Ettepanekuid mesinädalaks Sitsiilias

Tere!

Plaan on veebruaris minna mesinädalaid veetma Sitsiiliasse. Kujutame ette mõnusat linnareisi, kus saab aega veeta nii vaatamisväärsustega kui ka mõnusate kohvikutega. (Vaatamisväärsusteks peame kõiki ehitisi ja loodusnähtuseid - kunstimuuseumitest hoiaks vast eemale.) Kas teil on meile soovitusi, kuhu kindlasti võiks minna?

Ette tänades!

Tere!

Kas on ikka kõige soojem aeg Sitsiilia jaoks? Vaata http://www.holiday-weather.com/sicily/averages/february/ Siit saab ka teiste kuude kohta teada ja valimahakata. Ise arvan, et seal on parem ja soojem aprillist juunini ja september oktoober. Siis on meri ka palju soojem. Ringi sõita soovitan kohaliku bussiga, see on mugav ja veidi kallim kui Eestis, aga pühapäeviti on linnade vahel ülimalt vähe busse liikumas. Ise tegime 2 tiiru: esimene Palermo 3 päeva, siia sisse ka Monreale kiriku ja linnakese vaatamine, saab linnaliini bussiga kohale. Siis bussiga u. 3 tundi Sürakusasse - Vanalinn saarel, suur antiikvaremete ala ja vägev maa-alune kalmistu.Kui sügav huvi Etna vulkaani vastu, siis Cataniast saab ekskursiooniga üles ja edasi jeepidega päris sursevate kraatriteni, muidugi kui pole pursete aeg. Sürakuusa lähedal Taormina kuurordid (põhja poole) või lõunasse Noto kanjonitesse. Ja bussiga Palermosse tagasi - võtab nädala, valida sobivate lendude vahele. Teine tiir: Trapani - siin ilus rand kohe linnas, üleval mäe otsas Erice - väga vana linn, sinna saab funikulööri või bussiga, kui funikulöör jälle katki on. Paar päeva siin, edasi bussuga Agrigento linna - siin uhke vanalinn ja linnabussiga areheoloogilisele alale, kus väike muuseum, aga väljas 3 kreeka templit, kaks pinnalaotusena, üks täitsa püsti, sest vahepea peeti selle sees kirikut. Agrigento linna keskelt läheb buss Gelasse ja sealt edasi järgmine Piazza Armerinasse, kus tundmatu antiikse peremehe villa ülimalt kaunite mosaiikpõrandatega (siir pärit ka esimeste ujumisbikiinide kujutis). Linnast käib otse sinna imepisike buss mitu korda päevas. Siit läheb buss tagasi Palermosse üle Enna linna - kõrgel mäe otsas, liinibuss käib korra sees kui Palermosse sõidab. Muidugi saab Piazza Armerinast käia linnalähi bussiga imearmsas Aidone linnakeses, kus lilled tänaval ja kindlus mäe otsas ja jälle arheoloogilised väljad linna kõrval põllu peal. Buss läheb ka Sürakuusasse või Cataniasse. Kui lennuk pole valitud, võib vaadata Ryanairi peale, kes sõidab nii Palermosse kui ka Trapanisse või hoopis valida mingi firma transfer Taormina puhkerandadesse ja sealt jalga lasta omapead rändama. Aga! Turismifirmad veebruaris Sitsiiliasse ei sõida - külm ja vihmane.

1
0

Kaks korda käidud. Esimene kord sai päevaga Palermost juba nii palju (ja pigem negatiivsed) elamusi, et sinna kauemaks ei jäänud ja sai vöetud suund löunarannikule Modica kanti (sinna on vöimalik ka bussiga söita kui autot pole, aga bussipiletid tuleb osta veidi ootamatust kohast, mitte bussijaamast vaid bussibaarist, mis asub raudteejaamast ja bussijaamast paarsada meetrit.

See piirkond osutus nii kenaks ja viisakaks et sai veel teistki korda käidud. Super liivarannad (näiteks Marina di Modica) ja tohutult vana barokkarhitektuuri (Modica, Noto, Ragusa). Väga ligidal on väike Comiso lennujaam, kuhu söidab Ryan ja vähemasti yle Stansteadi kogu aeg. Teistest kohtadest kogemus veel puudub.

0
0

Olen käinud Sitsiilias novembris, mil ilmad olid pigem jahedad ja paar korda sadas ka vihma ning julgen väita, et saarel on ka rannahooaja väliselt väga põnev ringi uudistada. Eriti juhul kui huvi pakub arhitektuur. Imetabaseid pisikesi linnakesi on jalaga segada. (kusjuures öömajades annab tänavalt sisse astudes suurema vaevata hinnas alla küsida.) Selline jahedam aeg on Sitsiilias romantikaks loodud! Pariisi või Londonit ju veebruaris ära ei põlgaks? Omalt poolt soovitan teemaalgatajal kindlasti auto rentida ning mööda saart ringi sõita.

1
0

Soovitaks kah võimalikult väike ja meeldivalt võimas auto võtta, kuna mägine Liiklus tipptunnil hullumeelne, mitu korda vastutulev auto maanteel peegli paigast sõitnud.

0
0

Aitäh vastanutele! Nii et, kui rannas peesitamise ning meres ujumise soovi ei ole, siis veebruaris Sitsiilia ikkagi sobib avastamiseks. Just huvitaksidki erinevad linnakesed. Aga nagu ma aru saan, siis tark oleks vihmavarjud kaasa võtta. Ma loodan, et päris kogu aeg ka oavarrest seda vett taevast tule. :) Kas oskate umbes öelda, mis hinnaklassi autorent jääda võib? Et ikkagi pigem auto, kui ühistransport (bussid)?

Tänud veel kord!

0
0

Enda kogemusest (netis on ka palju negatiivset tagasisidet) soovitan hoiduda sellisest rendifirmast nagu Locauto. Ise rentisime Trapani lennujaamast Maggiore rendist ning nemad rentisid ka ilma krediitkaardita. Meil oli suurem auto ja nädalane rent kohapealt läks nii 450-500, kui mu mälu mind ei peta. Väikeautod on soodsamad ning varasem ettebroneerimine peaks ka andma soodsama hinna. Kui lendate Sitsiiliasse ryanairiga siis tasub nende lehelt autorenti vaadata. Isiklikult soovitan võtta ka super cover kindlustuse sellega on kindlam tunne.

0
0

Autorent üldjuhul soodne. Meil oli Hertzi kaudu 18 päeva mingi 250€ (septembris kaks aastat tagasi). Väike Fiat Panda, aga toimis ilusasti.

0
0

Meie oleme mitmeid kordi http://www.autoeurope.eu/ kohe lennujaamast auto rentinud. Mitte küll Sitsiilias, kuid vahet ei ole. Parimad hinnad tunduvad olema 1-1,5 kuud ette broneerides. Krediitkaart on vajalik.

0
0

Meie oleme mitmeid kordi http://www.autoeurope.eu/ kohe lennujaamast auto rentinud. Mitte küll Sitsiilias, kuid vahet ei ole. Parimad hinnad tunduvad olema 1–1,5 kuud ette broneerides. Krediitkaart on vajalik. Kohapeal tahetakse kaardilt bronnida 1500 euri, tasuks arvestada sellega. Ise rentisin ka Pandat Autoeuropest täiskaskoga ja paari kraapsu eest, mis märkamata pimedas jäid, miskit maha ei läinud tänu täiskindlustusele.

0
0

Meil pole kindlasti nii suurt summat broneeritud sest krediitkaardi limiitigi on meil poole vähem. Ja oleme 2x rentinud veel kalli 9-kohalise. Täiskasko oleme küll alati igaks juhuks võtnud ja mul on mulje jäänud, et sellega krediitkaardilt tagatist ei broneerita. Reisi ajal seda kontrollinud ei ole, kuid kodus olles küll kaardil mingit broneeringut näha pole olnud.

0
0

Igal juhul köigil Autoeurope klientidel broneeriti 1500, oleksin peaaegu autota jäänud, sest kaardil oli osa limiite muudeks ostudeks kasutatud, teenindaja tuli vastu ja sain miski 900 löpuks auto kätte, vahepeal terendas küll variant, et istud öösel ilma autota lennujaamas.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased