Esimest korda Balile

Oskab keegi soovitada lennu kohta

TK1422 27FEB Tallinn-Istanbul 14:55 18:20 TK 054 28FEB Istanbul-Singapur 01:05 17:55
28 FEB Singapur –Bali 20:40-23:30 On Kellelgi paremaid soovitusi Kuna esimest korda minek siis suht võhik sellel teemal Kõik soovitused on teretulnud

Ilmselt on see sul väga hea hinnaga aga finnarili on 28.02 minekuga ja 15.03 tulekuga hinnaga 599 Tallinnast Helsingi Singapur. Edasi saad minna Airasiaga(aegade vahe 3+ tundi) ja tagasi tegelikult saaks ka Finnairi piletile lennu lisada. Ehk kokku ca 750 EUR. Ümberistumisajad on suht minimaalsed.

Käisin 2015.aasta veebruaris täpselt sama lennugraafikuga esimest korda Balil. Jäin väga rahule lennufirmaga, teenindusega ja toitlustusega. Veinid oli väga head lennukis. Istanbuli lennujaamas leidus mulle kui esmaskordsele palju tegevust. On kohvikuid, kus sai kohvi ostes tasuta wifi kasutamise õiguse. Reisiärevus oli nii suur, et 6 tunnine ooteaeg möödus kiiresti. Pagas tuli Singapuris välja võtta ja Denpasari lennule registreerimine algas suht hilja. Pidime oma suure pagasi otsas istuma aga õnneks umbes tunnike. Balile jõudes oli meil hotelli takso vastas (meie nimeliste siltidega). Aga öösel kell 1 kihas väike Denpasari lennujaam inimestest ja takso pakkujatest nagu oleks keskpäev. Denpasari lennujaams tuli kohe maksta maale sisenemise tasu. Ja ees ootas öösel väga kõrge temperatuur, riided koorisime kohe seljast.

Soovin ägedaid reisielamusi. Bali sai minu lemmikkohaks oma imelise rahu ja samas kiire ja natuke räpase tänavapildiga.

Äkki on keegi samal ajal minemas ???? Sama lennuga :)

Hei, ka veebruari algul esimest korda Balile. Palju tuleb maksta maale sisenemise tasu? ja kuidas on EUR = IDR vahetuskurss, kes teab ?

Eestis saab IDR vahetada (kursse vaata Tavidist), aga Balil on kurss parem, kui pangaautomaadist sularaha välja võtta. Teenustasu minu teada ei olnud. Automaatides olid piirangud, kui palju päevas sai sularaha välja võtta (500 000 vist oli see piir). Kui lennujaamast edasi vaja liikuda taksoga, siis tasuks sula kaasa võtta. Hinda saab kaubelda alla kuni 50%.

Igaks juhuks hoiatus AirAsiaga Balile lendajatele: minge aegsasti chek-in-i tegema. Meil oleks õnnestunud peaaegu lennust maha jääda, kuna järjekord oli korralik, igal kohalikul oli terve hunnik kaste ja kompse ning letitöötajad väga ei kiirustanud. Meie lend läks Kuala Lumpurist. Küll palju lennanud, aga selline kaos oli pisut ootamatu.

No Air Asial saab ju webis check-in ära teha. Mis seal sabas veel vahid?

Balile tasub võtta kaasa sularaha. Eurosid siis. Vahetada korralikes kohtades. Maale sisenemistasu ja maalt väljumise tasu pole. Takso hinda, jah, tasub kaubelda. Üldse tuleb Balil kaubelda. Nagu balilased ise ütlevad- esimene hind on jaapanlase hind, kes ei tingi ja maksab kallilt. Korralik kauplemine on vähemalt poole võrra väiksem hind :)

Check-in saab webis teha küll, aga kott ikka vaja ära anda kui just käsipagasiga ei reisi. Raha vahetatakse seal iga nurga peal ja siit veel üks hoiatus: ainuke kord siiani kui tünga olen saanud, oli just Balil. Muidugi see oli suvaline vahetuskoht kuskil nurga taga. Aga kuna kurss oli hea riskisime. Seisime kahekesi laua kõrval ja vaatasime kui raha loeti ning lugesime oma käes ka veel vahepeal üle, aga lõpuks oli ikka ca 20% puudu. See oli selline silmamoondamistrikk, et lõpuni ei saanudki aru, kuidas see täpselt tehti.

Kui kott on vaja ära anda, siis tehakse selleks pagasi "prebooked" ja siis viskad koti drop baggage august sisse, seal on heal juhul 1-2 inimest ees ja asi käib ülikähku.

