Eurotrip Ryanairiga

Oleks plaan minna Euroopat avastama kasutades Ryanairi lende. Koostasin marssruudi ja lõin ka hinnad kokku. Lisan ka siia oletava marssruudi koos hindadega: 1.lend RIIA-DÜSSELDORF(WEEZE) 6.07 10.35-11.45 390,-

2.lend DÜSSELDORF-KRAKOW 9.07 11.30-13.10 535,-

3.lend KRAKOW-MILAANO(ORIO AL SERIO) 12.07 13.00-14.50 545,-

4.lend MILAANO-ROOMA(CIAMPINO) 15.07 17.05-18.10 80,-

5.lend ROOMA-PARIIS(BEAUVAIS) 18.07 18.50-20.55 80,-

6.lend PARIIS-DUBLIN 22.07 22.50-23.15 440,-

7.lend DUBLIN-LONDON STANSTED 25.07 15.30-16.45 235,-

8.lend LONDON-OSLO(TORP) 28.07 10.50-13.45 90.-

9.lend OSLO-FRANKFURT(HAHN) 30.07 16.30-18.20 445,-

10.lend FRANKFURT-RIIA 2.08 7.20-10.40 710,-

Kokku 3550,-

Ja oleks ka mõnigad küsimused: *Kuidas jõuda kõige soodsamalt neist lennujaamadest keskusesse?(oleks tore kui kirjutaksite mõnegi linna kohta) *Mis oleks iga linna TOP 3, mida peab kindlasti ära vaatama/ kus ära käima? *Mis internetilehelt oleks kõige soodsam majutust otsida?

Ise olen siin trip.ee-s ja mujal netis ringi surfanud, kuid loodetavasti oskate midagi kasulikku juurde lisada. Lisan juurde ära, et eelarve oleks u.10 000.-(+söögid,joogid jms.)

1
2

Ja nüüd lisa sama palju juurde, et pääseda bussidega nendesse linnadesse. Või rohkemgi. Bussid sõidavad 1-2 tundi ja see pole odav lõbu.

0
0

Need lennujaamad asuvad suurtest linnadest oma 100 km kaugusel ja ,,heinamaal,,. Mote on sul ju hea, aga varu jah bussi voi rongipileti raha umbes samapalju.

0
0

Kui just hääletada ei taha (pean tunnistama, et teinekord on sedagi tehtud). Arvesta, et lennuhinnad muutuvad tundides ja need hinnad on ilma pagasita eksole? Krediitkaardi tasu lisandub ka, kui sa just ei kasuta visa electron kaarti või SEB vastavat virtuaalkaarti (toimib kui visa electron).

0
0

Mis on krediitkaarditasu? Pole sellisest asjast kunagi kuulnud.

0
0

Jah, olen mõelnud ka selle peale, et need lennujaamad auvad linnadest kaugel. Maksmisel kasutaksin visa electroni(seega tasu ei tule juurde),Jah, need hinnad on pagasita. Pagasi korral lisanduks umbes 1800.- juurde. Uurin veel, kuidas saaks kõige odavamalt lennujaamast linna ja tagasi(tavaliselt on bussid hea hinnaga, kui otsida) Võibolla oskaksite öömaja soovitada?

0
0

Krediitkaarditasu on makse, mida küsitakse lisaks teatud internetisaitidel broneeringut tehes. Üldiselt on see selliste kaartide puhul, kui raha kohe kätte ei saa (tavalised krediitkaardid). Ryanairi puhul on see tihti rohkem kui pileti hind (näiteks 5-10 €).

Eurotrippijale: kuidas oleks tasuta majutus www.couchsurfing.com :)

0
0

Kui lihtne suveajal üldse Couchsurfingust suurlinnades öömaja saada on, seal freeloaderitest tahtjaid ilmselt palju? Peab ikka üsna muljetavaldava kirja saatma vist? ;)

0
0

Suurlinnades on alati palju surfajaid, kuid see-eest on ka palju neid, kes öömaja pakuvad. Üldiselt on kolme liiki tegelasi:

  1. Need, kes on alati otsingu puhul esimesel lehel, neil on 500 sõpra ja sama palju positiivseid kommentaare. Neil on alati olemas kalender, kuhu nad kõik soovijad üles märgivad ja jaotavad nad nii ära, et oleks näha, millal on vaba ja mitte. Nende tüüpide elu on CS ja pole just parim valik (aga kui leida vaba kuupäev, siis on väga suur tõenäosus, et nad majutust ka pakuvad).
  2. Tavalised inimesed. Aktsepteerivad 3-4 requesti kuus, kiri peab tõesti olema muljetavaldav, nagu ka profiil.
  3. Uued kasutajad. Vaimustuses asja ideest ja parimad võimalikud majutajad. Tulevad sulle lennujaama autoga vastu ja teevad kohe 3 tunnise linnatutvustuse, rääkimata maitsvast hommikusöögist ja pühapäevaõhtust suguvõsakokkutulekul. Või hoopis korraldatakse väike pidu sinu jaoks. Ühesõnaga, parim valik ja kindla peale minek.

