Ettepanek Eesti reisikorraldajatele

Nendele vähestele, kes veel on alles jäänud: Palun tehke eeloleval talvel paketireise ka kusagile mujale soojale (n-ö lühikese lennuga) sihtkohale, kui Egiptusesse ja Tenerifele. Ma vaatan juba praegu, et isegi Kanaari saartest pakutakse otse algusega Tallinnast JÄLLE ainult Tenerifet. See on nii igav ja tüütu. Kasvõi Gran Canaria, rääkimata Lanzarotest - miks pole eestlane seda väärt. Ma ei räägi praegu soojamaareisidest, mis eeldaks paarinädalast kodust äraolemist, vaid tavalistest nädalastest soojalaksu saamise reisidest. Muidugi leidub alati neid, kes omal käel lähevad, kuhu tahavad ja väga tore. Kuid kindla peale leiduks ka neid, kes otselennu korral läheks ka mujale, kui juba aastaid kedratud kohtadesse. Miks te ei julge, taha, viitsi riskida?

Helsinki ei ole ju nii kaugel...

HT ju sel sügisel GC-le teeb reise, kuigi kummalisel kombel on nende kodulehelt GC hinnad ära kadunud.

Talve probleem ongi see, et muud soojad sihtkohad on lühikese lennu (kuni 6 tundi) ulatusest kaugemal. Tegelikult eelmine hooaeg lisandus talve hooajaks sihtkoht Iisrealist Eliat. Kaugema lennu ulatusega sihtkohad tõstavad paketi hinda. Eesti klientuur on mahult väike ja siiski hinnatundlik.

Paljud mererannikuga maad (Lääne-Sahhara, Sudaan, Eritrea, Saudi-Araabia, Iraan, Pakistan, Katar, Kuveit, Bahrein, Omaan), mis talve hooajal jääksid lühikese lennu ulatusse (kuni 5000 km) ei ole kultuurilistel, poliitlistel või majanduslikel põhjustel (mass-)turistisõbrarlikud. Viimased neli riiki oleksid liiga kallid sihtkohad ja tõstaksid paketi hinda.

Nii kiiresti ununeb siis Islandi vulkaanist tekitatud kaos lennunduses. Ainukesena võib praegustele Egiptus, Tuneesia juurde panna Maroko. Vähemalt on seal kultuuriliselt mitmekesine olustik.

Tänan kaasamõtlemast. Meie perele on sobiv reisida jaanuaris ja just siis Iisraeli reise ei tehta, küllap on seal jahe. Muidu on see väga tore, et Eilat lisandus, piilusime ise ka neid reise. Helsingi on piisavalt kaugel aga teised kohad on muidugi kaugemal veel, see on tõsi küll. Helsingi kaudu oleme käinud küll ja veel, aga see on tülikas ja aega nõudev, lisaks tuleb raha juurde maksta ka, kasvõi juba lennujaama takso eelmisel aastal läks edasi tagasi sadamasse 80 EUR. Perega on otselend ikka kõige mugavam, astud talvest suvesse.

Läbi talvel saaksid olla sihtkohtadena veel Madeira ja Assoorid. Kuid talvel ei ole seal nii soe, mis on eestlaste kui põhjamaalaste jaoks oluline tingimus.

Probleem on tegelikult täiesti olemas. Endal jäi eelmine talv soojal maal käimata samal põhjusel: peres on 5 aastane (pool)pöörane marakratt ja sellisega saab reisida vaid otse Tallinnast. Muidugi pole Helsinki kaugel, Vantaa lennujaam, Finnair ja soomlased inimestena on väga mugav ja mõnus valik, kuid pöörases eas lapsega (lastega) oleks kindlalt mugavam otse Tallinnast reisida. Näeksin meelsasti talvel võimalust reisida Marokosse, Tuneesiasse, mõnele teisele Kanaari saarele (Lanzarote, Fuerteventura) aga miks ka mitte Costa del Soli, kus võib vabalt olla ilus päikseline ja 25 kraadi sooja.

Kõik on ju tore, ega reisifirmad meelega mingeid sihtpunkte vallutamata ei jäta. Asi lihtsalt selles et Eestis on umbes sadatuhat inimest , kes pidevalt reisivad ja vaevalt ükski reisi või lennufirma võib endale lubada Costa del Soli või ka ükskõik kuhu mujale lendu talvel kui ainult kaks kuni kakskümmend inimest pardal.

Tuneesias talvel ikka suht jahe, ega sellel kaugusel polegi muud valida kui Egipt või Kanaarid.

topsuke, siin eespool juba õeldi, et on küll valida, aga inimeste rahakott ei kannata normaalseid kohti välja.

"Kõik on ju tore, ega reisifirmad meelega mingeid sihtpunkte vallutamata ei jäta. Asi lihtsalt selles et Eestis on umbes sadatuhat inimest , kes pidevalt reisivad ja vaevalt ükski reisi või lennufirma võib endale lubada Costa del Soli või ka ükskõik kuhu mujale lendu talvel kui ainult kaks kuni kakskümmend inimest pardal." Kanaari saartest on viimasel kahel aastal tehtud reise vaid Tenerifele. Jumala eest, oleks siis vähemalt Gran Canaria selle asemel, kui Lanzarotet ega Fuenteventurat ei julge teha! Ma hoopis imestan, et ikka veel leidub lennukitäisi, kes tahavad ühte ja samasse kohta minna.