Lähen ka esimest korda Balile ja üldse esimest korda omal käel ilma reisibüroota. Piletid olemas ja nagu kõik ok,aga aru ma ei saa kus ma tean ,kas pagas läheb lõpuni või peab Jakartas välja võtma. Lend Tallinn Istanbul.Istanbul Jakarta lendame Tyrkishiga.Jakarta Bali lendame Garuda Indonesiaga.Ei näe piletil sellist infot. Kes on kursis, paluks teavitada.

kui sul kõik lennud ühe pileti peal, lähevad kohvrid ise lõpp-punkti välja. kui eraldi ostetud piletid, pead vahepeal kohvri välja võtma, lennujaamast nn väljuma ja uuesti sisse. nt tln-istanbul ostetud eraldi: siis Istanbulis kohver näppu, korraks lennujaamast välja ja uuesti sisse, checkin, turvakontroll jne uuesti

Imelik on see , et inimesed sõidavad suurimasse islami riiki hinduistide juurde ( 84 protsenti Bali elanikest on hinduistid ).Võibolla on Indoneesia ühe peamise sissetuleku allikana turismi valdkonnas üle reklaamitud.

Usuleiged eestlased ei pööra reisides usunditele suurt tähelepanu, pigem loodusele, kultuurile, tavadele, poodide rehitsemisele, ujumisele, lõbutsemisele jne, kuidas keegi.

Epp, kasuta ka Tripi otsingut, leiad ka abi: http://goo.gl/5MQUWd

AndresR,tänan abistamast.Palju selgem ja julgem tunne.Mõned terad noppisin ka saadetud lingilt.

Kui on soovi Indoneesia ruupiaid kaasa võtta, siis on pakkuda 782 000, 50 € eest. 25.07.2016 seisuga ruupiad leidnud uue omaniku.

Tere!

Mul on samuti lend Tallinn-Istanbul-Jakarta Turkish Airlinesiga ning Jakartast Balile Garuda Indonesiaga. Vahepeatus Jakartas 3:10. Kui pileteid broneerisin, siis oli teada, et lend Balile toimub samast terminalist (2), kuhu eelmise lennuga maandun. Aga nüüd vahepeal sai valmis Jakarta lennujaama uus terminal 3 Ultimate ning vaatasin järgi, et pean terminali vahetama. Kuuldavasti on Jakarta lennujaam ikka väga rahvarohke ning aeglaste järjekordadega, loodetavasti jõuan. Sellel lehel:

http://flights.indonesiamatters.com/jakarta-airport-terminals/

on kirjas, et kolme tunniga peaks jõudma küll. Aga seal on ka kirjas, et rahvusvaheliselt lennult kohalikule minnes peaks pagasi vahepeal välja võtma, koos sellega teise terminali bussiga vurama ning siis uue check-ini tegema. Kaasfoorumlane AndresR ütles: "kui sul kõik lennud ühe pileti peal, lähevad kohvrid ise lõpp-punkti välja. kui eraldi ostetud piletid, pead vahepeal kohvri välja võtma.."ja ma tahaks uskuda teda kui kogenud reisimeest, aga mul on endal olnud analoogsete lendudega (Lõuna-Aafrikas ja Omaanis) paaril korral nii, et peale viisalaua läbimist pidin võtma oma kotid pagasilindilt ning minema nendega kohaliku lennufirma check-ini, et viimasele lennule boarding pass saada. Samas ma nendel juhtudel jälle ei ostnud pileteid ise ning ei tea, kas need võeti koos või eraldi. Oleksin väga tänulik, kui keegi oskab öelda, kuidas selle pagasiga siis lood on- kas pean välja võtma või viiakse järgmise lennuki peale. AndresR poolt viidatud link hetkel ei tööta kahjuks.

Token556,millest sa vaatad,et pead terminali vahetama? mul on juba kaks korda muudetud lennu aegu,aga terminali vahetust ma küll ei loe kusagilt. Millal muidu sõidad?

Ma sain lennukipiletite kinnitusega koos maili peale checkmytrip.com lingi, kust saab kontrollida enda broneeringu andmeid, aegu ja terminale. Seal oli alguses (juunis) kirjas, et Jakarta-Bali lend algab teisest terminalist, nüüd on juba terminal 3. Vaatasin netist järele, et jah, uus terminal sai just hiljuti valmis ning Garuda Indonesia kohalikud lennud väljuvad sealt. Link:

http://www.thejakartapost.com/news/2016/08/09/garuda-first-to-try-out-new-terminal-3.html

Lähen oktoobri alguses.