Lisaks sellele on olemas suurtes linnades eraldi grupid nimega "last minute couch requests", sinna tasub postitada 2-3 päeva enne sihtkohta saabumist (kui siis ei ole saanud veel majutust). Katsetasin näiteks Amsterdamis, seal sain 14 sõnumit oma mobiilile, kes olid nõus pakkuma majutust. Samas selline variant ei ole väga hea, sest ei saa kontrollida turvalisust. Seega väga ei soovita.

Ja muidugi, CS miitingud, igas suurlinnas on peaaegu iga päev mõni selline. Minnes sinna, saab ka üldiselt majutuse. Muidugi jälle sama miinus, mis eelmisel variandil (pole nii turvaline).

0
0

Maitse asi muidugi! Aga kuu aega ja kümme linna teeb 3 päeva linnale miinus veel need lennujaamades sebimised ja linna-lennujaama saamised. Põhiliselt ainult lendamise rõõm jääb ja saab linnukese kirja, et on ära käidud. Soovitaks seda graafikut veidi hõrendada. Eelarve ka tundub nadi, isegi, kui öömaja tasuta saab. Oleneb muidugi, mida keegi tahab teha. Mul kuluks nt muuseumide, kontsertide ja kohaliku toidu nautimise peale kenake summa. Kuidas lennujaamadest kõige paremini linna pääseb, peaks eeldatavasti saama teada lennujaamade kodulehtedelt.

http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Airports_by_country

0
0

Kasutada saaks transferide kohta www.toandfromtheairport.com infot, see ei pruugi värske olla, sest seda veab minu arusaama järgi asjaarmastajast piloot. Aga lennujaama lingile viite peaks saama, kust asja edasi uurida. Krediitkaardi maksest. See peaks enamustele eestlastele möödapääsmatu olema. Visa Electron peaks vist Suurbritannias vm. Euroopas väljastatud olema, Eesti Visa ei peaks toimima. Siiski, on edasiminekuid sel alal, pangad on hakanud väljastama deebetkaarte krediitkaardi mõningate võimalustega(broneerimine). Veel paar aastat tagasi laiutati pangas käsi, sest neil on ju see... kõige parem kaart. Aga see on hoopis teine teema ja kui kellegil on teised(uuemad) andmed, võiks siin foorumis teada anda. Pagasimaksust on ka raske mööda hiilida, kui just käsipagasiga hakkama ei saa. Lisaks sellele kindlustus, millest hetkel rääkida ei oska, varem oli võimalus mööda hiilida.

0
0

Need aadressid on foorumitest pidevalt läbi käinud, suuremad vast www.hostelworld.com 10% ettemaks www.hostelbookers.com 10% ettemaks www.ctrip.com krediitkaardi garanteering www.booking.com

0
0

Kindlustusest on endiselt võimalik mööda hiilida. Aga imestan, kuidas pagasimaksud kõigi nende lendude peale nii odavad tulevad? 1 lend maksab ikka umbkaudu 250 krooni (olgu siis eurodes või lattides vms).

0
0

Pagas on iga lennu peale umbes 10 Eurot, mõni odavam mõni kallim, oleneb. Kokku 10 lendu ja siis tulebki umbes 1800.-

0
0

Kindlasti nõuavad sellised odavad hinnad ka eelnevalt Ryanairi kodulehel check in tegemist, muidu lisandub märkimisväärne summa lennujaamades. Et mitte linnade ja vaatamisväärsuste külastamise aja arvelt (Sul ju suhteliselt kiire tempo peal, et kõik kohad läbi käia) iga kord eelnevalt aega raisata arvuti taga lennule registreerimistega, võiks teha kõik check in-id ära enne 1. lendu. Siin aga üks aga... Pead olema kindel, et Sul pagasi arv reisi jooksul ei muutu ja ka tasuta lubatud 1 käispagas ikka mõõtmete ja kaalu poolest kogu reisi vältel check in-s, pagasikontorillis ja enne lennukile pääsemist OK on. Olen juba kirjutanud ühes teemas, kuidas shopates veidi raskemaks muutunud ja paksemaks veninud käsipagas ei pääsenud Ryanairi valvsa pilgu alt läbi ja seetõttu check in ümbertehemine maksis 40 naela (see ju rohkem kui ükski Su kümnest lennuhinnast).

0
0

Nüüd on ryanairil online check in ka miskit 50 nok, ca 100 eek. Mingi tuhat eek tuleb veel piletile lisaks. Vean kihla, et pärast 5 ndat linna saab sul siiber ja lihtsalt loivad ülejäänud linnad läbi. Reis peab ju olema nauditav, sinu plaan on liialt väsitav, upud oma muljete sisse. Tõmba miinimum 5 linna maha ja sa ei kahetse.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased