trip-krainetrip-ukraine-dark
ESTA-ga USA-sse

Tegin just ESTA ära, aga nüüd küsimus, et kas ma peaks selle applicationi välja printima ja kaasa võtma, või nad ise vaatavad online passikoodi järgi?

vaatavad ise, aga võid ju igaksjuhuks printida ja kaasa võtta

Parem on kui kaasas on. Kontrollimine sõltub suuresti sellest, et milliseid lennujaamasid sa enne USAsse jõudmist külastad. Mõne riigi töötajad ei ole veel nii arenenud, et arvutist sellist infot vaadata (see oskus on küll viimasel ajal oluliselt paranenud).

Käisin juunis USAs. Ise printisin "igaks juhuks" välja ning andsin selle paberi piiril ametnikule.

Minu teada see teda väga ei huvitanud.

Aitäh vastuste eest! Nüüd ainuke mure see, et kas piiri peal lastakse läbi või saadetakse koju tagasi... Iseenesest neil ei ole nagu mingit põhjust tagasi saata mind. Pole kordagi seadust rikkunud ega midagi sellist.. Kui ainult selle pärast, et mul ei ole tööd eestis, aga töötuna arvel ei ole.

Ära pabista. Mul pole tööd Eestis ja pole töötuna arvel.

Peaasi et sul on biomeetriline pass...

Ja minu mäletamist mööda, kui sa teed ESTA onlines ära, siis seal on teade, kas oled kõlblik või ei.

Biomeetriline pass on olemas ja ESTA lehel ütles küll, et approved, aga siiski see piiri ametnik võib mitte läbi lasta ja koju tagasi saata.. No loodan, et ma ei tundu neile kahtlasena või et nad pahas tujus ei oleks :D

Sai alles paar nädalat tagasi sealt kandist tuldud. Olime nii Chicago kui Miami migratsioonikontrollis,kuid igal pool oli ainuke küsimus, mis põhjusel Ameerikasse siseneme. See küsimus oli ka automaatne, pärast seda sõrmejäljed, foto ja tempel passi ning anna minna. ESTA paber oli igaks juhuks ka välja trükitud aga see neid ei huvitanud.

Omast kogemustest - piiril võidakse küsida ka töökoha kohta.

Piiril võidakse küsida mida iganes. Ei ole vaja verest välja lüüa.

Aadress peab kaasas / peas olema, seda läheb vaja. Ja ESTA paberil ei tee halba.

Olen käinud ESTAga kolm korda....ühel korral olin ametlikult töötuna arvel,ei mingit probleemi.Väljatrükki ei ole kunagi küsitud.Eks ametnik otsustab oma sisetunde põhjal,keda ja kuidas küsitleda.Viimane kord oli mul reisikaaslaseks neiu,kes ei mõistnud sõnagi inglisekeelt.Ametnik küsis korda kaks midagi,vastust saamata lõi lihtsalt templi passi ja soovis head puhkust.Seega pole tõesti mingit põhjust muretsemiseks kui on ausad kavatsused.

Tänud kõigile lugude eest. Selline küsimus veel, et kas nad checkivad ka rahalist seisu? Nimelt mul on ainult edasi-tagasi pileti jaoks raha, elamine ja söök on sõbra poolt kes elab USAs..

Ei ole see USA nüüd miskit enam selline kollide riik, et raha ja paremaid riideid näha tahetakse. Küll aga võib kahtluse korral olla tõesti lisakontroll. Sellist õudust nagu ennevanasti Rootsi minnes oli - ei tasu oodata (minul on Rootsi toll kontrollinud ükshaaval kõiki paberrahasid näiteks üle).

Helsingi lennujaamas American Airlines lennukoridori sisenemisel tehti Ameerika turvakontrolli poolt ristküsitlus ja juhtus nii, et ühte ja sama asja küsiti mitme erineva nurga alt, samuti küsiti mõne vastuse tõenduseks dokumente näha näiteks - kas ESTA olemas, kas autorent on broneeritud, kas majutus on broneeritud. Meil olid kõik dokumendid välja prinditud ja kohe neile esitada. USA-sse sisenemisel Chicago kaudu enam midagi nii suurt ei kontrollitud, tavalised küsimused olid ja sõrmejälgede fikseerimine ning foto. ESTA-lt positiivse vastuse saades ei ole 100% garantiid, et riiki saad - seda nad kinnitavad ise ka, aga suure tõenäosusega ei ole probleemi kui ise selleks põhjust ei anna ( valeinfo, keelatud kaup vms ). Aga hullemat kontrolli ma ei mäleta kui see oli Iisraeli sisenemisel :) kusjuures veel grupireisiga palju palju aastaid tagasi.

Et siis ei tasu põdeda, et ei lasta läbi kui ise neile põhjust ei anna? Ei ole nii hull nagu ma olen lugenud, et oleneb piiriametniku tujust?

Mida sa oled lugenud ja kustkohast?

Tegele rohkem reisi sisulise poolega, see üle piiri saamine on lihtsalt formaalsus ja vajadus.

Mina läksin päris ESTA algus ajal, passi kontrollist sain suht kiiresti läbi, aga pandi mingi kollane paber passi külge ja eraldi kontroll tollis, ning need uurisid juba palju põhjalikumalt, mul oli sula vist mingi 100 dollarit, küsisid, kas vähe pole, ütlesin, et mul panga kaart+krediit kaart, milleks sula vaja, said aru. pagasis oli ka ainult paar särki ja paar sokke, kui ütlesin et milleks tassida kui saan köike siit osta jäädi ka nöusse, ning löpuks lasti üle, kokku vöttis küll mingi tund aega.

Minult küsiti muu sebimise taustaks, "kellena te töötate?". ESTA-t läks paberi kujul vaja Varssavis, sest olin reisi alguseks märkinud Tallinn, poolakatel oli sellega mingi kamm. Ameerikas sujus kõik kiirelt, palju musta leiba ja "vanakest" sisaldanud koti kohta valetasin kõndimise pealt siiralt otse silma sisse. Hoidke kindlat meelt, sabistada pole vaja, õige hõlma ei hakka isegi mitte migratsiooniametnik.

@tripp: seda olen lugenud, et täitsa oleneb piiriametniku tujust ja enda eelistusest, keda ta laseb üle ja keda mitte. Mis mõttes sisulise poolega?

Kuna USA on oluliselt vabamaks muutunud aastatetagusega võrreldes, siis tõesti ei ole piiriületamises enam midagi ületamatut. Sa pead ikka vägaväga kahtlane olema, et lisakontrolli lähed USAs. Küll aga võidakse sind peedistada viimases punktis enne USAsse jõudmist. Mina olen saanud pigem ebameeldiva suhtlemise osaliseks "tänu" sellele, et minu esimene hotell USA pinnal oli liiga fancy ehk siis migratsioonionu arvates peaksid meiesugused rotid ka vastava tasemega hotellides ööbima.