Esimest korda reisile, kuhu?

Tere! Soovime perega (2 täiskasvanut + 2 last kuni 6 a) sügisel kusagile soojale maale reisile minna. Kuna me pole kunagi kusagile Eestist kaugemale saanud oleksin väga tänulik kui soovitaksite, kuhu oleks mõistlik minna. Uurisin erinevaid sihtkohti Kanaarid,Tenerife,Sri Lanka...ja kui otsus oli peaaegu tehtud Kanaaride kasuks selgus, et siis kui meil reisiplaanid (okt-dets) on seal ilmad jahedad ja tuulised:( Kui kusagil käinud ei ole on suht keeruline, seepärast loodangi kogenumate soovitustele. Tingimuseks siis see, et oleks sooja vähemalt 28-30*C või rohkem, samuti võiks hinnad soodsad olla,et saaks ka lastele mõningaid ilusaid riideid (ehk endalegi) kaasa osta ja vb näha delfiine vm. Palun abi:) Ootan põnevusega Teie arvamusi ja soovitusi!

Tenerife on üks Kanaari saartest. Oktoobris ei tohiks Kanaaridel, eriti Gran Canarial, küll veel jahe olla. Tuuline, seda küll. Mis on teie pere jaoks soodne hind? Kanaaridele saaksid soodsa hinnaga ainult siis, kui ise reisi kokku paned, mis esmakordse välisreisi puhul võib aga keeruline olla. Kas tingimuseks on otselend Eestist? Siis äkki Egiptus, kui seal juhtub rahulik olema. Helsingist saaks Dubaisse, iseasi, kui soodne see on.

Dubai on oma hinda väärt muidugi. Tasuks kindlasti kaalumist.

Sitsiilia on isiklik lemmik - aga seda siis, kui viitsite seal ringi ka rännata. Kui ikkagi soe hind ja rannas või basseini kõrval soovitakse nädal aega veeta, siis on selleks odavamad ja vähemglamuursed kohad.

Kanaari saared on oktoobris ja novembris ok. Saab kindlasti päevitada.

Tenerife, Gran Canaria, ilmselt ka teised Kanaari saared on ka dets ja jaanuari alguses super reisikohad, ilm saarte lõunaosas (suvituspiirkond) on nagu kuum Eesti suvi: sooja kuni 27-29 varjus, mõnel päeval 24-25. S.t ka seda, et okt-nov pole probleemi. Tuuline on näiteks Gran Canaria idarannikul,saarte lõunaosas küll mitte. NB! Siiski on Kanaaridel risk, et vahepeal on ilm käest ära, see võib väldata päevi, kuid mida see saarte lõunaosas tähendab, ei tea. Vesi ookeanis on ca 20 C või tiba rohkem, seega ujutav, kuna ilm on soe. Tenerifel soovitan peatuda Puerto de Santiago's, Gran Canarial Puerto Rico's. Delfiine näeb kindlasti, kui teete purjekaga 1-päevase väljasõidu. Vt www.tenerifeinfo.eu ehk eestlaste reisibüroo, korraldavad 1-päevaseid saare-ekskursioone, saab broneerida jahisõitu. Kindlasti minge loomaaeda.

Kui tahate väga sooja ilma (28-30 või rohkem) ja mitte väga kaugel, siis Dubai on ideaalne. Ka ostmisvõimalusi on Dubais oluliselt rohkem. Kanaari saartel on ostuparadiis alates iga aasta 7. jaanuarist, s.t 6.jaan on 6 idamaa tarka kingitused laiali jaganud ja siis järgmisest päevast on ~kõik kaubad ~igal pool ca 70% sooduses.

Hinnapoolest (reisihind ehk sõit+hotell) on Kanaari saared selgelt soodsamad, samuti saab iseplaneerides olla pikemalt kohapeal, näiteks reisibüroo 6 päeva kohapeal on meie pere jaoks natuke vähe, 8 päeva umbes paras,lisandub ka kokku 2 sõidupäeva. Kui panete ise reisi kokku, võidate reisibürooga võrreldes ca 30%. Kõige soodsamate lennupiletite ostmise aeg võib praeguseks siiski möödas olla. Ag keerulist pole midagi: tuleb osta lennupiletid, broneerida hotell. Kanaaridel ilmselt kohe ka rendiauto, kui lähete perega, sest nii kohalejõudmine mugavam ja saarel ringisõitmiseks mõnel päeval kulub auto marjaks ära. Ma ise ei ole leidnud seni ühtki argumenti, miks reisibürooga reisile minna.

Nii huvitav on Teie kirjutisi lugeda:) Olen ka kuulnud jah, et ise reisi planeerides (st ilma reisibüroota) on odavam aga jah, nagu eelpool mainiti ei pruugi esmareisija sellega hakkama saada ja usun, et jään hätta:( Kui keegi on nõus abi pakkuma,võtan selle rõõmuga vastu. Usun, et järgmisel korral saaks juba ise hakkama, praegu tunudub küll kõik nii keeruline (eriti kui ei ole suutnud veel sihtkohtagi välja valida)....näiteks ostes lennupiletid ja valides hotelli (kust neid hotelle netis leiab, kuidas tean kui kaugel need lennujaamast on, milline on hea piirkond, kust peaks hotelli vaatama, kuidas lennujaamast hotelli saan jne jne). Kuna väiksed lapsed ka kaasas, siis ei julge oma tarkuse peale olematutest koguemustest tulenevalt eriti lootma jääda:S

Samuti hakkaisn mõtlema, et miks peaks reisima just okt-dets. Võib ka sept-okt või näiteks kevadepoole. Lihtsalt siis ei tahaks reisida, kui Eestis juba soe või kevad tärkab:)

Septembris on Horvaatia ideaalne, kui logistika paika saad. Olen hetkel Makarskas rannas ja oleme siin olnud neljal korral ka septembris väikeste lastega. Vesi 25, õhk 28 on septembris tavaliselt olnud. hea ilm lõpeb tavaliselt ajavahemikus 25. sept 5 okt.

Hmm..rahalised piirangud...mida soodsamalt saab enamvähem ok kvaliteeti, seda parem. Huvi hakkas pakkuma Dubai.

Nii valguvad soovitused laili. Kui palju on võimalik inimese kohta kulutada (lend+hotell)? Omal käel minnes on soodne siis, kui passid infot ja satud peale mõnele sobivale sooduslennupakkumisele. Üldjuhul on lennusooduspakkumised sõlmlinnadesse.

Kindlasti võib saada septembris-oktoobris päris soodsalt Türkki. Aga siis tuleks oodata viimase hetke pakkumisi. Eelmisel aastal oli Türgi kõik hinnas alla 400 euro.

Omal käel võib ikka päris hästi saada, eriti sihtkohtadesse, kuhu Eestist otsereise ei tehta - nende valik aga jääbki järjest nigelamaks. Mina olen lõpusirgel esimese ise kokkupandud puhkuse organiseerimisega ja tundub, et tuleb tõesti tore hind - detsembri alguses 8 päeva Gran Canaria lõunarannikul, lend + majutus kohapeal + 2 ööd majutust Londonis + transport lennuväljalt/tagasi 420euri inimene. Dets. alguses peaks seal veel ilma olema, nii et mina olen oma saavutusega rahul Aga selle peale läks ka mitu head pikka õhtut... eriti sobiva kohapealse majutuse leidmiseks. Nii et julgustan ise pusima, kui aega on.

Väga klassikaline valik - Itaalia. Internetist leiab kindlasti palju erinevaid pakkumisi, suursugune ajalugu, palju vaadata. Ilm vist küll päris sügisel nii soe pole, kui soovite.

Dubais ei ole käinud, kuid Tenerifel olen küll. Tenerife oleks perele väga hea valik minu arust. Ise käisime küll märtsis (2012) (siis oli super ilusad ilmad), kuid olen kuulnud, et ka jaanuaris on seal igati tore :) Rentisime nädalaks auto (95 eurot nädal) ning sõitsime mööda saart ringi, liikus on väga kultuurne. Teie lastele meeldiksid kindlasti Loro park ja Siami park ning vaalasid käisime ka ookeaanil vaatamas. Samuti on Tenerifel väga kena loodus, näiteks El Teide vulkaan ning Anaga rahvuspark. Kui siiski otsustate Tenerife kasuks on kindlasti see leht abiks www.tenerifeinfo.eu. Arvan, et Tenerife on just hea kerge sihtkoht algajale reisijale.

Meie organiseerimise reisi omapäi (kusjuures tegime seda esmakordselt) ning saime väga kenasti hakkama. Olime Tenerifel 12 ööd ning reis koos hotelli ja lennupiletitega läks maksma 350 eur/inimene. Loomulikult ei olnud tegemist otselennuga, vaid pidime 6 tundi lennujaamas ootama. Hotelli broneerisime www.booking.com. Võtsime sealt kõige odavama, sest kuna saar on väike ning meil oli nagunii auto olemas ei olnud erilist vahet kus peatusime. Lisaksin veel, et ühistransport on seal ka väga heal tasemel ning ühest sihtkohast teise jõuab kiiresti. Lendasime Ryanariga.

Ilusat reisi Teie perele! :)