht seisab ise ka seal juures ning kui tehing tehtud, juhatab su enda autoni ning viib kohale. Olen sama süsteemi näinud ka Malaisias, Langkawi saare lennujaamas.

25€ Sanuri ? Kopteriga pidavat olema jah 25-30€

Küsimus Balil käinutele lennugaTallinn-Istanbul-Jakarta-Denpasar. Kui minnes tuli Jakartas pagas välja võtta terminalis 2 ja siis 3 terminaali minna Denpasari lennule ,kas tagasiteel tuli samuti pagas Jakartas välja võtta ,ei läinud otse Tallinna ?

Jah, pagas tuleb Jakartas välja võtta ka tagasilennul.

On kellelgi heal inimesel väga värsket infot, kas Turkish Airlinesi lendude Tallinn-Istanbul-Jakarta-Denpasar puhul tuleb Jakartas pagas välja võtta ja terminali vahetada? Viimane lend on Garuda Indonesiaga, kuigi lennud on ühel piletil.

Olen segaduses, sest Jakarta lennujaama infos kirjutatakse, et Garuda lennud väljuvad samast terminalist, kus toimub rahvusvaheline lennuliiklus, seega terminali vahetama ei pea. Oma lennuinfot lähemalt uurides aga näen, et maandumine on terminalis 2 ja järgmine õhkutõus Garudaga on terminalis 3. Kuna minek on imikuga ja juba ülehomme, siis tahaks hästi informeeritud olla, mis toimuma hakkab ja kas tuleb suurem kadalipp läbida Jakartas. Ilmselt pole ka Tallinna lennujaama teenindajad pädevad sellele küsimusele vastama...

Tagasitulles Denpasar-Singapur-Istanbul-Tallinn vist seda ohtu ei ole, kuna lennuplaanis puudub siseriiklik lend?

Pagas tuli Jakartas välja võtta. Terminalide vahel sõitis tasuta buss.

Küsimus, kas keegi on käinud rasedana okt. Balil? Küsimus, kuna püüan vältida igasuguseid viirusi, siis küsimus, millega pesite puuvilju ja kas tänavalt julgesite ka toitu osta, mõtlen selliseid tänava restorane. Kas enese pesemisel ka mingeid vahendeid (mõtlen peale dushigeeli) kasutasite, et vältida baktereid.
Küsimus ka sääskede kohta. Kas keegi on reisinud okt Balile? Palju oli kokkupuuteid sääskedega?

Tean et paljud inimesed on käinud rasedana Balil ja sealt ka elusana tagasi tulnud. Mõned isegi ei teadnud oma rasedusest,mis on loomulik.. Rasedus ei ole haigus. Kui väga muretsed küsi oma perearsti käest millega käsi pesta, et vältida baktereid.
Päikest.

Tripikad räägivad
Eesti suurim reisifoorum. Küsi siin oma küsimus või jaga häid soovitusi